Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Výuka
Uchazeči
QR
grletohrad.png
Pro maturanty
Zahraniční akce
Nadační fond
Volný čas
Kurzy - dospělí
Studenti
Spolupracujeme
Naše město
Navštívili nás
Aktuality

Co kdy a kde ?


28.08.2017:

Škola začíná až v pondělí 4. září...

Přátelé,

množí se nám dotazy, zda prvním dnem školy v novém školním roce je pátek 1. září... Popletený

Oceňuji Váš nepochybně krutý stesk po škole a kantorech, ale musím Vás zklamat: z rozhodnutí ministerstva je den zahájení nového školního roku stanoven na pondělí 4. září! Sejdeme se v osm ve třídách.

Tak to ještě chvilku vydržte... Velmi šťastný

Vratislav Šembera

23.08.2017:

Jazykové kurzy na školní rok 2017/2018

Kurzy pro veřejnost - Otevřená škola !!!

jk.gifJiž několik let pro Vás připravujeme pestrou nabídku vzdělávacích kurzů určených široké veřejnosti. 

I letos zveřejňujeme přehled připravovaných JAZYKOVÝCH kurzů, a budeme rádi, když si některý z nich zahrnete do svých plánů na nadcházející školní rok. Letos nově nabízíme také ruštinu ve dvou úrovních.

Přihlásit se můžete prostřednictvím

emailu (lsg@lsg.cz) nebo využijte náš přihlašovací formulář.

Vše podstatné najdete vždy v sekci Kurzy pro dospělé. Jazykové kurzy

Přihlašovací formulář na Jazykové kurzy

17.08.2017:

Nové rozvrhy již jsou tu!!!

Vážení rodiče, milí studenti, dovolujeme si Vás upozornit, že v oddělení VÝUKA/ROZVRHY máte k dispozici rozvrhy výuky na nastávající školní rok 2017/2018.

Milí studenti, víme, že začátek školního roku je ještě nekonečně daleko Velmi šťastnýVelmi šťastnýVelmi šťastný, ale věříme, že včas připravený rozvrh Vám umožní naplánovat si pro příští rok rozličné zájmové činnosti a zejména optimálně dohodnout hodiny v základních uměleckých školách (ZUŠ).

Studenty vyšších ročníků upozorňujeme, že rozvrhy jejich tříd zahrnují všechny předměty všech studentů, tedy i volitelné a nepovinné. Musíte si v něm vyhledat „svůj individuální“ učební plán. Na první pohled možná obludně se jevící schéma se pak značně polidští…

A nyní už nebudeme rušit. Užívejte si tu spoustu dnů nádherného léta a na školu myslete jen v nostalgických vzpomínkách.

Vratislav Šembera, Jitka Macháčková

   Aktuální rozvrhy pro školní rok 2017/2018 (kromě místností)

kulicka.gif Třídy 

kulicka.gif Učitelé

kulicka.gif Přehled všech rozvrhů školy (třídy, učitelé, místnosti) 

kulicka.gif Přehled všech rozvrhů v jedné stránce 

                 

kulicka.gif Začátky a konce vyučovacích hodin

0
7:00 7:45
1
7:50 8:35
2
8:45 9:30
3
9:50 10:35
4
10:45 11:30
5
11:40 12:25
6
12:35 13:20
7
13:25 14:10
8
14:15 15:00
9
15:05 15:50
10
15:55 16:40
11
16:45
17:30
12
17:35
18:20
13
18:25
19:10
15.08.2017:

Víťa Šrámek na studiích v Americe.

Sextán Víťa Šrámek se vydal studovat za velkou louži. Příští školní rok stráví na Hunterdon Central Regional High School v New Jersey. Ačkoli jsou ještě prázdniny, pobyt už zahájil a poslal nám první mail. Jeho první zajímavé postřehy si přečtěte zde.

Další budeme pravidelně zveřejňovat.

10.07.2017: Tradiční vodácký kurz Sázava 201

Tradiční vodácký kurz Sázava 2017

Lektoři: Ivana Šemberová Vávrová, Pavel W Bendl, Jan Bergi Řehák a (aspoň na chvilku) Vratislav Šembera
Účastníci: kvinta a jejich bezva třídní Martina Mlynářová

Takový byl první den… A po něm i další…

Na Sázavu jsme se vydali v pátek 9. června 2017. Přijeli jsme vlakem do kempu Stvořidla, kde jsme si rozestavěli naše stany. Když se začalo stmívat, zapálili jsme oheň a vařili večeři. Večer jsme zakončili dlouhým společným zpíváním u ohně při kytaře.

Druhý den na Sázavě jsme sbalili lodě do vaků a vyrazili vlakem cca 5 km proti proudu řeku. Vystoupili jsme z vlaku, nafoukli lodě a hurá s nimi do vody. Dostali jsme pár instrukcí (  - poznámka cenzora) a pustili se do splouvání řeky. Před námi legendární peřeje - Stvořidla.

Asi po 10 minutách na vodě se Jura a Vítek, řečeno vodáckou hantýrkou, cvakli - rozuměj překlopili. Dopluli jsme do tábořiště, uklidili lodě, začali vařit naše večeře na ohni. Po skvělém jídle vzal Vítek Šrámek kytaru a začal to rozjíždět jako za mladých časů.

A tak to bylo celý týden až do čtvrtku 15. června i na dalších tábořištích na Komáří louce, na soutoku řek Želivky a Sázavy a ve Střechově.

Sázavu jsme si užili, že bychom vyrazili hned znovu. Pac a pusu...

Jura Brynda + kvinta

Úžasně povedené fotky najdete zde...

   
10.07.2017:

Cestou nekonečného kruhu aneb Plačtivka 2017

I v letošním roce se naši primánci nemohli dočkat konce školního roku, aby si mohli zažít neskutečnéě dobrodružný pobyt nad a pod Plačtivou skálou v nádherném údolí Zdobnice a Říčky.

Jak to všechno dopadlo se můžete podívat zde

   
02.07.2017:

Týden bez mobilu (smartphonu)

A to i s malou soutěží pro všechny naše studenty, ale i pro další zájemce. Nijak neskrývám, že jde o akci výchovnou a to Vás hned na začátku prázdnin nechci naštvat.

Mám i motto, abyste věděli. Je z upravené písničky Jiřího Suchého - Marnivá sestřenice:

O mobil už nestará se jé, jeje
a díví se světa kráse jé, jeje.
Vídí plno jinejch věcí a to za to stojí přeci,
a to za to stojí přeci jé, jé, je.

Písničku najdete tady, jenom, že je to o vlasech (jaké to podobenství z časů minulých)

Takže pravidla:

Jejich dodržování zkontrolovat nelze, takže je jenom na Vás, kteří se zapojíte, jak se s tím vyrovnáte.

  1. V libovolném prázdninovém týdnu, nemusí začínat pondělím, požádejte někoho blízkého o úschovu Vašeho chytrého telefonu. SIM kartu si můžete dát po tuto dobu do obyčejného telefonu. Třeba si telefony vyměníte s někým v rodině. Je to jednoduché nebo ne? No jo, ale není to všechno.

  2. V ušetřeném čase se budete cíleně snažit o osobní kontakty. Ty si budete domlouvat přes normální telefon nebo přes normální počítač nebo notebook, ale pozor, Vaše doba strávené u počítače nesmí být delší než 30 minut denně. Po tu dobu nejsou dovolena jakákoliv videa a nebo hry.

  3. V tomto čase musíte ještě stihnout psát si deník. Můžete popsat svoje zážitky, svoje názory na tuto bohužel hodně hnusnou závislost, ale hlavně si zaznamenáte, s kým jste se osobně setkali a mluvili. A co jste u toho zažili. Stačí křestní jméno nebo přezdívka. A to s rozdělením na ty, které jste už před tím znali a na ty úplně nové.

  4. Na konci týdne tento deník odešlete ze svého mejlu na adresu zdenek.nutz@lsg.cz Předmět: Týden bez mobilu

Nejzajímavější deníky zveřejníme a můžete se těšit i na malou odměnu....

Tak co máte odvahu? Dáte to?

Nebo to prostě považujete za cpaní se do vašeho soukromí? Nevadí, každý to prostě nedá.

30.06.2017:

Prázdniny - provoz školy lehce omezen... Mrkající

tabor.jpgVážení rodiče, studenti a návštěvníci školy,

v průběhu letních prázdnin budeme ve škole o něco méně než obvykle. Budete-li chtít v této době školu navštívit (lhostejno, zda v úřední záležitosti či jen se zastavit na kávu...Velmi šťastný), přesvědčte se prosím pro jistotu nejdříve o naší přítomnosti či nepřítomnosti telefonicky na čísle 777 022 810. Na stejné číslo volejte bez obav (kdykoliv) i v jiných záležitostech.

Vratislav Šembera, ředitel školy

30.06.2017:

Konec školního roku

Vážení rodiče a přátelé školy,

dovolte, abychom Vám před nastávajícími prázdninami poděkovali za spolupráci a také za důvěru a přízeň, kterými jste nás v uplynulém školním roce poctili. 
     Přejeme Vám příjemné a inspirující léto, klidné dovolené a co nejvíce radostných chvil s Vašimi - našimi dětmi. Velmi šťastný

Vážené kolegyně a kolegové (nejen z LSG)!

Ať jsou Vaše věru zasloužené prázdniny klidné a odpočinkové či naopak dobrodružné, naplněné a inspirující (to zejména pro Vás, kteří na odpočívání máte ještě dost času…). Velmi šťastný Šokovaný

A konečně: Milí studenti!

I Vám přejeme krásné a hlavně dlouhé prázdniny. Užijte si každý jejich den. Třeba tak, jako je to na přiložených fotografiích z letošní Sázavy. Hodně slunce a pohody!

Vaši kantoři

Za vedení školy a správní radu Vratislav Šembera, Petr Šrámek

29.06.2017:

Jak se „dělá“ čaj

apo.jpgDne 15. 5. 2017 se studenti ze sexty a septimy vydali, v rámci chemicko - biologického semináře, na exkurzi do výrobny čajů Apotheke v Dolních Libchavách.

Po příchodu do firmy nám paní průvodkyně vysvětlila poslání firmy, kterým není pouze výroba bylinných čajů, ale i výroba potravin jako je čočka, různé druhy ovesné kaše, mouky atd... Také nám řekla něco o získávání surovin na výrobu produktů, historii firmy, zahraniční spolupráci a zastoupení Apotheke v ČR.

Po menší přednášce a nasazení ochranných čepic, které byly nutné, jelikož jsme se pohybovali v potravinářském prostoru, začala samotná exkurze. Prošli jsme si sklady s obrovskou zásobou jejich výrobků, výrobnu těstovin, ale poté i trošku prašnější místa jako byla výrobna mouky s krásným dřevěným mlýnem a mísírnu směsí na výrobu čajů. Ti odolnější byli schopni i nadále dýchat bez obtíží :-D. Nejvíce času jsme však strávili v samotné výrobně, kde se ze směsí bylin stávají finální produkty, které máme všichni ve svých domácnostech (když to řekneme "po lopatě", kde se z bylinek stává čajový pytlík :-D).

V této výrobně se zrovna nacházel pán, který je profesionálem ve svém oboru, protože většinu strojů na výrobu čajů vybíral, tudíž pro něj byly jako jeho děti.

Firma vlastní stroj, který vyrobí 500 čajových pytlíků za minutu (tzv. Mercedes), ovšem v akci jsme viděli stroj, který jich vyrobí za minutu "pouze" 200 :-D a taky stroj na sypaný čaj.

Po konci exkurze jsme odložili ochranné čepice a opět se odebrali do místnosti, kde byl prostor na naše dotazy.

Samotnou exkurzi bychom zhodnotili jako hezky strávené dopoledne. Bylo celkem zajímavé vidět jak se taková běžná věc v domácnostech, kterou bereme za samozřejmost, vyrábí. Paní průvodkyně i pán, který popisoval, jak fungují jednotlivé stroje, byli velice příjemní a na každý dotaz byli schopni odpovědět.

A jako bonus každý z nás dostal 6 druhů čaje jako dárek. :-)

Opravdu moc hezké a zajímavé dopoledne.

Děkujeme za uskutečnění exkurze firmě Apotheke a naší paní profesorce Jitce Macháčkové:-)

Dominika Kulaxidisová, sexta

23.06.2017:

Jazykový kurz kvarty v Říčkách

Ve dnech 14., 15. a 16. června jsme se my, kvarta, účastnili jazykového kurzu v Říčkách v Orlických horách. Dny plné zábavné angličtiny, her a adrenalinu v podobě lanového parku jsme si moc užili.

Děkujeme paní profesorce Kmoníčkové, panu profesoru Hybšovi a Ianovi Wiebkinovi, našemu rodilému mluvčímu. Víc prozradí fotky a hlavně videa, která jsme na kurzu pořídili.

Další fotografie naleznete zde:                  A dokonce video si můžete pustit zde:

Kvarta

18.06.2017:

Cestou nekonečného kruhu, neboli "Plačtivka" 2017

Již toto pondělí 19. červnové se naši primáni vydají tábořit do nádherného údolí řeky Zdobnice, poblíž jejího soutoku s Říčkou. Na tomto překrásném místě se nachází skála, po které celý rok stékají pramínky vody a zdá se, že skála pláče. Odtud i její název - Plačtivá skála, prostě Plačtivka.

Když se před mnoha lety naplánovalo její zaplavení výstavbou vodní nádrže a přírodu začaly nemilosrdně ničit průzkumné vrtné soupravy, zdálo se, že skála pláče víc a víc.

Na tyto plány se po velké sametové poněkud pozapomnělo. Ovšem ne na dlouho. Nové řešení mnohem menší přehrady by snad mělo toto kouzelné místo našich hor zachovat.

A díky našim fotografiím se můžete nyní na minulé ročníky "Plačtivky" podívat. Krom našich dětí, uvidíte i dno a okolí současně plánované přehrady.  Zdeněk Nutz

Plačtivka 2016 (prima a sekunda)

Cestou nekonečného kruhu - Plačtivka 2015

Prima na Plačtivé skále 2014

Cestou nekonečného kruhu - Plačtivka 2013

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2008

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2007

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2006

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2005

18.06.2017:

Exkurze do Velkých Losin a na Dlouhé Stráně

V pondělí 5. 6. se kvarta a septima společně vydaly na exkurzi do ruční papírny ve Velkých Losinách a Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Ráno jsme nasedli do BUSu a vyrazili směr Velké Losiny. Po příjezdu jsme chvíli počkali na velmi „milou“ průvodkyni. Provedla nás celou budovou papírny a vysvětlila, jak se zde papír vyrábí.

Pro zajímavost: dříve se papír vyráběl ze starých hader, teď tomu tak ale není, protože v dnešním textilu je více umělých vláken než těch přírodních. Papírna tak zvolila jako materiál zbytky bavlny a lnu, někdy i sloní trus😊 Když se směs vyrobí, začnou ji z kádě lovit síty, následně kašovitou hmotu přendají na plstěnec a jde to do lisu, kde se hmota zbaví přebytečné vody. Papír se poté suší v místnostech s proudícím vzduchem. Aby to nebylo tak jednoduché, musí se ještě namočit do klihu (jinak by se psaní rozpíjelo). Přebytečného klihu je papír zbaven na dalším lisu (ten, který v Losinách používají, je nejstarší ze všech zachovalých strojů) a opět se suší. Aby nebyl papír krabatý, ještě se rovná. Takto vyrobený papír se zabalí a může putovat do světa.  A protože je tento papír velmi žádaným artiklem, objednávky na něj přichází nejen z Pražského hradu, ale také například od anglické královnyJ.

Další cesta vedla do elektrárny. Při čekání na průvodce jsme se podívali do pohádkového lesa v Koutech nad Desnou a zavzpomínali na své mládí. Pak jsme sedli do BUSu a vyrazili směr přednášková hala. Zde nám opravdu sympatický pán vysvětlil, jak tato vodní elektrárna funguje a pustil nám o tom i krátký film.  Poté jsme přešli do podzemí, kde se nachází celý systém elektrárny. Byla tam zima, a tak jsme byli všichni rádi za jakoukoliv vrstvu navíc. Poté nás autobus vyvezl k horní nádrži. Celou jsme ji obešli a pokochali se krásnými výhledy. A pak už jen opět nastoupili na palubu našeho plavidla a vydali se do klidných vod Letohradu.

Byl to prima den a příjemně strávený čas se získáním mnoha nových informací.

Doubravka, kvarta.

Další fotografie najdete tady

  
 
13.06.2017: Národní finále juniorského marat

Národní finále juniorského maratonu v Praze: běžci LSG u toho

Vracíme se ještě jedním pohledem k významnému sportovnímu úspěchu našich sportovců.

 Po úspěšném absolvování semifinálového kola v Pardubicích jsme se v sobotu 6. května vydali vlakem na trip do Prahy. Tam nás následující den čekal start finálového kola juniorského maratonu, které se konalo v rámci světoznámého Pražského Maratonu.

V Praze se k nám připojili zbylí členové týmu, kteří si odskočili ze svých závodů či z přijímaček na VŠ. Hned z nádraží jsme pokračovali na Výstaviště v Holešovicích, kde jsme si vyzvedli startovní čísla, prošli se po výstavě ‘’SportExpo’’ a jeli se ubytovat. Následoval výlet do víru velkoměsta. Všichni jsme zamířili do Paládia a hladoví po celém dni jsme vykoupili místní KFC (hezky jsme tím naladili na nedělní závod J). Někteří to podpořili ještě zmrzkou v ‘’mekáči’’ a následně jsme se pohromadě odkouleli zpátky na hotel. A do peřin…

Ráno budík 4:45, fantazie! Nicméně jsme se sbalili, nasnídali a přesunuli se do školy, nedaleko ‘’Staromáku’’, kde se setkalo nejlepších 29 týmů z celé republiky a k tomu 3 družstva ze zahraničí. Postupně si nás studenti FTVS roztřídili do jednotlivých úseků a odvedli nás na předávky, které byly rozmístěny každé 4 km po celé trati maratonu.

V 9 hodin za zvuku Smetanovy Vltavy a v přítomnosti nejlepších běžců světa vyrazil do závodu se startovním číslem 26 Mikeš (Mikuláš Karlík). Velmi svižným tempem se po 15 minutách dostal k ceduli 4 km, kde už netrpělivě čekal na svůj úsek Papi (Ondra Papáček). Ten pokračoval v nadsazeném tempu a na předávku na 8 km se dostavil na 7. místě. Tam už jsem čekala já (Natka Jurčová). Na svém úseku jsem si poradila se čtyřmi soupeřkami a na předávku, kde čekal náš nejmladší člen Honzík Semirád, jsem přiběhla třetí. Honza se na svém úseku nezalekl ani o tři hlavy vyšších soupeřů a naší druhé Natce (Smrčkové) předával na 6 .místě. Natka po parádně zvládnutých 4 km předávala zpátky na 3. - 4. místě Lůďovi Abrahámovi. Ten se se svým úsekem také statečné popral. Nicméně štafety před námi se čím dál více vzdalovaly a zezadu na náš šlapaly další školy. Na 24 km už netrpělivě poskakovala naše atletka Eliška Kalousová (která toho mimochodem předchozí večer v KFC spořádala klasicky nejvíc J). I přesto vyrazila ve velmi odvážném tempu, ve kterém také vydržela až do další předávky. Tam čekal Maty Hermann. Po 4 km předával štafetový ‘’kolík’’ dalšímu mladičkému a předposlednímu členovi našeho týmu Míšovi Šlesingrovi. Ztráta na vedoucí atlety z Vítkovic a další sportovní gymnázia před námi však byla i přes snahu celého týmu velká. Jako finišman naší štafety vyrazil na závěrečných 6 km atlet Vojta Mlynář. Ten si svůj úsek mohl už jen vychutnat, nemusel nikam spěchat (i když Vojta i tak spěchal…) a do cíle na Staroměstském Náměstí dopravil štafetu LSG na krásném 6. místě!!!       

Po vyhlášení následovala (s mezipřistáním v BurgerKingu) cesta vlakem zpátky do Leťáku, kde jsme si vychutnali zaslouženou velkou Milku od našeho ‘’trénera’’.

Tímto bych chtěla poděkovat všem svým parťákům za parádní práci na trati a hezky strávený víkend. Poděkování patří také panu Mlynářovi, který nahradil naše kantory a udělal si s námi výlet do Prahy jako ‘’trenér’’ a super doprovod. A samozřejmě také Ivě a Bergimu, našim kantorům z LSG!

A já i Eliška doufáme, že se bez nás sporťáci LSG příští rok obejdou a zase se probojují do finále!

Natka Jurčová, oktáva          

08.06.2017:

Vím já kostelíček

Vážení návštěvníci našich stránek, rádi bychom Vás pozvali k nám na gymnázium na výstavu pojmenovanou „Vím já kostelíček“. Název se shoduje se stejnojmennou akcí, která se každé léto i zimu koná v kraji pod Králickým Sněžníkem ve čtyřech místních kostelech. Jde o veřejnosti málo známé stavby, které byly v minulých desetiletích opuštěné a vystavené značnému chátrání. Nejvíce za ta léta byly poškozeny jejich varhany.

Před několika lety se skupinka králických obyvatel za podpory radnice i místní farnosti začala věnovat obnově kostelů. Rekonstrukce varhan se ukázala jako nejobtížnější a nejnákladnější a bude trvat léta. To nejdůležitější, tedy vrátit kostely do života králické krajiny, se podařilo již dnes. Alespoň několikrát za rok, za to pravidelně, se po dlouhých desetiletích kostely zalidňují návštěvníky a rozechvívají hudbou.

Výstavou Vás chceme seznámit s úsilím Králičanů. Rádi bychom Vás tak navnadili také na samotnou akci „Vím já kostelíček“, která se v Dolní, Prostřední a Horní Lipce a Heřmanicích koná již zanedlouho, v sobotu 1. července 2017Informace najdete také zde Můžete si tu za poměrně rozumnou částku adoptovat vlastní píšťalu a přispět tak i svojí "troškou" do kostela.

Výstava je nyní instalována ve vstupní chodbě gymnázia a navštívit ji můžete v libovolný pracovní den do 23. června 2017.

Přijďte se k nám podívat, uvidíte důkaz úspěšného úsilí o dobrou věc, a to není v dnešní době málo.

Marek Machačný, kantor historie

05.06.2017:       

Slavnostní vyřazení absolventů s předáním maturitních vysvědčení

Přišly jako vyjukané děti a odcházejí jako dospěláci. To je to kouzlo víceletého gymnázia. Osm let spolu. Osm let, to je skoro desetina života. Období, které rozhoduje o ledasčem.

Možná si řeknete: a není to nuda? Pořád stejná třída, stejní učitelé, v našem případě i stejný indiánský náčelník. Chcete znát odpověď? Tak se na to některého našeho absolventa zeptejte.

A poslední společné vystoupení? Po zdravici starosty a ředitele školy zaujal svojí obsáhlou  statí zejména třídní Pavel W Bendl, který zavzpomínal na chvíle společné a na většinu akcí - a že jich bylo. Po předání vysvědčení se slova za studenty  ujal Honza Šrámek, který pečlivě vyjmenoval všechny kantory a poděkoval jim například za to, že se ve fyzice dozvěděli, že kde je síla, tam je i zrychlení, nebo jak se v počítači nastavuje velikost písma 13 a půl. 

A pak se už jen otevřely ony pověstné "dveře do života"....

Vše se konalo v krásném prostředí obřadní síně na zámku v Letohradě a to ve středu 31. května

Fotoreportáž najdete zde

   
   
30.05.2017:

Další matematické úspěchy!

pytagors.jpg

                                                                      

V květnu proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo Pythagoriády pro žáky 6., 7. a 8. tříd ZŠ a víceletých gymnázií.

Naši školu úspěšně reprezentovali Zuzana Marešová (prima), která se zařadila mezi úspěšné řešitele, Lukáš Krkavec (sekunda) a Václav Chaloupka (tercie). KLUCI SKONČILI NA KRÁSNÉM 2. MÍSTĚ!!!

Blahopřejeme a z úspěchů máme radost! MK

30.05.2017:

Slavnostní vyřazení absolventů s předáním maturitních vysvědčení

IMG_0027.JPGA je to tady. Něco prostě musí skončit, aby mohlo začít to nové, ještě hezčí. A tak nám opět tak nějak pozvolna mizí naši oktaváni.

Chcete-li zažít tuto neopakovatelnou slavnostní atmosféru, přijďte se podívat. Tímto zveme především rodiče, ale i kohokoliv dalšího.

Vše se koná v krásném prostředí obřadní síně na zámku v Letohradě a to ve středu 31. května od 18:00

29.05.2017:   Školní kapela v Neratově

Školní kapela v Neratově

Letohradské soukromé gymnázium se ZŠ Erudio spolupořádalo benefiční koncert na podporu Základní školy speciální v Neratově. LSG reprezentovala školní kapela The ADS (na fotografii) ve složení: David Haltmar (klávesy), Vít Šrámek (kytara, zpěv), Bobo Štěrba (bicí), Pepa Netušil (djembe), Míla Rýznarová (baskytara), Vojta Pretorius (kytara, zpěv) a Kuba Ševčík (kytara).

Před koncertem se kapela nečekaně setkala s Jeho eminencí primasem českým kardinálem Dukou.

Koncert samotný se velmi vydařil, zaplněný kostel rozvlnily dobře známé hity od Nirvany, Green Day a dalších rockových a punkrockových legend. Úžasnou tečkou za beneficí, jejíž výtěžek byl více než 20 tis. Kč, bylo vystoupení kouče naší kapely Marcose Frangose. Rocková balada Our Kingdom chytla posluchače za srdce a zvlhčila nejeden kapesník. V jedinečném prostředí neratovského kostela prostě dechberoucí zážitek.

Kapele se dostalo slov uznání nejen od diváků, ale i od pořadatelů a hlavních sponzorů benefice firem Contipro a Stabil Energy.

Děkujeme za skvělou reprezentaci!                                                                     Petr Šrámek

26.05.2017:      

          

Mistrovství Evropy v raftingu: Gruzie 2017

Sledujte záznam zde. Uvidíte také naše borce!

Představujeme náš TEAM!

Kvarta

Cecílie Hrdličková

Septima

P1110203.JPG

Nika Zemanová, Adéla Koclířová

Sexta

Michal Šlesingr, Jakub Moravec

Oktáva

Jan Marek, Aleš Kylar

Absolventi

Filip Pecháček, Dan Běťák

Trenér

Vratislav Šembera

Fotograf

Šárka Šlesingrová

Závěrečný závod ME v GruziiI 27

Závěrečný závod ME v GruziiI 27.5.2017

V sobotu se na ME jel poslední závod - sjezd. Telegraficky: startovalo se hromadně, děvčata opět stříbrná, kluci brali bronz. Suma sumárum si v kombinaci vezou obě posádky stříbro. Jak řekl Vráťa: stříbrné prokletí :-) :-) :-)

Dnes proběhne závěrečný ceremoniál a slavnostní ukončení ME. Pak už jen zabalit a frrr domů. Tedy hajdy!

Dobrou zábavu a šťastnou cestu!

  
  


Volný den a den závodní 26.5.2017

Čerstvá dnešní zpráva z pátečního dopoledne je, že obě naše juniorské posádky získaly ve slalomu opět STŘÍBRO!!! Velká gratulace také bronzové Jiskře s Krečkim.

Bojovalo se ve dvou kolech, bral se lepší čas z obou. Děvčata bojovala tentokrát s Italkami. Nejprve se blýskalo na zlato, ale protest Italek byl uznán a nám spadla stříbrná! Kluci ukázali stabilní a dobrý výkon. Rusové jsou však o krůček lepší. Je to velký úspěch a potěšení pro trenéry.

Fotoreportáž je z dne předchozího. Ve čtvrtek měla skupina volno. Strávily je výletem. Také televizním kamerám neunikl výborný výkon našich posádek.

  
  

Volný den pro naše juniory v Gruzii 25.5.2017

Jak už jsme avizovali, je dnešek pro juniorské posádky dnem volna. Dá se předpokládat, že jej využiji k oddychu, k malému výletu, k načerpání dalších sil, k fandění posádkám mužů a žen, k doléčení bebíček apod. Podle dosud neověřených zpráv obdivují okolní přírodu a historické památky (Rabati Castle). J Budeme se těšit na fotky.

Večer je očekává medailový ceremoniál za sprint a H2H ze včerejška.

Zítra proběhnou dvě kola ve slalomu. Tento závod je technicky i psychicky náročný.

Opět bude možnost sledovat on-line na youtube a fandit.

https://www.youtube.com/watch?v=g5tfObHCjgY&feature=youtu.be


První závodní den 24.5.2017

Čerstvá zpráva ze závodů je velice příjemná. Obě posádky juniorů – kluků i děvčat – se umístily na druhém místě ve sprintu. Takže dvě stříbra!!!!

Dnes nás posádky nenechaly v klidu. V časově náročném programu následoval ještě jeden závod „hed tů hed“ (hlava na hlavě, loď na lodi) – velice atraktivní závod, kde startují vždy dvě posádky a postupují ty lepší.

Můžeme být velice spokojeni s výsledky, protože se obě posádky probojovaly mezi dravými Turky a bojovnými Rusy opět ke stříbru! Navíc uvidíme i bronzovou medaili díky Martinu Krejčímu a jeho účasti v posádce Havlíčkův Brod.

Gratulujeme!!!! Palce drželo celé gymnázium!

Můžete sledovat live na:

https://www.youtube.com/channel/UC_nNLRwsZ-XgEf-N19uZ6Ng


*** *** Přímý přenos *** ***

Program Mistrovství Evropy v Gruzii 23.5.2017

Včerejší a dnešní den měly posádky vyhrazeny na trénování. Řeka je po deštích rozvodněná, ale zdá se, že voda díky lepšímu počasí opadne. Rovněž proběhla registrace posádek. Večer se koná zahajovací ceremoniál.

Ve středu budou posádky bojovat ve sprintu a H2H a to od 9,00 do 12,00 hod a od 14,15 do 17,00 hod. místního času (-2 hod.).
Ve čtvrtek budou mít juniorské posádky volno, aby v pátek napřely síly ve slalomu od 10,00 do 12,50 hod. 1. kolo a od 14,00 do 16,50 hod. druhé kolo. Večer je čeká slavnostní setkání týmů.

V sobotu zakončí závody dlouhým sjezdem od 9,30 do 11,30 hod. a závěrečnou party.

Přejeme, aby naše týmy měly v sobotu důvod k oslavě!!!


Mistrovství Evropy – Gruzie, Borjomi, Mtkvari River 22.5.2017

Akce střídá akci. Sotva skončily maturity a jedna skupina se vrátila z pobytu v Anglii, už se další skupina studentů gymnázia vydala na raftový šampionát v Gruzii. Ano! Českou republiku reprezentují posádky Raft klubu gymnázia Letohrad – LET-GUN Letohrad (junioři do 23 let) a LET-UŠKY Letohrad (juniorky do 19 let), které startují ve složené posádce s Rajhradem a Prostějovem.

LET-GUN: Aleš Kylar, Jan Marek, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Michale Šlesingr, Jakub Moravec

LET-UŠKY: Nika Zemanová, Cecílie Hrdličková, Adéla Koclířová

ME se z oddílu Raft klub gymnázium Letohrad zúčastní v druhé české posádce také Martin Krejčí a Lucie Schneiderová v posádce žen Bohouš a jeho parta z Mladé Boleslavi.

Doprovodný tým: Vráťa Šembera a Šárka Šlesingrová

ME se letos koná ve dnech 22. - 28. 5. 2017 v Gruzii, v městě Borjomi na řece Mtkvari. Posádky čeká závod ve sprintu, H2H, slalomu a sjezdu.

První zprávy jsou veskrze pozitivní: let bez problému, ubytování slušné, první zkušenosti s jídlem dobré a také absolvování prvního tréninku v pohodě. Držíme pěsti do závodů. Doufáme, že i další zprávy budou jen a jen dobré!
Účast na ME je možná díky dotaci Pardubického kraje a za finanční podpory sponzorů. Děkujeme!

Odkaz na facebook klubu (i posádek) a na webové stránky šampionátu, kde bude možné sledovat závody:

https://www.facebook.com/RaftKlubLetohrad/?fref=ts
https://www.facebook.com/LETGUN/
https://www.facebook.com/Raft-team-Letušky-792130134288615/?fref=ts
https://www.facebook.com/Raj-Let-R6-team-1884859195117168/?fref=ts
http://www.internationalrafting.com/2017/05/where-to-follow-the-2017-euro-raftingchamps/

26.05.2017:

Svátky florbalu v České Třebové

Jako již každý rok, tak i letos se naše škola zúčastnila florbalového klání v rámci akce ,,10 dnů florbalu“.

Jubilejní desátý ročník byl obzvláště vydařený.

Naše gymnasium se již tradičně účastnilo všech chlapeckých kategorií.

V úterý jsme v kategorii 6. a 7. tříd skončili na devátém místě z dvanácti družstev.

Ve středu jsme v kategorii 8. a 9. tříd skončili na pátém místě z patnácti týmů.

Ve čtvrtek jsme se v kategorii SŠ umístili na čtvrtém místě z devíti týmů.

Klukům děkujeme a zbytek napoví přiložené fotografie.

  
  
  
25.05.2017:

Maturity 2017

Slibovaná reportáž pro tesknící maturanty uvidíte zde

   
25.05.2017:

Výlet studentů školy do Anglie v roce 2017

Důležité upozornění pro všechny účastníky zájezdu do Anglie,

jejich rodiče a širokou veřejnost:

Přinášíme další fotografie ze zájezdu, které určitě stojí za zhlédnutí!!! Stále sledujte naše stránky, nebudete litovat!!!

Děkuji Terezce Šafářové, Adamu Adámkovi a Monče Krejčové za poskytnutí fotografického materiálu.

Eva Kmoníčková

Fotoreportáž najdete zde

   
18.05.2017:

Anglie 2017

V den zahájení maturit se část studentů LSG vrátila z krátkodobého studijního pobytu

Právě včera jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Anglie. Strávili jsme pár krásných dní v Londýně – nachodili spoustu mil, viděli spoustu památek, mrakodrapů, parků, zažili jsme na vlastní kůži anglickou pohostinnost, slušnost a pohodu včetně anglického deštíčku. Kromě Londýna jsme se podívali se do starobylého Oxfordu a přímořského Brightonu.

 

Na cestě z Brightonu jsme se prošli po křídových útesech Seven sisters, ze kterých přinášíme pár fotografií. I v daleké cizině jsme si vzpomněli na naši školu!!! Škoda, že jste nemohli být všichni s námi.

Bylo tam báječně. Více postřehů přímo od studentů a fotografií očekávejte brzy!!! Coming soon!!!  

 

Eva a Monča

16.05.2017:

Je to tady - Maturity 2017!!!

Držíme palce oktavánům do poslední etapy letošního maturitního maratónu

Loučení letošních oktavánů začalo zcela nenápadně 20. dubna tradičním volejbalovým mačem mezi oktávou a septimou (zvítězila oktáva Velmi šťastný ).

Pokračovalo pak písemnými pracemi z češtiny a angličtiny. A konečně poslední dubnový pátek pak loučení vyvrcholilo nádherným Posledním zvoněním - ještě teď zatlačujeme slzu...

Po absolvování didaktických testů státní části a písemných testů školní části začaly dnes (v úterý 16. května) našim oktavánům ústní maturity.

Držíme palce. Hodně štěstí a v pátek neprořídlé řady Vám přejí

Vaši kantoři

  
15.05.2017:

Zpráva pro MATURANTY

Milí maturanti,

dnes (v pondělí 15.5.) dodal CERMAT výsledky didaktických testů a písemných prací ze státní části maturity. Svá podrobná hodnocení naleznete ve své školní mailové schránce.

Zde jen sdělím, že všichni jste byli úspěšní.

Gratulujeme Vám a držíme palce do zítra začínající poslední etapy, ústních maturit. Teď už je to na Vás. My už můžeme jen držet palce a přát šťastnou ruku…

Tedy hodně štěstí a málo nervozity Vám do studijního finále přejí Vaši kantoři.

Vratislav Šembera, ředitel školy

15.05.2017:       

O zdravém spánku s paní profesorkou Illnerovou

Vzácná návštěva paní Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. k nám přijelillnerova.jpga představit svůj dlouholetý výzkum o spánku, biorytmech, stresu a nejen o nich. Ani jsme netušili, jak je takový spánek zajímavou záležitostí.

Také si o víkendu přispíte s tím, že doženete předešlé probdělé noci? Tak pozor, je to celkem k ničemu. Podstatná je pravidelnost usínání a vstávání a ta by se měla dodržovat i o víkendu. Hned jsem to chtěl vyzkoušet a vstát v neděli v půl sedmé, ale bohužel se to moc nepovedlo.

Pokud Vás tato záležitost zajímá a nějakým omylem jste se nestačili dostavit na naši vědeckou přednášku, můžete si o tom počíst  ve velmi zajímavém článku například tady.

Paní profesorka byla úžasná, naše "aula" plná do posledního místečka a jak už je zvykem, opět se  potvrdilo, že máme kolem sebe tolik lidí, kteří nám mají co říct. Tak zase někdy příště.    Fotoreportáž najdete zde a "Dobrou noc".

První čtyři fotografie ukazují, do čeho se nám to převtělil náš památný strom ze zámeckého nádvoří...

   
14.05.2017:

Máme plno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

vratislav.jpgVážení uchazeči o studium,

již v prvním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy stanovenou úřadem Pardubického kraje.

Další kola přijímacího řízení tedy ani letos vypisovat nebudeme. (V případě, že by došlo k nepředpokládanému uvolnění některého místa, budeme Vás zde  informovat).

Primu LSG bude tedy od září 2017 navštěvovat optimálních 23 studentů, budoucí kvinta pak je doplněna na 27 studentů. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi...

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme Mrkající.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG se omlouváme a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Ty z Vás, kteří máte u nás podané odvolání proti nepřijetí, prosíme o trpělivost - zašleme Vám vyjádření bezprostředně. Musíme dodržet zákonnou dobu pro zaslání zápisových lístků (ta skončí v úterý, 16. května).

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete níže.

Vratislav Šembera, ředitel školy

10.05.2017:       

Selájam - Majáles 2017

Možná se budete divit, jaká hudební perla zahájila letošní Selájam našeho gymnázia. Snad protože majáles je studentská recese přenesená na podium, aby se i veřejnost mohla pokochat, zahájila letošní bendění téměř zapomenutá skladba Vysoký jalovec od skupiny Moravanka. A protože se na ni dobře pochoduje, doprovodila předem vybrané nejlepší studenty školy na slavnostním pochodoběhu kolem celého náměstí. Nakonec, až sestříháme video, budete se moci přesvědčit, že si až tolik nevymýšlím.

Pořádající třída septima letos nenechala nic náhodě. Kupodivu se jim nad hlavy nepřihnala obvyká průtrž mračen, ani sněhová vánice. A tak se pod téměř blankytněmodrou oblohou mohli všichni účinkující sqvěle bavit. A bylo na co se dívat. Začínalo se už od 14 hodin a končilo se soumrakem.

Spousty doprovodných akcí, bohaté občerstvení, prostě studentský mejdan, jak má být. Za nitky tahala tentokrát třídní septimy Ivana Šemberová Vávrová a postupně se na podiu vystřídaly se svým programem všechny třídy včetně kantorstva. Hodnotit jednotlivá vystoupení to je jako.... no znáte to - nejde to. Snad tu Sněhurku bych vyzvedl, neboť to je v originále moje oblíbená scénka. Takže, zrcadlo, je tu někde někdo krásnější, .....kromě mě??? Tak nekecej a líbej!!!

A tak na konec snad jen houšť a větší kapky, ale vůbec nemyslím ty dešťové.

Fotografie si prosím nezapomeňte prohlédnout zde a Video připravujeme.....

Zdeněk NUTZ

   
   
09.05.2017:

Benefiční koncert v Neratově

V rámci spolupráce LSG, ZŠ Erudio a společnosti CONTIPRO Vás srdečně zveme na benefiční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Na koncertě vystoupí mimo jiné i naše školní kapela. Veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován Základní škole speciální v Neratově.

Koncert se koná v sobotu 20. května od 19 hodin. Podrobnosti naleznete v plakátku. Vstupenky si můžete zakoupit v kanceláři školy. VIP vstupenka do prvních řad za 180,- Kč nebo za 100,- Kč do dalších řad.

Budeme se těšit. Pozvánku v PDF si můžete klidně stáhnout zde...

04.05.2017:

Projekt studentů LSG mezi oceněnými v národním kole!!!

isef.JPGkluci.jpgPřímo z Akademie věd ČR přišla v pátek (28. dubna) krásná zpráva: V letošním národním kole soutěže EXPO SCIENCE AMAVET 2017 zaznamenali 3 studenti LSG úspěch se svým středoškolským vědeckým projektem.

Oktaván Lukáš Pavela, septimán Adam Vojtíšek a Jakub Moravec ze sexty soutěžili v národním kole s projektem Jak konstruovat levné a verzatilní roboty.

Jejich práce se dostala mezi oceněné a v nebývalé konkurenci 37 projektů získala nádherné 10. místo. Jako třešničku na dortu pak kluci obdrželi od jedné z vývojových firem pozvánku ke spolupráci na konstrukci nově vyvíjeného robotického zařízení. To je ovšem opravdu bomba!!!

Studenti LSG se ve světě soutěží středoškolských vědeckých projektů pohybují pravidelně již od roku 2011. Tehdejší kvintán Aleš Stejskal v tom roce začal svoji cestu k legendárnímu úspěchu v celosvětové vědecké soutěži I-SWEEEP v americkém v Houstonu. Následovali pak Vašek Kotyza, Ondra Hubálek...

Mimochodem – právě Aleš (současný student Univerzity Palackého v Olomouci) je pro kluky skvělým konzultantem a pro LSG vynikajícím spolupracovníkem.  

Blahopřejeme, pánové. A díky!!       

28.04.2017:

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

Zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení ke studiu LSG.

Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít, Mrkající neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv.

Výsledky páťáků (do primy) najdete zde.

Výsledky deváťáků (doplňující řízení do kvinty) najdete zde.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně doručili zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 85 % úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 22 – 23 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Někteří uchazeči před Vámi dozajista směřují na jiná gymnázia, nějaké místo se pro vás zcela jistě najde.

Text odvolání ve formátu Word

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

28.04.2017:

Běžci LSG opět úspěšní

Krajské finále Juniorského maratonu 2017 Ve čtvrtek 27.4. se uskutečnilo semifinálové kolo Juniorského maratónu.

Běželo se v Pardubicích v parku Na Špici za ne moc příznivého počasí. Náš tým ve složení Mikuláš Karlík, Ondra Papáček, Kája Mikulová, Michal Šlesingr, Natka Jurčová, Honza Semirád, Míša Šilarová, Eliška Kalousová, Matěj Hermann a finišmen Lůďa Abrahám obsadil krásné 3. místo za Pardubickým sportovním gymnáziem a gymnáziem z Ústí nad Orlicí.

Vzhledem k výbornému 3. místu z loňského finále, se i letos podíváme do Prahy, kde se při pražském maratónu poběží republikové finále :-)

25.04.2017:

Mistrovství ČR juniorů v carromu – Tři gymnazisté stále v desítce nejlepších

31. 3. 2016 proběhlo v Pelhřimově mistrovství ČR juniorů. Na rozdíl od minulých let letos Pelhřimovští nominovali pouze zkušené hráče a došlo tak k vyrovnání úrovně všech hráčů.

To také přineslo atraktivní zápasy, kdy mohl rozhodnout každý uhraný bod. Štěstí nás tentokrát vůbec nepodrželo a díky dvěma nešťastným remízám náš loňský vicemistr Jakub Moravec klesl na (stále krásné sic) páté místo.

Nová stránka 583

Míša Pavelová svým osmým místem udržela pozici nejlepší české juniorky. Velmi pěkné 10. místo vybojoval Aleš Müller a 12. místo Vít Šrámek – kluci hrají intenzivně carrom necelý půlrok a nastupovali proti borcům, kteří jej hrají v Pelhřimově třetím rokem ve školním kroužku.

Pokud jim však vydrží jejich chuť a zájem trénovat mohou již 6. 10. na Juniorském carromovém turnaji v Letohradě bojovat o stupně vítězů. Celkové výsledky z Pelhřimova najdete zde:

25.04.2017:

Nenechte si ujít! rafteři se vrací na Orlici!

Orlický raftový sjezd - Český pohár v raftingu

Extrémní délka, 5 jezů, netradiční způsob startu!!

Elitní české posádky se utkají na vodě pro ně nebývalé klidné, zato však dlouhé, dlouhé, dlouhé… Pořádá RK Gymnázium Letohrad a Klub vodáků Žamberk v rámci akce „15 km po Divoké Orlici“.

Propozice a další informace naleznete zde.

Mrkněte se také na Facebook.

18.04.2017:

SelájaM – MajáleS 2017

Stalo se již letohradskou tradicí, že septima Letohradského soukromého gymnázia pořádá SelájaM - MajáleS.

Tento rok se pro tuto příležitost sejdeme ve čtvrtek 4. května ve 14 hodin na Václavském náměstí v Letohradě. Můžete se těšit na sportovní doprovodný program pro děti, ale především na vystoupení jednotlivých tříd LSG a kapel ReNgen a On The Roof. Pozvání přijal také Voxel, který zahraje od 20:00. Dále nebude chybět tradiční čajovna a bohaté občerstvení.

Program 2017

14:00 zahájení

14:30 BARBUŠÁCI

15:00 – 17:00 program LSG

15:30 ADS (kapela LSG)

17:00 ReGen

18:15 ON THE ROOF

20:00 VOXEL

Těšíme se na vás Septima LSG               Zde se múžete podívat, jak to vypadalo v loňském roce!

14.04.2017:

Veronika Gallová přidala další biatlonový úspěch

                           

Příjemná zpráva přišla před Velikonocemi z centrály firmy Hamé: Veronika Gallová zvítězila v tomto ročníku celostátní biatlonové soutěže o nejlepšího střelce.

Podrobnosti naleznete zde! A nebo tady!

Gratulujeme, Verčo!

08.04.2017:

V dějepisné soutěži gymnázií jsme se neztratili

5. dubna se naši studenti Jan Stránský, Matěj Hermann a Štěpán Hubálek zúčastnili krajského kola Dějepisné soutěže gymnázií.

Předmětem klání byla rozporuplná léta 1949 – 1967. Soutěžící se tak museli vypořádat s terorem v 50.let i závanem svobody let šedesátých. V krajském kole v Pardubicích se nám podařilo vybojovat 6. místo z deseti možných.

Tento výsledek vyniká jednak proto, že šlo o naši první účast, jednak tím, že náročnost odpovídala přinejmenším požadavkům na magisterské studium na VŠ.

Kluci, děkuji mnohokrát a doufám, že příští ročník zaútočíme na vyšší příčky!

Marek Machačný, učitel historie                               Sledujte naše stránky jako diví!

  
08.04.2017:

Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. - Spánek a jeho řízení

5. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy. illnerova.jpgVelká věda malému městu!!!

Již podruhé v historii navštíví Letohrad emeritní předsedkyně Akademie věd České republiky Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Spánek a jeho řízení

Úterý 25. dubna 2017 16.30 hodin

Vstupné: dobrovolné!

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

05.04.2017:

Krajské kolo matematické olympiády

Matematičky z LSG se ve velké konkurenci rozhodně neztratily matika.jpg Koncem března proběhlo v Pardubicích krajské kolo matematické olympiády.

Z přiložené výsledkové listiny a počtu získaných bodů je zřejmé, že naše kvartánky Amálka Šafářová a Lucka Vychytilová si v nabité konkurenci vedly dobře: Amálka 13. místo, Lucka patnáctá.

Díky, holky. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde. 

29.03.2017:

Jedno čestné uznání a také postup do krajského kola - vezou z Oustí naše "básničky"

scena_2017.jpg22. března 2017 jsme vyjely do Ústí nad Orlicí reprezentovat školu na recitační soutěž. Jelo nás šest studentek, a to Pavlína Jahodová s Anežkou Beranovou z primy, Adéla Hovádková ze sekundy, Natálie Venclová a Vendula Středová z tercie a jako poslední zástupce z kvarty jsem byla já Marie Karešová. Jako doprovod a psychická podpora jela paní profesorka Martina Jirčíková.

Účastnily jsme se 3. a 4. kategorie a celý den jsme strávili posloucháním výborných recitačních čísel. Konkurence byla velká. Ale i přesto jsme neodjeli domů s prázdnou.

Čestné uznání získala Adéla Hovádková a já Marie Karešová postoupila do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích. Ač to byl den plný stresu, tak jsme si ho moc užily.

Marie Karešová (kvarta)                             Dětská scéna 2017

29.03.2017:

Soutěž v anglické recitaci a zpěvu

V úterý 28. března se studentky tercie Natálie Venclová, Mabel Zondervan a Sophie Kolowrat - Krakowská vydaly do Pardubic na soutěž v anglické recitaci a zpěvu nazvanou EDGAR ALLAN POE’S RAVEN.

V kategorii sólové recitace do 15 let si vedly výborně, přičemž největšího úspěchu dosáhla Natálka Venclová, které o jeden jediný bod uteklo třetí místo a skončila na krásné 4. příčce.

Z našich dvou fotografií lze poznat, že jsme si Den učitelů a výročí narození Jana Ámose Komenského výborně užily a příhodně ho oslavily recitací!

Eva Kmoníčková

28.03.2017:

Vědecký svět opět zavítal do Letohradského gymnázia

Voda v naší krajině - tak se jmenovala vskutku velmi zajímavá přednáška pana profesora Zdeňka Žaluda, který zavítal mezi nás. Pan profesor Žalud patří v tomto oboru mezi velmi uznávané vědce, a jak se sám svěřil, jeho názorům naslouchají i mnozí politici.

A to je hodně dobře, neboť jak jsme se následně dozvěděli, naše planeta na tom není dobře a pokud něco nezměníme, můžeme čekat velké problémy s nedostatkem vody.

Přednáška byla velmi obšírná. Na různých grafech jsme mohli vidět, k čemu všemu vodu potřebujeme i jak s ní stále plýtváme a používáme ji nehospodárně.

Naše krajina je plná "velkkých širých rodných lánů" a těžká technika dále zhutňuje půdu a vytváří ji neprostupnou. Již 11 % plochy jsme si zastavěli a každým dnem zastavíme plochu čtyř. Václaváků..

K tomu přicházejí klimatické změny, například rok 2016 byl na světě nejteplejším rokem od doby, kdy existují teploměry.

Představeny nám byly i dva projekty, které problém sucha podrobně mapují a monitorují. Jedním z nich je i web www.intersucho.cz

Fotografie z přednášky můžete vidět zde......

23.03.2017:

Třídní schůzky  -  Jaro 2017

Vážení rodiče, dovolte, abych Vás pozval na třídní schůzky, kde sdeti_skolaci.jpge můžete informovat o studiu svých dětí, případně konzultovat jiné záležitosti, které se jich týkají. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna 2017 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část bude mít tentokrát jen schůzka primy - třídní profesor pan Padalík se na rodiče primánů bude těšit v 16 hodin.

Ještě omluva: pan Machačný bude k dispozici od 16.30 hodin.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové jarní dny.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Porodičák

Od 18 hodin Vás zveme do učebny geografie na tradiční Porodičák, neformální setkání rodičů a studentů, jehož hlavním cílem je uklidnit se po „rodičáku“.

Našim hostem bude absolvent LSG por. Bc. Vlastimil Vávra z letecké základny AČR v Čáslavi. Seznámí nás s řízením letového provozu a obranou vzdušného prostoru ČR. Vysvětlí nám, proč se letadla (obvykle) ve vzduchu nesrazí. Dozvíte se, jak startuje, letí a přistává naše letadlo na dovolenou. 

A jako komentátor biatlonu na programu ČT Sport nás seznámí ze zákulisím televizního vysílání tohoto populárního sportu.

Tak se těšte!!!

21.03.2017:

EXPO SCIENCE AMAVET 2017: LSG postupuje do národního kola!

1462199192_1.jpg

Soutěž vědeckých projektů středoškolské mládeže

Po úspěchu v regionálním kole soutěže středoškolských vědeckých projektů uspěli studenti LSG i v kole krajském: v soutěži EXPO SCIENCE AMAVET 2017 v Pardubicích získali Lukáš Pavela, Adam Vojtíšek a Jakub Moravec zvláštní cenu firmy Bühler CZ a postoupili se svým projektem do národního kola.

To se uskuteční v dubnu na Akademii věd ČR v Praze. Podrobnosti o projektu s názvem Jak konstruovat levné a verzatilní roboty se dozvíte zde.

Po krátké odmlce se tak studenti LSG vrátili do světa soutěží AMAVETu a navázali na obrovské úspěchy školy v minulých letech.

Budeme držet palce do národního kola.

08.03.2017:

Vědecký svět v učebnách LSG

Další beseda ze seriálu přednášek pro veřejnost i studentyh2o.jpg

V březnu vystoupí profesor Mendelovy univerzity v Brně, vedoucí Ústavu agrosystémů a bioklimatologie a vynikající vypravěč

prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D.:

Voda v naší krajině

Čtvrtek, 23. března 2017 od 16.30 hodin

Vstupné: dobrovolné   Pozvánka ke stažení

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!! 

06.03.2017:

Prázdniny - provoz školy lehce omezen... Mrkající

P1010023.JPGVážení rodiče, studenti a návštěvníci školy,

v průběhu jarních prázdnin budeme ve škole o něco méně než obvykle. Budete-li chtít v této době školu navštívit (lhostejno, zda v úřední záležitosti či jen se zastavit na kávu...Velmi šťastný), přesvědčte se prosím pro jistotu nejdříve o naší přítomnosti či nepřítomnosti telefonicky na čísle 777 022 810. Na stejné číslo volejte bez obav (kdykoliv) i v jiných záležitostech.

Vratislav Šembera, ředitel školy

06.03.2017:

Krajské kolo Olympiády v německém jazyce

Skvělá zpráva přišla 1. března z Pardubic: Dne 1. 3. 2017 LSG úspěšně reprezentovali studenti tercie a kvarty, Sophie Kolowrat-Krakowská a Filip Kolowrat-Krakowský, v krajském kole olympiády z německého jazyka.

V kategorii rodilých mluvčích obsadili krásné 2. a 3. místo. K výsledkům gratulujeme.

Olga Valentová

04.03.2017:

Oktaván LSG Milan Žemlička: malý křišťálový glóbus

Závěr biatlonové sezóny juniorů přinesl nádherný výsledek Milana Žemličky.

Posledním závodem na Mistrovství světa v Osrblie si Milan zajistil zisk malého křišťálového glóbu za stíhací závody IBU Junior Cupu.

Milane gratulujeme a teď už budeme držet palce k maturitě.

              

Čtěte také zde

02.03.2017:

Příjem přihlášek do 1. kola přijímaček byl ukončen

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

ve středu 1. března skončilo období pro podávání přihlášek do IMG_5585.gifprvního kola přijímacího řízení.

Přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG jsme zaregistrovali a zahájili tak stanovený proces správního řízení. Pokud jste tuto informaci během čtvrtka 2. března neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat ze své stávající adresy zprávu na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy.

Děkujeme za důvěru, vážíme si jí.

Vratislav Šembera, ředitel školy


1106 aktualit (23 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


DOPORUČUJEME POUZE TO, S ČÍM MÁME DOBRÉ ZKUŠENOSTI!!
 
 

Aktuálně nový a cenově velmi zajímavý Mobilní operátor!
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO