Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Výuka
Uchazeči
QR
grletohrad.png
Pro maturanty
Zahraniční akce
Nadační fond
Volný čas
Kurzy - dospělí
Studenti
Spolupracujeme
Naše město
Navštívili nás
Aktuality

Co kdy a kde ?


17.04.2018:

Přijímací zkoušky pro 1. kola přijímaček jsou za námi

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

děkujeme za účast Vašeho dítěte u přijímacích zkoušek na LSG. Věříme, že i přes nekomfortní časový program přijímaček (který však školy nemohly ovlivnit) absolvovalo Vaše dítě celý půlden v relativní pohodě a hlavně úspěšně.

Výsledky 1. kola zveřejníme na našich internetových stránkách bezprostředně po té, jakmile obdržíme hodnocení přijímacích testů z CERMATu. CERMAT zatím drží původně plánovaný termín 27. duben 2018. Pokud se na tomto datu cokoliv změní, budeme Vás neprodleně informovat prostřednictvím našeho webu a také e-mailem.

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese lsg@lsg.cz či volejte na telefon 777 022 810. Kdykoliv.

Přeji Vám i Vašim dětem příjemné odpoledne. Vskutku zasloužené… Popletený

Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

17.04.2018:

Do Prahy za Voskovcem a Werichem

Tento týden kvarta a sexta zahájila kulturně - návštěvou Divadla Na Zábradlí. Korespondence V + W to byla skvělá koláž z dopisů klíčových osobností Osvobozeného divadla, která uchvátila sofistikovanou scénou i dechberoucími hereckými výkony (Jiřího Vyorálka, Václava Vašáka a Jany Plodkové). Že by kulturní tip i pro Vás?

Za organizaci zájezdu patří velký dík paní profesorce Martině Mlynářové!    MJ

  
13.04.2018:

A tolik jsme se na tu brigádu těšili!

Nebojte se, Vaše děti, které měly dnes pomáhat s úpravami parku, mají náhradní program a jsou v suchu ve třídách.....

Prší krásně!

Zdeněk NUTZ

11.04.2018:

Třídní schůzky  -  jaro 2018

Vážení rodiče, dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, kde sdeti_skolaci.jpge můžete informovat o studiu svých dětí. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna 2018 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Ještě omluva: na třídních schůzkách nebudou tentokrát přítomni Jitka Macháčková, Monika Krejčová a Lída Vyčítalová. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové jarní dny.

10.04.2018:

Selájam - Majáles 2017 ne vlastně už 2018

Zatím nám není známo, zda letošní "akci" zahájí opět Moravanka, Nonstop, nebo snad Jóžin z Bažin, ale to se nechme překvapit!

Další ročník už opět tluče na dveře jako bubeníček Pavel na buben........

Takže otevřete kalendáře nebo nějakou tu apku a udělejte ničím nesmazatelný záznam: 

V pátek 27. dubna 2018 od 15 hodin na zámecké terase - SELAJAM 2018

Občerstvení všeho druhu, včetně čajovny, je zajištěno! .

   
   

Fotografie z roku 2017 si prosím nezapomeňte prohlédnout zde 

10.04.2018:

Jeden svět do škol

Ve středu 4. dubna se většina studentů našeho gymnázia zúčastnila filmového festivalu JEDEN SVĚT DO ŠKOL. Nižší ročníky shlédly pásmo krátkých filmů – Poslouchám – o osamělých, týraných anebo i šikanujících dětech volajících na Linku bezpečí, POKLAD – o dědečkovi, který se rozhodl být pohřben v lese, který sám před desetiletími vysadil a RODINNÉ ŘEZNICTVÍ, o klukovi, který chce pokračovat v tradici rodinného podniku, ikdyž musí čelit době, která tradicím nepřeje, a spolužákům, kteří jej odsuzují kvůli zabíjení zvířat.

Přestože šlo o témata, náročná i pro nás, dospělé kantory, tak to naše mladší studenty oslovilo a já jsem rád, že jsme jim mohli poskytnout látku na přemýšlení.

Starší studenti navštívili projekci filmu Rádio Kobaní, o mladé dívce, která v městě obklíčeném jednotkami zabijáků z islámského státu, dovedla založit vlastní rádio a přitom si našla čas na vlastní trápení i radosti. Perfektní byla i následná debata s novinářkou, paní Markétou Kutilovou, kde jsme se dozvěděli jak aktuální stav událostí války v Sýrii, tak i širší problematiku islámského světa. Téma to bylo velmi temné, film ale studentům mohl ukázat, že i v nejhorší době má smysl konat a postavit se proti valícím se kolům historie.

Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit festivalu, vykouknout alespoň na chvíli z ulity běžného prostředí a uvědomit si problémy světa kolem nás. Studentům bych rád poděkoval za dobře mířené dotazy a promyšlené názory, které v následných debatách zazněly.

Marek Machačný

10.04.2018:

Dějepisná soutěž gymnázií

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se Honza Stránský, Matěj Hermann, a Štěpán Hubálek zúčastnili pardubického kola Dějepisné soutěže gymnázií. Tématem byla pohnuté doba mezi lety 1968 a 1977, tedy od naděje Pražského jara, přes ubíjející šeď normalizace až po záblesk naděje další, Charty 77.

Na bednu vítězů jsme se ani tentokrát nedostali, přesto chci výsledek a především úsilí soutěžících vyzdvihnout. Je třeba připomenout, že náročnost soutěže odpovídá znalostem na úrovni VŠ a také to, že příprava trvala několik měsíců. Chlapi, jsem rád, že jste do toho šli a věřte, že nabyté znalosti se vám rozhodně neztratí. Díky!

Marek Machačný

09.04.2018:

Výměnný pobyt se střední školou IES Miguel de Cervantes ve Španělsku

A první fotografie z oběda - Výměna studentů ve Španělsku

V týdnu od 10.4. do 17.4. 2018 se skupina studentů španělského jazyka zúčastní výměnného programu ve střední škole IES Miguel de Cervantes ve španělském Móstoles, v těsné blízkosti hlavního města Madridu.

Žáci budou ubytováni v rodinách svých španělských protějšků, budou se účastnit výuky angličtiny a matematiky, vydají se na řadu poznávacích výletů. Kromě důkladného průzkumu Madridu, kterému budeme věnovat celé dva dny, se vydáme také do historického města Toleda. Od zájezdu si slibujeme nejen uplatnění získaných jazykových dovedností v praxi a rozšíření znalostí reálií Španělska, ale také nová přátelství a pozitivně motivační zážitky, které budou přínosem pro další studium.janaa.jpg


Druhá část výměnného pobytu, kdy španělské děti navštíví naše české rodiny, proběhne v týdnu 22.4. - 29.4. 2018

Také pro ně je naplánováno několik výletů po okolí a do Prahy, poznávací hry a účast v hodinách. Španělská skupina si navíc připraví vystoupení na Selájam pořádaný dne 27.4. na letohradském náměstí, takže o důvod více, proč jej letos určitě nezmeškat a přijít se podívat!

Ludmila Vyčítalová

05.04.2018:

Vědecký svět v učebnách LSG

Jan Veselý:

Osudová přitažlivost aneb Gravitace ve vesmíru i kuchyni

Letohradské soukromé gymnázium si Vás dovoluje pozvat na další besedu 6. ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy.

Tentokrát nás navštíví vědecký pracovník Hvězdárny a planetária hl. města Prahy, Jan Veselý.

Čtvrtek 19. dubna 2018 od 17.00 hodin v prostorách LSG.

Jan Veselý se zabývá výukou a popularizací astronomie a astrofyziky, věnuje se teorii komunikace vědy. Na hvězdárně a planetáriu v Praze připravuje astronomické programy pro veřejnost a studenty ve všech stupních vzdělávání.

I vědu lze podat vtipně a populárně. Přijďte se přesvědčit!

Vstupné: dobrovolné

Plakátek ke stažení zde

                                                 LSG - ČTVRT STOLETÍ S VÁMI

                               Velká věda malému městu. Nááádherná věda…!!!

19.03.2018:

Sexta vyrazila na lyžařský výcvik

12

V neděli odpoledne 18. března 2018 vyrazila třída sexta s veškerým doprovodem a vybavením na chajdu Rachotka na Černé hoře.

Cestu na krkonošskou horu jim zkomplikoval silný vítr a tak museli část cesty absolvovat pěšky. Všichni jsou v pohodě ubytováni a čekají pouze na některá zavazadla, až se lanovkové domečky opět rozjedou.

Takže přejeme krásné počasí, hodně sluníčka a príma zážitky....

Další fotografie: Lyžařský kurz Černá hora - sexta 2018    Z.N.

11.03.2018:

Jarní prázdniny - 12. 3 až 16.3 2018

I školy v našem okrese se dočkaly. Poslední termín jarních prázdnin jeexpress.jpg tu a s ním se zavřely některé dveře i na naši škole. Navíc se do nás trochu opřela chřipka, tedy i v kancelářích  budeme méně než obvykle.

Pokud ale potřebujete cokoliv vyřídit, jsme Vám k dispozici na obvyklých telefonních číslech.

Přejeme všem studentům a kantorům krásné prožití volných dnů, mnoho zážitků a příjemných chvil. Snad se letos i to počasíčko povede.

08.03.2018:

Krajské kolo olympiády v němčině

Kvartánka LSG na druhém místě nemec.png

V úterý 6. 3. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola olympiády v německém jazyce.

Z Pardubic si Sophie Kolowrat-Krakowská odvezla stříbrnou medaili za druhé místo v kategorii rodilých mluvčích. Gratulujeme a těšíme se na případné pokračování v celostátním kole v Praze.

Olga Valentová

02.03.2018:

Vědecký svět v učebnách LSG

RNDr. Petr Kubala

O vodě...

Letohradské soukromé gymnázium si Vás dovoluje pozvat na další besedu 6. ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy.

Tentokrát nás navštíví generální ředitel Povodí Vltavy a současný prezident Mezinárodní komise pro ochranu Labe dr. Petr Kubala. 

Úterý 6. března 2018 od 16.30 hodin v prostorách LSG.  

Petr Kubala je zcela jistě nevšední osobností spojující v sobě zapáleného přírodovědce a manažera, který má příležitost prakticky ovlivnit svůj (vodohospodářský) obor. 

Vstupné: dobrovolné  

Plakátek ke stažení zde

                              Velká věda malému městu. Nááádherná věda…!!!

                                          LSG - ČTVRT STOLETÍ S VÁMI

02.03.2018:

Příjem přihlášek do 1. kola přijímaček byl ukončen

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

ve čtvrtek 1. března skončilo období pro podávání přihlášek do IMG_5585.gifprvního kola přijímacího řízení.

Přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG jsme zaregistrovali a zahájili tak stanovený proces správního řízení. Pokud jste tuto informaci během víkendu neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat zprávu ze své stávající adresy na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy.

Děkujeme za důvěru, vážíme si jí.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

01.03.2018: Přednáška Markéty Pravdové

Přednáška Markéty Pravdové

Nevíte si rady, jak napsat ŠTRÚDL nebo ŠTRŮDL? Či -ISMUS nebo -IZMUS?

Nejen na tyto a další otázky jste měli možnost dostat erudovanou odpověď od naší významné jazykovědkyně PhDr. Markéty PRAVDOVÉ, Ph.D., MBA, která je v současné době zástupkyní ředitele Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR pro vnější vztahy a popularizaci.

Zajímavá a poutavá beseda se uskutečnila ve středu 14. února 2018 u nás na gymnáziu, kde se hojně sešli nejen vyučující češtiny. Všichni si následně domů odnášeli obohacující postřehy, že ne všechno, jak jsme se učili v hodinách českého jazyka, je tak jednoznačné:-)

   
23.02.2018:

Přihlášky jdou do finále!!!

Období přihlášek ke studiu vrcholí! 

I letos se nám množí dotazy na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení se podávají nejdéle ve čtvrtek 1. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to např. datum odeslání  z pošty, nýbrž datum doručení.

Přihlášku můžete přinést přímo do školy či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí (pokud jste ji již dříve neposlali poštou).

Budete-li bezradní, volejte řediteli a domluvíme se (na telefon 777 022 810).

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... A únor tak krátký...! Popletený    

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

21.02.2018:

Přípravné kurzy k přijímačkám jsou za námi!

Odpolednem stráveným rozborem matematických CERMAT testů skončily na LSG letošní přípravné kurzy páťáků. Dál už je to na Vás, milí uchazeči. My už můžeme jen držet palce k trpělivé přípravě a pak k přijímačkovému finále. A to také budeme... Mrkající 

A když se něco nedařilo...

Pro paťáky:

Nevěšte hlavu! Máte-li pocit, že některé úlohy byly nad Vaše síly, vězte, že Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Zkuste si kliknout sem a vyzkoušejte pár dalších testíků. Ono to dopadne... Popletený

Pro rodiče (páťáků):

Musím zopakovat to, co jsem již napsal: My na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…

Kvalitní vzdělání v přívětivém prostředí za to stojí... Mrkající

V.Š.

21.02.2018:

Přípravné kurzy

Dnes poslední - tentokrát MATEMATIKA!!!

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům.   

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (14. a 21. února 2018).

 Přihlašovací formulář k přípravným kurzům    

 Podrobné informace najdete na tomto přiloženém letáčku    

Přípravné kurzy pro deváťáky

Pro malý zájem jsme letos přípravný kurz pro deváťáky odvolali. Zájemcům jsme rozeslali spoustu sad našich přijímacích testů z minulých let k domácímu luštění. Pokud budete mít i vy o ně zájem, napište či zavolejte.

21.02.2018:

Stipendia na nastávající pololetí schválena

happy_people_1.jpgVážení rodiče,

v pátek 16. února jsme ukončili proces schvalování prospěchových stipendií na nastávající pololetí. Rozhodnutí o výši přiznaného stipendia naleznete ve své e-mailové poště ze dne 15. případně 16. února. V případě, že jste mail neobdrželi, neváhejte prosím napsat či zavolat.

Děkujeme za spolupráci.

Vratislav Šembera

Drahomíra Řeháková, ekonomka školy

20.02.2018: Osudové osmy

Dlouhodobá soutěž pro studenty ale i rodiče

Kdo pronesl dnes již legendární slova "Právě jsem se vrátil z Hradu a..."?

Co je považováno za nejpravděpodobnější VERZI SMRTI Jana MASARYKA?

O kolik PROHRÁL Emil ZÁTOPEK zlato v běhu na 5 000 m na olympiádě v Londýně?

Kdo z HERCŮ si v poslední době nejčastěji zahrál ve filmu / TV adaptaci postavu Klementa GOTTWALDA?

Nepamatujete se nebo jste se to ve škole neučili?

klema.jpgNa tyto a další otázky zjistíte odpověď, pokud se zapojíte do čtyřkolové dějepisné soutěže "OSUDOVÉ OSMY", která je jedním z příspěvků, jak si připomeneme některá výročí 19?8 a jejich dalekosáhlé důsledky pro vývoj našeho státu ale i rodiny vašich předků. V průběhu celého roku budou pro studenty připraveny některé připomínkové aktivity, a nebude to pouze v hodinách dějepisu.

V příloze máte představenou soutěž "OSUDOVÉ OSMY", které bude mít vedle dějepisné části i literární a výtvarnou. Soutěž i pro rodiče: Budu velmi ráda, podpoříte-li aktivitu dětí a zapojíte se s nimi, budete mít šanci se dozvědět i možná něco dosud neodkrytého z vaší rodinné historie. Uzávěrka prvního kola k Únoru 1948 a roku 1948 je už ve čtvrtek 1. března 2018. Oceněni budou i nejrychlejší řešitelé úkolů. V tuto chvíli na ně stále čekáme:-)       Příloha je zde!

Mgr. Martina Mlynářová

autorka a koordinátorka soutěže

martina.mlynarova@lsg.cz

20.02.2018:

Svačinkový jarmark

V prosinci se uskutečnil už tradiční adventní svačinkový jarmark, při kterém se vždy snažíme prodejem "homemade" připravených dobrůtek získat finanční prostředky na podporu vybrané organizace.

Letos jsme vybrali neuvěřitelnou částku přes 6.000 Kč, kterou poukážeme na sdružení "Vím já kostelíček" na podporu obnovy varhan v kostele sv. Anny v Horní Lipce.

A letáček a podrobnostmi si případně stáhněte tady

Další fotografie najdete na této stránce

  
16.02.2018:

Lesní klub Vás zve

Tentokrát na přednášku vynikajícího norského pedagoga:

Godi Kelerem: Vliv strachu na vzdělávání.

Uskuteční se ve středu 21. února 2018 ve dvou blocích od 16:30 do 21:00

Pozvánka s podrobnými informacemi je ke stažení zde

15.02.2018:

Úspěšný Wolkrův Prostějov - oblastní kolo v Ústí nad Orlicí

Jednadvacet studentů ze čtyř škol v okrese se v úterý zúčastnilo oblastního kola tradičního festivalu poezie Wolkrův Prostějov. Recitační soutěž studentů - oblastní kolo tradičního festivalu poezie Wolkrův Prostějov.

Konal se v ústeckém kulturním domě, soutěž byla rozdělena do dvou kategorií a do krajského kola, které se uskuteční 8. března v Pardubicích, postupuje 14 nejlepších recitátorů.

Výsledky zástupců z okresu - Gratulujeme a děkujeme!!!!!!!

I. kategorie:
1. Marie Karešová – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.24_wolkeruv_pv.jpg
2. Leona Žižková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.

3. Dominik Štark – Gymnázium Ústí nad Orlicí
4. Žaneta Kroulíková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
5. Markéta Divišová – Gymnázium Ústí nad Orlicí
6. Petra Dvořáková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
 

II. kategorie:
1.Jakub Musil – Gymnázium Ústí nad Orlicí
3. Matěj Vašina – Gymnázium Česká Třebová
4. Veronika Stejskalová – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
5. Tomáš Sourada – ZUŠ Petra Ebena Žamberk
6. Matouš Pavlík – Gymnázium Ústí nad Orlicí

15.02.2018:

Den otevřených dveří - Návštěvní den – únor 2018

Vážení uchazeči o studium, vážení rodiče, přátelé školy či absolventi z let minulých,

zveme Vás srdečně na Návštěvní den, chcete-li na Den otevřených dveří.

Koná se v úterý 20. února 2018 od 16 do 18 hodin

Budeme velmi potěšeni, přijdete-li se podívat na moderní gymnázium v příjemném prostředí letohradského zámku. Provázet Vás budou naši současní studenti a budete mít tedy příležitost z nich o škole "vytáhnout" vskutku vše, co budete chtít vědět. K dispozici Vám samozřejmě bude vedení školy a kantoři.

Přijďte si prohlédnout útulný interiér školy, odborné učebny či novou špičkově vybavenou laboratoř. Samozřejmostí je malé občerstvení. Můžete posedět a popovídat si s námi o naší nabídce - je opravdu široká.

Vratislav Šembera, ředitel školy.

13.02.2018:

Stipendia na nastávající pololetí schválena

happy_people_1.jpgVážení rodiče,

v pátek 16. února jsme ukončili proces schvalování prospěchových stipendií na nastávající pololetí. Rozhodnutí o výši přiznaného stipendia naleznete ve své e-mailové poště ze dne 15. případně 16. února. V případě, že jste mail neobdrželi, neváhejte prosím napsat či zavolat.

Děkujeme za spolupráci.

Vratislav Šembera

Drahomíra Řeháková, ekonomka školy

12.02.2018: Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

    Přihlašovací formulář k přípravným kurzům     

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (14. a 21. února 2018).

Podrobné informace najdete na tomto přiloženém letáčku    

Přípravné kurzy pro deváťáky - zatím malý zájem 

V úterý dopoledne rozhodneme definitivně, zda se uskuteční přípravné kurzy pro deváťáky. Zájem zatím není dostatečný. Děkujeme za pochopení.

08.02.2018:

Když si s češtinou nevíme rady

Další přednáška z cyklu Vědecký svět v učebnách LSG

mp.pngBeseda s jazykovědkyní Markétou Pravdovou,

nejen o vývoji současné češtiny.

Středa 14. února 2018 v 16:30

V učebně geografie LSG. Pozvánku najdete zde

08.02.2018:

Přijímačky nanečisto 2018 jsou za námi

Zkou__ka_20odvahy.pngVážení rodiče, zájemci o studium a všichni další, kteří jste si k nám přišli přijímačky nanečisto jen vyzkoušet. 

Ve středu 7. února 2018 jste měli příležitost vyzkoušet si, jak takové přijímačky na gymnázium vypadají. Věříme, že Vám to pomohlo překonat strach (či snad dokonce paniku??) z toho, co se po Vás bude chtít. Snažili jsme se o to, aby vše vypadalo jako u zkoušek skutečných. Popletený

Výsledky těchto zkoušek si prosím stáhněte zde

Jsou anonymní, takže se poznáte podle přiděleného kódového čísla. Pokud ho snad nevíte, zavolejte, poradíme Vám.       

A pokud se Vám náhodou něco nepovedlo...

Pro studenty

Neděste se, máte-li pocit, že byl některý test nad Vaše síly. Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Přihlaste se na Přípravný kurz, nějak to dáme dohromady…Popletený

Pro rodiče (páťáků)

Musím zopakovat to, co jsem psal již vloni: My na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť a předpoklady studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…
Mrkající         

Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

    Přihlašovací formulář k přípravným kurzům     

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (14. a 21. února 2018). Podrobnosti naleznete níže. 

Přípravné kurzy pro deváťáky - chcete je? 

Množí se dotazy, zda otevřeme kurz pro deváťáky, abychom společně rozebrali úlohy z našich testů (připomínám, že u nás deváťáci CERMAT testy nedělají - je to tím, že na LSG nastupují deváťáci do již rozjetého osmiletého oboru).

Pokud tedy bude z Vaší strany dostatečný zájem, rádi je otevřeme. Domluvíme se.  Mrkající

Podrobné informace najdete na tomto přiloženém letáčku     

     

Přijímačkové testy z minulých let

Prozatím si můžete vyzkoušet testy z minulých let. Pěkně v klidu domova u roztopeného krbu, s výhledem na nádherně zasněženou krajinu... To se to bude přemýšlet... Popletený

Ilustrační testy CERMAT pro páťáky z roku 2016

    

Ukázky našich vlastních testů pro deváťáky:

               
06.02.2018:

Víťa Šrámek na studiích v Americe.

Sextán Víťa Šrámek se vydal studovat za velkou louži. Tento školní rok stráví na Hunterdon Central usausa.gifRegional High School v New Jersey.

Jeho zajímavé postřehy a komentáře nevšedního prostředí americké školy si můžete přečíst na následujících odkazech.  Zveřejňujeme je pravidelně na tomto místě. Víťu zdravíme přes oceán a těšíme se na jeho další báječná psaní. Velmi šťastný

Pololetí v USA (6. února 2018) Horká novinka!!!

Vánoce v Americe (10. ledna 2018)

Díkůvzdání (12. prosince 2017)

Podzim v USA (9. listopadu 2017)

School je chvílemi i cool (3. října 2017)

Léto v New Jersey (2. září 2017)

New York a první den v rodině (srpen 2017)

Čtěte a připojte se k dalším již téměř 2 500 čtenářům, kteří si tyto zajímavé články přečetli!!!

05.02.2018:

Lesní klub - Strom života Vás zve

Přednášky vynikajících zahraničních lektorů - březen 2018

Podrobné informace si můžete stáhnout zde

05.02.2018:

Postup do kraje v Olympiádě z českého jazyka pro Emu z kvarty!

Výborných výsledků v okresním kole Olympiády z českého jazykabcd_1.jpga dosáhli všichni zástupci naší školy! Nejprve ve velké konkurenci se ctí obstáli Vašek Chaloupka a Ema Jirouškova z kvarty – Ema z 2. místa postupuje do krajského kola.

Druhý den se utkali jejich starší spolužáci Zuzka Seidlerová a Vítek Fišer a bylo z toho krásné 4. a 5. místo s minimálními bodovými ztrátami na stupně vítězů!

Emo, Zuzko, Václave a Víťo, díky za skvělou reprezentaci školy!

27.01.2018:

Sportovec okresu

Adéla Krátká na 4. místě

Letošní vyhodnocení sportovců okresu se odehrálo opět za účasti studentů LSG. Na 4. místě v kategorii žactva do 15 let se umístila kvartánka LSG Adéla Krátká.

Slavnostní vyhodnoceni proběhlo v pondělí 22.1.2018 v KD Ústí nad Orlicí.

Adéla závodí za klub KARATE TEAM KCK. A její největší úspěchy v roce 2017?

Stala se medailistkou řady domácích a mezinárodních soutěží.

Byla vyhlášena nejúspěšnější dorostenkou Pardubického kraje r. 2017

Nejvýznamnějším úspěchem roku 2017 však bylo 2.místo na mistrovství Evropy v kumite do 54kg.

Gratulujeme.

22.01.2018:

Lyžařský kurz 2018

Tak asi ten nejlepší týden v ročníku sekunda je už bohužel za námi. I když nevím, jestli to takhle brali všichni… Třeba to stěhování národů. Ehm… Teda věcí. Všechny věci jsme si totiž museli od horní stanice kabinky až k chatě tahat sami a ne všichni z toho byli úplně nadšení.

Paní učitelka Šemberová Vávrová totiž říkala, že si ty hory musíme “zasloužit.“ Tak to tedy začalo. Pak to ale spravily běžky. Na těch jsme se vážně hodně vyblbli a také unavili. Ráno jsme potom vstávali většinou tak v 7:15, někteří brblali, že je to moc brzy a někteří dokonce chodili na snídaně v pyžamu. I když nás všechny lyžování, jak na sjezdovkách, tak na běžkách bavilo, největší legrace byla stejně na chalupě v pokojích. Nejednou nás přišli učitelé napomenout, že děláme moc velký hluk.

Pak tu byly také služby. Nikdo samozřejmě nechtěl umývat koupelnu a záchody. Večer jsme hráli společně hry. To jsme se vždycky nasmáli. Také jsme se těšili na celodenní výlet na běžkách. Jeli ale jenom někteří. Ti, kdo nejeli, pomáhali v kuchyni a když jsme se pak hladoví a unavení vrátili, tak na nás čekala připravená svačina i večeře.

Ne jenom ten výlet, ale celý týden byl bezvadný a hodně rychle nám to uteklo. Nikomu se ani nechtělo domů a myslím si, že jsme se tam ještě více jako parta sblížili a že by se tam všichni určitě rádi vrátili…

Nemám pravdu­?   Anežka Beranová

08.01.2018:

Pozdrav z hor - škole i rodičům!!

Z Rachotovy boudy na vrcholu Černé hory nám dolů do údolí posílají zasněžený pozdrav naši sekundáni. Ve výšce bezmála 1300 metrů nad mořem tráví první dny tradičního lyžařského výcviku LSG.

Po svazích a hřebenech  Krkonoš je prohánějí  lektoři LSG Ivanka Šemberová Vávrová, Pavel W. Bendl a Honza Bergi Řehák. A samozřejmě i oblíbený třídní – Ondra Padalík.

V.Š..

07.01.2018:

Den otevřených dveří - Návštěvní den - Jarní termín

Nestihli jste snad podzimní návštěvu, nebo se chcete podívat ještě jednou?

Máme pro vás dobrou zprávu! Připravujeme pro Vás jarní termín! Do kalendáře si prosím poznamenejte významné datum a to:

Úterý 20 . února 2018 od 16:00 do 18:00

Budeme se na Vaši návštěvu těšit!

01.01.2018:

Přijímačky nanečisto a přípravné kurzy 2018

Přijímačky nanečisto 2018

Zkou__ka_20odvahy.pngTak jako v minulosti (tradici držíme již od roku 2002), i letos umožníme zájemcům vyzkoušet si u nás  přijímací zkoušky nanečisto.

Středa 7. února 2018 od 15:00 do 18:00

Zde naleznete Podrobné informace ke zkouškám nanečisto.

 Pozor: Přijímací zkouška  (a stejně tak i Přijímačky nanečisto) je u nás jiná pro páťáky a jiná pro deváťáky:

  Páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT).

  Deváťákům připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.

Přihlásit se k Přijímačkám nanečisto můžete již nyní (vyberte si způsob):

- prostřednictvím našeho Přihlašovacího formuláře

- případně e-mailem na adresu lsg@lsg.cz

- nebo na telefonech 777 022 810 či 465 622 249

Přípravné kurzy 2018          

Pokud byste snad byli po přijímačkách nanečisto příliš v šoku, chystáme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům.

Termíny: 14. a 22. února 2017 (vždy ve středu) od 15 hodin 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. Podrobnosti včas zveřejníme.

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

01.01.2018:

Předvánoční výlet do Vídně

O zážitcích z tohoto výjezdu jsme nechali poreferovat našeho milého studenta Štěpána Bednáře, který se úkolu zhostil takto:

Dne 7. 11. 2017 se septimánští seminaristi a pár nadšenců němčiny ze sexty vydali na výlet do Vídně za doprovodu paní Olgy Valentové a Marka Machačného.

Sraz se konal v 8 hodin ranních na českotřebovském nádraží. Po nakoupení párku v rohlíku jsme nastoupili do komfortního novodobého vlaku. Po doražení na fabulózní vídeňské nádraží jsme byli nuceni si koupit jízdenky na městský transit.

Celý článek včetně dalších fotografií najdete zde!

31.12.2017:

Nebojte se klasiků… ohlédnutí

XIX. ročník soutěže Nebojte se klasiků je za námi. Konal se ve dnech 21. a 23. 11. v budově LSG a zúčastnilo se ho ve všech kategoriích 105 děvčat a chlapců. Výkony soutěžících hodnotila pětičlenná porota. Galavečer soutěže se uskutečnil 30. 11. v evangelickém kostele v Letohradě.

Sešli se na něm vítězové jednotlivých kategorií, aby předvedli veřejnosti svoje umění. Program večera doplnila také vystoupení žáků ZUŠ Alfonze Muchy Letohrad.

Děkujeme všem účinkujícím za příjemně strávený večer. Fotografie najdete zde!

   
31.12.2017:

Maturitní ples oktávy 2017

Ke konci roku patří neodmyslitelně také Maturitní ples. V letošním roce se konal 1. prosince 2017 v sokolovně v nedaleké Lukavici. Prohlédněte si fotografka a nechte se vtáhnout do super atmosféry této překrásné akce....Fotografie jsou zde!

   
31.12.2017:

Vojta Mlynář v Deníku

Oktaván LSG a nadějný atlet Vojta Mlynář poskytl před Vánoci bilanční rozhovor Deníku. Odkaz na Deník zde. Nebo si přečtěte sken článku - zde

Děkujeme za Váš zájem!

30.12.2017:

Drážďany adventní ve třech větách

Účastníci (napříč všemi ročníky) zájezdu zažili v pátek 15. prosince mj. prohlídku historického centra saské metropole v neutuchajícím dešti, sušení promoklých bund a rukavic na toaletách barokního zámečku Moritzburg, dvouapůlhodinové nákupní šílení v Primarku i nasávání vánoční atmosféry, vůně Bratwurstů a Glühweinu na tradičních trzích.

Je co dodat? Snad jen - bylo to skvělé!! MJ

26.12.2017:

Kde se vzaly Vánoce

Něco málo o Vánočních svátcích se můžete dozvědět z naší nové stránky. Pustit si k tomu můžete i pěknou písničku manželů Říhákových z Mistřína. a3.gif

No a my Vám k tomu přejeme klidné a pohodové prožívání vánočních oslav a jejich nezapomenutelného kouzla. Tak tedy tady.

23.12.2017:

Hezké Vánoce a šťastný nový rok 2018

Vážení rodiče, milí studenti, absolventi a přátelé školy,

dovolte, abychom Vám popřáli klidné a pohodové Vánoce. Do nového roku pak hodně zdraví, štěstí a víry ve smysl toho, co konáme.

Děkujeme Vám za přízeň i za důvěru a těšíme se na další spolupráci v roce 2018. LSG v něm završí 25. rok svého působení. V plné síle...!!! Těšíme se, že čtvrtstoletí oslavíte s námi. Velmi šťastný

Za všechny zaměstnance a správní radu LSG

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Petr Šrámek, předseda správní rady LSG

 

21.12.2017:
Václav Havel
 5. října 1936 - 18. prosince 2011 

21.12.2017:

Mikulášská nadílka a čertí rojení

I letos se po naší škole procházeli Mikuláši a Andělé, a aby se nezapomnělo také na hříšníky, občas to tu také pěkně zasmrdělo čertovským peklem.

Po kontrole počtů ale nikdo nechyběl, tak jsme asi byli všichni buď hodně hodní, nebo už v pekle nezbyly kotle nebo snad ti čerti měli pytle děravé jako řešeto.

No něco z toho určitě. Tak zase napřesrok. Budeme se těšit. A děkujeme všem zúčastněným za príma čertovskou zábavu.

Jo a ještě bububu fotky

12.12.2017:

Víťa Šrámek na studiích v Americe.

Sextán Víťa Šrámek se vydal studovat za velkou louži. Tento škousausa.giflní rok stráví na Hunterdon Central Regional High School v New Jersey.

Jeho zajímavé postřehy a komentáře nevšedního prostředí americké školy si můžete přečíst na následujících odkazech.  Zveřejňujeme je pravidelně na tomto místě. Víťu zdravíme přes oceán a těšíme se na jeho další báječná psaní. Velmi šťastný

Horká novinka!!! Díkůvzdání (12. prosince 2017)

Podzim v USA (9. listopadu 2017)

School je chvílemi i cool (3. října 2017)

Léto v New Jersey (2. září 2017)

New York a první den v rodině (srpen 2017)

10.12.2017:

Halloween v roce  ֍17֍

V úterý 31. 10. se na našem gymnáziu sešly kostry, čarodějnice a příšery všeho druhu. Oslavili jsme totiž Halloween, svátek svítících dýní a strašidel! Celému večeru šéfovali studenti letošní kvarty, kteří připravili soutěže veselé i náročné. Hladové a žíznivé strašidláky upokojilo výborné domácí i když poněkud záhrobní občerstvení.

Vrcholem večera byla stezka odvahy, která vedla ztemnělým parkem s výhledem na nedaleký hřbitov. Komu se toto zdálo málo, mohl se předtím namotivovat zhlédnutím nejnovějších hororů anebo poslechem duchařských příběhů. Pro kvartány Halloween pokračoval přespáním ve škole. Největší horor pak spočíval v tom, že mnozí šli spát kolem šesté hodiny ranní, vstávat však museli o pouhou půlhodinu později.

Myslím, že se letošní ročník velmi povedl, kvartánům děkuji za solidní organizaci a začínám se těšit na příští rok.

K dalším fotografiím se dostanete tudy.

Marek Machačný, třídní kvarty

10.12.2017:

Lesní klub zve

Lesní klub Vás zve na setkání s ukrajinskou lékařkou integrativní medicíny Elenou Bogatyrenko. Pozor! Proběhne již tento týden! Podrobnosti naleznete zde.

23.11.2017:

Maturitní ples LSG

Jménem celé oktávy bychom Vás rádi pozvali na maturitní ples, který se koná 1.12.2017 v sokolovně v Lukavici.

Lístky si můžete zakoupit u oktavánů. Ššššššššššššššššš...húú!

Těšíme se na Vaši účast. Oktáva LSG

Plakát si můžete stáhnout zde ve formátu PDF.

 

18.11.2017:

Karatistky LSG přivezly medaile z ME

Na mistrovství Evropy vybojovaly kumite v dorostenkách:

Žaneta Jantačová 3. místo a Adéla Krátká 2. místo.

V kategorii žákyň pak Nela Celarová získala 3. místo v kumite team.

Gratulujeme!!!


1177 aktualit (24 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


DOPORUČUJEME POUZE TO, S ČÍM MÁME DOBRÉ ZKUŠENOSTI!!
 
 

Aktuálně nový a cenově velmi zajímavý Mobilní operátor!
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO