Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Výuka
Volný čas
Spolupracujeme
Naše město
Kurzy - dospělí
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png
Aktuality

Co kdy a kde ?


15.06.2018:

Z dolů…

Z hlubin ostravského dolu přišel pozdrav od našich sextánů. Jsou na výletě – no, jak se teď moderně říká, na poznávací exkurzi...

 Z fotografie je zřejmé, že do „regionu razoviteho“ nepochybně dorazili. Není však jisté, zda je fotka pořízena PŘED SESTUPEM a nebo až PO VÝSTUPU...

Ale vzhledem k tomu, že dámy profesorky již na fotografii nejsou…?!? Popletený

 V.Š.

Článek z rázovitého regionu....

"13. 6. se SEXta vydala vláčkem směr temná a doposud námi moc neprobádaná Ostrava. Po příjezdu na nás čekala tramvaj, kde se někteří jedinci ze sexty seznámili s místním "Ostravakem". Touto tramvají jsme dojeli na náš krásný, typicky ostravský hotel XD.

V hotelu byly pro nás zarezervované 4 pokoje: dva pro naše nadějné dívky, a pak jeden pro ještě nadějnější chlapce a jeden pro učitelky, (kterým děkujeme za krásný výlet). Ještě tento den jsme navštívili typickou Karolinu (obchodní dům). Po té jsme se už všichni uchýlili ke spánku, když opomenu večerní fotbálek a ježdění na dětské lodi. 2. den tedy ve čtvrtek jsme navštívili kopec haldu Ema (můžete vidět na fotce), která je typická svými výpary díky vyvážení odpadu z vysoké pece.

Pak následovala návštěva ZOO Ostrava, kde jsme měli svoji průvodkyni, která nás prováděla tématem rozmnožování zvířat a věřte, že to je něco pro nás 😈 Dozvěděli jsme např. a to se podržte, lev prohání samici svým rozmnožovacím mečem až 40 krát za hodinu a to je o proti takovému potkanovi malý pán (ten to totiž dává 50 krát do minuty, jsou to kanci)

V zoo jsme měli také domluvený výborný řízek s kaší. Po takhle krásném začátku dne nemohla chybět návštěva, už nefunkční, ale na prohlídku fungující hornické doly. Zde jsme absolvovali prohlídku s mužem, který má odfáráno 30 let. Po této krásné návštěvě jsme odjeli z5 na náš hotel. 3. den, tedy závěr našeho výletu, nás čekala návštěva areálu bývalé železárny Dolní Vítkovice, což bylo nadprůměrné krásné.

No a po té jsme nastoupili do tramvaje, pak do mašinky a s krásnými pocity z výletu jsme dojeli domů.“

PEPA Brynda & SEXTA

08.06.2018:

Odcházení: Slavnostní vyřazení absolventů s předáním maturitních vysvědčení

Maturita 2018 - slavnostní vyřazení absolventů

A je to tady. Něco prostě musí skončit, aby mohlo začít to nové. A tak nám opět, tak nějak pozvolna, mizí naši oktaváni...

Ve středu 30. května všichni úspěšně odmaturovali a již se ohlíží po svých univerzitách.

Jejich příběh na LSG se uzavřel právě slavnostním předáním maturitních vysvědčení.

Vše se konalo v krásném prostředí obřadní síně na zámku v Letohradě a to v pondělí 4. června

  
01.06.2018:

Svátky florbalu v České Třebové

Jako již tradičně každoročně, se naše škola účastnila dnes již poměrně prestižního turnaje „10 dní florbalu v České Třebové“. Akci pořádá místní florbalový klub FBC Orlicko-Třebovsko a školním družstvům jsou věnovány čtyři dny. V pondělí hrály základky-první stupeň, to se nás ještě netýkalo. Úterý už patřilo 6. a 7. třídám, neboli primám a sekundám po našem… Středa patřila tercii a kvartě (neboli 8. a 9. třídám). Čtvrtek byl v režii středních škol.

Velká konkurence a vyrovnaná technická vybavenost družstev z celých východních Čech, tak by se dal zhodnotit celkový průběh. Tři hřiště, funkční bufet, předváděčka Salmingu (to je florbalový speciál…), přijela si i regionální televize pro reportážičku…

A výsledky?

Kategorie 6. - 7. tříd – 12. místo (z 15. chlapeckých družstev) Kategorie 8. – 9. tříd - 2. místo (z 16. chlapeckých družstev) Kategorie SŠ - 7. místo (z 11. mužských týmů)

31.05.2018:

Odcházení: Slavnostní vyřazení absolventů s předáním maturitních vysvědčení

IMG_0027.JPGA je to tady. Něco prostě musí skončit, aby mohlo začít to nové. A tak nám opět, tak nějak pozvolna, mizí naši oktaváni...

Včera (ve středu 30. května) všichni úspěšně odmaturovali a již se ohlíží po svých univerzitách.

Jejich příběh na LSG se uzavře právě slavnostním předáním maturitních vysvědčení. letohradske_gymnazium_vyrazeni_058_small.JPG

Chcete-li zažít neopakovatelnou slavnostní atmosféru, přijďte se podívat. Tímto zveme především rodiče, příbuzné a přátele - ale i kohokoliv dalšího.

Vše se koná v krásném prostředí obřadní síně na zámku v Letohradě a to v pondělí 4. června od 17 hodin. 

Vratislav Šembera

Ivana Šemberová Vávrová, třídní

28.05.2018:

Maturita 2018

maturity_2017_249_small_1_.jpgDnes, 28. května 2018, přesně v 7:00 byla slavnostně zahájena ústní část maturitních zkoušek.

Předsedou maturitní komise je milý host -  vzácná návštěva z gymnázia v Jevíčku.

Tak nyní už snad jen přání, abyste se všichni zdárně svoji první důležitou životní zkouškou prokousali - a, jak se říká, bez ztráty kytičky.

Vaši kantoři

24.05.2018:

Máme plno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

Vážení uchazeči o studium,

i v tomto roce dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů již v prvním kole přijímacího řízení. Jsme v této věci omezeni maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy stanovenou úřadem Pardubického kraje.

Další kola přijímacího řízení tedy ani letos vypisovat nebudeme. 

Primu LSG bude tedy od září 2018 navštěvovat optimálních 18 studentů, budoucí kvinta pak je doplněna  o 2 studenty. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi...

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme Mrkající.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG se omlouváme a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete níže.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

21.05.2018:

Další zpráva pro MATURANTY

Tentokrát o písemných pracích z ČJL a nově i z angličtiny

dnes (v pondělí 21.5.) doplnil CERMAT výsledky písemných prací z českého jazyka i z angličtiny ve státní části maturity. Svá podrobná hodnocení naleznete i tentokrát ve své školní mailové schránce.

Zde jen opět sdělím, že všichni jste byli úspěšní.

18.05.2018:

Studijní pobyt ve Skotsku

BYLA TO BÁJEČNÁ JÍZDA!!!!

30 studentů naší školy, jejich kamarádi a přátelé navštívili od 4. května do 12. května 2018 Skotsko, Anglii, Amsterdam a Bruggy!

Co bylo nejzajímavější?

Procházka historickým centrem Amsterdamu, vyhlídková plavba po jeho kanálech či květinové trhy? Či „Benátky severu“ Bruggy, perla západních Flander?

Největší národní park Velké Británie Lake District a jeho krásná jezera?

Opatství Dryburgh Abbey, kde žil a byl pohřben Walter Scott? Melrose Abbey, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta Bruce?

Edinburgh? Město plné historie, krásných památek i míst k odpočinku?

Glasgow, moderní průmyslové a obchodní centrum Skotska?

Přímořské letovisko a univerzitní město St. Andrew’s?

Město Stirling s rozhlednou a památníkem skotského národního hrdiny Williama Wallace?

Nebo jen přenádherná, okouzlující, ale i drsná krajina skotských Highlands, národního parku Loch Lomond s největším jezerem Velké Británie, malebné vesnice Luss, fascinujícího údolí Glen Coe nebo zábavná plavba po tajemném jezeře Loch Ness?

A když k tomu připočteme příjemné počasí, bezva partu, skvělý hotel a plavbu trajektem s kajutami, tak největší chybou povedené akce bylo to, že už skončila…

Fotoreportáž najdete na tomto místě

15.05.2018:

Zpráva pro MATURANTY

Milí maturanti,

dnes (v úterý 15.5.) dodal CERMAT výsledky didaktických testů ze státní části maturity. Svá podrobná hodnocení naleznete ve své školní mailové schránce.

Zde jen sdělím, že všichni jste byli úspěšní.

Gratulujeme Vám a držíme palce do poslední etapy, ústních maturit. Teď už je to na Vás. My už můžeme jen přát šťastnou ruku…

Tedy hodně štěstí a málo nervozity Vám do studijního finále přejí Vaši kantoři.

Vratislav Šembera, ředitel školy

15.05.2018:

Akce Chocholoušek opět na scéně - tentokrát v duchu Orientu

  
15.05.2018:

Každoroční pouťová spolupráce LSG a Domova pod hradem

Septimáni a sextáni LSG pomáhali obyvatelům Domova pod hradem Žampach. Příjemným poděkováním a několika fotkami se vracíme k již tradiční akci spojené s letohradskou poutí.


Milí přátelé, studenti, učitelé, pane řediteli, opět vám všem moc děkuji za spolupráci, hlavně velkou pomoc a vstřícnost při pouti.

Zatím jsem nezaregistrovala, že by se někdo z našich obyvatel chtěl ženit, jak už to po pouti několikrát bylo, ale věřím, že proběhly překvapivě hezké přátelské chvilky a že i studenti si odnesou pozitivní zážitek z pouťového dne.

Díky a za rok vás snad opět rádi budeme potřebovat.

Markéta Novotná, Domov pod hradem Žampach

   
09.05.2018:

Jakmile skončí lhůta pro zápisové lístky...

Vážení rodiče zatím nepřijatých uchazečů,

teprve v úterý (15. května) končí 10denní lhůta, kdy mohou uchazeči odevzdávat své zápisové lístky ke studiu LSG. Teprve poté můžeme řešit všechna došlá odvolání proti nepřijetí.

Lhůty jsou zákonné, nemůžeme je zkracovat, ačkoliv pro situaci zatím nepřijatých máme pochopení. Plačící nebo velmi smutný Hned v úterý Vám v mailu sdělíme, jak Vaše odvolání dopadne.

Jak postupovat do té doby se dozvíte z našeho manuálu.

Děkujeme za pochopení a za trpělivost.

Vratislav Šembera, ředitel školy

09.05.2018: Studijní pobyt ve Skotsku

Studijní pobyt ve Skotsku

Od pátku 4. května 2018 je skupina studentů LSG na studijním jazykovém pobytu ve Skotsku. Zdá se, že i letohradští studenti již stačili nasáknout oním legendárním rysem skotské povahy… A tak jsou ve svých zprávách poněkud na slovo skoupí

Posuďte sami strohé zprávy... Popletený

První den Amsterdam a cesta trajektem do New Castlu. Vse ok mame se skvele, deti i dospele - skvela parta- pruvodce ok 😁

Dále Opatstvi-Dryburgh a Melrose Abby- uz ve Skotsku

Edinburg- je to nadhera a pocasi nam neuveritelne preje!!! Vsechny moc zdravime!

Fotografie naleznete na této stránce

07.05.2018: Skvělé výsledky na poli literatury!

sc.pngDvě sekundánky, Áďa Vacková a Pája Jahodová, uspěly v soutěži pro mladé spisovatele s názvem Malá Proseč Terézy Novákové! Obě se umístily mezi nejlepšími prozaiky. Kolikáté ale skončí, se dozví v sobotu 19. 5. na slavnostním ceremoniálu v Proseči. Propozice soutěže zde.

Tak jim držte palce! Áďa se svou povídkou Aerodispensia zabodovala i v soutěži Slavkovské memento, kde získala Čestné uznání.

Velká gratulace! Jen tak dál, holky! MJ

06.05.2018:

Víťa Šrámek na studiích v Americe.

Sextán Víťa Šrámek se vydal studovat za velkou louži. Tento školní rok stráví na Hunterdon Central usausa.gifRegional High School v New Jersey.

Jeho zajímavé postřehy a komentáře nevšedního prostředí americké školy si můžete přečíst na následujících odkazech.  Zveřejňujeme je pravidelně na tomto místě. Víťu zdravíme přes oceán a těšíme se na jeho další báječná psaní. Velmi šťastný

Jaro v New Jersey (4. května 2018) Horká novinka!!!

Velikonoce (11.dubna 2018)

Postřehy z USA (8. března 2018)

Pololetí v USA (6. února 2018)

Vánoce v Americe (10. ledna 2018)

Díkůvzdání (12. prosince 2017)

Podzim v USA (9. listopadu 2017)

School je chvílemi i cool (3. října 2017)

Léto v New Jersey (2. září 2017)

New York a první den v rodině (srpen 2017) nově převedeno do HTML

Čtěte a připojte se k více než 4 200 čtenářům, kteří si tyto zajímavé články přečetli!!!

06.05.2018:

Rakousko – Wildalpen – řeka Salza – 20. - 22. dubna 2018

V těchto nezvykle horkých dubnových dnech vyjel náš klub na raftové závody posádek R4 Světového poháru do Wildalpenu, pořádaného v krásném koutu spolkové země Štýrsko, Alpského podhůří, na řece Salze. Řeka tady meandruje mezi prudkými skalnatými srázy a její nazelenalá barva se bíle zabarvuje v peřejích.

Třídenní závodění zahájily posádky mladších i starších juniorů a složená posádka starších juniorek (s Rajhradem) pátečním závodem ve sprintu. V sobotu pak dopoledne bojovali v divácky atraktivním závodě H2H a odpoledním závodě ve slalomu, který se jel za vydatné podpory publika. Končilo se v neděli dlouhým závodem soutěskou ve sjezdu.

K naší velké radosti se posádky mladších juniorů ve složení M.Šlesingr, J.Moravec, A.Müller, V.Štercl a starších juniorů ve složení A.Kylar, F.Pecháček, J.Marek, J.Kačena umístily na prvních místech, když ve všech disciplínách udržely vedení!!! Složená posádka juniorek byla zastoupená našimi děvčaty A.Koclířová a K.Horová a obsadila i přes vydařený závod ve slalomu konečné čtvrté místo.

Závěrečnou třešinkou na dortu byl nominační závod Českého poháru raftů R6 ve sjezdu, který se jel po náročném víkendu v neděli odpoledne. Tady za náš klub bojovala posádka juniorů kategorie do 23 let ve složení M.Šlesingr, J.Moravec, A.Kylar, F.Pecháček, J.Marek a J.Kačena a v kategorii juniorek do 23 let složená posádka s VOR Rajhrad s naším zastoupením A.Koclířová a K.Horová. Výsledek již poznamenala únava. Přesto obě posádky obsadily druhá místa.

Zmožení, ale spokojeni jsme se vrátili pozdě večer do Letohradu.

Děkujeme za finanční podporu sponzorům: Město Letohrad a Pardubický kraj

za „realizační“ tým Dáda

01.05.2018:

Selájam 2018 - tentokrát na terase - V pátek odpoledne 27. dne měsíce dubna

Za hezkého i když trochu větrného počasí rozjeli studenti gymnázia a jejich španělští návštěvníci odpoledne plné pestré zábavy a studentské recese.

Každá třída měla připravený poutavý program a nechybělo ani vystoupení kantorského sboru. Těm se tentokrát podařilo "sfouknout" představení, určené především španělským přátelům. Na podiu totiž v parném odpoledni zavládla vánoční nálada a kantorstvo, nastrojené v zimních vánočních rekvizitách zapělo známe Rolničky, jenže ve španělštině.

A že se "to" líbilo si povšimněte v reakcích španělských hostů. Nakonec došlo i na dárky, takže vánoce jako vyšité.

Výborné občerstvení, čajovna, prezentace hokejbalu a další doprovodné programy zakončilo několik hudebních vystoupení. Myslím, že to stálo za to. Poděkování určitě patří celé septimě a jejich třídní profesorce Haně Kroumanové za bezvadnou organizaci.  Tak zase příště. ZN

Fotoreportáž najdete zde

   

30.04.2018:

Malý manuál k zápisovým lístkům a k podávání odvolání

Vážení rodiče uchazečů,

množí se Vaše dotazy ohledně zápisových lístků a postupu při případném odvolání proti nepřijetí. Není divu -  systém zápisových lístků, lhůt pro jejich podání a lhůt pro podání odvolání je pro laika poněkud nepřehledný.

Dovolím si tedy na tomto místě podat Vám ucelený přehled dalšího postupu v přijímacím řízení. Snad budu srozumitelnější než znění zákona či příslušných vyhlášek… Mrkající

Malý manuál naleznete prosím zde.

Protože si však onou srozumitelností nejsem zcela jist, neváhejte v případě jakýchkoliv dotazů zavolat na číslo 777022810.

Volejte kdykoliv. Máme pochopení -  v období přijímacího řízení ani svátky, ani víkendy ba ani noci tak úplně nedržíme…  Popletený

 Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

28.04.2018:

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek 2018

Zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení ke studiu LSG.

Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít, Mrkající neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv.

Výsledky páťáků (do primy) najdete zde.

Výsledky deváťáků (doplňující řízení do kvinty) najdete zde.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně doručili zápisový lístek.

Těm z Vás, kteří jste skončili „pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Někteří uchazeči před Vámi dozajista směřují na jiná gymnázia, nějaké místo se pro vás zcela jistě najde.

Text odvolání ve formátu Word

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

26.04.2018:

Damos la bienvenida a nuestros amigos de España

Le deseamos una estancia agradable en las montañas Orlické

V neděli 22. dubna 2018 jsme přivítali návštěvou skupiny španělských středoškoláků. Přijeli nám oplatit naši návštěvu u nich ve Španělsku. Tedy přiletěli..

Ubytováni jsou v rodinách našich studentů, kteří se výměnného pobytu zúčastní. Komunikace funguje i když občas pomáhají také ruce. Něco španělsky, něco anglicky a něco se prostě namaluje.sneznik6.jpg

V pondělí si prohlédli naši školu a také se zúčastnili vyučování. Uvítání byli též ředitelem školy a poctěni slavnostním obědem v zámecké restauraci.

V úterý vedla jejich cesta do Častolovic. Zámek, obora a krásné okolí stálo za návštěvu.

Další den, to je ve středu, se všichni vydali navštívit naše sousední hory Jeseníky, a tak nemohl chybět výšlap na Slamník. A proč zrovna tam? Určitě byste to uhodli. Na Slamníku stojí přece unikátní rozhledna Stezka v oblacích.

Dnes pokračují prohlídkou Muzea řemesel, které je chloubou našeho města. Další program prozradíme příště. Sledujte jako diví naše stránky.......... ZN

23.04.2018:

Selájam - Majáles 2017 ne vlastně už 2018

Zatím nám není známo, zda letošní "akci" zahájí opět Moravanka, Nonstop, nebo snad Jóžin z Bažin, ale to se nechme překvapit!

Další ročník už opět tluče na dveře jako bubeníček Pavel na buben........

Takže otevřete kalendáře nebo nějakou tu apku a udělejte ničím nesmazatelný záznam:

V pátek 27. dubna 2018 od 15 hodin na zámecké terase - SELAJAM 2018

Občerstvení všeho druhu, včetně čajovny, je zajištěno! .

Plakát ke stažení a tisku (Prosíme o neomezené šíření)

Bohatý program, který jsme pro Vás připravili se dozvíte z přiloženého plakátu, ale opravdu se máte na co těšit.

Večerní kapely: Miagra, InFluss, Po přechodě, Není zač.....

Přijďte a uvidíte! Těšíme se na Vás!

 

Fotografie z roku 2017 si prosím nezapomeňte prohlédnout zde

23.04.2018:

Exkurze kvinty na Pražský hrad

spanelak.jpgDne 9. 4. 2018 vyrazila bezva parta kvintánů na poznávací exkurzi do Prahy na Pražský hrad. Sraz s paní průvodkyní jsme měli u Kohlovy kašny na 2. nádvoří PH. Po důkladné bezpečnostní kontrole jsme mohli vstoupit do prostor Kanceláře prezidenta republiky.

Během exkurze jsme nahlédli do architektonicky zajímavých prostor PH a seznámili se s historií a současnou podobou prezidentského úřadu. Exkurze probíhala ve druhém patře Nového paláce PH, kde nás zaujal zejména bývalý reprezentační byt TGM, jeho knihovna a hradní kinosál. V prvním patře PH jsme procházeli reprezentačními prostory Středního křídla (Oktogon, Janákova hala, Stará síň, Široká chodba). V závěru exkurze jsme shlédli Slavnostní střídání Hradní stráže ve 12 hodin.

Opravdu bylo na co koukat a moc a se nám z PH pryč nechtělo. Byl však krásný jarní den a procházka rozkvetlou Prahou nám to vynahradila! (mnohým udělal radost i Mekáč a nakupování😊) Těšíme se na příště!

MK     Fotografie jsou k nalezení na této stránce

20.04.2018:

Maturanti zahájili své loučení…

Tradičním volejbalovým zápasem mezi oktávou  a septimou zahájili ve čtvrtek své loučení s LSG naši letošní oktaváni.

Sportovní úroveň zápasu skvělá, atmosféra výborná, ceny chutné, oktavánské vítězství přesvědčivé…přesto trocha smutku z počínajícího odcházení v nás začala klíčit…

Fotky Vás ale jistě naladí…

   
17.04.2018:

Přijímací zkoušky pro 1. kola přijímaček jsou za námi

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

děkujeme za účast Vašeho dítěte u přijímacích zkoušek na LSG. Věříme, že i přes nekomfortní časový program přijímaček (který však školy nemohly ovlivnit) absolvovalo Vaše dítě celý půlden v relativní pohodě a hlavně úspěšně.

Výsledky 1. kola zveřejníme na našich internetových stránkách bezprostředně po té, jakmile obdržíme hodnocení přijímacích testů z CERMATu. CERMAT zatím drží původně plánovaný termín 27. duben 2018. Pokud se na tomto datu cokoliv změní, budeme Vás neprodleně informovat prostřednictvím našeho webu a také e-mailem.

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese lsg@lsg.cz či volejte na telefon 777 022 810. Kdykoliv.

Přeji Vám i Vašim dětem příjemné odpoledne. Vskutku zasloužené… Popletený

Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

17.04.2018:

Do Prahy za Voskovcem a Werichem

Tento týden kvarta a sexta zahájila kulturně - návštěvou Divadla Na Zábradlí. Korespondence V + W to byla skvělá koláž z dopisů klíčových osobností Osvobozeného divadla, která uchvátila sofistikovanou scénou i dechberoucími hereckými výkony (Jiřího Vyorálka, Václava Vašáka a Jany Plodkové). Že by kulturní tip i pro Vás?

Za organizaci zájezdu patří velký dík paní profesorce Martině Mlynářové!    MJ

  
13.04.2018:

A tolik jsme se na tu brigádu těšili!

Nebojte se, Vaše děti, které měly dnes pomáhat s úpravami parku, mají náhradní program a jsou v suchu ve třídách.....

Prší krásně!

Zdeněk NUTZ

11.04.2018:

Třídní schůzky  -  jaro 2018

Vážení rodiče, dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, kde sdeti_skolaci.jpge můžete informovat o studiu svých dětí. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna 2018 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Ještě omluva: na třídních schůzkách nebudou tentokrát přítomni Jitka Macháčková, Monika Krejčová a Lída Vyčítalová. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové jarní dny.

10.04.2018:

Selájam - Majáles 2017 ne vlastně už 2018

Zatím nám není známo, zda letošní "akci" zahájí opět Moravanka, Nonstop, nebo snad Jóžin z Bažin, ale to se nechme překvapit!

Další ročník už opět tluče na dveře jako bubeníček Pavel na buben........

Takže otevřete kalendáře nebo nějakou tu apku a udělejte ničím nesmazatelný záznam: 

V pátek 27. dubna 2018 od 15 hodin na zámecké terase - SELAJAM 2018

Občerstvení všeho druhu, včetně čajovny, je zajištěno! .

   
   

Fotografie z roku 2017 si prosím nezapomeňte prohlédnout zde 

10.04.2018:

Jeden svět do škol

Ve středu 4. dubna se většina studentů našeho gymnázia zúčastnila filmového festivalu JEDEN SVĚT DO ŠKOL. Nižší ročníky shlédly pásmo krátkých filmů – Poslouchám – o osamělých, týraných anebo i šikanujících dětech volajících na Linku bezpečí, POKLAD – o dědečkovi, který se rozhodl být pohřben v lese, který sám před desetiletími vysadil a RODINNÉ ŘEZNICTVÍ, o klukovi, který chce pokračovat v tradici rodinného podniku, ikdyž musí čelit době, která tradicím nepřeje, a spolužákům, kteří jej odsuzují kvůli zabíjení zvířat.

Přestože šlo o témata, náročná i pro nás, dospělé kantory, tak to naše mladší studenty oslovilo a já jsem rád, že jsme jim mohli poskytnout látku na přemýšlení.

Starší studenti navštívili projekci filmu Rádio Kobaní, o mladé dívce, která v městě obklíčeném jednotkami zabijáků z islámského státu, dovedla založit vlastní rádio a přitom si našla čas na vlastní trápení i radosti. Perfektní byla i následná debata s novinářkou, paní Markétou Kutilovou, kde jsme se dozvěděli jak aktuální stav událostí války v Sýrii, tak i širší problematiku islámského světa. Téma to bylo velmi temné, film ale studentům mohl ukázat, že i v nejhorší době má smysl konat a postavit se proti valícím se kolům historie.

Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit festivalu, vykouknout alespoň na chvíli z ulity běžného prostředí a uvědomit si problémy světa kolem nás. Studentům bych rád poděkoval za dobře mířené dotazy a promyšlené názory, které v následných debatách zazněly.

Marek Machačný

10.04.2018:

Dějepisná soutěž gymnázií

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se Honza Stránský, Matěj Hermann, a Štěpán Hubálek zúčastnili pardubického kola Dějepisné soutěže gymnázií. Tématem byla pohnuté doba mezi lety 1968 a 1977, tedy od naděje Pražského jara, přes ubíjející šeď normalizace až po záblesk naděje další, Charty 77.

Na bednu vítězů jsme se ani tentokrát nedostali, přesto chci výsledek a především úsilí soutěžících vyzdvihnout. Je třeba připomenout, že náročnost soutěže odpovídá znalostem na úrovni VŠ a také to, že příprava trvala několik měsíců. Chlapi, jsem rád, že jste do toho šli a věřte, že nabyté znalosti se vám rozhodně neztratí. Díky!

Marek Machačný

09.04.2018:

Výměnný pobyt se střední školou IES Miguel de Cervantes ve Španělsku

A první fotografie z oběda - Výměna studentů ve Španělsku

V týdnu od 10.4. do 17.4. 2018 se skupina studentů španělského jazyka zúčastní výměnného programu ve střední škole IES Miguel de Cervantes ve španělském Móstoles, v těsné blízkosti hlavního města Madridu.

Žáci budou ubytováni v rodinách svých španělských protějšků, budou se účastnit výuky angličtiny a matematiky, vydají se na řadu poznávacích výletů. Kromě důkladného průzkumu Madridu, kterému budeme věnovat celé dva dny, se vydáme také do historického města Toleda. Od zájezdu si slibujeme nejen uplatnění získaných jazykových dovedností v praxi a rozšíření znalostí reálií Španělska, ale také nová přátelství a pozitivně motivační zážitky, které budou přínosem pro další studium.janaa.jpg


Druhá část výměnného pobytu, kdy španělské děti navštíví naše české rodiny, proběhne v týdnu 22.4. - 29.4. 2018

Také pro ně je naplánováno několik výletů po okolí a do Prahy, poznávací hry a účast v hodinách. Španělská skupina si navíc připraví vystoupení na Selájam pořádaný dne 27.4. na letohradském náměstí, takže o důvod více, proč jej letos určitě nezmeškat a přijít se podívat!

Ludmila Vyčítalová

05.04.2018:

Vědecký svět v učebnách LSG

Jan Veselý:

Osudová přitažlivost aneb Gravitace ve vesmíru i kuchyni

Letohradské soukromé gymnázium si Vás dovoluje pozvat na další besedu 6. ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy.

Tentokrát nás navštíví vědecký pracovník Hvězdárny a planetária hl. města Prahy, Jan Veselý.

Čtvrtek 19. dubna 2018 od 17.00 hodin v prostorách LSG.

Jan Veselý se zabývá výukou a popularizací astronomie a astrofyziky, věnuje se teorii komunikace vědy. Na hvězdárně a planetáriu v Praze připravuje astronomické programy pro veřejnost a studenty ve všech stupních vzdělávání.

I vědu lze podat vtipně a populárně. Přijďte se přesvědčit!

Vstupné: dobrovolné

Plakátek ke stažení zde

                                                 LSG - ČTVRT STOLETÍ S VÁMI

                               Velká věda malému městu. Nááádherná věda…!!!

19.03.2018:

Sexta vyrazila na lyžařský výcvik

12

V neděli odpoledne 18. března 2018 vyrazila třída sexta s veškerým doprovodem a vybavením na chajdu Rachotka na Černé hoře.

Cestu na krkonošskou horu jim zkomplikoval silný vítr a tak museli část cesty absolvovat pěšky. Všichni jsou v pohodě ubytováni a čekají pouze na některá zavazadla, až se lanovkové domečky opět rozjedou.

Takže přejeme krásné počasí, hodně sluníčka a príma zážitky....

Další fotografie: Lyžařský kurz Černá hora - sexta 2018    Z.N.

11.03.2018:

Jarní prázdniny - 12. 3 až 16.3 2018

I školy v našem okrese se dočkaly. Poslední termín jarních prázdnin jeexpress.jpg tu a s ním se zavřely některé dveře i na naši škole. Navíc se do nás trochu opřela chřipka, tedy i v kancelářích  budeme méně než obvykle.

Pokud ale potřebujete cokoliv vyřídit, jsme Vám k dispozici na obvyklých telefonních číslech.

Přejeme všem studentům a kantorům krásné prožití volných dnů, mnoho zážitků a příjemných chvil. Snad se letos i to počasíčko povede.

08.03.2018:

Krajské kolo olympiády v němčině

Kvartánka LSG na druhém místě nemec.png

V úterý 6. 3. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola olympiády v německém jazyce.

Z Pardubic si Sophie Kolowrat-Krakowská odvezla stříbrnou medaili za druhé místo v kategorii rodilých mluvčích. Gratulujeme a těšíme se na případné pokračování v celostátním kole v Praze.

Olga Valentová

02.03.2018:

Vědecký svět v učebnách LSG

RNDr. Petr Kubala

O vodě...

Letohradské soukromé gymnázium si Vás dovoluje pozvat na další besedu 6. ročníku unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy.

Tentokrát nás navštíví generální ředitel Povodí Vltavy a současný prezident Mezinárodní komise pro ochranu Labe dr. Petr Kubala. 

Úterý 6. března 2018 od 16.30 hodin v prostorách LSG.  

Petr Kubala je zcela jistě nevšední osobností spojující v sobě zapáleného přírodovědce a manažera, který má příležitost prakticky ovlivnit svůj (vodohospodářský) obor. 

Vstupné: dobrovolné  

Plakátek ke stažení zde

                              Velká věda malému městu. Nááádherná věda…!!!

                                          LSG - ČTVRT STOLETÍ S VÁMI

02.03.2018:

Příjem přihlášek do 1. kola přijímaček byl ukončen

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

ve čtvrtek 1. března skončilo období pro podávání přihlášek do IMG_5585.gifprvního kola přijímacího řízení.

Přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG jsme zaregistrovali a zahájili tak stanovený proces správního řízení. Pokud jste tuto informaci během víkendu neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat zprávu ze své stávající adresy na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy.

Děkujeme za důvěru, vážíme si jí.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

01.03.2018: Přednáška Markéty Pravdové

Přednáška Markéty Pravdové

Nevíte si rady, jak napsat ŠTRÚDL nebo ŠTRŮDL? Či -ISMUS nebo -IZMUS?

Nejen na tyto a další otázky jste měli možnost dostat erudovanou odpověď od naší významné jazykovědkyně PhDr. Markéty PRAVDOVÉ, Ph.D., MBA, která je v současné době zástupkyní ředitele Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR pro vnější vztahy a popularizaci.

Zajímavá a poutavá beseda se uskutečnila ve středu 14. února 2018 u nás na gymnáziu, kde se hojně sešli nejen vyučující češtiny. Všichni si následně domů odnášeli obohacující postřehy, že ne všechno, jak jsme se učili v hodinách českého jazyka, je tak jednoznačné:-)

   
23.02.2018:

Přihlášky jdou do finále!!!

Období přihlášek ke studiu vrcholí! 

I letos se nám množí dotazy na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení se podávají nejdéle ve čtvrtek 1. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to např. datum odeslání  z pošty, nýbrž datum doručení.

Přihlášku můžete přinést přímo do školy či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí (pokud jste ji již dříve neposlali poštou).

Budete-li bezradní, volejte řediteli a domluvíme se (na telefon 777 022 810).

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... A únor tak krátký...! Popletený    

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Vše potřebné k přijímacímu řízení naleznete zde

21.02.2018:

Přípravné kurzy k přijímačkám jsou za námi!

Odpolednem stráveným rozborem matematických CERMAT testů skončily na LSG letošní přípravné kurzy páťáků. Dál už je to na Vás, milí uchazeči. My už můžeme jen držet palce k trpělivé přípravě a pak k přijímačkovému finále. A to také budeme... Mrkající 

A když se něco nedařilo...

Pro paťáky:

Nevěšte hlavu! Máte-li pocit, že některé úlohy byly nad Vaše síly, vězte, že Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Zkuste si kliknout sem a vyzkoušejte pár dalších testíků. Ono to dopadne... Popletený

Pro rodiče (páťáků):

Musím zopakovat to, co jsem již napsal: My na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…

Kvalitní vzdělání v přívětivém prostředí za to stojí... Mrkající

V.Š.

21.02.2018:

Přípravné kurzy

Dnes poslední - tentokrát MATEMATIKA!!!

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům.   

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (14. a 21. února 2018).

 Přihlašovací formulář k přípravným kurzům    

 Podrobné informace najdete na tomto přiloženém letáčku    

Přípravné kurzy pro deváťáky

Pro malý zájem jsme letos přípravný kurz pro deváťáky odvolali. Zájemcům jsme rozeslali spoustu sad našich přijímacích testů z minulých let k domácímu luštění. Pokud budete mít i vy o ně zájem, napište či zavolejte.

21.02.2018:

Stipendia na nastávající pololetí schválena

happy_people_1.jpgVážení rodiče,

v pátek 16. února jsme ukončili proces schvalování prospěchových stipendií na nastávající pololetí. Rozhodnutí o výši přiznaného stipendia naleznete ve své e-mailové poště ze dne 15. případně 16. února. V případě, že jste mail neobdrželi, neváhejte prosím napsat či zavolat.

Děkujeme za spolupráci.

Vratislav Šembera

Drahomíra Řeháková, ekonomka školy

20.02.2018: Osudové osmy

Dlouhodobá soutěž pro studenty ale i rodiče

Kdo pronesl dnes již legendární slova "Právě jsem se vrátil z Hradu a..."?

Co je považováno za nejpravděpodobnější VERZI SMRTI Jana MASARYKA?

O kolik PROHRÁL Emil ZÁTOPEK zlato v běhu na 5 000 m na olympiádě v Londýně?

Kdo z HERCŮ si v poslední době nejčastěji zahrál ve filmu / TV adaptaci postavu Klementa GOTTWALDA?

Nepamatujete se nebo jste se to ve škole neučili?

klema.jpgNa tyto a další otázky zjistíte odpověď, pokud se zapojíte do čtyřkolové dějepisné soutěže "OSUDOVÉ OSMY", která je jedním z příspěvků, jak si připomeneme některá výročí 19?8 a jejich dalekosáhlé důsledky pro vývoj našeho státu ale i rodiny vašich předků. V průběhu celého roku budou pro studenty připraveny některé připomínkové aktivity, a nebude to pouze v hodinách dějepisu.

V příloze máte představenou soutěž "OSUDOVÉ OSMY", které bude mít vedle dějepisné části i literární a výtvarnou. Soutěž i pro rodiče: Budu velmi ráda, podpoříte-li aktivitu dětí a zapojíte se s nimi, budete mít šanci se dozvědět i možná něco dosud neodkrytého z vaší rodinné historie. Uzávěrka prvního kola k Únoru 1948 a roku 1948 je už ve čtvrtek 1. března 2018. Oceněni budou i nejrychlejší řešitelé úkolů. V tuto chvíli na ně stále čekáme:-)       Příloha je zde!

Mgr. Martina Mlynářová

autorka a koordinátorka soutěže

martina.mlynarova@lsg.cz

20.02.2018:

Svačinkový jarmark

V prosinci se uskutečnil už tradiční adventní svačinkový jarmark, při kterém se vždy snažíme prodejem "homemade" připravených dobrůtek získat finanční prostředky na podporu vybrané organizace.

Letos jsme vybrali neuvěřitelnou částku přes 6.000 Kč, kterou poukážeme na sdružení "Vím já kostelíček" na podporu obnovy varhan v kostele sv. Anny v Horní Lipce.

A letáček a podrobnostmi si případně stáhněte tady

Další fotografie najdete na této stránce

  
16.02.2018:

Lesní klub Vás zve

Tentokrát na přednášku vynikajícího norského pedagoga:

Godi Kelerem: Vliv strachu na vzdělávání.

Uskuteční se ve středu 21. února 2018 ve dvou blocích od 16:30 do 21:00

Pozvánka s podrobnými informacemi je ke stažení zde

15.02.2018:

Úspěšný Wolkrův Prostějov - oblastní kolo v Ústí nad Orlicí

Jednadvacet studentů ze čtyř škol v okrese se v úterý zúčastnilo oblastního kola tradičního festivalu poezie Wolkrův Prostějov. Recitační soutěž studentů - oblastní kolo tradičního festivalu poezie Wolkrův Prostějov.

Konal se v ústeckém kulturním domě, soutěž byla rozdělena do dvou kategorií a do krajského kola, které se uskuteční 8. března v Pardubicích, postupuje 14 nejlepších recitátorů.

Výsledky zástupců z okresu - Gratulujeme a děkujeme!!!!!!!

I. kategorie:
1. Marie Karešová – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.24_wolkeruv_pv.jpg
2. Leona Žižková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.

3. Dominik Štark – Gymnázium Ústí nad Orlicí
4. Žaneta Kroulíková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
5. Markéta Divišová – Gymnázium Ústí nad Orlicí
6. Petra Dvořáková – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
 

II. kategorie:
1.Jakub Musil – Gymnázium Ústí nad Orlicí
3. Matěj Vašina – Gymnázium Česká Třebová
4. Veronika Stejskalová – Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
5. Tomáš Sourada – ZUŠ Petra Ebena Žamberk
6. Matouš Pavlík – Gymnázium Ústí nad Orlicí

15.02.2018:

Den otevřených dveří - Návštěvní den – únor 2018

Vážení uchazeči o studium, vážení rodiče, přátelé školy či absolventi z let minulých,

zveme Vás srdečně na Návštěvní den, chcete-li na Den otevřených dveří.

Koná se v úterý 20. února 2018 od 16 do 18 hodin

Budeme velmi potěšeni, přijdete-li se podívat na moderní gymnázium v příjemném prostředí letohradského zámku. Provázet Vás budou naši současní studenti a budete mít tedy příležitost z nich o škole "vytáhnout" vskutku vše, co budete chtít vědět. K dispozici Vám samozřejmě bude vedení školy a kantoři.

Přijďte si prohlédnout útulný interiér školy, odborné učebny či novou špičkově vybavenou laboratoř. Samozřejmostí je malé občerstvení. Můžete posedět a popovídat si s námi o naší nabídce - je opravdu široká.

Vratislav Šembera, ředitel školy.

13.02.2018:

Stipendia na nastávající pololetí schválena

happy_people_1.jpgVážení rodiče,

v pátek 16. února jsme ukončili proces schvalování prospěchových stipendií na nastávající pololetí. Rozhodnutí o výši přiznaného stipendia naleznete ve své e-mailové poště ze dne 15. případně 16. února. V případě, že jste mail neobdrželi, neváhejte prosím napsat či zavolat.

Děkujeme za spolupráci.

Vratislav Šembera

Drahomíra Řeháková, ekonomka školy

12.02.2018: Přípravné kurzy      

  Jste snad po přijímačkách nanečisto trochu v šoku? Nevadí - připravili jsme pro vás přípravné minikurzy k přijímacím testům. 

    Přihlašovací formulář k přípravným kurzům     

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (14. a 21. února 2018).

Podrobné informace najdete na tomto přiloženém letáčku    

Přípravné kurzy pro deváťáky - zatím malý zájem 

V úterý dopoledne rozhodneme definitivně, zda se uskuteční přípravné kurzy pro deváťáky. Zájem zatím není dostatečný. Děkujeme za pochopení.

08.02.2018:

Když si s češtinou nevíme rady

Další přednáška z cyklu Vědecký svět v učebnách LSG

mp.pngBeseda s jazykovědkyní Markétou Pravdovou,

nejen o vývoji současné češtiny.

Středa 14. února 2018 v 16:30

V učebně geografie LSG. Pozvánku najdete zde


1250 aktualit (25 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


progeCAD logo
 
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO