Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Výuka
Volný čas
Spolupracujeme
Naše město
Kurzy - dospělí
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png
Aktuality

Co kdy a kde ?


17.04.2019:

Přijímací zkoušky pro 1. kolo přijímaček jsou za námi

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

děkujeme za účast Vašeho dítěte u přijímacích zkoušek na LSG. Věříme, že i přes nekomfortní časový program absolvovalo Vaše dítě celý půlden v relativní pohodě a hlavně úspěšně.

Výsledky 1. kola zveřejníme na našich internetových stránkách bezprostředně po té, jakmile obdržíme hodnocení přijímacích testů z CERMATu. CERMAT plánuje zpřístupnit školám výsledky testů v neděli 28. dubna 2019. Přesný čas zatím znám není.

LSG zveřejní celkové výsledky přijímacího řízení nejdéle v pondělí 29. dubna dopoledne. Z nich se dozvíte, zda Vaše dítě je mezi přijatými. Pokud se na tomto datu cokoliv změní, budeme Vás neprodleně informovat prostřednictvím našeho webu a také e-mailem.

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese lsg@lsg.cz či volejte na telefon 777 022 810. Kdykoliv.

Přeji Vám i Vašim dětem příjemné prožití Velikonoc. Vskutku zasloužené…  Mrkající

Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

12.04.2019:

Doc. Ing. arch. Zdeněk Lukeš navštíví Letohrad

lukes.jpgDocent katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze, historik architektury Doc. Ing. arch. Zdeněk Lukeš: Česká moderní architektura a její protagonisté (od konce XIX. století až do současnosti)

Úterý 7. května 2019 od 16.30 hodin

Doc. ing. arch. Zdeněk LUKEŠ. Absolvent Fakulty architektury ČVUT zasvětil svoji profesní dráhu především historii moderní české architektury. Jeho specializací se stala zejména pražská secesní a kubistická architektura, avantgardní meziválečná architektura, problematika ochrany moderních památek.

Působil i jako pedagog na PORGu, na VŠUP a na liberecké fakultě architektury, nyní vyučuje na pražské filiálce New York University Prague. Od září 2009 pravidelně publikuje články o architektuře v sobotní příloze Lidových novin Orientace.

7. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy

Velká věda malému městu!

Zde najdete pozvánku ke stažení

08.04.2019:

S e l á j a m 2019 - už se nám to blíží!!!

Vážení přátelé studentské recese a vůbec všichni, kdo se chcete dobře bavit.
Blíží se opět den, kdy se s vámi sejdeme na letohradském náměstí při příležitosti naší tradiční malé velké studentské slavnosti. Ta před lety dostala název SelájaM - MajáleS.

Jako vždy ji pro vás pořádá septima Letohradského soukromého gymnázia.

Zveme vás proto v pátek 26. dubna od 15 hodin na zámeckou terasu v Letohradě.

Můžete se těšit nejen na doprovodný program pro děti, ale především na vystoupení jednotlivých tříd LSG.

Od 17 hodin vám zahraje JAKUB DĚKAN BAND. Nebude chybět tradiční čajovna a bohaté občerstvení.

Podrobnosti najdete na www.lsg.cz.

SELÁJAM 2019 má i letos charitativní náboj – tentokrát chceme přispět sdružení DONOR, s.z., které se stará o pacienty po transplantaci kmenových buněk.

Udělejte si tedy do kalendáře obrovský červený puntík a hlavně: NESEĎTE DOMA, když se někde něco jóó hóódně zajímavého děje!

Studenti LSG

01.04.2019:

Třídní schůzky

sova.jpgVážení rodiče, dovolte, abych Vás pozval na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých dětí, případně konzultovat jiné záležitosti, které se jich týkají.

Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy. Třídní schůzky se uskuteční

v úterý 9. dubna 2019 od 16 hodin do 18.00 hodin.

Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy.
I tentokrát s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Studenti byli o blížících se schůzkách v předstihu informováni

Tradiční porodičák

Beseda: Česká lékařka v Africe

lef.jpgJiž tradiční součástí třídních schůzek je "Porodičák" - přátelské setkání rodičů, pedagogů, studentů a přátel LSG.

Jistě Vás zaujme pozvánka přímo od pana doktora Petra Šrámka: „Od 18 hodin jste zváni do učebny geografie na tradiční Porodičák, tentokrát na téma Česká lékařka v Africe.

O svém působení v nemocnici v Itibu v Keni nám povypráví MUDr. Lenka Dejdarová. Dozvíte se (mimo jiné) zda mají v Africe rýmičku, kolik dní je normální jít k doktorovi, jaký je typický africký úraz nebo co mají černoši většího než běloši a další zajímavosti.“

Těšíme se na Vaši návštěvu.

26.03.2019:

Anglická olympiáda: septimán LSG do celostátního kola!!

uk_ms1.jpgKrajské kolo anglické olympiády úspěšné

Tereza Šafářová a Víťa Šrámek velmi výrazně promluvili do pořadí krajského kola anglické olympiády, které se uskutečnilo 14. března v Pardubicích.

Terciánka Terka v opravdu nabité konkurenci kategorie II. B (pro studenty tercií a kvart gymnázií) dosáhla na vynikající páté místo.

Víťa Šrámek šel ještě dále a celou svoji kategorii III. B (pro studenty s rozšířenou možností komunikace v anglickém jazyce) vyhrál a tím postoupil do celostátního kola!

Asi není potřeba dodávat, že ani zde se nejednalo o žádné anglické neználky. Terce a Víťovi moc děkujeme a blahopřejeme a Víťovi držíme palce do celostátního kola.

A já bych jim chtěl moc poděkovat za prima strávený den v Pardubicích.

Ondřej Padalík

14.03.2019:

Krajské kolo olympiády z německého jazyka

nemecke_alpy.jpgLetos jsme se opět úspěšně zúčastnili olympiády v německém jazyce. V krajském kole v Pardubicích nás v kategorii víceletých gymnázií na nižším stupni reprezentoval Vítek Sysr z tercie, který se umístil na velmi pěkném 6. místě.

Naše úspěchy v kategorii rodilých mluvčích jsou známé z předchozích let. Letos jsme přípravu opět nepodcenili a ve složení Sophie Kolowrat-Krakowská a Filip Kolowrat-Krakowský jsme se vydali do Pardubic. Úspěšná pověst nás nejspíše předešla, a tak nám kategorii pro jistotu zrušili.

Víťo, děkujeme. Sophie a Filip to určitě nevzdají a vyhrají příště.

Olga Machačná Valentová

14.03.2019:

Osudové osmy - ohlédnutí za celoroční soutěží

Zveřejnili jsme veškeré materiály o soutěži včetně fotografií

Vše najdete na těchto stránkách

14.03.2019:

Milan Halousek - Projekt Apollo: Opravdu jsme byli na Měsíci?

7. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy

Projekt Apollo: Opravdu jsme byli na Měsíci?   Pravda a konspirace o (ne)přistání lidí na Měsíci

Úterý 2. dubna 2019 od 17.00 hodin

Vstupné: dobrovolné

Milan Halousek z České kosmické kanceláře se věnuje kosmonautice a její popularizaci od roku 1981. Od roku 2001 je organizátorem mezinárodní konference o kosmonautice KOSMOS-NEWS PARTY.

V ČKA vede Centrum studentských aktivit, organizuje studentské programy a účast českých studentů na národních i zahraničních projektech.

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

Pozvánka ke stažení

04.03.2019:

Příjem přihlášek do 1. kola přijímaček byl ukončen

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

v pátek 1. března skončilo období pro podávání přihlášek do IMG_5585.gifprvního kola přijímacího řízení. Poměr počtu přihlášek ku počtu míst, které můžeme nabídnout, je letos přesně 3 : 1.

Přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG jsme zaregistrovali a zahájili tak stanovený proces správního řízení. Pokud jste tuto informaci do úterý 5. března neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat ze své stávající adresy zprávu na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy.

Děkujeme za důvěru, vážíme si jí.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

28.02.2019:

          7. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností NEJEN(!) české vědy

František Kundracik - Škodí nám mobily...??

VĚDECKÝ SVĚT V UČEBNÁCH LSG

Čtvrtek 7. března 2019 od 17.00 hodin

kuk.jpg

Náš host ze Slovenska, doc. RNDr. František Kundracik, CS. je vědcem z Katedry experimentální fyziky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky elitní slovenské univerzity.

Krom rozsáhlé vědecké práce se zabývá také popularizací fyziky. Je držitelem Ceny za vědu a techniku v kategorii Popularizátor vědy, kterou uděluje slovenské ministerstvo školství ve spolupráci s akademickými institucemi.

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

   

             LSG: ČTVRT STOLETÍ S VÁMI

       

                     Letohradské soukromé gymnázium: Nááádherná věda…!!!

25.02.2019:

Stipendia na nastávající pololetí schválena

happy_people_1.jpgVážení rodiče,

v pátek 22. února jsme ukončili proces schvalování prospěchových stipendií na nastávající pololetí. Rozhodnutí o výši přiznaného stipendia naleznete v tomto týdnu ve své e-mailové poště. V případě, že mail do pátku (1.3.) neobdržíte, neváhejte prosím napsat či zavolat.

Děkujeme za spolupráci.

Vratislav Šembera

Drahomíra Řeháková, ekonomka školy

24.02.2019:

Lesní klub Strom života

Vážení příznivci lesní školky,

v příloze si Vám dovolujeme zaslat zajímavé pozvánky na chystané přednášky, workshop i koncert, který pořádá Lesní klub Letohrad při příležitosti 34. Členské schůze Asociace lesních mateřských škol (ALMŠ) v Letohradě.

Významným hostem bude Thomas Pedroli - holandský pedagog intuitivní pedagogiky, učitel hudby, mentor, člověk, který má 35 let zkušeností se vzděláváním s různými věkovými skupinami. Žije v Německu a jezdí lektorovat do různých částí Evropy, ale i Japonska, USA, Ruska, Číny. V příloze také naleznete rozhovor s tímto jedinečným člověkem. V příloze zasílám rozhovor, který jsem s ním vytvořili.

Pátek 22. 2. 2019 18:00–20:00 Thomas Pedroli – Nové vhledy do vzdělávání, zkušenosti z Japonska a Číny. Kde: v zázemí LK (zahradní domek v parku Letohrad). Příspěvek: 150 Kč.

Sobota 23. 2. 2019 9:00–10:00 Povídání o esenciálních olejích a jejich využití v praxi při práci s dětmi. Za českou firmu Bewit přijede paní Zvolánková, možnost si oleje vyzkoušet. Kde: koncertní sál na Zámku. Vstupné dobrovolné

Sobota 23. 2. 2019 10:00–13:00 Slet – jen pro členy ALMŠ

Sobota 23. 2. 2019 15:00–19:30 workshop Thomas Pedroli: O Financích a našem vztahu k nim. Kde: Koncertní sál na Zámku. Příspěvek: 400 Kč.

Sobota 23. 2. 2019 20:00–21:00 relaxace s Thomasem, netradiční koncert na lyru s názvem Okamžiky klidu. Kde: Koncertní sál na Zámku. Vstupné dobrovolné.

Přihlásit se můžete přes přihlašovací formulář:    https://goo.gl/forms/yDM5s5QIN1dSHRDB2

Za případné další šíření akce budeme rádi.

Příloha se všemi pozvánkami v PDF

S přáním poklidných dní, Veronika Peteráčová, Lesní klub Letohrad

lesniklub@lsg.cz    tel.: 721 166 190

24.02.2019:

Ing. Martin Fojt: Les, kůrovec a my…

7. ročník unikátního seriálu přednášek osobností české vědy

VĚDECKÝ SVĚT V UČEBNÁCH LSG 

Ing. Martin Fojt, správce Kolowratských lesů, erudovaný lesník, přírodovědec a zkušený praktik se bude věnovat tématu lesa a jeho dramaticky aktuálních problémů. Seznámíte se s kritickou situací v českých lesích, s kůrovcovou kalamitou, nečinností vlády a s těžkostmi při hledání řešení, které zajistí funkce lesů i pro další generace. Není-li vám osud českých lesů lhostejný…

Středa 27. února 2019 od 16.30 hodin

Moderní věda dokáže být napínavá!    Přijďte se přesvědčit.    Vstupné: dobrovolné

Letohradské soukromé gymnázium: Nááádherná věda…!!!

21.02.2019:

Přihlášky jdou do finále!!!

Období přihlášek ke studiu vrcholí! 

Také letos se ptáte na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení se podávají nejdéle v pátek 1. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to např. datum odeslání  z pošty, nýbrž datum doručení.

Přihlášku můžete přinést přímo do školy či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí (pokud jste ji již dříve neposlali poštou).

Budete-li bezradní, volejte řediteli a domluvíme se (na telefon 777 022 810).

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... A únor tak krátký...! Popletený    

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

15.02.2019:

Báječná zpráva z okresního kola anglické olympiády!!!

14. února proběhla okresní kola soutěže v angličtině v Ústí nad Orlicí. Jazyková vybavenost všech soutěžících byla na vysoké úrovni a rozdíly byly minimální. Jak píše náš angličtinář Ondra Padalík: "Našlapaná soutěž s velmi vyrovnanými výsledky."  

O to více potěší umístění studentů LSG v kategoriích I. B (Jonáš Zucha, 5. místo), II. B (Tereza Šafářová, 2. místo) a III. A (Jakub Nápravník, 4. místo). 

Tereza Šafářová si 2. místem zajistila postup do krajského kola (výsledky k nahlédnutí zde).

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. No a Terce budeme držet palce v krajském kole!!!

15.02.2019:

Vědecký svět v učebnách LSG

Únorové přednášky

v druhé polovině února nás čekají hned dvě přednášky, které jsme zařadili do našeho cyklu besed s významnými osobnostmi vědy. Tentokrát zabředneme mimo jiné do politiky, ekonomie a také do výsostně aktuální problematiky související s kůrovcovou kalamitou.
Dovolujeme si Vás tedy pozvat v následujících dvou týdnech k nám na LSG:

Radek Špicar: Česko a Evropa v 21. století

Čtvrtek 21. února 2019, 16.30 hodin

Radek Špicar je v současnosti viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku, ředitel vnějších vztahů ve firmě Škoda Auto nebo jako ředitel think-tanku Aspen Institute Prague.

Je absolventem Univerzity Karlovy a jeden z prvních českých absolventů proslulé University of Cambridge. Další podrobnosti k první přednášce naleznete níže.

     

Martin Fojt: Les, kůrovec a my…

Středa 27. února, 16.30 hodin

Tématu lesa a jeho dramaticky aktuálních problémů se bude věnovat Ing. Martin Fojt, správce Kolowratských lesů. Přednáška má za cíl seznámit širokou veřejnost s kritickou situací v českých lesích, s kůrovcovou kalamitou, nečinností vlády a s hledáním řešení, které zajistí funkce lesů pro další generace.

Pokud Vám není osud  českých lesů lhostejný, využijte možnosti seznámit se s názorem lesníka a současně diskutovat o problémech v lesích, které nás nepochybně ovlivňují…  

12.02.2019:

Zájezd do Švýcarska

cern_2.jpg

Připravujeme pro vás 6 denní poznávací zájezd do švýcarského CERNu – jedné z největší částicové laboratoři světa, která je známá především svým urychlovačem částic LHC.

9. – 14. 9. 2019 cena 6 600,- Kč

Mimo této unikátní příležitosti budete mít možnost podívat se do vědeckého – technického interaktivního centra Technorama nabitého pokusy ze všech vědních oborů. Prohlédnout si vodní hrad Chilon, největší gravitační přehradu na světě Grande Dixence Dam s výjezdem lanovkou nad přehradu... ...nebo se zúčastnit exkurze v továrně na sýry či zažít interaktivní prohlídku čokoládovny s neomezenou ochutnávkou čokolády.

Podrobný program zájezdu ZDE

Závazná přihláška ZDE (studenti vyššího gymnázia budou mít přednost)

12.02.2019:

Radek Špicar: Česko a Evropa v 21. století

Radek_Spicar.jpg"Přijďte sdílet své názory na EU nebo se zeptat, co si o Evropě myslí viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar. V čem by se podle něj měla EU zlepšit? A jaké euromýty mu vadí?"

Zveme Vás na setkání s Radkem Špicarem, které se uskuteční

ve ČTVRTEK 21. ÚNORA 2019 od 16.30 u nás na gymnáziu.

Radek ŠPICAR je viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku, ředitel vnějších vztahů ve firmě Škoda Auto nebo jako ředitel think-tanku Aspen Institute Prague. Je absolventem Univerzity Karlovy a University of Cambridge.

Pozvánku na tuto výjimečnou akci najdete ZDE

Nabízíme také zajímavé odkazy na nedávné rozhovory s panem Špicarem:

Rozhovory z ČRo     Host Radiožurnálu     20 minut Radiožurnálu

11.02.2019:

Přípravné kurzy aneb Kde jsme chybovali???

Jak jistě víte (případně se dočtete níže), připravili jsme pro vás přípravné kurzy k přijímačkám. Ve dvou středečních odpoledních  se s našimi kantory můžete ponořit do záhad přijímacích testů...

Oba termíny vám poslouží také jako (nenápadná) odpoledne otevřených dveří. V nich vám školu budeme méně předvádět (to jsme zhusta provedli již na podzim Mrkající ), o to více si však můžeme s vámi o škole povídat...

Zejména tu druhou středu (20. února) se na vás a vaše rodiče chystáme v přesile... včetně ředitele.... Velmi šťastný

                                                          Budeme se těšit

11.02.2019:

Přípravné kurzy 

Letos i pro deváťáky

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky i pro deváťáky. Domníváme se, že pro páťáky bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

Letos otevřeme přípravný kurz i deváťákům. Ti se v něm zamyslí nad úlohami našich testů (na LSG) z matematiky a češtiny.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

08.02.2019: Sportovec okresu Ústí nad Orlicí 2018

Reprezentační posádka našich vodáků z Raft klub Gymnázium Letohrad mezi nejúspěšnějšími sportovci okresu Ústí nad Orlicí. Posádka ve složení Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl úspěšně reprezentovala ČR na juniorském MS 2018 v Argentině.  

Jsme potěšeni, že mezi "Nej" sportovci okresu byli oceněni také student kvarty LSG Honza Semirád (za biatlon) a nedávní absolventi LSG Eliška Kalousová a Vojta Mlynář (za atletiku).

Čtěte zde .

Gratulujeme.

   
   
06.02.2019:

Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

31.01.2019:

Přijímačky nanečisto 2019 jsou za námi

Zkou__ka_20odvahy.pngVážení rodiče, zájemci o studium a všichni další, kteří jste si k nám přišli přijímačky nanečisto jen vyzkoušet. 

Ve středu 30. ledna jste měli příležitost vyzkoušet si, jak takové přijímačky na gymnázium vypadají. Věříme, že Vám to pomohlo překonat strach (či snad dokonce paniku??) z toho, co se po Vás bude chtít. Snažili jsme se o to, aby vše vypadalo jako u zkoušek skutečných. Popletený

Výsledky těchto zkoušek si prosím stáhněte zde

Jsou anonymní, takže se poznáte podle přiděleného kódového čísla. Pokud ho snad nevíte, zavolejte, poradíme Vám.   Telefon: 777 022 810.    

A pokud se Vám náhodou něco nepovedlo...

Pro studenty

Neděste se, máte-li pocit, že byl některý test nad Vaše síly. Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Přihlaste se na Přípravný kurz, nějak to dáme dohromady…Popletený

Pro rodiče (páťáků)

Musím zopakovat to, co jsem psal v minulosti: my na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť a předpoklady studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…
Mrkající         

Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

       

Přijímačkové testy z minulých let

Prozatím si můžete vyzkoušet testy z minulých let. Pěkně v klidu domova u roztopeného krbu, s výhledem na nádherně zasněženou krajinu... To se to bude přemýšlet... Popletený

Ilustrační testy CERMAT pro páťáky z roku 2016

    

Ukázky našich vlastních testů pro deváťáky:

22.01.2019:

Na časté dotazy odpovídáme: pokud jste se nestihli přihlásit, i tak můžete přijít - místo pro vás najdeme 

Pozor! Už se to blíží: Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečisto již ve středu 30. ledna!

Ještě než obdržíte své zasloužené pololetní vysvědčení, čekají vás u nás každoroční Přijímačky nanečisto.

Středa 30. ledna 2019 od 15:00 hodin

Formuláře s přihláškami už nám přicházejí od Vánoc. Pokud mezi nimi ta vaše ještě není, neváhejte kliknout na odkaz Přijímačky nanečisto a vyplňte přihlašovací formulář.

Na témže odkazu najdete i informace o přípravných kurzech.

A co bude po přijímačkách nanečisto?? No přeci prázdniny... !!! Tak se těšte. Mrkající

Vratislav Šembera

17.01.2019:

POZOR ZMĚNA!!!

Přednáška prof. Petra Kulhánka přeložena na jiný termín 

 

Z vážných důvodů na straně pana profesora Kulhánka  musíme bohužel zrušit jeho středeční přednášku v LSG

Omlouváme se, ale i v životě význačných osobností, jaké vystupují v našem seriálu, události občas plynou jinak, než by si přály... 

S panem profesorem se pokusíme najít náhradní termín, který Vám včas oznámíme.

                          

                         prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.:  Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina

                                  !!! PŘEDNÁŠKA PŘELOŽENA. OMLOUVÁME SE !!!

15.01.2019:

Rafťáci hledají posily

Raft klub Gymnázium Letohrad: přijďte to zkusit

Ahoj, hledáme 2 kluky od 16 do 22 let, kteří by měli zájem zkusit si náš neobvyklý sport.

Jde hlavně o účast v Českém poháru 2019 v kategorii do 23 let (R4). Absolvujeme pravidelné tréninky především v Letohradě a závody po celé republice.💪 Do budoucna by mohla být vyhlídka závodů světového formátu.

Zaujalo tě to? Napiš nám na náš Facebook

a můžeme se domluvit na společném tréninku, abys viděl, co to obnáší.

Pro inspiraci: https://www.youtube.com/watch?v=fbbys4VXcLA&t=

Michael Šlesingr, Jakub Moravec, členové reprezentace ČR

A dodáváme: zapádlovat si mohou přijít i zájemci od cca 10 let - kluci i holky. Náš klub je otevřen všem, pracujeme i s mladými začínajícími vodáky.

V.Š.

15.01.2019:

Pozdrav od zasněžené sekundy

Doručeno přímo ze zimního království z výšky 1300 m. n. m.

SKOL!!!

Zdravíme všichni ze zasněžených Krkonoš.

Děcka jsou parádní, praví horalové! Máme tu místy 150 cm prašanu a lyžujeme na 2 metrech pravého přírodního sněhu!!!

Přikládáme pár fotek a - ať to frčí!

Sekunda a spol. SKOL!!!

Fotografie najdete zde...…

15.01.2019:

POZOR ZMĚNA!!!

Přednáška prof. Petra Kulhánka přeložena na jiný termín 

Z vážných důvodů na straně pana profesora Kulhánka  musíme bohužel zrušit jeho středeční přednášku v LSG

Omlouváme se, ale i v životě význačných osobností, jaké vystupují v našem seriálu, události občas plynou jinak, než by si přály... 

S panem profesorem se pokusíme najít náhradní termín, který Vám včas oznámíme.

                          

                       prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.:  Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina

                                !!! PŘEDNÁŠKA PŘELOŽENA. OMLOUVÁME SE !!!

             

Neuvěřitelný příběh Alberta Einsteina - prof. Dr. Petr Kulhánek, DrSc.

7. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy

VĚDECKÝ SVĚT V UČEBNÁCH LSG

Středa 23. ledna 2019 od 16.30 hodin

„Albert Einstein je právem považován za jednoho z největších vědců 20. století. Neodmyslitelně je spjatý s teorií relativity. Ta ale zdaleka nebyla jeho jedinou vědeckou doménou. Albert Einstein stál u zrodu i druhé největší teorie současnosti – kvantové teorie. Bez zajímavosti nejsou ani jeho politické postoje a vytrvalé odmítání násilí.

Život Alberta Einsteina zanechal nesmazatelné stopy i v naší domovině a tu a tam se prolínal s osudy našich tehdejších krajanů...“

Moderní věda dokáže být napínavá! Přijďte se přesvědčit.

Letohradské soukromé gymnázium: Nááádherná věda…!!!

Vstupné: dobrovolné!

15.01.2019:

Okresní přebor ve sjezdovém lyžování

V úterý 8. ledna se v Říčkách v Orlických horách konaly závody ve sjezdovém lyžování. Naše škola měla celkem17 zástupců ve všech čtyřech kategoriích a jako tradičně naši studenti obstáli na výbornou!

V družstvech jsme ve všech kategoriích (mladší kluci, mladší dívky, starší dívky) obsadili druhé místo. V kategorii starší kluci máme dokonce zlato!

V jednotlivcích zlatou medaili získal Matouš Glatt, stříbrnou Sophie Kolowrat Krakowská, a bronzovou Klára Nováková, Anežka Beranová a Josef Brynda.

Celkový úspěch podtrhla i bezvadná parta našich studentů a jejich príma slušné a přitom bezprostřední chování.

Velký dík patří také další osmičlenné skupině našich studentů, kteří se podíleli na těchto závodech jako technická četa a brankoví rozhodčí.

Děcka dík! Jsme na vás pyšní.    Letohrad 10.1.2019       I.Š.V.

Další fotografie naleznete zde

15.01.2019:

Přijímací řízení 2019 zahájeno

Kritéria přijímacího řízení (2019)

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium,

zveřejněním kritérií pro přijetí ke studiu na LSG fakticky zahajujeme letošní proces přijímacího řízení. Když všechno půjde hladce, celý maratón skončí někdy počátkem května.

LSG má pro Vás na příští školní rok připraveno zhruba 23 míst, z toho převážnou část v primě (cca 20). Do ostatních ročníků budeme opět pouze doplňovat na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy a ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu…Plačící nebo velmi smutný

Přijímací řízení je u nás trochu odlišné pro páťáky a pro deváťáky: všichni páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT). Deváťákům tradičně připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu. Výsledky testů se podstatnou měrou promítnou do konečného pořadí zájemců.

I letos však bude hrát roli Váš studijní průměr ze základní školy: za lepší průměr, obdržíte více bodů do celkového pořadí. Zkrátka se i nadále domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování…

Ale pozor! Body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší letitou snahou vyhledávat výrazné talenty.

Body Vám ale přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za úspěchy vědomostní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme. Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Budeme velmi rádi, když Váš zápisový lístek bude ve finále směřovat na letohradské gymnázium. Jsme připraveni pomoci Vám nejen kvalitně zvládnout středoškolské učivo, ale také získat sebevědomí, rozhled a dovednosti nezbytné pro následné studium na dobré univerzitě.

Přeji Vám šťastnou volbu své střední školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

   Kritéria přijímacího řízení (2019)

                               Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

15.01.2019:

Mikulášská jízda na LSG

Také u nás ve škole jsme zažili návštěvu čertů, andělů a Mikuláše. Jako vždy s tím měla mnoho společného kvinta. Jen nesmím prozdradit, co všechno společného, jinak by se čertů někdo mohl přestat bát.

A to by zejména u našich mladších studentů ale i těch velkých čerchmantů bylo na škodu. Mohu tedy říci jen tolik, že čertice a čerti byli skvělí, andělé byli nebeští a Mikuláš přísný ale nakonec vlídný.

Každá třída si kromě drobného pokárání odnesla spoustu sladkostí a trochu zmalovaných obličejů. Čerti si pak zase odnesli do pekel pár výlupků.

Nakonec proběhla i návštěva sborovny, kde byli kantoři přímo vzorově pokáráni a před pokračováním svých nectností řádně varováni (a plešatci z řad učitelů řádně na hlavách zmalováni).

Čerti, andělé a Mikuláši, díky!

  
  
14.01.2019:

Španělská koleda zněla opět na Tři krále v prostorách naší školy 

                           

Informaci o tomto zajímavém dění jsme získali z dopisu, který zde celý uvádíme.

Ahoj kluci (zřejmě já a Vráťa), posílám pár fotek z letošních Tří králů na Lsg - postarala se o ně španělská sekce tercie a měli jsme to i s pravým kadidlem díky Agátce Moskvové a kytarou díky umu Matěje Bednáře, zpívali jsme letos novou koledu ve španělštině a moc se jim to, myslím, povedlo. Lída Vyčítalová-

                                                                              Zdeněk NUTZ

 

  
07.01.2019:

Přijímačky nanečisto a přípravné kurzy 2019

Přijímačky nanečisto 2019

Zkou__ka_20odvahy.pngTak jako v minulosti (tradici držíme již od roku 2002), i letos umožníme zájemcům vyzkoušet si u nás  přijímací zkoušky nanečisto.

Středa 30. ledna 2019 od 15:00 hodin

Zde naleznete Podrobné informace ke zkouškám nanečisto

 Pozor: Přijímací zkouška  (a stejně tak i Přijímačky nanečisto) je u nás jiná pro páťáky a jiná pro deváťáky:

  Páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT).

  Deváťákům připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.

     

Přihlásit se k Přijímačkám nanečisto můžete již nyní (vyberte si způsob):

- prostřednictvím našeho Přihlašovacího formuláře

- případně e-mailem na adresu lsg@lsg.cz

- nebo na telefonech 777 022 810 či 465 622 249

Přípravné kurzy 2019          

Pokud byste snad byli po přijímačkách nanečisto příliš v šoku, chystáme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům.

Termíny: 13. a 20. února 2019 (vždy ve středu) od 15 hodin 

Zcela jistě je otevřeme pro páťáky. Domníváme se, že právě pro ně bude přínosné zamyslet se s pomocí našich kantorů nad některými úlohami CERMAT testů.

V případě zájmu jsme ovšem připraveni nabídnout přípravný kurz i deváťákům.

Kurzy vám tedy zaberou dvě odpoledne. 

Přihlašovací formulář k přípravným kurzům

Plakátek k přípravným kurzům v PDF

04.01.2019:

Připravujeme pro vás informace k přijímačkám 2019

Vážení uchazeči o studium,

bezprostředně po Třech králích Mrkající  zveřejníme kritéria přijímacího řízení na LSG a další kompletní informace o letošních přijímačkách a možnostech přípravy na ně.

Prozatím nabízíme našeho Malého průvodce přijímacím řízením, kde naleznete všechny termíny a postupy. Níže se pak také můžete začíst do průběhu přijímaček z minulých let - velké změny v těch letošních nepřipravujeme...

    Malý průvodce přijímacím řízením aneb Přijímací řízení v 7 krocích (2019) 

    16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu 

                               Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

21.12.2018:

Hezké Vánoce a šťastný nový rok 2019

Vážení rodiče, milí studenti, absolventi a přátelé školy, dovolte, abychom Vám popřáli klidné a pohodové Vánoce.

Do nového roku pak hodně zdraví, štěstí a nebetyčné víry ve smysl toho, co konáme.

Děkujeme Vám za přízeň i za důvěru a těšíme se na další spolupráci v roce 2019.

Za všechny zaměstnance a správní radu LSG Vratislav Šembera, ředitel LSG Petr Šrámek, předseda správní rady LSG

21.12.2018:

Nová učebna pro programování a robotizaci

Naše škola letos oslavuje Vánoce s novou učebnou, získanou z projektu MAS Orlicko 

logolink.jpg

Podrobnosti o projektu najdete zde

Učebna je vybavena 16 plnohodnotnými počítači, které jsou zvládají všechny současné nároky a umožňují bez kompromisní provoz většiny programů.

Programové vybavení umožňuje práci  s programovacími jazyky, robotizačními prvky a dále v různých dalších oblastech počítačových dovedností, jako je střih filmů, architektura a 3D grafika.

Práce lektora je přenášena na 6 velkoplošných monitorů a umožňuje velmi efektivní výuku.

17.12.2018:
Václav Havel
5. října 1936 - 18. prosince 2011

28.11.2018:

Pieta s kvartou

Nastal listopad roku 2018, kdy si připomínáme sté výročí vzniku Československa. Dnes bereme samostatný stát jako samozřejmost, ale nebylo tomu tak vždy. Aby si to připomněli i naši studenti, vzal jsem letošní kvartány na procházku na letohradský hřbitov.

Tam, v tichém koutě, který ani mnozí letohradští neznají, je umístěn pomník obětem 1. a 2. světové války. Tam jsme se studenty vzpomněli na dramatické osudy našich předků, kteří se ze samostatnosti těšit nemohli. Zapálili jsme svíčky, vystavili státní vlajku a zazpívali jsme českou hymnu. Měl jsem radost, s jakou důstojností se toho studenti zhostili. Kvartáni, děkuji.

Marek Machačný

 

  
28.11.2018:

Nebojte se klasiků - Galavečer

 

 

Nebojte se klasiků

Galavečer recitační soutěže se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince od 17 hodin v Evangelickém kostele v Letohradě.

Vystoupí vítězové jednotlivých kategorií soutěže, žáci ZUŠ Alfonse Muchy a jako host večera nás navštíví písničkář Jaroslav Moravec.

Všichni jste srdečně zváni!

Dana Formánková

27.11.2018:

                    

      

       

 Maturitní ples oktávy     

Za celou oktávu bychom Vás srdečně pozvali na náš maturitní ples. Bude se konat v pátek 14. prosince od 19:00 v Kulturním domě Verměřovice. Vstupenky jsou k dostání u maturantů.

Budeme se těšit!

Oktáva LSG

24.11.2018:


Počátky evropské vzdělanosti

Vědecký svět v učebnách LSG

Zveme Vás na další přednášku 7. ročníku seriálu besed s osobnostmi české vědy.

Dr. Dag Hrubý:

Počátky evropské vzdělanosti

Středa 28. listopadu 2018 od 17 hodin

Budeme mít mimořádnou příležitost přivítat osobnost pocházející z našeho regionu, ba přímo letohradského rodáka. Navštíví nás dr. Dag Hrubý a přednášet a besedovat bude na téma počátků evropské vzdělanosti. A dost možná také o ožehavých tématech současného školství…

Dag Hrubý v současnosti přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci a patří k významným českým autorům nejen matematických učebnic a publikací.

Je ovšem především zapáleným propagátorem vzdělání a vskutku báječným vypravěčem a člověkem renesančního rozhledu. Přednáška se uskuteční v prostorách gymnázia na zámku v Letohradě. Podrobnosti naleznete na plakátku vpravo.

Vratislav Šembera, Milada Marková

12.11.2018:

Poslední závodní den na MS v Argentině

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Neděle 11. 11. 2018: Medaile se sypou...

Po nedělním bronzovém sjezdu získávají letohradští kluci BRONZ také v absolutní klasifikaci!!! Do ČR se tedy vrací se 4 medailemi z MS - To bude pocinkáníčko… Velmi šťastný Ale kluci - ta SLALOMOVÁ, ta HŘEJE, co!!!???

Nika ve sjezdu stříbrná, a stříbro se na ní leskne i v absolutní klasifikaci.

Těšíme se na Vás. V.Š.

Sobota 10. 11. 2018 - Dlouhý sjezd

Pravda v tomto závodě vyplave jako korek na hladinu. Zde není důležité, jak o tréninku mluvíte, ale jak máte skutečně natrénováno, zde se stírají rozdíly nadaných a poctiváků. Závod, ve kterém můžete taktizovat, jet na vlně soupeře, hledat rychlou stopu, ideálně sesynchronizovat pádlování s vlnama, zaútočit a předjet v pravou chvíli. ALE JEN POKUD NA TO MÁTE. Je to také strašák, pro člena posádky, který si vytáhne zlomenou sirku a „rupne“ dříve než ostatní. Pak se taky může stát, že vám po závodě ostatní vše odvyprávějí, jelikož máte dokonalé okno a pocit porcelánu na lodi. O co větší strašák, tím větší euforie po dojezdu. Poslední závod, už tak úspěšné výpravy, je před sportovci. Užijte si hezký jarní den.

Bergi

09.11.2018:

Famózní pátek - medaile ze SLALOMU!!!!!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Pátek, 9. 11. 2018

Medailový sen se naplnil - slalomová medaile z Mistrovství světa!!!! Letohradští kluci BRONZ, naše Nika Zemanová s děvčaty STŘÍBRO!!!

Podrobnosti, až se vzpamatujeme... Velmi šťastný

Vráťa

Sledujte také odkazy:

https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting

            

   Podívejte se také na pravidelně aktualizovaný souhrn všech mediálních výstupů, včetně Branek, bodů, vteřin České televize: ZDE

09.11.2018:

V Argentině se rozdělovaly další medaile - Naši jsou u toho!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Sledujte také odkazy:

https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting

            

   Podívejte se také na pravidelně aktualizovaný souhrn všech mediálních výstupů, včetně Branek, bodů, vteřin České televize: ZDE

Čtvrtek 8.11.2018

Slalom - disciplína, která povýšila nafukovačku na loď.

Představa, že v silném říčním proudu (kde protéká každou sekundu např. 60 „kubíků“ vody) projíždíme branky, není asi pro mnoho z nás reálná.

Nemotorný ponton však ti nejlepší dokáží přetvořit na hbitou vydru, která se dokáže plynule proplétat spletí povodných a protivodných branek. Čtyři pádla však nejsou jediným nástrojem k řízení. Zatížení a odlehčení přídě, boční náklon, vysednutí ven a dovn...itř,… připojí ke čtyřem dobrodruhům nejsilnějšího člena posádky. Tím je samotná síla vody. Ta je připravena pomoci, jen tomu, kdo ji hledá. Dlouho před startem se procházejí hloučky posádek po břehu, zamyšleně se dívají do vln a vztahují ruce k řece. Není to rituál, ani romantika. Seznamují se se s pátým členem posádky.

Přejeme tedy dokonalé využití všech vln, proudů, válců k bezchybnému projetí trati. Zamíchejme si tedy lžičkou (pádlem) dnes své ranní kávy či čaje trochu netradičněji.

Kluci a holky, do dnešního závodu hodně štěstí. Držíme vám lžičky.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:)

Bergi

Středa, 7.11.2018:

Druhé místo je naše!! H2H - Stříbrná medaile pro LSG

Posádka s naší dívkou opět třetí!!!

H2H – Kontaktní závod, který letohradským klukům cinká jako stříbrná rolnička. Když tito mladí kluci drží v ruce tento kulatý kov jako na misce vah, napadá mě, co vše je na té misce druhé.

Samozřejmě, sportovní výkon při závodě. Předchází tomu rozhodnutí k přípravě, shánění finančních prostředků, domlouvání tréninků, nekonečné brázdění Tiché Orlice 200 m nahoru a dolů. Shody i neshody v posádce, zatínání zubů i zubení se na svět, překonávání skepse nás dospělých, škola, maturita?…..

Není to ještě vše, co ta malá medaile vyvažuje.
S těmito nástrahami se tato posádka dokázala prokousat.

Tím chci kluci říci, že si vaší snahy vážíme a MOOOOC vám to tam přejeme.
Bergi

Pondělí, 5.11.2018:

Pondělí bylo pro naše letohradské kluky a holky jistě motivační. Po závodě Time trial skončili kluci na nevděčném čtvrtém místě a děvčatům večer před spaním sladce cinkaly bronzové medaile.

Co je ale před středečním soutěžním dnem těžké – určit favorita pro dnešní závod H2H. Časové rozdíly v obou kategoriích jsou minimální - favoritem se stává každý. Na stejnou trať se dnes vydají vždy dvě posádky současně a postupují vyřazovacím způsobem. Od rána tedy chodí posádky po břehu, čtou vodu, rychlost proudu, možnost předjetí a mnoho, mnoho variant průjezdu.

Úspěchem tedy nebudou pouze svaly, také nervy, klid a lišáckost. Držme pěsti do slunečně promrzlé Argentiny. Sledujte další info na:

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Jan Bergi Řehák

   
   
08.11.2018:

Třídní schůzky - podzim 2018

Vážení rodiče, dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých 2015_pomucky.jpgdětí. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část budou mít tentokrát schůzky primy, sekundy a sexty. A pozor! Výjimečně budou tyto společné části začínat již v 15.45 hodin v příslušných učebnách.

Porodičák

Již tradiční součástí našich třídních schůzek je "Porodičák" - přátelské setkání rodičů, pedagogů, studentů a přátel LSG.

Téma bude aktuální a nanejvýš zajímavé: beseda s Víťou Šrámkem, studentem septimy na téma „Můj rok na střední škole v USA - zkušenosti a jak na to." Od 18 hodin jste tedy zváni do učebny geografie.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové podzimní dny.

07.11.2018:

V Argentině se rozdělovaly další medaile. Naši byli u toho!!!

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAFTINGU - ARGENTINA

Sledujte také odkazy:

     https://www.facebook.com/WRCRioAlumine/

     https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Středa, 7.11.2018:

Druhé místo je naše!! H2H - Stříbrná medaile pro LSG

H2H – Kontaktní závod, který letohradským klukům cinká jako stříbrná rolnička. Když tito mladí kluci drží v ruce tento kulatý kov jako na misce vah, napadá mě, co vše je na té misce druhé.

Samozřejmě, sportovní výkon při závodě. Předchází tomu rozhodnutí k přípravě, shánění finančních prostředků, domlouvání tréninků, nekonečné brázdění Tiché Orlice 200 m nahoru a dolů. Shody i neshody v posádce, zatínání zubů i zubení se na svět, překonávání skepse nás dospělých, škola, maturita?…..

Není to ještě vše, co ta malá medaile vyvažuje.
S těmito nástrahami se tato posádka dokázala prokousat.

Tím chci kluci říci, že si vaší snahy vážíme a MOOOOC vám to tam přejeme.
Bergi

Středa, 7.11.2018:

Pondělí bylo pro naše letohradské kluky a holky jistě motivační. Po závodě Time trial skončili kluci na nevděčném čtvrtém místě a děvčatům večer před spaním sladce cinkaly bronzové medaile.

Co je ale před středečním soutěžním dnem těžké – určit favorita pro dnešní závod H2H. Časové rozdíly v obou kategoriích jsou minimální - favoritem se stává každý. Na stejnou trať se dnes vydají vždy dvě posádky současně a postupují vyřazovacím způsobem. Od rána tedy chodí posádky po břehu, čtou vodu, rychlost proudu, možnost předjetí a mnoho, mnoho variant průjezdu.

Úspěchem tedy nebudou pouze svaly, také nervy, klid a lišáckost. Držme pěsti do slunečně promrzlé Argentiny. Sledujte další info na:

https://www.facebook.com/SVoCR.Rafting/

Jan Bergi Řehák

06.11.2018:

POZOR!! Dnes první závod na MS!!!

Dnes (úterý) krátce po 13. hodině našeho času absolvují všichni naši letohradští zástupci svůj první závod letošního MS v Argentině. Úvodním závodem je tradičně sprint.

Sledujte naše kluky a také 1 dívku v přímém přenosu na odkazech například zde. A hlavně: DRŽTE PALCE!!

Letohradští raftaři poletí do Argentiny.

Čtyři junioři a jedna juniorka z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD se připravují na Mistrovství světa, které se uskuteční od 4. do 10. listopadu v městečku Aluminé v Argentině.

Z našeho oddílu budou Českou republiku v Jižní Americe reprezentovat Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl (v posádce juniorů do 19 let) a také Nika Zemanová (v kategorii juniorek do 19 let).

Obě posádky se již v červenci zúčastnily Mistrovství Evropy na Slovensku, odkud si přivezly několik medailí.

Tak držte palce, ať je z argentinských řek vylovíme také!

28.10.2018:

Krajina v pohybu

hartvich.jpgKrajina se stále se vyvíjí a dokáže mohutně odpovídat na změny, které v ní my lidé často necitlivě děláme. Film ukáže praktické příklady toho, jak se pro nás může stát hrozbou i zdánlivě nehybná krajina, a to často naším vlastním přičiněním. Film představuje, jak naši krajinu sledují čeští geologové a co vše z ní dokážou svým nebývale dlouhodobým a unikátním monitoringem vyčíst. Dotkne se tedy praktických situací reálně se dějících u nás v České republice.

Zajímá Vás, jak se mění současná česká krajina?

Máte šanci ve středu 7. listopadu 2018 od 16.30 krajina.jpg

na Letohradském soukromém gymnáziu v rámci pokračujícího cyklu „Velká věda malému městu“. V rámci projektu Akademie věd ČR Tiché hrozby budete mít šanci shlédnout projekci dvou populárně-vědeckých filmů „Krajina v pohybu“ a "Bouřlivé počasí" a následně pobesedovat s Jiřím NEKOVÁŘEM a RNDr. Filipem HARTVICHEM, Ph.D.

Ten působí na katedře fyzické geografie a geoekologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zabývá se změnami a vývojem krajiny kolem nás.

www.tichehrozby.cz

26.10.2018:

Turnaj v pinpongu

Dne 23. října 2018 se naši studenti nižšího gymnázia, ve složení Adéla Kubíčková, Šárka Červinková, Jakub Müller, Ondra Pulc, Lukáš Krkavec, Michal Málek, Dominik Hájek a Štěpán Jareš, zúčastnili pinpongového turnaje v Ústí nad Orlicí.

Holčičí družstvo, ve složení Adéla Kubíčková a Šárka Červinková, se umístilo na třetím místě. Družstvo starších chlapců, ve složení Jakub Müller, Ondra Pulc a Lukáš Krkavec, se umístilo na čtvrtém místě.

A družstvo mladších chlapců, ve složení Michal Málek, Štěpán Jareš a Dominik Hájek, skončilo na druhém místě.

Všem družstvům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Všechny další fotografie najdete zde - Pinpongový turnaj 2018

Další článek:

Ahoj ahoj,

V úterý 16. října se zúčastnilo šest studentů kvinty a sexty turnaje ve stolním tenisu v Ústí nad Orlicí. Za dívčí skupiny hrály Amálie Šafářová a Julie Linhartová a umístily se jako druhé. Za chlapce to byli Adam Šubrt, Max Kubelka, Vojtěch Moravec, Robert Štěrba a přes velmi silnou konkurenci se umístili na pátém místě.

Panu profesorovi Bendlovi děkujeme za morální podporu týmu.

25.10.2018:

Letohradští raftaři poletí do Argentiny.

lago_ruka.jpgČtyři junioři a jedna juniorka z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD se připravují na Mistrovství světa, které se uskuteční od 4. do 10. listopadu v městečku Aluminé v Argentině.

Z našeho oddílu budou Českou republiku v Jižní Americe reprezentovat Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller a Vít Štercl (v posádce juniorů do 19 let) a také Nika Zemanová (v kategorii juniorek do 19 let).

Obě posádky se již v červenci zúčastnily Mistrovství Evropy na Slovensku, odkud si přivezly několik medailí.

Tak držte palce, ať je z argentinských řek vylovíme také!


1274 aktualit (26 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


progeCAD logo
 
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO