Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Výuka
Volný čas
Spolupracujeme
Naše město
Kurzy - dospělí
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png
Aktuality

Co kdy a kde ?


05.02.2016:

Zaujalo nás: Beseda na téma migrační vlny v Evropě

Uprchlíci, islám a Česko

Beseda se uskuteční v Evangelickém kostele

v úterý 9. února od 17:00

Besedovat s Vámi přijde europoslanec pan Tomáš Zdechovský

05.02.2016:

Olympiáda dětí a mládeže

V termínu od 17.1 do 22.1 2016 jsem se zúčastnil ZODM spolu s Natkou Smrčkovou a Míšou Šilarovou. Měli jsme možnost zažít podobnou atmosféru jako při opravdové olympiádě, poznat sportovce z jiných krajů a pořádně si zasoutěžit. Celý pobyt jsme si moc užili.

Biatlonová klání se konala na Cínovci za velmi mrazivého počasí. Čekaly na nás celkem 3 závody a to rychlostní, vytrvalostní a štafetový.

V konkurenci nejlepších závodníků z jednotlivých krajů jsme se neztratili.

Výsledky:

Rychlostní závod klasickou technikou:                

Natka Smrčková: 8. místo                                       

Míša Šilarová: 5. místo

Jan Semirád: 2. místo

Vytrvalostní závod volnou technikou:

Natka Smrčková: 9. místo

Míša Šilarová: 5. místo

Jan Semirád: 2. místo

Štafetový závod volnou technikou:

Míša Šilarová, Svatava Mikysková, Kamila Orálková: 3. místo

Jan Semirád, Tadeáš Remeš, Luděk Abrahám: 2. místo

Jan Semirád

03.02.2016:

Natka Jurčová získala na MS stříbrnou medaili. Co na to Milan Žemlička?

naty.pngNa juniorském Mistrovství světa v biatlonu v rumunském Cheile Gradistei má své zastoupení i LSG. Septimánka Natka Jurčová a oktaván Milan Žemlička se probojovali do nominací trenérů Jindřicha Šikoly a Vlastimila Vávry.

A právě Natka si přiveze domů z mistrovsví světa stříbrnou medaili za druhé místo ve štafetách na 3×6 km!!! Skvělé! Velmi šťastný

Tady čtěte podrobnosti o Natčině úspěchuzemla.jpg

A ještě čekáme, zda své prozatím nadějné vystupování na MS promění v medaili i Milan Žemlička… Jsme v napětí… a čekáme, Milane!!

Čerstvá zpráva z Rumunska: Milan to dal!! Veze bronz.

Chvilku po té, co jsme na dálku vyzvali Milana k medaili (viz text nahoře) Smějící přišla další skvělá zpráva z mistrovství světa: také Milan Žemlička nepojede domů s prázdnou. S českou juniorskou štafetou získal bronzovou medaili. Gratulujeme.

Podrobnosti čtěte zde

22.01.2016:

Přijímací řízení pro školní rok 2016/2017 je zahájeno

Zveřejňujeme Kritéria přijímacího řízení

Milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

zveřejněním kritérií pro přijetí ke studiu na LSG fakticky zahajujeme letošní proces přijímacího řízení. Když všechno půjde hladce, celý maratón skončí někdy počátkem května.

Pro Vás, uchazeče, máme letos připraveno ve všech ročnících zhruba 28 míst, z toho převážnou část (cca 22) jako každoročně v primě. Do ostatních ročníků pouze doplňujeme na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy - ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu… Plačící nebo velmi smutný

Tak jako v minulých letech, i v tomto roce umožníme žákům se studijním průměrem do 1,5 projít přijímacím řízením bez nutnosti absolvovat testy. Zkrátka se domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování.

Pozor však – průměr do 1,5 Vám ještě nezaručuje přijetí! Bude záležet na tom, kolik Vašich „soupeřů“ se v bodovém ohodnocení dostane před Vás. A tady samozřejmě platí: čím lepší průměr, tím více bodů…

Ale body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci především Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší tradiční snahou vyhledávat výrazné talenty.

V letošních přijímacích kritériích jsme však pro Vás připravili jednu novinku. Body Vám letos přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za výsledky a úspěchy studijní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy Základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme.Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Více naleznete v Kritériích přijímacího řízení. Uvádíme je v dalším článku či přímo na samostatném odkazu. Je to, pravda, strohý a „suchý“ dokument, pročtěte jej však prosím pozorně, vyplatí se to.

Přeji Vám dobrou volbu Vaší školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

22.01.2016:

Rozhoduje se Vaše dítě se kam z 5. nebo 9. třídy?

Období přihlášek ke studiu je tady!

Vážení rodiče uchazečů o studium,

opět začíná doba podávání přihlášek ke studiu na gymnáziích a středních školách (připomínáme, že termín podání přihlášky je 15. březen 2016).

Na tomto místě naleznete přímé vstupy k nejdůležitějším dokumentům k přijímacímu řízení. Dovoluji si Vám doporučit zejména Malého průvodce přijímacím řízením, kde je v 7 krocích popsán postup od vyplnění přihlášky až po nástup na zvolenou školu. Snažili jsme se ho napsat přehledně a (doufáme) i svižně.

Dost možná Vás bude zajímat i Přehled umístění loňských absolventů na univerzitách.

Důležitým oficiálním dokumentem jsou pak Kritéria přijímacího řízení, kde se dozvíte podrobnosti o tom, jak se tvoří pořadí přijímaných uchazečů a za co lze získat body  pro konečné pořadí důležité. O hlavních idejích tohoto systému píši v článku adresovaném samotným budoucím studentům - uchazečům(nahlédněte prosím výše).  

Úplné informace a další materiály naleznete samozřejmě na samostatném  odkazu Přijímací řízení.
V případě pochybností neváhejte napsat (lsg@lsg.cz) či zavolat (465 622 249, 777 022 810).

Kdykoliv. Jsme tu pro Vás.

Přeji Vám šťastnou volbu Vašeho gymnázia, pokud to bude to naše, budeme potěšeni.

Vratislav Šembera, ředitel školy

16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu

Přijímací řízení v 7 krocích aneb Malý průvodce přijímacím řízením

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017 - 1. kolo

Přijímací zkoušky nanečisto

Přihláška ke stažení

Přehled umístění loňských absolventů na univerzitách

Přijímacích řízení z let minulých....

21.01.2016:

Nestihli jste ONLINE? Zde je záznam......

Ondra Hubálek v televizi - Nenechte si ujít...

152.jpgMladí úspěšní čeští vědci, kteří uspěli v prestižních soutěžích. MARTIN PTÁČEK se zabývá stabilizačním systémem aut, VLASTIMIL RASOCHA si ve svém projektu položil otázku, zda budou diskriminovaní lidé podvádět víc, HYNEK KASL se podílel na vývoji metody, která zjišťuje rakovinotvorné buňky v krvi a ONDŘEJ HUBÁLEK, absolvent Letohradského soukromého gymnázia, využil houbu pro čištění vody od těžkých kovů. Čtyři mladí úspěšní čeští vědci, kteří vyhráli prestižní soutěže.

Hyde Park Civilizace, prestižní pořad České televize. A Ondra v něm!

Sledujte v sobotu 23. ledna v osm večer na ČT24, předtočeno v liberecké iQlandii…

21.01.2016:

Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže

   Na olympiádě startují také studenti LSG Od minulé neděle (17. 1. 2016) se konají v Ústeckém kraji Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže.

Tento významný projekt organizuje Český olympijský výbor a soupeří v něm téměř 1100 dětí. Máme radost, že do reprezentace Pardubického kraje se nominovali také 3 studenti LSG. Jak jinak, než v biatlonu… Na tratích Olympiády dětí a mládeže se v tomto týdnu prohánějí Natka Smrčková a Míša Šilarová z kvarty a Honza Semirád z primy. A prohání se věru úspěšně…

Navíc, coby trenérka na akci působí bývalá studentka LSG Markéta Vávrová - v současnosti univerzitní studentka matematiky a sportu. Držíme palce.

Zpravodajství z Olympiády můžete každý večer sledovat v pořadu Branky – body – vteřiny na ČT 1. A pak v souhrnu na ČT Sport. Více informací o projektu Olympiády dětí a mládeže najdete také na 

http://odm.olympic.cz/, kde můžete výsledky našich reprezentantů sledovat a fandit jim i třeba v online televizních přenosech.

Potěšil nás i mail z Českého olympijského výboru. Tedy se o něj s Vámi podělíme: zde.

19.01.2016:

Přednáška věhlasného českého psychiatra

230px_Cyril_Hoschl1.jpgTřetí přednášku letošního ročníku povede věhlasný český psychiatr, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog z Univerzity Karlovy

           Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych

                                        na téma

          Placebo - podvod nebo užitečný nástroj?

                      Středa 27. ledna 2016 v 16 hodin

„Představa, že účinné a etické je jen to, co je drahé nebo co obsahuje „chemii“ a vyvolává vedlejší účinky, je nesprávná. Zde platí tautologie: účinné je to, co je účinné...“

                                  I vědu lze podat vtipně a populárně. Přijďte se přesvědčit.

                                  Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!!

Letáček ke stažení je k mání zde!             

Připravujeme:

 PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D. z katedry teologické etiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy (březen)

 prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc., profesor katedry fyziky na ČVUT v Praze (duben)

13.01.2016:

Zasněžený pozdrav z Krkonoš posílají sekundáni

Do naší poněkud nezimní a umáčené krajiny nám posílají sněžný pozdrav sekundáni LSG. Tráví teď týden na lyžařském výcviku na vrcholu Černé hory v Krkonoších.

Ve výšce 1300 metrů zjevně nedostatkem sněhu netrpí…

Ostatně – mrkněte na několik fotografií. Pozdrav rádi vyřizujeme rodičům, kantorům i študákům.

Lyžařský výcvik na Černé hoře - sekunda

13.01.2016:

Přijímací zkoušky nanečisto jsou pro Vás připraveny

Zkou__ka_20odvahy.pngVážení zájemci o studium na našem gymnáziu. Tak jako v minulosti (tradice od roku 2002), i letos umožníme zájemcům o studium na LSG vyzkoušet si nanečisto naše přijímací testy (z matematky, českého jazyka a všeobecného přehledu). 

Jedná se o přípravu na naše vlastní zkoušky.

Zkoušky CERMATu v letošním roce nepřipravujeme!

Termín: středa 2. března od 15:00 do 18:00

Přihlásit se můžete prostřednictvím našeho přihlašovacího formuláře (viz dole),

případně poslat e-mail na adresu lsg@lsg.cz

nebo zavolat na telefony 777 022 810 či 465 622 249

Podrobné informace najdete zde

Přihlašovací formulář ke zkouškám nanečisto

12.01.2016:

Pro účastníky jazykových konverzací - upozornění

Ian Wiebkin se vrací Velmi šťastný

Vážení účastníci anglických konverzací na LSG, s potěšením Vám sdělujeme, že Vaše anglická konverzace s Ianem Wiebkinem se opět rozjede ve čtvrtek 14. ledna 2016 v obvyklých časech.

V týž den se obnoví také konverzace s rodilým mluvčím pro studenty LSG.

Děkujeme Vám za dosavadní trpělivost a za pochopení a přejeme úspěšné vykročení do nového roku.

Vratislav Šembera

11.01.2016:

Tradiční lyžařské závody v Říčkách

lyzar_1.bmp8. 1. 2016 proběhl v Říčkách okresní přebor ve sjezdovém lyžování základních a středních škol. Za LSG závodu zúčastnilo 17 studentů ve čtyřech kategoriích.

Jako každý rok jsme se také podíleli na organizaci. Závod probíhal na perfektně připraveném svahu, na červené sjezdovce. Naši borci (a borkyně) navázali na tradičně dobré výkony svých předchůdců. Letošní ročník však byl pro LSG dokonce veleúspěšný - v každé kategorii soutěže družstev obsadili sjezdaři LSG medailové pozice a přivezli celkem osm diplomů:

V soutěži družstev jsme dosáhli prvního místa v kategorii starší chlapci, dvě druhá místa v kategorii starší děvčata a mladší chlapci a třetí místo v kategorii mladší děvčata.

V jednotlivcích jsme získali 1. místo – Václav Brynda, 2. místo – Jan Hamerník a dvě 3. místa – Bára Dvořáková a Filip Jan Kolowrat - Krakowský .

Poděkování patří i šesti dalším studentům LSG, kteří zajišťovali technický průběh závodu.

Za pedagogický doprovod Pavel a Iva.

Nová stránka 13
11.01.2016:

Maturitní ples 2015 - MOULIN ROUGE

Fotografie jsou umístěny zde

11.01.2016:

Návštěva Tří králů ve španělském stylu

Na Tři krále, navštívila nás delegace ze Španělska (v převlečení to byli naši studenti). Napekli, nacvičili krásnou španělskou koledu, navoněli se (podle některých nasmradili ), a vyrazili do ulic, tedy do našich tříd.

Jak to celé vypadalo si najděte na našich fotografiích. I s datem fotografovala Lída Vyčítalová, která to také celé spunktovala.

Bienvenido a Three Kings Fotografie jsou tady....

06.01.2016:

Pro účastníky jazykových konverzací - upozornění

Ian Wiebkin se vrací Velmi šťastný

Vážení účastníci anglických konverzací na LSG, s potěšením Vám sdělujeme, že Vaše anglická konverzace s Ianem Wiebkinem se opět rozjede ve čtvrtek 14. ledna 2016 v obvyklých časech.

V týž den se obnoví také konverzace s rodilým mluvčím pro studenty LSG.

Děkujeme Vám za dosavadní trpělivost a za pochopení a přejeme úspěšné vykročení do nového roku.

Vratislav Šembera

06.01.2016:

Halloween 2015

Ve čtvrtek se 12. listopadu 2015 uskutečnila tradiční halloweenská party, kterou pro spolužáky s ostatních ročníků připravili holky a kluci z kvarty. Opět nechyběla přehlídka nápaditých masek, strašidelná stezka odvahy a zábavné soutěže. kvarta

Fotografie najdete zde...

06.01.2016:

Stužkovací večírek na Mandlu 2015

Další fotografie jsou k mání zde...

05.01.2016:  

Vánoční besídka 2015

Ještě několika fotografiemi se vracíme k poslednímu školnímu dni roku 2015. Rozloučení před Vánoci jsme tentokrát pojali poněkud rockověji: zahrála studentská kapela LSG vedená naším Londýňanem Johnem Marcosem. A zahrála skvěle!

Společné setkání pak zakončil kantorský sbor, který studentům zazpíval koledu Pásli ovce Valaši. Pod vlivem atmosféry vyšel náš přednes také tak nějak… dynamičtěji. A Pavla Bendla u klavíru jsme jen těžko zastavovali… Ostatně posuďte sami na přiloženém videjku .

Další video z vystoupení naší kapely najdete zde: Vánoční besídka - Video

IMAG1274.jpg

05.01.2016:

Gymnázium má po letech opět dívčí reprezentační florbalové družstvo

Je hezké, že v době, kdy ve finském Tampere probíhalo mistrovství světa ve florbalu žen, vzniklo i na našem gymnáziu po mnoha letech dívčí reprezentační družstvo. A ještě hezčí je, že je i úspěšné.

Po neuvěřitelném úspěchu v okrskovém kole, které holky prostě ovládly, následoval postup do okresního kola, které se odehrálo ve sportovní hale ve Vysokém Mýtě. Zde se na nás nalepila trošku smůla v podobě absence některých hráček z důvodu nevhodného termínu a také zdravotních komplikací. I tak se holky turnaje zhostily opravdu reprezentativně a v konečné bilanci skončily dokonce o příčku výše, nežli naše reprezentační družstvo žen ve Finsku…

Takže třetí... J …už teď se těšíme na 10 dnů florbalu v České Třebové… PWB

22.12.2015:

Prázdniny - provoz školy lehce omezen... Mrkající

P1010023.JPGVážení rodiče, studenti a návštěvníci školy,

v průběhu vánočních prázdnin budeme ve škole o něco méně než obvykle. Budete-li chtít v této době školu navštívit (lhostejno, zda v úřední záležitosti či jen se zastavit na kávu...Velmi šťastný), přesvědčte se prosím pro jistotu nejdříve o naší přítomnosti či nepřítomnosti telefonicky na čísle 777 022 810. Na stejné číslo volejte bez obav (kdykoliv) i v jiných záležitostech.

Vratislav Šembera, ředitel školy

22.12.2015:

Vánoce a nový rok 2016

Vážení rodiče, milí studenti, absolventi a přátelé školy,

dovolte, abychom Vám popřáli klidné a pohodové Vánoce. Do nového roku pak hodně zdraví, štěstí a víry v to, co konáme. Děkujeme Vám za přízeň i za důvěru a těšíme se na další spolupráci v roce 2016.

Za všechny zaměstnance a správní radu LSG

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Petr Šrámek, předseda správní rady LSG

novorocenka2016_1.jpg

15.12.2015:

Václav Havel

5. října 1936 - 18. prosince 2011
11.12.2015:

Aktuální informace

PRO PŘIHLÁŠENÉ NA INSTRUKTORSKÉ KURZY LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDINGU

lyzar.bmp

     Vzhledem k nepříznivým (a stále se měnícím) klimatickým podmínkám jsme se rozhodli provést níže uvedené změny v plánovaných INSTRUKTORSKÝCH KURZECH LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDINGU, na které jste přihlášeni.

    

     Situaci jsme zevrubně konzultovali s vedením Lyžařského střediska Říčky i s ohledem na fakt, že někteří z Vás potřebují již od ledna vlastnit licenci.

 

Jsme tedy nuceni provést následující změny: 

  • základní kurzy lyže a snowboard proběhnou v posunutém termínu (středa - sobota, 16.-19.12. 2015). Kurz ukončíme v sobotu, cca v 17 hodin.
  • 1. termín doškolovacího kurzu na lyže a snowboard (pondělí- středa) rušíme. Přihlášeným nabízíme alternativu – viz dále.
  • 2. termín doškolovacího kurzu lyže a snowboard proběhne v řádném termínu (středa – pátek, 16. – 18.12)
  • Přesunutí zájemců o doškolovací kurzy z prvního termínu na druhý (od středy) je možný – prosíme o nahlášení pokud možno obratem.
  • Pro zájemce o doškolovací kurz, kterým uvedený nový termín nevyhovuje, nabízíme náhradní březnový termín 29. 2 - 2. 3. 2016. Prosím, dejte nám vědět do týdne svůj zájem o tento březnový termín. Po té Vás budeme informovat o podrobnostech.

Nástup pro doškolovací a základní kurz je ve středu 16. 12. 2016 v 8:00 na chatě SKI Klubu.

V případě potřeby dalších informací volejte prosím kdykoliv na tel. 777 119 421.

        

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Ivana Šemberová Vávrová, vedoucí lektorského týmu

08.12.2015:

 

Vědecký svět v učebnách LSG - RNDr. David Pithart, CSc.

Letohradské soukromé gymnázium: 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy. Druhou přednášku letošního ročníku vedl vědecký pracovník Botanického ústavu Akademie věd České republiky:

RNDr. David Pithart, CSc. - Závratný let z mikrosvěta do makrosvěta aneb Od chloroplastů k atmosféře

Řeč byla o důležitosti ekosystémových procesů, o roli člověka a jeho planetární zodpovědnosti. Sám autor k tomu dodává: „…takže taková fascinace tím, jak je svět ustrojen a co si s tím má počít člověk...“

Další fotografie najdete zde...

Připravujeme:

prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., populární český psychiatr z Univerzity Karlovy (leden)
PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D. z katedry teologické etiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy (březen)
prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc., profesor katedry fyziky na ČVUT v Praze (duben)

Milada Marková, Vratislav Šembera

08.12.2015:

Nebojte se klasiků

Galavečer soutěže Nebojte se klasiků se uskutečnil ve čtvrtek 5. prosince v evangelickém kostele v Letohradě. Sešli se zde vítězové jednotlivých kategorií, aby předvedli veřejnosti svoje umění. A že se těch talentů našlo! Děkujeme všem za odvahu a za to, že pěkný přednes může znovu a znovu zaujmout. 

Takže 17. ročník soutěže je za námi, máte-li chuť nezapomeňte se za rok opět přihlásit

Fotografie z tohoto nevšedního večera najdete na této stránce

   
05.12.2015:

LSG doporučuje

trhy.jpg

           

                     

Zámecké vánoční trhy - 12. prosince 2015 9:00 až 17:00

Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou

Kliknutím sem si zobrazíte celý plakátek i s programem

03.12.2015:

!!!!! POSUNUTÍ TERMÍNU !!!!!

INSTRUKTORSKÝCH KURZŮ LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDINGU

lyzar.bmpDle posledních sněhových informací od vedoucího Lyžařského střediska v Říčkách

POSUNUJEME VŠECHNY INSTRUKTORSKÉ KURZY O TÝDEN!

Sníh je sice na sjezdovkách díky sněžným dělům založen, ale rozhrnovat a upravovat se sjezdovky budou až od příštího týdne dle počasí. Středisko by mělo fungovat od příštího víkendu.

Termíny kurzů jsou tedy posunuty takto:

Základní kurz lyžování a snowboardu: 14.-18.12.2015

Doškolovací kurz lyžování a snowboardu:  1. termín 14.-16.12.2015       2. termín 16.-18.12.2015

Pokud někdo z účastníků doškolovacích kurzů bude mít zájem změnit první termín za druhý, či naopak, dejte, prosím vědět. Změna je možná.

Děkuji! Mgr. Ivana Šemberová Vávrová

26.11.2015:

P O Z O R - Zveřejňujeme výsledky soutěže - Nebojte se klasiků 2015

Výsledkovou listinu ve formátu PDF si prosím stáhněte zde! Děkujeme.

       plakat.png

26.11.2015:

Florbalisté LSG slavili

 

Florbalisté LSG slavili první úspěch Reprezentační výběr florbalistů z primy a sekundy 18. 11. 2015 vybojoval v ostrém souboji šesti družstev z dalších škol postup do okresního kola. To se odehraje 2. 12. 2015 v Brandýse nad Orlicí.

Držíme palce a přejeme postup do kraje… Pavel W. Bendl

20.11.2015:

Vědecký svět v učebnách LSG - RNDr. David Pithart, CSc.

Letohradské soukromé gymnázium: 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy. Druhou přednášku letošního ročníku povede vědecký pracovník Botanického ústavu Akademie věd České republiky:

RNDr. David Pithart, CSc.

Závratný let z mikrosvěta do makrosvěta aneb Od chloroplastů k atmosféře

Středa 2. prosince 2015 v 16 hodin

Řeč bude o důležitosti ekosystémových procesů, o roli člověka a jeho planetární zodpovědnosti. Sám autor k tomu dodává: „…takže taková fascinace tím, jak je svět ustrojen a co si s tím má počít člověk...“

Připravujeme:

prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., populární český psychiatr z Univerzity Karlovy (leden)
PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D. z katedry teologické etiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy (březen)
prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc., profesor katedry fyziky na ČVUT v Praze (duben)

Milada Marková, Vratislav Šembera

12.11.2015:

Ředitelské volno

spim.jpgVážení rodiče, dovolte, abych Vás informoval, že na pondělí 16. listopadu 2015 bude studentům LSG uděleno ředitelské volno. Využil jsem tak možnost, kterou mi dává §24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb. (Školský zákon).

V ten den nebude probíhat běžná výuka a studenti se nemusí dostavit do školy. Pokud však některý ze studentů bude trvat na návštěvě školy, jsme připraveni se o něj postarat. Studenti byli na volno upozorněni na třídnických hodinách.

Věřím, že Vám udělení volna nepřinese nějaké komplikace. Děkuji za pochopení a přeji příjemné odpoledne.

Mgr. Vratislav Šembera, ředitel školy

10.11.2015:

Petra Vávrová je juniorskou mistrní světa v karate!!!

Mezinárodní karatistická unie IKU pořádala od čtvrtka 5. do neděle 8.listopadu ve slovinském Mariboru Světové hry dětí, Mistrovství světa kadetů a juniorů a Světový pohár seniorů a veteránů. Do krásného historického a univerzitního města na Drávě se sjelo 1800 závodníků z 26 zemí.

Děkuji Adéle, Petře, Žanetě a Jendovi za báječný víkend, který jsem s nimi mohl strávit. Děkuji za skvělé výsledky, perfektní vystupování, pomoc s tlumočením. Děkuji za všechny vtípky, pohodu a skvělou partu. Pro pobavení jsme přidali do fotografií i pár slovinských nápisů, které nás rozesmály.

Petr Šrámek

Celý článek a další fotografie naleznete zde...

Shrnutí výsledků našich borců:

věkové kategorie žáků:

Žaneta Jantačová = 1.místo KATA, 3.místo kumite do 53kg

Adéla Krátká, 1.míísto kumite do 42kg; 7.místo KATA

kategorie juniorů do 20 let

Petra Vávrová, 1.místo kumite do 60kg; 4.místo KATA

Jan Šrámek, 4.místo kumite nad 80kg

kategorie žen do 60kg

Petra Vávrová, 4.místo kumite do 60kg, 4.místo KATA

08.11.2015:

Horká zpráva z mistrovství světa v karate

IMAG7625.jpg

Skvělé: Petra Vávrová (oktáva) se stala ve slovinském Mariboru juniorskou mistryní světa IKU v karate!

Článek připravujeme.

Ale již nyní gratulujeme, Petro.

06.11.2015:

Pro účastníky jazykových konverzací - upozornění

Neštěstí nechodí po horách…

Vážení účastníci anglických konverzací na LSG, náš rodilý mluvčí pan Ian Wiebkin měl nehodu a má zlomenou nohu. Prognóza je zatím taková, že až do Vánoc Ian nebude schopen docházet na Vaše konverzace.

Velmi nás to mrzí, ale – jak píše Ian – „…vzhledem k okolnostem nehody mohlo být i hůř“. Listopadové a prosincové lekce konverzací tedy budou odučeny až po lektorově návratu tak, aby byl naplněn celkový předpokládaný počet lekcí, tedy 30. Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Vratislav Šembera

06.11.2015:

Den otevřených dveří - Návštěvní den - Podzim 2015

Chceme tímto poděkovat všem zájemcům a návštěvníkům podzimního dne otevřených dveří. Pokud se Vám u nás líbili - přijďte klidně znovu. Těšíme se na Vás. Další fotografie naleznete zde:

   
06.11.2015:

Třídní schůzky  -  podzim 2015

Vážení rodiče, dovolte, abych Vás pozval na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých dětí,meditation_264508_1280.jpg případně konzultovat jiné záležitosti, které se jich týkají. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční v úterý 10. listopadu 2015 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část bude mít tentokrát schůzka rodičů primy, kvarty a sexty. Tato společná část je plánována na 16.00 hodin. Třídní profesorky Formánková, Mlynářová a Šemberová Vávrová budou potěšeny, budou-li Vás moci uvítat v co nejhojnějším počtu.

Již tradičně se uskuteční také "Porodičák" organizovaný panem Dr. Šrámkem. Zahájen bude v 18 hodin v učebně geografie. Vyprávět bude MUDr. Pavel Ferkál a téma bude tentokrát prudce aktuální: Lékařem v Afganistánu, aneb o Afgáncích milujících poezii, růže a vzájemné zabíjení a o vítězství Tálibanu na západní koalicí.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové podzimní dny.

Vratislav Šembera, ředitel školy

03.11.2015:   Adaptační kurz PRIMA 2015

Adaptační kurz PRIMA 2015

Ahoj všem, kdo již netrpělivě čekáte na fotky z našeho „adapťáku“. Trvalo to , ale je to tu…..

Některé jsou méně kvalitní, záleželo, kdo vzal foťák do ruky ,ale nevadí…..

Bylo nám tam príma, budeme vzpomínat…..Děkuji všem za společenství, sounáležitost a pomoc.

Nejen dětem ale i kolegyni Daně a instruktorům Evče a Dominikovi    Fotografie naleznete na této stránce.

Jitka Macháčková

21.10.2015:

Zprávy přímo Anglie

WP_20151019_14_43_38_Pro_small.jpgZdravime rodiče a celou školu z prosluněné Anglie! Na fotce nás vidíte před válečnou lodí HMS Victory admirála Nelsna v Portsmouth.

Až dosud jsme absolvovali prohlídku Londýna a měst Winchester a Portsmouth. Zítra nás čeká výuka v jazykové škole v Brightnu.

Zase se ozveme. Ať se vám daří stejně dobře jako nám.

English students from LSG      Fotografie najdete zde - Výjezdy studentů do evropských zemí 2015

21.10.2015:

Den otevřených dveří neboli Návštěvní den našeho gymnázia

Vážení uchazeči o studium na LSG!

Pokud jste v páté či deváté třídě a uvažujete o budoucím studiu na gymnáziu, možná se Vaše myšlenky zatoulaly i k nám do Letohradu.

Dovolujeme si Vás tedy srdečně pozvat na Návštěvní den, chcete-li na Den otevřených dveří. Koná se ve

čtvrtek 5. listopadu 2015 od 16 do 18 hodin

Budeme velmi potěšeni, pokud se přijdete podívat na moderní gymnázium v příjemném prostředí letohradského zámku.

Provázet Vás budou naši současní studenti a budete mít tedy příležitost z nich o škole "vytáhnout" vskutku vše, co budete chtít vědět. K dispozici Vám samozřejmě bude vedení školy a všichni naši kantoři.

Přijďte si prohlédnout útulný interiér školy, odborné učebny či zcela novou špičkově vybavenou laboratoř. Vyzkoušet si můžete také naší výpočetní techniku, která tu na Vás "kouká" ze všech koutů.

Samozřejmostí je malé občerstvení. Můžete  posedět a popovídat si s námi o naší nabídce - je opravdu široká.

Vratislav Šembera, ředitel školy.

19.10.2015:

Výukové pobyty studentů v zahraničí

V neděli odcestovaly 4 skupiny studentů LSG

svycarsko.jpgNa krátkodobé výukově-poznávací pobyty do 4 evropských jazykových destinací vyrazí v následujících podzimních dnech plná třetina studentů LSG.

V první vlně vyrazilo v neděli 18. října 2015 okolo osmé ráno  20 studentů do Anglie - dnes jsou již v Londýně a dle prvních SMS jsou nadšeni. Uvidíme, zda jim nadšení vydrží i do zítřka - to je čeká první vyučovací odpoledne na Castle School of English v Brightonu... Smějící  

Tutéž neděli, jen odpoledne, pak odjel autobus se třemi skupinami studentů LSG do  Švýcarska. 20 z nich bude pilovat  němčinu  a dalších 10 se pak bude pohybovat zejména ve francouzsky mluvícím prostředí. Při dobrém počasí pak všichni zdolají i jeden z vyšších místních "kopců". Na první zprávy od nich čekáme.

Přejeme příjemný  a PŘÍNOSNÝ pobyt.

Vratislav Šembera, Eva Kmoníčková

19.10.2015:

LSG vyhlašuje XVII. ročník soutěže Nebojte se klasiků

galavecer_037.jpgTaké v letošním roce nepřijdete o již tradiční a oblíbenou soutěž mladých recitátorů Nebojte se klasiků. Koná se ve dnech 24. a 26. 11. 2015.

Pravidla, kategorie a další informace pro přihlášení najdete zde.

Dana Formánková, LSG

13.10.2015:

Aktuální zprávy k výjezdům studentů do Anglie, Švýcarska a Španělska

Anglie 18 – 24. 10. 2015

Odjezd: 18. 10. v 7. 45 z parkoviště před morovým sloupem (Letohrad, náměstí). Sraz v 7.30.
Trasa: Praha- Plzeň – Rozvadov – Calais. Tunelem pod kanálem
La Manche. Příjezd do Londýna ráno kolem 7 hod.
Cesta zpět bude přes Paříž, zde 9 hodinová prohlídka města. Návrat do Letohradu 24. 10. kolem 15. 00.
Ubytování: kemp „Church Farm“ v Pagham u Chichesteru,
ložní prádlo je v ceně zájezdu.
Výuka: 9 hodin ve škole Castle School of English v Brightnu
Strava: česká polopenze
Pojištění: zdravotní připojištění studentů je v ceně zájezdu. Pojišťovací karty obdrží při odjezdu.
Cestovní doklady: pas či občanský průkaz
Zavazadla: kufr (do 15 kg) a zavazadlo do autobusu (do 5 kg)
Valuty: přibližně 60 GBP na vstupy, 20 – 30 EUR (Paříž, WC),
CZK (nápoje v autobuse) + kapesné dle uvážení
Program: Londýn, Brighton, útesy Seven sisters, Cantenbury …

Švýcarsko 18. – 24. 10. 2015

Odjezd: 18. 10. v 15.00 z parkoviště před morovým sloupem (Letohrad, náměstí). Sraz v 14.45.
Trasa: Praha - Plzeň – Rozvadov – Bern.
Návrat do Letohradu 24. 10. v odpoledních hodinách
Ubytování: turistický hotel Bellevue v Graechenu
Výuka: 9 hodin s rodilým mluvčím přímo na hotelu
Strava: česká polopenze
Pojištění: zdravotní připojištění studentů je v ceně zájezdu. Pojišťovací karty obdrží při odjezdu.
Cestovní doklady: pas či občanský průkaz
Zavazadla: kufr (do 15 kg) a zavazadlo do autobusu (do 5 kg)
Valuty: přibližně 40 – 50 CHF, drobné mince v EUR
Program: Bern, Zermatt, Gornergrat, Saas Fee, Luzern

Španělsko 31. 10. – 10. 11. 2015

Ubytování: turistický hotel ve městě Santa Fe
Výuka: 9 hodin výuky v družební škole
Strava: na ubytování či škole
Pojištění: zdravotní připojištění studentů je v ceně zájezdu. Pojišťovací karty obdrží při odjezdu.
Cestovní doklady: pas či občanský průkaz
Zavazadla: kufr (do 15 kg) a zavazadlo do autobusu (do 5 kg)
Valuty: bude upřesněno
Program: Montpellier ve Francii, Granada, La Alhambra, Cordoba, Salobreňa, Barcelona, Monako, Monte Carlo

06.10.2015:

 

Přednáška pana profesora Jiřího Grygara - návštěvní rekord!

Již 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy zahájil

grygar.jpgV pondělí v podvečer se uskutečnila na naši škole unikátní přednáška legendy české astronomie - pana Jiřího Grygara.

Tentokrát byl hudební sál naplněn opravdu do posledního místečka. A nikdo neměl ani čas se nudit. Zajímavé informace, doplněné unikátními snímky, nebraly konce. Škoda jen, že se v diskusi nedostalo na všechny. Otázek by bylo ještě mnoho.

Sám jsem se dozvěděl věci, o kterých jsem neměl ani potuchu.

Zdeněk Nutz - Fotografie najdete zde....

O akci informoval i Deník, článek si můžete přečíst zde.

Foto: Miroslav Honzátko  
30.09.2015:

Lesní klub Strom života postupuje do okresního kola BURZY FILANTROPIE

logo.jpgLesní klub, který zřizuje naše Gymnázium, byl  vybrán mezi několika ostatními, do okresního kola v Ústí nad Orlicí. Myslíme si, že je to především zásluhou neutuchajícího nadšení jeho organizátorů, v čele s Veronikou Petráčovou, za což jím patří veliké poděkování.

                          www.lesniklub.lsg.cz                                     Burza filantropie

30.09.2015:

Zveřejněny termíny lyžařských a snowboardových kurzů pro instruktory

Na těchto stránkách si můžete stáhnout všechny podrobné informace. Na instruktorské kurzy se mohou přihlásit i naši studenti. Získají oprávnění na práci v lyžařských školách. No nezní to zajímavě? Takže se neváhejte prokliknout na podrobnosti.

30.09.2015:

ZKUSTE S NÁMI CARROM!!!

ČTVRTEK 24.9. A 1.10.2015 od 15,15 hod.

(Třída kvarta, kde od října ve stejném čase začínáme s klubem deskových her).

Carrom je hra pro dva či čtyři hráče. Podobá se kulečníku, hraje se na dřevěné desce (boardu), namísto koulí se používají dřevěné kameny, které se hráči snaží pomocí tzv. strikeru cvrnkáním dostat do kapes v rozích.

NAUČÍME VÁS ŘÁDNĚ CVRNKAT, ZNÁT PRAVIDLA, ZKUSÍTE SI ZAHRÁT

V PÁTEK 2.10.2015 SI MŮŽETE ZAHRÁT NA JUNIORSKÉM TURNAJI

Více informací o hře a turnajích – www.carrom.cz

30.09.2015:

LSG - zahajujeme nový seriál přednášek

Již 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy zahajuje.

grygar.jpgNa úvod toho letošního ročníku se podařilo angažovat dlouho slibovanou legendu - Jiřího Grygara! Přednáška (beseda) se uskuteční v pondělí 5. října 2015 v 16:00 hodin v Letohradském soukromém gymnáziu.

Téma budeme s panem Grygarem ještě vybírat, ale myslíme, že od něj bude kterékoliv povídání zajímavé.

Milada Marková, Vratislav Šembera

Podrobnosti zde v příloze


30.09.2015:

Výukové pobyty studentů v zahraničí

Vážení rodiče, během podzimu vycestuje třetina studentů LSG na krátkodobé výukově-poznávací pobyty do 4 evropských jazykových destinací. Celkem 20 studentů navštíví Anglii, 10 studentů Španělsko, 20 žáků bude pobývat v německy mluvícím prostředí ve Švýcarsku a 10 ve francouzsky mluvícím prostředí tamtéž.

Drtivá část nákladů je hrazena z evropských grantových prostředků. Na níže uvedeném odkazu naleznete první informace o jednotlivých pobytech.

Zájem o účast na pobytech mohou studenti LSG nahlašovat během příštího týdne (cca do 11. září). Informace o způsobu výběru účastníků jednotlivých pobytů již jsou probírány učiteli jazyků přímo se studenty.

Podrobné informace jsou uvedeny v tomto souboru ke stažení!

Vratislav Šembera, Eva Kmoníčková

30.09.2015:

Třídní fotografie

Dodatečně jsou Vám zde k dispozicí fotografie tříd

Třídní fotografie 2015 - 2016

20.09.2015:

Skvělá zpráva z Mistrovství Evropy!!

2. a 6. místo na MEJ v rychlostní kanoistice v rumunském Bascově!!

Sextán LSG, Jakub Stejskal, pokračuje v úspěšné reprezentaci naší republiky na mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice v rumunském Bascově. Zpráva, která k nám dorazila mluví za vše.

„Dobrý den, dnes jsem jel na Mistrovství Evropy juniorů finále na singlkajaku a čtyřkajaku. Na singlu jsem skončil na 6. místě což je můj životní úspěch, být šestým nejlepším juniorským kajakářem v Evropě. Co ale následovalo odpoledne na čtyřkajaku nikdo netušil, ve finále jsme měli dráhu 6 a byli jsme tak vedle Italů kteří vyhráli juniorský svět. Dojeli jsme na skvělém 2. místě hned za Italy. Takže slavíme titul vícemistrů Evropy. Jsme hrozně šťastní, že to dopadlo. V pondělí odlítáme a v úterý jsem ve škole.“

Navázal tak na úspěch z červencového MSJ v Portugalsku, kde na čtyřkajaku postoupili do finále A, (čtyřkajaky jsou v současnosti velice prestižní disciplína a každý stát ho chce mít co nejrychlejší). Očekávalo se od nich tak 8. nebo 9. místo. Ale kluci si řekli, že se toho nebudou bát a nechají na trati vše. A nakonec se to povedlo, dojeli na 5. místě, 2,5 vteřiny od zlata.

Ivana Šemberová Vávrová

https://www.youtube.com/watch?v=EekGHtg2ycY

https://www.youtube.com/watch?v=lH4cKCMOgSk

                                                                                               Na této fotografii je Kuba druhý zprava

 


1237 aktualit (25 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 6 | 7 | 8 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


progeCAD logo
 
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO