Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Výuka
Volný čas
Spolupracujeme
Naše město
Kurzy - dospělí
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png
Aktuality

Co kdy a kde ?


21.02.2019:

Přihlášky jdou do finále!!!

Období přihlášek ke studiu vrcholí! 

Také letos se ptáte na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení se podávají nejdéle v pátek 1. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to např. datum odeslání  z pošty, nýbrž datum doručení.

Přihlášku můžete přinést přímo do školy či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí (pokud jste ji již dříve neposlali poštou).

Budete-li bezradní, volejte řediteli a domluvíme se (na telefon 777 022 810).

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... A únor tak krátký...! Popletený    

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

15.02.2019:

Báječná zpráva z okresního kola anglické olympiády!!!

14. února proběhla okresní kola soutěže v angličtině v Ústí nad Orlicí. Jazyková vybavenost všech soutěžících byla na vysoké úrovni a rozdíly byly minimální. Jak píše náš angličtinář Ondra Padalík: "Našlapaná soutěž s velmi vyrovnanými výsledky."  

O to více potěší umístění studentů LSG v kategoriích I. B (Jonáš Zucha, 5. místo), II. B (Tereza Šafářová, 2. místo) a III. A (Jakub Nápravník, 4. místo). 

Tereza Šafářová si 2. místem zajistila postup do krajského kola (výsledky k nahlédnutí zde).

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. No a Terce budeme držet palce v krajském kole!!!

15.02.2019:

Vědecký svět v učebnách LSG

Únorové přednášky

v druhé polovině února nás čekají hned dvě přednášky, které jsme zařadili do našeho cyklu besed s významnými osobnostmi vědy. Tentokrát zabředneme mimo jiné do politiky, ekonomie a také do výsostně aktuální problematiky související s kůrovcovou kalamitou.
Dovolujeme si Vás tedy pozvat v následujících dvou týdnech k nám na LSG:

Radek Špicar: Česko a Evropa v 21. století

Čtvrtek 21. února 2019, 16.30 hodin

Radek Špicar je v současnosti viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku, ředitel vnějších vztahů ve firmě Škoda Auto nebo jako ředitel think-tanku Aspen Institute Prague.

Je absolventem Univerzity Karlovy a jeden z prvních českých absolventů proslulé University of Cambridge. Další podrobnosti k první přednášce naleznete níže.

     

Martin Fojt: Les, kůrovec a my…

Středa 27. února, 16.30 hodin

Tématu lesa a jeho dramaticky aktuálních problémů se bude věnovat Ing. Martin Fojt, správce Kolowratských lesů. Přednáška má za cíl seznámit širokou veřejnost s kritickou situací v českých lesích, s kůrovcovou kalamitou, nečinností vlády a s hledáním řešení, které zajistí funkce lesů pro další generace.

Pokud Vám není osud  českých lesů lhostejný, využijte možnosti seznámit se s názorem lesníka a současně diskutovat o problémech v lesích, které nás nepochybně ovlivňují…  

12.02.2019:

Zájezd do Švýcarska

cern_2.jpg

Připravujeme pro vás 6 denní poznávací zájezd do švýcarského CERNu – jedné z největší částicové laboratoři světa, která je známá především svým urychlovačem částic LHC.

9. – 14. 9. 2019 cena 6 600,- Kč

Mimo této unikátní příležitosti budete mít možnost podívat se do vědeckého – technického interaktivního centra Technorama nabitého pokusy ze všech vědních oborů. Prohlédnout si vodní hrad Chilon, největší gravitační přehradu na světě Grande Dixence Dam s výjezdem lanovkou nad přehradu... ...nebo se zúčastnit exkurze v továrně na sýry či zažít interaktivní prohlídku čokoládovny s neomezenou ochutnávkou čokolády.

Podrobný program zájezdu ZDE

Závazná přihláška ZDE (studenti vyššího gymnázia budou mít přednost)

12.02.2019:

Radek Špicar: Česko a Evropa v 21. století

Radek_Spicar.jpg"Přijďte sdílet své názory na EU nebo se zeptat, co si o Evropě myslí viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar. V čem by se podle něj měla EU zlepšit? A jaké euromýty mu vadí?"

Zveme Vás na setkání s Radkem Špicarem, které se uskuteční

ve ČTVRTEK 21. ÚNORA 2019 od 16.30 u nás na gymnáziu.

Radek ŠPICAR je viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku, ředitel vnějších vztahů ve firmě Škoda Auto nebo jako ředitel think-tanku Aspen Institute Prague. Je absolventem Univerzity Karlovy a University of Cambridge.

Pozvánku na tuto výjimečnou akci najdete ZDE

Nabízíme také zajímavé odkazy na nedávné rozhovory s panem Špicarem:

Rozhovory z ČRo     Host Radiožurnálu     20 minut Radiožurnálu

11.02.2019:

Přípravné kurzy aneb Kde jsme chybovali???

Jak jistě víte (případně se dočtete níže), připravili jsme pro vás přípravné kurzy k přijímačkám. Ve dvou středečních odpoledních  se s našimi kantory můžete ponořit do záhad přijímacích testů...

Oba termíny vám poslouží také jako (nenápadná) odpoledne otevřených dveří. V nich vám školu budeme méně předvádět (to jsme zhusta provedli již na podzim Mrkající ), o to více si však můžeme s vámi o škole povídat...

Zejména tu druhou středu (20. února) se na vás a vaše rodiče chystáme v přesile... včetně ředitele.... Velmi šťastný

                                                          Budeme se těšit

11.02.2019:

Přípravné kurzy 

Letos i pro deváťáky

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky i pro deváťáky. Domníváme se, že pro páťáky bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

Letos otevřeme přípravný kurz i deváťákům. Ti se v něm zamyslí nad úlohami našich testů (na LSG) z matematiky a češtiny.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

08.02.2019: Sportovec okresu Ústí nad Orlicí 2018

Reprezentační posádka našich vodáků z Raft klub Gymnázium Letohrad mezi nejúspěšnějšími sportovci okresu Ústí nad Orlicí. Posádka ve složení Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl úspěšně reprezentovala ČR na juniorském MS 2018 v Argentině.  

Jsme potěšeni, že mezi "Nej" sportovci okresu byli oceněni také student kvarty LSG Honza Semirád (za biatlon) a nedávní absolventi LSG Eliška Kalousová a Vojta Mlynář (za atletiku).

Čtěte zde .

Gratulujeme.

   
   
06.02.2019:

Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

31.01.2019:

Přijímačky nanečisto 2019 jsou za námi

Zkou__ka_20odvahy.pngVážení rodiče, zájemci o studium a všichni další, kteří jste si k nám přišli přijímačky nanečisto jen vyzkoušet. 

Ve středu 30. ledna jste měli příležitost vyzkoušet si, jak takové přijímačky na gymnázium vypadají. Věříme, že Vám to pomohlo překonat strach (či snad dokonce paniku??) z toho, co se po Vás bude chtít. Snažili jsme se o to, aby vše vypadalo jako u zkoušek skutečných. Popletený

Výsledky těchto zkoušek si prosím stáhněte zde

Jsou anonymní, takže se poznáte podle přiděleného kódového čísla. Pokud ho snad nevíte, zavolejte, poradíme Vám.   Telefon: 777 022 810.    

A pokud se Vám náhodou něco nepovedlo...

Pro studenty

Neděste se, máte-li pocit, že byl některý test nad Vaše síly. Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Přihlaste se na Přípravný kurz, nějak to dáme dohromady…Popletený

Pro rodiče (páťáků)

Musím zopakovat to, co jsem psal v minulosti: my na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť a předpoklady studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…
Mrkající         

Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

       

Přijímačkové testy z minulých let

Prozatím si můžete vyzkoušet testy z minulých let. Pěkně v klidu domova u roztopeného krbu, s výhledem na nádherně zasněženou krajinu... To se to bude přemýšlet... Popletený

Ilustrační testy CERMAT pro páťáky z roku 2016

    

Ukázky našich vlastních testů pro deváťáky:

22.01.2019:

Na časté dotazy odpovídáme: pokud jste se nestihli přihlásit, i tak můžete přijít - místo pro vás najdeme 

Pozor! Už se to blíží: Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečisto již ve středu 30. ledna!

Ještě než obdržíte své zasloužené pololetní vysvědčení, čekají vás u nás každoroční Přijímačky nanečisto.

Středa 30. ledna 2019 od 15:00 hodin

Formuláře s přihláškami už nám přicházejí od Vánoc. Pokud mezi nimi ta vaše ještě není, neváhejte kliknout na odkaz Přijímačky nanečisto a vyplňte přihlašovací formulář.

Na témže odkazu najdete i informace o přípravných kurzech.

A co bude po přijímačkách nanečisto?? No přeci prázdniny... !!! Tak se těšte. Mrkající

Vratislav Šembera

17.01.2019:

POZOR ZMĚNA!!!

Přednáška prof. Petra Kulhánka přeložena na jiný termín 

 

Z vážných důvodů na straně pana profesora Kulhánka  musíme bohužel zrušit jeho středeční přednášku v LSG

Omlouváme se, ale i v životě význačných osobností, jaké vystupují v našem seriálu, události občas plynou jinak, než by si přály... 

S panem profesorem se pokusíme najít náhradní termín, který Vám včas oznámíme.

                          

                         prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.:  Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina

                                  !!! PŘEDNÁŠKA PŘELOŽENA. OMLOUVÁME SE !!!

15.01.2019:

Rafťáci hledají posily

Raft klub Gymnázium Letohrad: přijďte to zkusit

Ahoj, hledáme 2 kluky od 16 do 22 let, kteří by měli zájem zkusit si náš neobvyklý sport.

Jde hlavně o účast v Českém poháru 2019 v kategorii do 23 let (R4). Absolvujeme pravidelné tréninky především v Letohradě a závody po celé republice.💪 Do budoucna by mohla být vyhlídka závodů světového formátu.

Zaujalo tě to? Napiš nám na náš Facebook

a můžeme se domluvit na společném tréninku, abys viděl, co to obnáší.

Pro inspiraci: https://www.youtube.com/watch?v=fbbys4VXcLA&t=

Michael Šlesingr, Jakub Moravec, členové reprezentace ČR

A dodáváme: zapádlovat si mohou přijít i zájemci od cca 10 let - kluci i holky. Náš klub je otevřen všem, pracujeme i s mladými začínajícími vodáky.

V.Š.

15.01.2019:

Pozdrav od zasněžené sekundy

Doručeno přímo ze zimního království z výšky 1300 m. n. m.

SKOL!!!

Zdravíme všichni ze zasněžených Krkonoš.

Děcka jsou parádní, praví horalové! Máme tu místy 150 cm prašanu a lyžujeme na 2 metrech pravého přírodního sněhu!!!

Přikládáme pár fotek a - ať to frčí!

Sekunda a spol. SKOL!!!

Fotografie najdete zde...…

15.01.2019:

POZOR ZMĚNA!!!

Přednáška prof. Petra Kulhánka přeložena na jiný termín 

Z vážných důvodů na straně pana profesora Kulhánka  musíme bohužel zrušit jeho středeční přednášku v LSG

Omlouváme se, ale i v životě význačných osobností, jaké vystupují v našem seriálu, události občas plynou jinak, než by si přály... 

S panem profesorem se pokusíme najít náhradní termín, který Vám včas oznámíme.

                          

                       prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.:  Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina

                                !!! PŘEDNÁŠKA PŘELOŽENA. OMLOUVÁME SE !!!

             

Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina - prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.

7. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy

VĚDECKÝ SVĚT V UČEBNÁCH LSG

Středa 23. ledna 2019 od 16.30 hodin

„Albert Einstein je právem považován za jednoho z největších vědců 20. století. Neodmyslitelně je spjatý s teorií relativity. Ta ale zdaleka nebyla jeho jedinou vědeckou doménou. Albert Einstein stál u zrodu i druhé největší teorie současnosti – kvantové teorie. Bez zajímavosti nejsou ani jeho politické postoje a vytrvalé odmítání násilí.

Život Alberta Einsteina zanechal nesmazatelné stopy i v naší domovině a tu a tam se prolínal s osudy našich tehdejších krajanů...“

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

Letohradské soukromé gymnázium: Nááádherná věda…!!!

Vstupné: dobrovolné!

15.01.2019:

Okresní přebor ve sjezdovém lyžování

V úterý 8. ledna se v Říčkách v Orlických horách konaly závody ve sjezdovém lyžování. Naše škola měla celkem17 zástupců ve všech čtyřech kategoriích a jako tradičně naši studenti obstáli na výbornou!

V družstvech jsme ve všech kategoriích (mladší kluci, mladší dívky, starší dívky) obsadili druhé místo. V kategorii starší kluci máme dokonce zlato!

V jednotlivcích zlatou medaili získal Matouš Glatt, stříbrnou Sophie Kolowrat Krakowská, a bronzovou Klára Nováková, Anežka Beranová a Josef Brynda.

Celkový úspěch podtrhla i bezvadná parta našich studentů a jejich príma slušné a přitom bezprostřední chování.

Velký dík patří také další osmičlenné skupině našich studentů, kteří se podíleli na těchto závodech jako technická četa a brankoví rozhodčí.

Děcka dík! Jsme na vás pyšní.    Letohrad 10.1.2019       I.Š.V.

Další fotografie naleznete zde

15.01.2019:

Přijímací řízení 2019 zahájeno

Kritéria přijímacího řízení (2019)

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium,

zveřejněním kritérií pro přijetí ke studiu na LSG fakticky zahajujeme letošní proces přijímacího řízení. Když všechno půjde hladce, celý maratón skončí někdy počátkem května.

LSG má pro Vás na příští školní rok připraveno zhruba 23 míst, z toho převážnou část v primě (cca 20). Do ostatních ročníků budeme opět pouze doplňovat na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy a ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu…Plačící nebo velmi smutný

Přijímací řízení je u nás trochu odlišné pro páťáky a pro deváťáky: všichni páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT). Deváťákům tradičně připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu. Výsledky testů se podstatnou měrou promítnou do konečného pořadí zájemců.

I letos však bude hrát roli Váš studijní průměr ze základní školy: za lepší průměr, obdržíte více bodů do celkového pořadí. Zkrátka se i nadále domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování…

Ale pozor! Body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší letitou snahou vyhledávat výrazné talenty.

Body Vám ale přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za úspěchy vědomostní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme. Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Budeme velmi rádi, když Váš zápisový lístek bude ve finále směřovat na letohradské gymnázium. Jsme připraveni pomoci Vám nejen kvalitně zvládnout středoškolské učivo, ale také získat sebevědomí, rozhled a dovednosti nezbytné pro následné studium na dobré univerzitě.

Přeji Vám šťastnou volbu své střední školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

   Kritéria přijímacího řízení (2019)

                               Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

15.01.2019:

Mikulášská jízda na LSG

Také u nás ve škole jsme zažili návštěvu čertů, andělů a Mikuláše. Jako vždy s tím měla mnoho společného kvinta. Jen nesmím prozdradit, co všechno společného, jinak by se čertů někdo mohl přestat bát.

A to by zejména u našich mladších studentů ale i těch velkých čerchmantů bylo na škodu. Mohu tedy říci jen tolik, že čertice a čerti byli skvělí, andělé byli nebeští a Mikuláš přísný ale nakonec vlídný.

Každá třída si kromě drobného pokárání odnesla spoustu sladkostí a trochu zmalovaných obličejů. Čerti si pak zase odnesli do pekel pár výlupků.

Nakonec proběhla i návštěva sborovny, kde byli kantoři přímo vzorově pokáráni a před pokračováním svých nectností řádně varováni (a plešatci z řad učitelů řádně na hlavách zmalováni).

Čerti, andělé a Mikuláši, díky!

  
  
14.01.2019:

Španělská koleda zněla opět na Tři krále v prostorách naší školy 

                           

Informaci o tomto zajímavém dění jsme získali z dopisu, který zde celý uvádíme.

Ahoj kluci (zřejmě já a Vráťa), posílám pár fotek z letošních Tří králů na Lsg - postarala se o ně španělská sekce tercie a měli jsme to i s pravým kadidlem díky Agátce Moskvové a kytarou díky umu Matěje Bednáře, zpívali jsme letos novou koledu ve španělštině a moc se jim to, myslím, povedlo. Lída Vyčítalová-

                                                                              Zdeněk NUTZ

 

  
07.01.2019:

Přijímačky nanečisto a přípravné kurzy 2019

Přijímačky nanečisto 2019

Zkou__ka_20odvahy.pngTak jako v minulosti (tradici držíme již od roku 2002), i letos umožníme zájemcům vyzkoušet si u nás  přijímací zkoušky nanečisto.

Středa 30. ledna 2019 od 15:00 hodin

Zde naleznete Podrobné informace ke zkouškám nanečisto

 Pozor: Přijímací zkouška  (a stejně tak i Přijímačky nanečisto) je u nás jiná pro páťáky a jiná pro deváťáky:

  Páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT).

  Deváťákům připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.

     

Přihlásit se k Přijímačkám nanečisto můžete již nyní (vyberte si způsob):

- prostřednictvím našeho Přihlašovacího formuláře

- případně e-mailem na adresu lsg@lsg.cz

- nebo na telefonech 777 022 810 či 465 622 249

Přípravné kurzy 2019          

Pokud byste snad byli po přijímačkách nanečisto příliš v šoku, chystáme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům.

Termíny: 13. a 20. února 2019 (vždy ve středu) od 15 hodin 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

04.01.2019:

Připravujeme pro vás informace k přijímačkám 2019

Vážení uchazeči o studium,

bezprostředně po Třech králích Mrkající  zveřejníme kritéria přijímacího řízení na LSG a další kompletní informace o letošních přijímačkách a možnostech přípravy na ně.

Prozatím nabízíme našeho Malého průvodce přijímacím řízením, kde naleznete všechny termíny a postupy. Níže se pak také můžete začíst do průběhu přijímaček z minulých let - velké změny v těch letošních nepřipravujeme...

    Malý průvodce přijímacím řízením aneb Přijímací řízení v 7 krocích (2019) 

    16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu 

                               Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

21.12.2018:

Hezké Vánoce a šťastný nový rok 2019

Vážení rodiče, milí studenti, absolventi a přátelé školy, dovolte, abychom Vám popřáli klidné a pohodové Vánoce.

Do nového roku pak hodně zdraví, štěstí a nebetyčné víry ve smysl toho, co konáme.

Děkujeme Vám za přízeň i za důvěru a těšíme se na další spolupráci v roce 2019.

Za všechny zaměstnance a správní radu LSG Vratislav Šembera, ředitel LSG Petr Šrámek, předseda správní rady LSG

21.12.2018:

Nová učebna pro programování a robotizaci

Naše škola letos oslavuje Vánoce s novou učebnou, získanou z projektu MAS Orlicko 

logolink.jpg

Podrobnosti o projektu najdete zde

Učebna je vybavena 16 plnohodnotnými počítači, které jsou zvládají všechny současné nároky a umožňují bez kompromisní provoz většiny programů.

Programové vybavení umožňuje práci  s programovacími jazyky, robotizačními prvky a dále v různých dalších oblastech počítačových dovedností, jako je střih filmů, architektura a 3D grafika.

Práce lektora je přenášena na 6 velkoplošných monitorů a umožňuje velmi efektivní výuku.

17.12.2018:
Václav Havel
5. října 1936 - 18. prosince 2011

28.11.2018:

Pieta s kvartou

Nastal listopad roku 2018, kdy si připomínáme sté výročí vzniku Československa. Dnes bereme samostatný stát jako samozřejmost, ale nebylo tomu tak vždy. Aby si to připomněli i naši studenti, vzal jsem letošní kvartány na procházku na letohradský hřbitov.

Tam, v tichém koutě, který ani mnozí letohradští neznají, je umístěn pomník obětem 1. a 2. světové války. Tam jsme se studenty vzpomněli na dramatické osudy našich předků, kteří se ze samostatnosti těšit nemohli. Zapálili jsme svíčky, vystavili státní vlajku a zazpívali jsme českou hymnu. Měl jsem radost, s jakou důstojností se toho studenti zhostili. Kvartáni, děkuji.

Marek Machačný

 

  
28.11.2018:

Nebojte se klasiků - Galavečer

 

 

Nebojte se klasiků

Galavečer recitační soutěže se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince od 17 hodin v Evangelickém kostele v Letohradě.

Vystoupí vítězové jednotlivých kategorií soutěže, žáci ZUŠ Alfonse Muchy a jako host večera nás navštíví písničkář Jaroslav Moravec.

Všichni jste srdečně zváni!

Dana Formánková

27.11.2018:

                    

      

       

 Maturitní ples oktávy     

Za celou oktávu bychom Vás srdečně pozvali na náš maturitní ples. Bude se konat v pátek 14. prosince od 19:00 v Kulturním domě Verměřovice. Vstupenky jsou k dostání u maturantů.

Budeme se těšit!

Oktáva LSG

24.11.2018:


Počátky evropské vzdělanosti

Vědecký svět v učebnách LSG

Zveme Vás na další přednášku 7. ročníku seriálu besed s osobnostmi české vědy.

Dr. Dag Hrubý:

Počátky evropské vzdělanosti

Středa 28. listopadu 2018 od 17 hodin

Budeme mít mimořádnou příležitost přivítat osobnost pocházející z našeho regionu, ba přímo letohradského rodáka. Navštíví nás dr. Dag Hrubý a přednášet a besedovat bude na téma počátků evropské vzdělanosti. A dost možná také o ožehavých tématech současného školství…

Dag Hrubý v současnosti přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci a patří k významným českým autorům nejen matematických učebnic a publikací.

Je ovšem především zapáleným propagátorem vzdělání a vskutku báječným vypravěčem a člověkem renesančního rozhledu. Přednáška se uskuteční v prostorách gymnázia na zámku v Letohradě. Podrobnosti naleznete na plakátku vpravo.

Vratislav Šembera, Milada Marková

12.11.2018:

Poslední závodní den na MS v Argentině

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Neděle 11. 11. 2018: Medaile se sypou...

Po nedělním bronzovém sjezdu získávají letohradští kluci BRONZ také v absolutní klasifikaci!!! Do ČR se tedy vrací se 4 medailemi z MS - To bude pocinkáníčko… Velmi šťastný Ale kluci - ta SLALOMOVÁ, ta HŘEJE, co!!!???

Nika ve sjezdu stříbrná, a stříbro se na ní leskne i v absolutní klasifikaci.

Těšíme se na Vás. V.Š.

Sobota 10. 11. 2018 - Dlouhý sjezd

Pravda v tomto závodě vyplave jako korek na hladinu. Zde není důležité, jak o tréninku mluvíte, ale jak máte skutečně natrénováno, zde se stírají rozdíly nadaných a poctiváků. Závod, ve kterém můžete taktizovat, jet na vlně soupeře, hledat rychlou stopu, ideálně sesynchronizovat pádlování s vlnama, zaútočit a předjet v pravou chvíli. ALE JEN POKUD NA TO MÁTE. Je to také strašák, pro člena posádky, který si vytáhne zlomenou sirku a „rupne“ dříve než ostatní. Pak se taky může stát, že vám po závodě ostatní vše odvyprávějí, jelikož máte dokonalé okno a pocit porcelánu na lodi. O co větší strašák, tím větší euforie po dojezdu. Poslední závod, už tak úspěšné výpravy, je před sportovci. Užijte si hezký jarní den.

Bergi

09.11.2018:

Famózní pátek - medaile ze SLALOMU!!!!!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Pátek, 9. 11. 2018

Medailový sen se naplnil - slalomová medaile z Mistrovství světa!!!! Letohradští kluci BRONZ, naše Nika Zemanová s děvčaty STŘÍBRO!!!

Podrobnosti, až se vzpamatujeme... Velmi šťastný

Vráťa

Sledujte také odkazy:

https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting

            

   Podívejte se také na pravidelně aktualizovaný souhrn všech mediálních výstupů, včetně Branek, bodů, vteřin České televize: ZDE

09.11.2018:

V Argentině se rozdělovaly další medaile - Naši jsou u toho!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Sledujte také odkazy:

https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting

            

   Podívejte se také na pravidelně aktualizovaný souhrn všech mediálních výstupů, včetně Branek, bodů, vteřin České televize: ZDE

Čtvrtek 8.11.2018

Slalom - disciplína, která povýšila nafukovačku na loď.

Představa, že v silném říčním proudu (kde protéká každou sekundu např. 60 „kubíků“ vody) projíždíme branky, není asi pro mnoho z nás reálná.

Nemotorný ponton však ti nejlepší dokáží přetvořit na hbitou vydru, která se dokáže plynule proplétat spletí povodných a protivodných branek. Čtyři pádla však nejsou jediným nástrojem k řízení. Zatížení a odlehčení přídě, boční náklon, vysednutí ven a dovn...itř,… připojí ke čtyřem dobrodruhům nejsilnějšího člena posádky. Tím je samotná síla vody. Ta je připravena pomoci, jen tomu, kdo ji hledá. Dlouho před startem se procházejí hloučky posádek po břehu, zamyšleně se dívají do vln a vztahují ruce k řece. Není to rituál, ani romantika. Seznamují se se s pátým členem posádky.

Přejeme tedy dokonalé využití všech vln, proudů, válců k bezchybnému projetí trati. Zamíchejme si tedy lžičkou (pádlem) dnes své ranní kávy či čaje trochu netradičněji.

Kluci a holky, do dnešního závodu hodně štěstí. Držíme vám lžičky.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:)

Bergi

Středa, 7.11.2018:

Druhé místo je naše!! H2H - Stříbrná medaile pro LSG

Posádka s naší dívkou opět třetí!!!

H2H – Kontaktní závod, který letohradským klukům cinká jako stříbrná rolnička. Když tito mladí kluci drží v ruce tento kulatý kov jako na misce vah, napadá mě, co vše je na té misce druhé.

Samozřejmě, sportovní výkon při závodě. Předchází tomu rozhodnutí k přípravě, shánění finančních prostředků, domlouvání tréninků, nekonečné brázdění Tiché Orlice 200 m nahoru a dolů. Shody i neshody v posádce, zatínání zubů i zubení se na svět, překonávání skepse nás dospělých, škola, maturita?…..

Není to ještě vše, co ta malá medaile vyvažuje.
S těmito nástrahami se tato posádka dokázala prokousat.

Tím chci kluci říci, že si vaší snahy vážíme a MOOOOC vám to tam přejeme.
Bergi

Pondělí, 5.11.2018:

Pondělí bylo pro naše letohradské kluky a holky jistě motivační. Po závodě Time trial skončili kluci na nevděčném čtvrtém místě a děvčatům večer před spaním sladce cinkaly bronzové medaile.

Co je ale před středečním soutěžním dnem těžké – určit favorita pro dnešní závod H2H. Časové rozdíly v obou kategoriích jsou minimální - favoritem se stává každý. Na stejnou trať se dnes vydají vždy dvě posádky současně a postupují vyřazovacím způsobem. Od rána tedy chodí posádky po břehu, čtou vodu, rychlost proudu, možnost předjetí a mnoho, mnoho variant průjezdu.

Úspěchem tedy nebudou pouze svaly, také nervy, klid a lišáckost. Držme pěsti do slunečně promrzlé Argentiny. Sledujte další info na:

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Jan Bergi Řehák

   
   
08.11.2018:

Třídní schůzky - podzim 2018

Vážení rodiče, dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých 2015_pomucky.jpgdětí. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část budou mít tentokrát schůzky primy, sekundy a sexty. A pozor! Výjimečně budou tyto společné části začínat již v 15.45 hodin v příslušných učebnách.

Porodičák

Již tradiční součástí našich třídních schůzek je "Porodičák" - přátelské setkání rodičů, pedagogů, studentů a přátel LSG.

Téma bude aktuální a nanejvýš zajímavé: beseda s Víťou Šrámkem, studentem septimy na téma „Můj rok na střední škole v USA - zkušenosti a jak na to." Od 18 hodin jste tedy zváni do učebny geografie.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové podzimní dny.

07.11.2018:

V Argentině se rozdělovaly další medaile. Naši byli u toho!!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Sledujte také odkazy:

     https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

     https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Středa, 7.11.2018:

Druhé místo je naše!! H2H - Stříbrná medaile pro LSG

H2H – Kontaktní závod, který letohradským klukům cinká jako stříbrná rolnička. Když tito mladí kluci drží v ruce tento kulatý kov jako na misce vah, napadá mě, co vše je na té misce druhé.

Samozřejmě, sportovní výkon při závodě. Předchází tomu rozhodnutí k přípravě, shánění finančních prostředků, domlouvání tréninků, nekonečné brázdění Tiché Orlice 200 m nahoru a dolů. Shody i neshody v posádce, zatínání zubů i zubení se na svět, překonávání skepse nás dospělých, škola, maturita?…..

Není to ještě vše, co ta malá medaile vyvažuje.
S těmito nástrahami se tato posádka dokázala prokousat.

Tím chci kluci říci, že si vaší snahy vážíme a MOOOOC vám to tam přejeme.
Bergi

Středa, 7.11.2018:

Pondělí bylo pro naše letohradské kluky a holky jistě motivační. Po závodě Time trial skončili kluci na nevděčném čtvrtém místě a děvčatům večer před spaním sladce cinkaly bronzové medaile.

Co je ale před středečním soutěžním dnem těžké – určit favorita pro dnešní závod H2H. Časové rozdíly v obou kategoriích jsou minimální - favoritem se stává každý. Na stejnou trať se dnes vydají vždy dvě posádky současně a postupují vyřazovacím způsobem. Od rána tedy chodí posádky po břehu, čtou vodu, rychlost proudu, možnost předjetí a mnoho, mnoho variant průjezdu.

Úspěchem tedy nebudou pouze svaly, také nervy, klid a lišáckost. Držme pěsti do slunečně promrzlé Argentiny. Sledujte další info na:

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Jan Bergi Řehák

06.11.2018:

POZOR!! Dnes první závod na MS!!!

Dnes (úterý) krátce po 13. hodině našeho času absolvují všichni naši letohradští zástupci svůj první závod letošního MS v Argentině. Úvodním závodem je tradičně sprint.

Sledujte naše kluky a také 1 dívku v přímém přenosu na odkazech například zde. A hlavně: DRŽTE PALCE!!

Letohradští raftaři poletí do Argentiny.

Čtyři junioři a jedna juniorka z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD se připravují na Mistrovství světa, které se uskuteční od 4. do 10. listopadu v městečku Aluminé v Argentině.

Z našeho oddílu budou Českou republiku v Jižní Americe reprezentovat Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl (v posádce juniorů do 19 let) a také Nika Zemanová (v kategorii juniorek do 19 let).

Obě posádky se již v červenci zúčastnily Mistrovství Evropy na Slovensku, odkud si přivezly několik medailí.

Tak držte palce, ať je z argentinských řek vylovíme také!

28.10.2018:

Krajina v pohybu

hartvich.jpgKrajina se stále se vyvíjí a dokáže mohutně odpovídat na změny, které v ní my lidé často necitlivě děláme. Film ukáže praktické příklady toho, jak se pro nás může stát hrozbou i zdánlivě nehybná krajina, a to často naším vlastním přičiněním. Film představuje, jak naši krajinu sledují čeští geologové a co vše z ní dokážou svým nebývale dlouhodobým a unikátním monitoringem vyčíst. Dotkne se tedy praktických situací reálně se dějících u nás v České republice.

Zajímá Vás, jak se mění současná česká krajina?

Máte šanci ve středu 7. listopadu 2018 od 16.30 krajina.jpg

na Letohradském soukromém gymnáziu v rámci pokračujícího cyklu „Velká věda malému městu“. V rámci projektu Akademie věd ČR Tiché hrozby budete mít šanci shlédnout projekci dvou populárně-vědeckých filmů „Krajina v pohybu“ a "Bouřlivé počasí" a následně pobesedovat s Jiřím NEKOVÁŘEM a RNDr. Filipem HARTVICHEM, Ph.D.

Ten působí na katedře fyzické geografie a geoekologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zabývá se změnami a vývojem krajiny kolem nás.

www.tichehrozby.cz

26.10.2018:

Turnaj v pinpongu

Dne 23. října 2018 se naši studenti nižšího gymnázia, ve složení Adéla Kubíčková, Šárka Červinková, Jakub Müller, Ondra Pulc, Lukáš Krkavec, Michal Málek, Dominik Hájek a Štěpán Jareš, zúčastnili pinpongového turnaje v Ústí nad Orlicí.

Holčičí družstvo, ve složení Adéla Kubíčková a Šárka Červinková, se umístilo na třetím místě. Družstvo starších chlapců, ve složení Jakub Müller, Ondra Pulc a Lukáš Krkavec, se umístilo na čtvrtém místě.

A družstvo mladších chlapců, ve složení Michal Málek, Štěpán Jareš a Dominik Hájek, skončilo na druhém místě.

Všem družstvům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Všechny další fotografie najdete zde - Pinpongový turnaj 2018

Další článek:

Ahoj ahoj,

V úterý 16. října se zúčastnilo šest studentů kvinty a sexty turnaje ve stolním tenisu v Ústí nad Orlicí. Za dívčí skupiny hrály Amálie Šafářová a Julie Linhartová a umístily se jako druhé. Za chlapce to byli Adam Šubrt, Max Kubelka, Vojtěch Moravec, Robert Štěrba a přes velmi silnou konkurenci se umístili na pátém místě.

Panu profesorovi Bendlovi děkujeme za morální podporu týmu.

25.10.2018:

Letohradští raftaři poletí do Argentiny.

lago_ruka.jpgČtyři junioři a jedna juniorka z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD se připravují na Mistrovství světa, které se uskuteční od 4. do 10. listopadu v městečku Aluminé v Argentině.

Z našeho oddílu budou Českou republiku v Jižní Americe reprezentovat Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl (v posádce juniorů do 19 let) a také Nika Zemanová (v kategorii juniorek do 19 let).

Obě posádky se již v červenci zúčastnily Mistrovství Evropy na Slovensku, odkud si přivezly několik medailí.

Tak držte palce, ať je z argentinských řek vylovíme také!

22.10.2018:

Kvarta Vás zve na Halloween

                                     

A hle, je to tady! Hrůzostrašné příšery se vrhají do víru tance a k tomu se vesele občerstvují z nabízených lahůdek, zahrají si nějakou tu strašidelnou hru a v noci se vydají na stezku, ze které taky nemusí být návratu. Brr......

To vše v úterý roku dvatisíceosmnáctého, dvacátéhotřetího dne měsíce říjnového od sedmnácté hodiny podvečerní v naší škole - běžte za skřeky určitě nás najdete!!!

Přijďte všichni. Nebudete litovat dne ani hodiny!!!

Tombola, hodnocení masek a další překvápka!!!

22.10.2018:

LSG - Oslava 25 let od založení Letohradského gymnázia

                          

Benefiční večer se konal v pátek 12. října 2018 v Kulturním domě Letohrad. Článek k  tomuto hezky prožitému večeru postupně připravujeme. Zatím se můžete podívat na fotografie.

LSG - Čtvrtstoletí s Vámi - Benefiční večer

19.10.2018:

Adaptační kurz - proma - České Petrovice řehlédněte!

Vracíme se ke zprávě o Adaptačním kurzu primy v Českých Petrovicích a širokém okolí a přinášíme obsáhlou fotoreportáž. Za ní a za moc hezké fotografie děkujeme Pavlovi W Bendlovi.

Prima - Adapťák 2018


Ahój… TADY PRIMA NA ADAPT·ÁKU…

Ahój… TADY PRIMA NA ADAPŤÁKU…

Takže velmi stručně…, první den…
dorazili jsme do cíle,
leč cesta byla spletitá,
ale naštěstí jsme vše ubránili…
Jedli jsme, blbli jsme…
prostě seznamovačka jak má být…
Však posuďte sami, neb z fotografií
se dá vyčísti podstatně více…
Prima…

  
  
  
  
 
  
     
17.10.2018:

Den otevřených dveří - Návštěvní den – listopad 2018

Vážení uchazeči o studium, vážení rodiče, přátelé školy či absolventi z let minulých,

zveme Vás srdečně na Návštěvní den, chcete-li na Den otevřených dveří.

Koná se v úterý 6. listopadu 2018 od 16 do 18 hodin

Budeme velmi potěšeni, přijdete-li se podívat na moderní gymnázium v příjemném prostředí letohradského zámku. Provázet Vás budou naši současní studenti a budete mít tedy příležitost z nich o škole "vytáhnout" vskutku vše, co budete chtít vědět. K dispozici Vám samozřejmě bude vedení školy a kantoři.

Přijďte si prohlédnout útulný interiér školy, odborné učebny či novou špičkově vybavenou laboratoř. Samozřejmostí je malé občerstvení. Můžete posedět a popovídat si s námi o naší nabídce - je opravdu široká.

Vratislav Šembera, ředitel školy.

15.10.2018:

Něco málo ze zahájení školního roku

Celou reportáž naleznete zde  Zahájení roku 2018/2019 s orlojem

Třídy 2018/2019

   
   
26.09.2018:

Koncert ke čtvrtstoletí LSG – i pro Vás!!!

V září zahájilo Letohradské soukromé gymnázium druhé čtvrtstoletí své existence. Při této příležitosti škola ve spolupráci s Městem Letohrad uspořádá slavnostní koncert.

Koncert se uskuteční v pátek 12. října 2018 od 17 hodin v Domě kultury v Letohradě, podrobnosti naleznete na pozvánce ZDE.

Zváni jsou absolventi, rodiče, stávající i bývalí zaměstnanci, příznivci…

Dovolujeme si pozvat také kolegy a kolegyně ze škol v okolí.

Letohradské gymnázium své jubileum hrdě spojuje s oslavou 100. výročí Československé republiky.

Budeme se těšit na setkání s Vámi.

Petr Šilar, senátor PČR, zřizovatel školy

Petr Fiala, starosta Města Letohrad

Petr Šrámek, předseda správní rady

Vratislav Šembera, ředitel

26.09.2018:

Další úspěch Adély Vackové na poli literatury!

Nadaná terciánka zaznamenala další literární úspěch – po třetím místě na M2143_1_.jpgalé Proseči Terézy Novákové a Čestném uznání ze Slavkovského mementa Áďa tentokrát zaujala mikropovídkou Antonín Šmíd.

Tato práce na téma První republika oslovila porotu Literární soutěže v rámci 28. ročníku festivalu Jičín – město pohádky a byla vybrána jako nejlepší!

Áďo, velká gratulace a piš dál, prosím!

Antonína Šmída a další oceněné práce čtěte zde

25.09.2018:

Informace k zájezdu do Itálie

Všem zájemcům o cestování přinášíme dobrou zprávu. Chystáme zájezd do Itálie s CK London Way Filipa Felixe!

Poznáme kouzlo romantických Benátek, monumentální slávu nového i starého Říma, uměním prosycenou Florencii a historií naplněnou Sienu a Grosseto.

7 denní poznávací zájezd

2. – 8. dubna 2019

cena 8 300,-Kč

Podrobný program zájezdu naleznete na tomto odkazu. Zde si prosím stáhněte  přihlášku s návratkou.

Zálohu 4 000,- Kč na zájezd je nutno zaplatit na účet školy do konce října.

21.09.2018:

Carrom opět soutěží

carrom.jpgČeská carromová asociace ve spolupráci s Letohradským soukromým gymnáziem s podporou Města Letohrad pořádá pod záštitou senátora Ing. Petra Šilara

Podzimní turnaj juniorů ve hře CARROM

v pátek 5. října 2018 od 10:00 hod. školní turnaj pro mládež do 18 let včetně pro hráče přihlášené do 30.9.2018 bez startovného – nutná včasná přihláška!!   

Druhý turnaj Mistrovství ČR ve hře CARROM

v sobotu 6. října 2018 od 9:00 hod. pro hráče přihlášené do 30. 9. 2018 turnaj se započítává do série tří turnajů o mistra ČR startovné 250 Kč (členové CCA 100 Kč sleva)

Informace o turnajích: www.carrom.cz, Jiří Pavela   Email: Tlegy@carrom.cz, mobil: 606736499

Odkaz na letáček k turnajům v PDF k vytištění

18.09.2018:

POZOR! Začínáme zveřejňovat termíny úvodních lekcí - viz prosím v příslušné sekci

Jazykové kurzy pro veřejnost 2018

Kurzy pro veřejnost - Otevřená škola !!!

Podrobnosti najdete v sekci Kurzy Dospělí - Jazykové kurzy ZDE

Stručné anotace k jednotlivým kurzům si můžete nyní stáhnout zde (formát PDF)

Přihlašovací formulář najdete zde

jk.gifJiž několik let pro Vás připravujeme pestrou nabídku vzdělávacích kurzů určených široké veřejnosti.

I letos zveřejňujeme přehled připravovaných JAZYKOVÝCH kurzů, a budeme rádi, když si některý z nich zahrnete do svých plánů na nadcházející školní rok.

Přihlásit se můžete prostřednictvím

- emailu (lsg@lsg.cz)

- telefonu (777 022 810)

- přihlašovacího formuláře (níže)

Přihlašovací formulář najdete zde

12.09.2018:
Ahój… TADY PRIMA NA ADAPTˇÁKU…

Ahój… TADY PRIMA NA ADAPTˇÁKU…

Takže velmi stručně…, první den…
dorazili jsme do cíle,
leč cesta byla spletitá,
ale naštěstí jsme vše ubránili…
Jedli jsme, blbli jsme…
prostě seznamovačka jak má být…
Však posuďte sami, neb z fotografií
se dá vyčísti podstatně více…
Prima…

  
  
  
  
09.09.2018:

Běháme pro... Lesní klub

TJ Spartak Letohrad, pod záštitou Města Letohrad a dalších spolků Vás srdečně zvou k běhání a chození.

Máte chuť přispět svým startem na dobrou věc? Neváhejte. Startovné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na podporu činnosti Lesního klubu Strom života.

Nezapomeneme ani na občerstvení a doprovodné programy nejen pro děti, jako je například malování na tašky a spousta dalšího. K poslechu hraje hudební kapela.

A kdy to celé vypukne? No přece ve čtvrtek 13. září 2018 na Václavském náměstí v Letohradě.

Doprovodný program:

15.00 – 15.45 hudební skupina M ET A X A !!!

15.50 – 16.00 vystoupení taneční skupiny ELASTIK z Jablonného nad Orlicí

16.05 start 9.ročníku všech kategorií a okruhů

16.10 – 18.30 hudební skupina M ET A X A !!!

16.40 – 16.50 vystoupení Lesního klubu Letohrad

17.00 – 17.10 Charita Letohrad - prezentace Domácí hospicové péče

17.20 – 17.30 vystoupení taneční školy Letohrad Ivety Krejčové

17.40 – 17.50 ukázka historických a speciálních kol – JOSEF PEŠEK - Běstovice

18.00 – 18.10 losování tomboly Lesního klubu

18.20 – 18.30 prezentace SPV Letohrad

Stanoviště :

Orel Orlice - soutěže pro děti i dospělé - TJ Sokol Letohrad - soutěže pro děti i dospělé - Hokejbal Letohrad - nafukovací střelnice - Lesní klub Letohrad - dílničky pro děti - Charita Letohrad - prezentace Domácí hospicové péče a zdravotních pomůcek -  Josef Pešek – historická a speciální kola s možností projížďky -  Domov pod hradem Žampach - prezentace smyslového parku

Podrobnosti najdete zde: www.behamepro.cz

Sraz a zahájení programu v 15:00

Hromadný start všech kategorií (běžci, chodci, hendikepovaných) v 16:05

Běháme pro radost - zvítězí všichni!             Plakátek ke stažení a tisku ve formátu PDF 

09.09.2018:

Vědecký svět v učebnách LSG

7. ročník vědeckých přednášek zahajuje!!!hazdra.jpg

I v novém školním roce pokračuje na LSG úspěšný cyklus přednášek špičkových osobností české vědy s názvem Velká věda malému městu.  

Ve středu 12. září 2018 v 16.30 zahajujeme již 7. ročník přednáškou historika a současného ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů:

Mgr. Zdeněk Hazdra, PhD.

Osudové osmičky 20. století z pohledu české šlechty

(Jak se významné milníky našich novodobých dějin promítly do osudů české šlechty...)

Středa, 12. září 2018 od 16.30 hodin.

Vstupné: dobrovolné  

Bližší informace zde

                              Velká věda malému městu. Nááádherná věda…!!!

                                          LSG - ČTVRT STOLETÍ S VÁMI


1261 aktualit (26 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


progeCAD logo
 
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO