Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Výuka
Uchazeči
QR
grletohrad.png
Pro maturanty
Zahraniční akce
Nadační fond
Volný čas
Kurzy - dospělí
Studenti
Spolupracujeme
Naše město
Navštívili nás
Aktuality

Co kdy a kde ?


30.09.2015:

Zveřejněny termíny lyžařských a snowboardových kurzů pro instruktory

Na těchto stránkách si můžete stáhnout všechny podrobné informace. Na instruktorské kurzy se mohou přihlásit i naši studenti. Získají oprávnění na práci v lyžařských školách. No nezní to zajímavě? Takže se neváhejte prokliknout na podrobnosti.

30.09.2015:

ZKUSTE S NÁMI CARROM!!!

ČTVRTEK 24.9. A 1.10.2015 od 15,15 hod.

(Třída kvarta, kde od října ve stejném čase začínáme s klubem deskových her).

Carrom je hra pro dva či čtyři hráče. Podobá se kulečníku, hraje se na dřevěné desce (boardu), namísto koulí se používají dřevěné kameny, které se hráči snaží pomocí tzv. strikeru cvrnkáním dostat do kapes v rozích.

NAUČÍME VÁS ŘÁDNĚ CVRNKAT, ZNÁT PRAVIDLA, ZKUSÍTE SI ZAHRÁT

V PÁTEK 2.10.2015 SI MŮŽETE ZAHRÁT NA JUNIORSKÉM TURNAJI

Více informací o hře a turnajích – www.carrom.cz

30.09.2015:

LSG - zahajujeme nový seriál přednášek

Již 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy zahajuje.

grygar.jpgNa úvod toho letošního ročníku se podařilo angažovat dlouho slibovanou legendu - Jiřího Grygara! Přednáška (beseda) se uskuteční v pondělí 5. října 2015 v 16:00 hodin v Letohradském soukromém gymnáziu.

Téma budeme s panem Grygarem ještě vybírat, ale myslíme, že od něj bude kterékoliv povídání zajímavé.

Milada Marková, Vratislav Šembera

Podrobnosti zde v příloze


30.09.2015:

Výukové pobyty studentů v zahraničí

Vážení rodiče, během podzimu vycestuje třetina studentů LSG na krátkodobé výukově-poznávací pobyty do 4 evropských jazykových destinací. Celkem 20 studentů navštíví Anglii, 10 studentů Španělsko, 20 žáků bude pobývat v německy mluvícím prostředí ve Švýcarsku a 10 ve francouzsky mluvícím prostředí tamtéž.

Drtivá část nákladů je hrazena z evropských grantových prostředků. Na níže uvedeném odkazu naleznete první informace o jednotlivých pobytech.

Zájem o účast na pobytech mohou studenti LSG nahlašovat během příštího týdne (cca do 11. září). Informace o způsobu výběru účastníků jednotlivých pobytů již jsou probírány učiteli jazyků přímo se studenty.

Podrobné informace jsou uvedeny v tomto souboru ke stažení!

Vratislav Šembera, Eva Kmoníčková

30.09.2015:

Třídní fotografie

Dodatečně jsou Vám zde k dispozicí fotografie tříd

Třídní fotografie 2015 - 2016

20.09.2015:

Skvělá zpráva z Mistrovství Evropy!!

2. a 6. místo na MEJ v rychlostní kanoistice v rumunském Bascově!!

Sextán LSG, Jakub Stejskal, pokračuje v úspěšné reprezentaci naší republiky na mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice v rumunském Bascově. Zpráva, která k nám dorazila mluví za vše.

„Dobrý den, dnes jsem jel na Mistrovství Evropy juniorů finále na singlkajaku a čtyřkajaku. Na singlu jsem skončil na 6. místě což je můj životní úspěch, být šestým nejlepším juniorským kajakářem v Evropě. Co ale následovalo odpoledne na čtyřkajaku nikdo netušil, ve finále jsme měli dráhu 6 a byli jsme tak vedle Italů kteří vyhráli juniorský svět. Dojeli jsme na skvělém 2. místě hned za Italy. Takže slavíme titul vícemistrů Evropy. Jsme hrozně šťastní, že to dopadlo. V pondělí odlítáme a v úterý jsem ve škole.“

Navázal tak na úspěch z červencového MSJ v Portugalsku, kde na čtyřkajaku postoupili do finále A, (čtyřkajaky jsou v současnosti velice prestižní disciplína a každý stát ho chce mít co nejrychlejší). Očekávalo se od nich tak 8. nebo 9. místo. Ale kluci si řekli, že se toho nebudou bát a nechají na trati vše. A nakonec se to povedlo, dojeli na 5. místě, 2,5 vteřiny od zlata.

Ivana Šemberová Vávrová

https://www.youtube.com/watch?v=EekGHtg2ycY

https://www.youtube.com/watch?v=lH4cKCMOgSk

                                                                                               Na této fotografii je Kuba druhý zprava

 

17.09.2015:

Turnaj o mistra ČR v Carromu již potřetí v Letohradě.

LSG se již potřetí stane hostitelem hráčů staré indické hry carrom. Po pátečním Podzimním turnaji juniorů 2. října, kterého se zúčastní kromě místních i hráči z Prahy a Pelhřimova, se v sobotu 3. 10. můžeme těšit na příjezd nejlepších hráčů z ČR na Druhý turnaj v boji o mistra ČR.

Očekáváme příjezd i zahraničních borců neboť již příští rok je právě ČR hostitelem jubilejního 20. Mistrovství Evropy!

Přijďte se určitě podívat na výkony letohradských carromáků i podpořit naši mládež v pátečním boji.

Carrom se podobá se kulečníku, hraje se na dřevěné desce, namísto koulí se používají dřevěné kameny, které se hráči snaží pomocí tzv. strikeru cvrnkáním dostat do kapes v rozích.

Více o carromu na stránkách carrom.cz nebo v historii orlicky.denik.cz, který loni o celé akci obsáhle informoval.  Pozvánku si prosím stáhněte zde...

Jiří Tlegy Pavela

17.09.2015:

Hodina kódu i na naší škole  -  H O U R    O F    C O D E

HODINA KÓDU je celosvětová akce, které se účastní desítky milionů žáků z více než 180 zemí světa. Jsou k dispozici jednohodinové výukové programy. Nejsou požadované žádné předchozí zkušenosti. Určeno pro věk od 4 do 104.

Každý student dostane ve výuce možnost, zúčastnit se této pozoruhodné akce. Systém podporuje dovednost, logiku a tvořivost při řešení problémů. Hned na začátku studenti získají základy pro úspěch v jakékoliv profesní dráze 21.století.

Ne opravdu nejde o žádnou soutěž, nebo snad o dnes úředníky tolik oblíbené testování. Jde o motivaci, ukázat možnosti, dát prostor a ocenit úspěšné. Každý, kdo dokončí svoji první "Hodinu kódu", získá krásný certifikát.

Jenomže tím nic nekončí. Systém obsahuje stovky dalších kurzů a možností. Ale to už necháme na Vás.!!!

Nemusíte se nikam přihlašovat. Každému z vás doručíme v brzké době Link a tajný obrázek pro vstup do systému. Hodině kodu věnujeme v každé třídě tři vyučovací hodiny.

Podrobné informace najdete na stránkách CODE.ORG     Oddělení informatiky LSG

14.09.2015:

LSG - zahajujeme nový seriál přednášek

Již 4. ročník unikátního seriálu přednášek špičkových osobností české vědy zahajuje.

grygar.jpgNa úvod toho letošního ročníku se podařilo angažovat dlouho slibovanou legendu - Jiřího Grygara! Přednáška (beseda) se uskuteční v pondělí 5. října 2015 v 16:00 hodin v Letohradském soukromém gymnáziu.

Téma budeme s panem Grygarem ještě vybírat, ale myslíme, že od něj bude kterékoliv povídání zajímavé.

Milada Marková, Vratislav Šembera

Podrobnosti zde v příloze

14.09.2015:

Letní kurz v Cavilamu ve Vichy

Výzva 56 MŠMT a aktivní přístup pana ředitele umožnily i mně strávit krásných čtrnáct dní v lázeňském městě Vichy na kurzu pro učitele francouzštiny.

Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela nové metody výuky, poznala jsem krásy Francouzského středohoří, které není Čechy moc navštěvováno, seznámila jsem se s lidmi ze zajímavých koutů světa (Palestina, Severní Korea). Věřím, že se tento kurz pozitivně promítne do mých hodin. :-)

Hana Sýkorová - Foto zde - Ve Francii na stáži

09.09.2015:

POZOR !!!  Aktualizovali jsme lektory a termíny některých jazykových kurzů. Těšíme se na Vás! Mrkající

Vzdělávací kurzy pro veřejnost na rok 2015/2016 - Otevřená škola

jk.gifPřehled (nejen) jazykových kurzů na rok 2015/2016

 Již několik let pro Vás připravujeme pestrou nabídku vzdělávacích kurzů, určených široké veřejnosti.

I letos zveřejňujeme přehled připravovaných kurzů a budeme rádi, když si některý z nich zahrnete do svých plánů na nadcházející školní rok.

Především se jedná o kurzy jazykové a počítačové, kurzy psaní všemi deseti, ale i přípravné kurzy k maturitě, či kurzy pro budoucí sportovní instruktory.

Podrobnosti k jednotlivým kurzům naleznete v oddělení KURZY - DOSPĚLÍ, případně přímo zde:

Jazykové kurzy     Kurz psaní na stroji     Nebojte se maturity 

Instruktorské kurzy (lyže,snowboard)       Počítačové

07.09.2015:

Jazykové kurzy na rok 2015/2016

jk.gifJiž několik let pro Vás připravujeme pestrou nabídku vzdělávacích kurzů určených široké veřejnosti. Zveřejňujeme přehled připravovaných JAZYKOVÝCH kurzů, abyste si mohli udělat představu, o co můžete přijít, když poněkud zaváháte.

V nejbližší době připravíme nabídku dalších kurzů (kurzy počítačové, kurzy psaní všemi deseti, ale i kurzy pro získání licence instruktora lyžování a snowboardingu a další).

Podrobnosti, včetně anotací, rozpisu a přihlašovacího formuláře najdete zde...

06.09.2015:

Jazyková stáž Evy Kmoníčkové ve Skotsku

Článek se připravuje!!       Odkaz na fotografie již nyní zde....

06.09.2015:

Jazyková stáž Evy Kmoníčkové ve Skotsku

Skotsko je SUPER!!!!!

Díky Výzvě 56 MŠMT jsem strávila krásné 2 týdny ve Skotsku na kurzu pro učitele anglického jazyka. Naučila jsem se plno zajímavých aktivit do výuky, navštívila obrovskou moderní školu ve městě Dunfermline, poznala krásy jižního Skotska včetně hlavního města Edinburhg a spřátelila se s rodinou nefalšovaných Skotů, u kterých jsem bydlela. Velké díky patří Vráťovi, který se nezalekl úřednického šimla vyslaného ministerstvem školství a zařídil vše potřebné. Díky, díky, díky! Eva Kmoníčková  

Odkaz na fotografie je zde....

02.09.2015:

Zahájení školního roku s překvapením

Videozáznam se připravuje, sledujte naše stránky.....

Nafukovací zahájení je za námi. Neváhejte se prokliknouti na další snímečky

   
28.08.2015:

Zahájení nového školního roku

Videozáznam ze zahájení

Vážení rodiče, vážení studenti, milí kolegové. Je zřejmě neměnnou skutečností, že prázdniny máme asi radši - přece jen se nemusí ráno tak brzo vstávat, a vůbec těch povinností a učení je také poněkud poskrovnu. Čas ovšem nezastavíme my ani vy.

A tak nastala chvíle, kdy si Vás dovolujeme pozvat na slavnostní zahájení školního roku. Sejdeme se s Vámi ve třídách v úterý 1. září v 8:00 hodin. V 8:30 se přesuneme na nádvoří Letohradského zámku.

Nejprve přivítáme naše nové spolužáky z primy a z kvinty. Po proslovech všech "důležitých" osobností a představení kantorů nás čeká ještě malé (velké) nafukovací překvapení. Tak hlavu vzhůru, prázdniny sice pomalu končí, ale jak je všeobecně známo, plíživě se blíží ty další... Smějící

Těšíme se na Vás! .

21.08.2015:

Nové rozvrhy na školní rok 2015/2016

Vážení rodiče, milí studenti,

dovolujeme si Vás upozornit, že v oddělení VÝUKA/ROZVRHY máte k dispozici rozvrhy výuky na rozvrh.jpgnastávající školní rok 2015/2016.

Milí studenti, víme, že začátek školního roku je ještě nekonečně daleko, ale věříme, že včas připravený rozvrh Vám umožní naplánovat si pro příští rok rozličné zájmové činnosti a zejména optimálně dohodnout hodiny v základních uměleckých školách (ZUŠ).
A nyní už nebudeme rušit.

Užívejte si tu spoustu dnů nádherného léta a na školu myslete jen v nostalgických vzpomínkách.

Vratislav Šembera, Jitka Macháčková

10.08.2015:

Městská knihovna je pro naše studenty zdarma

Připomínáme, že studenti LSG jako každý rok obdrží zdarma průkazku do městské knihovny v Letohradě. Knihovna je umístěna v budově zámku, stejně jako naše Gymnázium. Podrobné informace, včetně odkazu na ONLINE katalog,, najdete zde.

Zdeněk NUTZ

03.08.2015:

E-mailové adresy pro nové studenty

Školní adresy pro nové studenty jsou založeny a už je můžete používat. Adresa je vytvořenagif_bestpage_sk_89.gif následujícím způsobem:

jmeno.prijmeni@lsg.cz.

Stejně je to i u kantorů. takže například moje školní adresa je zdenek.nutz@lsg.cz. Výjimku tvoří veronika.stejskalova1@lsg.cz, neboť už tu máme její jmenovkyni. Pokud si chcete svoje zprávy číst, přihlaste se prosím na www stránce školy tlačítkem Mail. Pro přihlášení napište svoji celou adresu. heslo je zatím pro všechny stejné Letohrad1. Heslo si můžete změnit.

Hezké prázdniny s Vašim novým mejlem..... Zdeněk NUTZ

03.08.2015:

Cestou nekonečného kruhu 2015 aneb primánci bojovali o přežití na Plačtivé skále

Veškeré další fotografie, které snad ani nepotřebují komentář, najdete ZDE

15.07.2015:

Prázdniny - provoz školy lehce omezen... Mrkající

P1010023.JPGVážení rodiče, studenti a návštěvníci školy,

v průběhu letních prázdnin budeme ve škole o něco méně než obvykle. Budete-li chtít v této době školu navštívit (lhostejno, zda v úřední záležitosti či jen se zastavit na kávu...Velmi šťastný), přesvědčte se prosím pro jistotu nejdříve o naší přítomnosti či nepřítomnosti telefonicky na čísle 777 022 810. Na stejné číslo volejte bez obav (kdykoliv) i v jiných záležitostech.

Vratislav Šembera, ředitel školy

15.07.2015:

Ani o prázdninách LSG nezahálí.

logo.pngTento týden, od 13.7. do 17.7. probíhá v prostorách gymnázia mezinárodní konference RTM Academy, jejímž členem je Jiří Hybš, učitel angličtiny. Konference se účastní profesionální tradeři z USA, Kanady, Irska, Singapuru, Malajsie, Nizozemí, Polska, Slovinska a Itálie.

Celý týden probíhají workshopy a semináře, při kterých si účastníci konference vyměňují zkušenosti a promýšlí strategii pro následující rok. RTM Academy je sdružení nezávislých obchodníků na finančních trzích a trzích s cennými papíry a v budoucnu hodlá podporovat rozvojové projekty ve vzdělávání, ekologii či nových technologiích.

Jiří Hybš

02.07.2015:

Vážení rodiče a přátelé školy!

Dovolte, abychom Vám s právě končícím školním rokem poděkovali za spolupráci a také za důvěru a přízeň, kterými jste nás v uplynulém školním roce poctili.

Přejeme Vám příjemné léto, klidné dovolené a co nejvíce radostných chvil s Vašimi - našimi dětmi.

Vážené kolegyně a kolegové (nejen z LSG)!

Ať jsou Vaše zasloužené prázdniny klidné a odpočinkové či naopak dobrodružné a inspirující (to zejména pro Vás, kteří na odpočívání máte ještě dost času…).

Za vedení školy a správní radu

Mgr. Vratislav Šembera, ředitel školy

MUDr. Petr Šrámek, předseda správní rady

A konečně: Milí studenti!

Také Vám přejeme krásné a hlavně dlouhé prázdniny. Užijte si každý jejich den. Hodně sluníčka a pohody!

Vaši kantoři

18.06.2015:

Schůzka s rodiči budoucích studentů

Ve středu odpoledne 17. června 2015, uskutečnila se v učebně geografie první informační schůzka vedení školy s rodiči studentů, kteří byli přijati do primy a kvinty našeho gymnázia.

Hned v úvodu pohovořil předseda správní rady MUDr. Petr Šrámek o vzniku, současnosti a budoucnosti školy. Pomocí velmi působivé prezentace ukázal všem rodičům, jak naše škola funguje, jaké má správní orgány a jakým způsobem je financována. Podrobně seznámil zájemce i s hospodařením.

S dalšími praktickými informacemi vystoupil také ředitel školy, Mgr. Vratislav Šembera. Představil další vedoucí různých oblastí, jako například vedoucí maturit paní profesorku Mgr. Martinu Mlynářovou, nebo vedoucí sportovně vzdělávacích aktivit paní profesorku Mgr. Ivanu Šemberovou. Nezapoměl ani na člověka velmi důležitého a to novou třídní pro primu, paní profesorku Mgr. Danu Formánkovou.

Se všemi administrativními záležitostmi seznámila rodiče nakonec paní profesorka Ing. Jitka Macháčková, zástupkyně ředitele. Potom už byl dám prostor dotazům všech přítomných.

Z pohledu rodiče budoucí studentky musím uznat, že jsme se přívětivou formou dozvěděli všechny potřebné informace a že to bylo velmi příjemně strávené odpoledne.

Zdeněk NUTZ                        Další fotografie najdete zde: Schůzka s rodiči budoucích studentů

18.06.2015:

Kytice Evky Švecové mezi deseti nejlepšími v Česku!

Terciánka LSG Eva Švecová uspěla v republikovém kole výtvarné soutěže. V obrovské konkurenci bylo přihlášeno 1 560 maleb. Přečtěte si prosím v článku zde

16.06.2015:

Žhavá aktualita z Olympiády mládeže: Adéla i Žaneta získaly bronzovou medaili!!!

Gratulujeme!!! Nyní držíme palce do soutěže družstev. Velmi šťastný

A ještě žhavější aktualita přímo z Plzně: v soutěži družstev vybojovaly holky další bronz!!! Skvělé!!!

Adéla Krátká a Žaneta Jantačová na Olympiádě dětí a mládeže

odm_logofinal700_1_.jpgV neděli 14. 6. 2015 byly v Plzni zahájeny Hry VII. Olympiády dětí a mládeže. Pardubický kraj na nich budou reprezentovat také 2 studentky LSG: primánky – karatistky Adéla Krátká a Žaneta Jantačová. Držíme palce, holky…!

Této soutěže se účastní pod vlajkou Českého olympijského výboru 14 krajských reprezentací v téměř 20 sportech. Jedná se o téměř tři tisíce dětí. Olympiáda dětí a mládeže je největší a nejvýznamnější multisportovní projekt českého sportu.

Kvalifikovat se na olympiádu a startovat v krajské reprezentaci je velkým úspěchem. Výsledky našich reprezentantů můžete sledovat (a třeba i zafandit…) na http://odm.olympic.cz/ , podívejte se i na online televizní přenosy.

11.06.2015:

Prima vybíjená 2015

V úterý 2. 6. 2015 se v Ústí nad Orlicí v rámci týdenní akce Město v pohybu pořádal turnaj 6. tříd ve vybíjené. Naše Prima se akce zúčastnila v plném počtu a přivezla 2 druhá místa. Díky fotografiím Sophii Kolowrat si můžete atmosféru turnaje přiblížit zde:  Malé video najdete tady. 

O akci Město v pohybu si můžete přečíst zde.

09.06.2015:

Prima vybíjená 2015

V úterý 2. 6. 2015 se v Ústí nad Orlicí v rámci týdenní akce Město v pohybu pořádal turnaj 6. tříd ve vybíjené. Naše Prima se akce zúčastnila v plném počtu a přivezla 2 druhá místa. Díky fotografiím Sophii Kolowrat si můžete atmosféru turnaje přiblížit zde (Připravujeme). O týdenní akci Město v pohybu si můžete přečíst zde.

04.06.2015:

Setkání zájemců o Lesní klub Strom života

Ve středu 3. 6. od 17 hod. proběhlo v prostorách LSG setkání se zakladateli lesních mateřských školek z okolí. Navíc dorazili i zakladatelé alternativních, inovativních ZŠ, což nás velice potěšilo.

Děkujeme moc Zdeňce Kučerové a Zuzce Kučerové za inspiraci a příjemné povídání. Na setkání dorazila i Slávka Petrová ze ZŠ Na Rovině z České Třebové, Kristýna Odvárková z Contipra, projekt ZŠ Erudio.

Setkání bylo moc fajn a nebylo poslední. Další proběhne za 14 dní ve středu 17. 6. od 18 hod v Chocni u Skřítků z borovic. O týden později (24.6.) jsme pozvaní do ZŠ Na Rovině do České Třebové. Plánujeme také exkurzi do Erudia v Žamberku. Děkujeme všem, kteří dorazili.

Veronika Peteráčová

01.06.2015:

Beseda o Lesních školkách - přijde se zeptat, jak to s námi je.....

Dovolujeme si Vás pozvat na besedu o Lesních mateřských školách se zakladateli klubů z okolí.

                Středa 3.6. od 17 hod. v prostorách LSG

Setkání přijala i Slávka Petrová, zakladatelka ZŠ Na Rovině z České Třebové. Věříme, že setkání bude zajímavé a jistě nebude naposled. Doporučujeme všem, kteří se zajímají o alternativní vzdělávání a nové přístupy ve vzdělávání dětí.

Co děláme, když mrzne nebo hodně prší? Jak je to s hygienou, když už nejsme "pod zákonem"? Jak nám můžete s čímkoliv pomoci v naší práci?

Plánujeme též setkání v Chocni a Libchavách, které bude spojené s návštěvou místního klubu provozující Lesní mateřskou školku. Těšíme se na Vaši účast

Veronika Peteráčová, průvodkyně Lesného klubu Strom života, při Letohradském soukromém gymnáziu

01.06.2015:

Maturity 2015

Přinášíme vám také mnoho zajímavých  pohledů do maturitní místnosti...Zde najdete jak se našim dařilo....

   
01.06.2015:

Slavnostní vyřazení absolventů 2015

Ve čtvrtek 28. května jsme se v obřadní síni na zámku v Letohradě rozloučili s našimi absolventy

  

Posledními ústními zkouškami v profilové části skončil letošní maturitní maratón, do kterého naši maturanti nastoupili počátkem května písemnými pracemi ve státní  a profilové části.

I touto cestou Vám, milí maturanti, děkuji za Váš poctivý přístup a za předvedené výkony. A hned Vám také přeji  hodně štěstí a bystrou mysl u přijímacích zkoušek na univerzity.

Teď už to jistě víte - maturita byla jen malým prvním krůčkem k tomu podstatnějšímu a mnohem důležitějšímu kroku - následujícím pěti letům univerzitního studia. Budu rád, když i uprostřed vysokoškolských povinností občas zabrousíte na náš web, abyste zjistili, co je nového ve Vašem gymnáziu. No a když se stavíte na kafe, budeme nadšeni - vždyť víte: kávu vaříme opravdu dobrou Velmi šťastný .

V.Š.

Všechny fotografie ze slavnosti najdete na samostatné stránce zde...

   
28.05.2015:

Prvomájové lodě - malé ohlédnutí za prvním májem…

prvomajovky.jpgJak se již stalo zažitou tradicí, někteří současní sextáni vzali rodinné příslušníky na výlet a vydatně posíleni skvělými bramboráky paní Bendlové jali se sjíždět Divokou Orlici ze Žamberka do Bohousové.

Počasí bylo chladné, ale ukázněné. Pršet začalo až po sbalení lodí, které s laskavostí sobě vlastní zapůjčil Raft klub LSG. Rodiče mohli obdivně sledovat, jak jejich ratolesti po absolvování vodáckého kurzu dovedně ovládají Baraky.

Ratolesti pak naopak mohli  obdivně sledovat rodiče při odpolední soutěži v hádání filmů a seriálů. Prostě příjemně strávený první máj, lásky čas…

Petr Šrámek

28.05.2015:

Navštívil nás Europoslanec - Studenty zajímalo zavedení eura i uprchlíci

Z článku v Orlických novinách vybíráme

lsg_poche_1_denik_600_1_.jpgEuroposlanec Miroslav Poche (ČSSD) v pondělí zavítal na Orlickoústecko. Jeho kroky vedly nejprve do Letohradského soukromého gymnázia, kde besedoval se studenty kvinty a sexty.

Poté navštívil SOŠ a SOU Lanškroun. Při politologických přednáškách studenty seznámil se strukturou Evropského parlamentu a jeho funkcí. V následné diskuzi se středoškoláci zajímali o témata, jako je zavedení eura v Česku nebo uprchlictví.

25.05.2015:

Primán Matěj Hucek vyhrál literární Malou Proseč!

Skvělého úspěchu dosáhl možná začínající spisovatel Matěj Hucek, když zvítězil v kategorii próza v soutěži Malá Proseč Terézy Novákové. Jeho povídka Narození Viky byla hodnocena jako nejlepší mezi pracemi žáků 6. a 7. ročníků škol z celé republiky. 

Doprovod na slavnostní vyhlášení Matějovi v sobotu 16. 5. dělala jeho rodina i spolužačka Natka Venclová, která Matějův text prezentovala před početným publikem.

Perfektní reprezentace školy! Matěji a Natko, díky!

A s čím vlastně Natka s Matějem soutěžili? To si zcela náhodou můžete přečíst tady...

24.05.2015:

!!! Je to tady: MEDAILOVÁ NEDĚLE pro české vodáky !!! Velmi šťastný

Dočkali jsme se: česká reprezentační posádka získává bronzovou medaili na juniorském Mistrovství Evropy v raftingu v Bosně a Hercegovině!!!

V poslední disciplíně týdenního programu ME se vody Vrbasu zaleskly i pro posádku RK GYMNÁZIUM LETOHRAD. V kategorii U19 získala bronz v královské disciplíně raftingu - ve sjezdu.  Skvělé, skvělé, skvělé!!! Budeme ještě čekat na celkové umístění v kombinaci.

Díky, kluci!! Užijte si závěrečný ceremoniál a prima cestu domů.

Něco podrobností naleznete na FB.

Po historicky první účasti letohradských vodáků na MS 2011 v Holandsku (5. místo v kombinaci pro posádku okolo Honzy Vlčka a Jirky Šembery ) a lo·nském účinkování již stávající elitní posádky na ME  R4 v Bratislavě se poprvé naši vodáci vrací z významné mezinárodní události s medailí!!! Muselo to přijít... Báječné!!! Velmi šťastný  

Složení současné letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Filip Pecháček, Daniel Běťák, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr, trenér: Jan Řehák

23.05.2015:

Aktuálně přímo z ME

Sobota: Ve slalomu posádka z Letohradu na 5. místě

Posádka CZE 1 (RK GYMNÁZIUM LETOHRAD) skončila v další disciplíně ME v Bosně na 5. místě. Chyběly pouhé 4 (!!) vteřiny a bronzová medaile by kluky neminula!!! Tím spíše, že po první jízdě byly na neuvěřitelném 2. místě a náročnou slalomovou trať  projeli bez 50 sekundové penalizace, s pouhými třemi šťouchy.

Kluci, skvělé!!! Držíme palce do zítřejší poslední, královské disciplíny mistrovství Evropy - 40 minutového sjezdu.

Čtvrtek: Ve sprintu Češi šestí

V prvním kole sprintu naší posádce věru nepřálo štěstí. Nepodařilo se jim na tvrdé vodě najet optimální stopu a ztracené sekundy je stály výhodnější pozici v druhém kole - paralelním sprintu (H2H). Hned v první rozjížďce pak narazili na favorizované Rusy a vypadli.

Škoda... Ovšem šampionát pokračuje, hlavu vzhůru, kluci!!

Fakta:

R6 European Rafting Championship 2015 Bosna a Herzegovina, Banja Luka, řeka Vrbas 19. – 24. května 2015

Složení letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr, trenér: Jan Řehák

19.05.2015:

Žhavá aktualita: Mikuláš Karlík v České televizi !!!

V přímém přenosu České televize  z Galavečera biatlonu byl  v úterý 19karlik.jpg. května večer vyhlášen talentem roku českého biatlonu  Mikuláš Karlík, nadějný biatlonista a kvintán LSG!!!

Ani jsme to netušili... Gratulujeme, Mikuláši!!! Velmi šťastný

Do užší nominace se dostal i další student LSG, kvartán Tomáš Mikyska. Skvělé...

Na pořad se můžete podívat zde (Mikuláš se objeví v 6 minutě a cca 15 vteřině. Tak se podívejte!!) 

Nová stránka 483V.Š.

19.05.2015:

Napsali o Ondrovi

Mladá fronta DNES zde

Článek v Orlických novinách si nyní můžete přečíst zde

Zprávu z ČTK naleznete zde

K NEUVĚŘENÍ!!! Ondra Hubálek veze ze Spojených států 3. místo!!! Velmi šťastný

Další student LSG získal ocenění na prestižní světové vědecké soutěži!

Neznáme ještě podrobnosti, ale před chvílí (v pátek v podvečer) přišla z amerického Pittsburghu  lakonická SMS: "Vezu do České republiky a do školy 3. místo v kategorii".

Ondřej Hubálek, oktaván LSG, tedy uspěl se svojí vědeckou prací na soutěži INTEL-ISEF, na nejprestižnější soutěži vědeckých středoškolských projektů této planety!!!

Ondrův projekt „Biosorpce iontů mědi submerzním myceliem klanolístky obecné“  (přečíst si o něm  můžete o tři články níže) prorazil mezi 1700 účastníky z celého světa V porotě bylo několik nositelů Nobelovy ceny!!

Podrobnosti zjistíme a zveřejníme.

Zatím jen zpráva z ČTK. Naleznete ji zde

Gratulujeme, Ondro! Když se daří, tak se daří... Velmi šťastný

19.05.2015:

Informace z české účasti na Mistrovství Evropy v raftingu v Bosně

Na tomto místě vám budeme podávat aktuální zprávy o ú__eka.jpgčasti české reprezentace a zejména reprezentantů z RK GYMNÁZIUM LETOHRAD na juniorském mistrovství Evropy v Bosně a Herzegovině. Zveřejníme je tak, jak budou přicházet.

Pondělí – výživný trénink na krásné řece Vrbas. Posádka se spolu s kolegy z Hanace rafters České Budějovice soustřeďovala na sprint a sjezd. Kluci jsou v pohodě a mají chuť do závodění.

Úterý – čeká je další trénink, především slalom. Večer se pak budou těšit na slavnostní zahájení. Dan poskytl rozhovor pro webové stránky šampionátu, zde budou aktuality a video živě:

  
  
  

__eka.jpg

Na tomto místě vám budeme podávat aktuální zprávy o účasti české reprezentace a zejména reprezentantů z RK GYMNÁZIUM LETOHRAD na juniorském mistrovství Evropy v Bosně a Herzegovině. Zveřejníme je tak, jak budou přicházet.

18.5.2015 První zpráva je vskutku lakonická: "Po 13. hodinách cesty jsme dorazili do kempu, zítra nás čeká první trénink. Tak nám držte palce."

Oficiální program šampionátu začíná ve středu. Budeme informovat.

Fakta:

R6 European Rafting Championship 2015 Bosna a Herzegovina, Banja Luka, řeka Vrbas 19. – 24. května 2015

Složení letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr, trenér: Jan Řehák

18.05.2015:

Nádherná věda: Bitcoin - decentralizovaná internetová měna

Poslední přednáška pro veřejnost v tomto školním roce!

TENTOKRÁT Z JINÉHO SOUDKU…

Decentralizovaná internetová měna bitcoin je rychle rostoucím fenoménem dnešního světa. Jako mnoho moderních IT technologií má potenciál měnit ekonomické a politické reálie a výrazně zasáhnout do našich životů.

Programátor specializující se na kryptoměny

Ing. Marek Palatinus:

 

Bitcoin - decentralizovaná internetová měna - Středa 27. května 2015 v 17.00 hod.

O perspektivách a možnostech, výhodách a úskalích, technologii a vzestupech a pádech této měny Vám bude přednášet Marek Palatinus, který se o bitcoin zajímá od roku 2010. Je zakladatelem českého webu Bitcoin.cz, a stal se jedním z předních inovátorů této technologie svým vynálezem konceptu pool miningu.

I svět ekonomie dokáže být napínavý! Přijďte se přesvědčit. Vstup zdarma.

Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!!

18.05.2015:

Informace z české účasti na Mistrovství Evropy v raftingu v Bosně

Na tomto místě vám budeme podávat aktuální zprávy o ú__eka.jpgčasti české reprezentace a zejména reprezentantů z RK GYMNÁZIUM LETOHRAD na juniorském mistrovství Evropy v Bosně a Herzegovině. Zveřejníme je tak, jak budou přicházet.

18.5.2015 První zpráva je vskutku lakonická: "Po 13. hodinách cesty jsme dorazili do kempu, zítra nás čeká první trénink. Tak nám držte palce."

Oficiální program šampionátu začíná ve středu. Budeme informovat.

Fakta:

R6 European Rafting Championship 2015 Bosna a Herzegovina, Banja Luka, řeka Vrbas 19. – 24. května 2015

Složení letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr

Trenér: Jan Řehák

15.05.2015:

Zpráva pro MATURANTY

Milí maturanti,

dnes (v pátek 15.5.) dodal CERMAT výsledky didaktických testů ze státní části maturity. Svá podrobná hodnocení naleznete ve své školní mailové schránce.

Gratulujeme Vám a držíme palce do příští týden začínající poslední etapy, ústních maturit. Teď už je to na Vás. My už můžeme jen držet palce a přát šťastnou ruku…

Tedy hodně štěstí a málo nervozity Vám do studijního finále přejí Vaši kantoři.

Vratislav Šembera, ředitel školy

14.05.2015:

Mistrovství Evropy opět s účastí letohradských vodáků!!

Vodáci z Raft klubu GYMNNÁZIUM Letohrad odjíždějí na juniorské ME v raftingu

Asi jste si nás všimli. V období, kdy běžný člověk myslí na ladovskou zimu nebo na zásobu paliva, my jsme brázdili vlnky Divoké Orlice v Žamberku či na Zemské Bráně. Ne, že bychom lyže neměli rádi, ale důvodem je nominace posádky RK Gymnázium Letohrad na květnové Mistrovství Evropy v raftingu v Bosně.

Opět tedy vyjíždí posádka z našeho skromného podorlického kraje, aby navázala na zdejší bohatou vodáckou tradici. Věříme, že se ani letos neztratíme mezi evropskou juniorskou elitou. Za morální i hmotnou podporu děkujeme především firmám FOREZ a GAF.

Za letohradské raftaře Bergi

      

Fakta:

R6 European Rafting Championship 2015 Bosna a Herzegovina, Banja Luka, řeka Vrbas 19. – 24. května 2015

Složení letohradské posádky (CZE 1): Aleš Kylar, Daniel Běťák, Filip Pecháček, Jiří Miroslav Kačena, Jan Marek, Jan Pipek, náhradník Michael Šlesingr

Trenér: Jan Řehák

            

14.05.2015:

Ředitelské volno pro studenty školy

image130_1_.gifDost dobrá zpráva. Z rozhodnutí pana ředitele se všichni naši studenti mohou těšit ještě na  jeden krásný květnový prodloužený víkend. Volno totiž budou mít v pátek 22. května 2015.

Tak si něco hodně příjemného naplánujte (zrovna úklid to být nemusí)

Oficiální dokument najdete zde ve formátu PDF.

Zdeněk Nutz

13.05.2015:

Máme plno – další kola přijímaček LSG nevyhlásí

Vážení uchazeči o studium,

také letos, hned v úvodním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy.

Nedojde-li tedy k nějaké mimořádnosti, další kola přijímacího řízení  vypisovat nebudeme (v případě nepředpokládaného uvolnění některého místa Vás zde budeme informovat).

Primu LSG bude od září 2015 navštěvovat optimálních 22 žáků, na obdobný počet je pak doplněna budoucí kvinta .

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme. Omlouváme se uchazečům, které jsme nemohli uspokojit, a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete na odkazu Přijímací řízení.

Vratislav Šembera, ředitel školy

11.05.2015:

Aktuálně: Ondra Hubálek z oktávy odletěl v sobotu na Intel ISEF do USA

Již třetí student LSG ve třech letech po sobě!!

Letošní 65. ročník největší a nejprestižnější středoškolské vědecké olympiády Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) se koná od 10. do 15. května 2015 v americkém Pittsburghu. A stejně jako v posledních letech, opět se ho zúčastní i student LSG.

Oktaván Ondřej Hubálek bude reprezentovat  Českou republiku se svým projektem „Biosorpce iontů mědi submerzním myceliem klanolístky obecné“.

Náš oktaván se tedy během svaťáku bude věnovat zjevně především angličtině - vždyť bude představovat svůj projekt hodnotící porotě, v níž budou i laureáti Nobelovy ceny. Budeme držet palce!

Ondrův rozhovor pro Intel iQ! naleznete zde

      

Něco o Ondrovi: Ondřej Hubálek je devatenáctiletý student oktávy Letohradského soukromého gymnázia, člen Mensy ČR a stážista ve společnosti Contipro Group, se kterou spolupracoval i na svém projektu.

Účastnil se soutěže I-SWEEEP 2014 v USA a patří k pěti letošním reprezentantům ČR na globální přehlídce středoškolských vědeckých talentů Intel ISEF 2015. K jeho zálibám patří baseball a cestování.

Inu, vyhledávat talenty nás baví... Velmi šťastný 

 

 

05.05.2015:

Volkswagen Maraton Praha 2015

Maratonský mazec v pražských ulicích.

Štafeta borců z Letohradského gymnázia získala neuvěřitelné 4. místo !!!

3. května 2015, nedělní dopoledne, Staroměstské náměstí – Praha. Světová sportovní událost - Volkswagen Prague Marathon 2015. Mezi světovou maratonskou elitou se rozcvičují i studenti našeho gymnázia ve složení: Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska, Natálie Jurčová, Vojtěch Macháček, Dora Novotná, Petr Opletal, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Vojtěch Mlynář a Jirka Moravec.

Jakožto běžná škola se stali naprostou senzací mezi sportovními školami Čech a Slovenska, když postoupili do finále maratonských štafet s právem startu v elitní světové skupině.

Tím jsme však neřekli poslední slovo. V Praze, v konkurenci 33 finalistů Juniorského maratonu, jsme se umístili na nepopulárním, přesto vynikajícím 4. místě!

Tato myšlenka by byla před závodem zcela bláhová.

Ale naši se nezalekli dlažby, atmosféry, délky trati, neskutečné konkurence a zcela drze si přiběhli těsně za stupni vítězů v čase: 2:37:48!

Svým vystupováním, výsledky a novými školními dresy od firmy ATEX byli skvělými reprezentanty naší školy. A našimi bezva parťáky.

Díky! Zde si prohlédněte další fotografie: Maratonský mazec Praha 2015

Ivana Šemberová Vávrová, Honza Bergi Řehák

Něco z České televize Video z maratonu 1 Video z maratonu 2

05.05.2015:

Volkswagen Maraton Praha 2015

Štafeta borců z Letohradského gymnázia získala neuvěřitelné 4. místo !!!

Video z maratonu 1           Video z maratonu 2

Gratulujeme a všechny zdravíme!!!

03.05.2015:

Sledujte tuto neděli na ČT Sport

Živě: – ČT sport - neděle 3. 5. – 08:50    Opakování: – ČT sport - neděle 3. 5. – 23:50

       BLESKOVKA !!!!!                                                                                  POZOR VIDEO ZDE!!!

Letohraďáci na Mezinárodním pražském maratonu 2015

Po vítězství na Juniorském maratonu v Pardubicích postupuje družstvo běžců z Letohradského soukromého gymnázia do národního finále této soutěže. Finále se uskuteční v rámci světoznámého Volkswagen Prague Marathon 2015.

Podle pravidel absolvuje 10 závodníků trať 42km štafetovým během. Tým LSG se postaví na start ve složení:

Jirka Moravec, Tomáš Mikyska, Natálie Jurčová, Vojtěch Macháček, Dora Novotná, Petr Opletal, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Vojtěch Mlynář a Mikuláš Karlík.

Závodníkům národního kola juniorských maratonských štafet je na startu Mezinárodního pražského maratonu tradičně vymezeno startovní místo na čele startovního pole. Letohradské borce tedy budete moci zahlédnout také ve vysílání ČT v neděli 3. května – až za nimi vyběhne na trať světová vytrvalostní elita z Etiopie či Keni.

Ivana Šemberová Vávrová, Jan Řehák        POZOR VIDEO ZDE!!!


1193 aktualit (24 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 6 | 7 | 8 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


DOPORUČUJEME POUZE TO, S ČÍM MÁME DOBRÉ ZKUŠENOSTI!!
 
 

Aktuálně nový a cenově velmi zajímavý Mobilní operátor!
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO