Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Výuka
Uchazeči
QR
grletohrad.png
Pro maturanty
Zahraniční akce
Nadační fond
Volný čas
Kurzy - dospělí
Studenti
Spolupracujeme
Naše město
Navštívili nás
Aktuality

Co kdy a kde ?


06.02.2015:

Máme zlato !!! Olympiáda v českém jazyce - 1. místo

1. místo v okrese pro LSG !! Stává se již příjemným pravidlem, že studenti LSG v se umísťují na předních místech ve vědomostních soutěžích a olympiádách.

Tentokrát přišla skvělá zpráva z Ústí nad Orlicí: Eva Švecová z tercie LSG vyhrála Okresní kolo olympiády v českém jazyce a z prvního místa postupuje do krajského finále!

Gratulujeme a děkujeme. Poděkování za úspěšnou účast patří také Kláře Odehnalové z kvarty. No a těšíme se na výsledky našich studentů i v dalších předmětech (olympiády se teprve rozjíždí...).

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde                                          Když se daří, tak se daří...

05.02.2015:

Závěrečný workshop  nazvaný „Zpátky doma“ projektu Visegradského fondu

 Srdečně Vás zveme na závěrečný workshop  nazvaný „Zpátky doma“ projektu Visegradského fondu „Boříme národní stereotypy“, který se koná v úterý 10. února od 15.00.  Studenti budou prezentovat svá videa či fotografie z jednotlivých návštěv. Program setkání byl bohatý a o zážitky nebyla nouze, proto bude jistě závěrečný workshop zajímavý i z pohledu návštěvníka.

Cílem projektu je detailněji poznat země Visegradské čtyřky a pokusit se o jiný než jen tradiční náhled na kulturu a obyvatele země. 

Těšíme se na setkání 

Eva Kmoníčková, Ondřej Padalík, Jitka Macháčková a Marek Machačný 

04.02.2015:

Lesní školka hledá nadějné malé herce

(přetiskujeme článek z Orlických novin s vlastními fotografiemi)

Letohrad – V lesním klubu Strom života v Letohradu se chystají nazkoušet představení – muzikálovou pohádku Tři Bratři od Zdeňka a Jana Svěrákových. Zdejší děti uchvátily texty písní a chtějí hrát, ale některé role stále nemají své protagonisty, protože ochotníků je zatím málo.

Proto vedoucí klubu oslovují veřejnost s výzvou, aby se zapojila. Hledají ještě tři malé herce nebo hravé „dospěláky". Nový spolek malých ochotníků vede Lída Gregorová.

Školka má v současnosti volnou kapacitu a ráda přijme další děti, kterým dopřeje zpestření předškolní výuky. Pravidelně klub třikrát v týdnu navštěvuje skupinka pěti dětí. Ačkoliv v Letohradu funguje teprve pět měsíců, mohou pedagogové ze svých zkušeností říci, že pokud má dítě pravidelnost v docházce, vnímá to velice dobře. Rodičům nabízí, ať ji vyzkouší. Děti se tu učí tvořivosti a v malém kolektivu do 12 dětí můžou dělat aktivity, ke kterým se normálně nedostanou.

Pomáhají například s přípravou oběda, počítají, krájejí, strouhají, umývají si po sobě talíř, čekají, až všichni zasednou k jídlu, a společně si popřejí. Dopoledne tráví na čerstvém vzduchu, zabaví se pohybem a poznáváním přírody. Vše se tu snaží sladit s principy předškolního vzdělávání a naplňovat tak jeho cíle hravou formou.

Redakce Orlických novin

(Lesní klub Strom života zřizuje Letohradské soukromé gymnázium - poznámka LSG)

 

Článek o Lesním klubu přímo na stránkách Deníku si můžete přečíst zde .....

30.01.2015:

Lesní klub - Strom života - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.

Lesní školka, družina, kroužky, akce pro děti, pro rodiče s dětmi, akce pro rodiče

Srdečně Vás zveme tuto sobotu na akci:

logo.jpg

OSLAVA HROMNIC

sobota 31.1.2015 od 14:00

Sledujte pravidelně webové stránky: lesniklub.lsg.cz

Máme novou fotogalerii, kterou si můžete spustit zde

Zřizovatelem Lesního klubu je Letohradské soukromé gymnázium - obecně prospěšná společnost..

A přijďte se podívat.

Zde si můžete stáhnout a prohlédnut přehled akcí připravovaných na únor 2015

Lesní Klub Strom života zahajil svoji činnost v pondělí ráno - 7. července 2014

29.01.2015:

Mistrovství Evropy juniorů – skvělý výsledek Milana Žemličky

milan.jpgBiatlonista Milan Žemlička, student LSG, udělal další důležitý krok ve své sportovní kariéře. Před dvěma týdny se složitým klíčem, kde absolvoval čtyři nominační závody, nominoval do juniorské reprezentace v biatlonu a odjel na Mistrovství Evropy juniorů do Estonska.

Tam se mu podařilo udělat skvělý výsledek. I přes to, že je šampionát vyhlášen pro juniory o rok až dva starší než je Milan, podařilo se mu v této mezinárodní konkurenci dojet na krásném 15. místě. V závodu startovalo celkem 70 borců z celé Evropy. Milan jednoznačně ukázal, že jako jeden z nejmladších reprezentantů tohoto šampionátu, patří do světové špičky ve svém oboru.

V této věkové kategorii bude soutěžit ještě další dva roky. To už bude jistě pomýšlet na medaile. Gratulujeme, Milane.

A držíme palce i další studentce LSG, septimánce Dorce Novotné, která v této době reprezentuje Českou republiku na Zimním evropském olympijském festivalu mládeže v Lichtenštejnsku. Pozdrav přímo od Dorky si můžete shlédnout zde:

https://www.facebook.com/olympijskytym

28.01.2015:

Přijímací řízení pro další školní rok 2015/2016 je zahájeno

16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu

Přijímací řízení v 7 krocích aneb Malý průvodce přijímacím řízením

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2015/2016 - 1. kolo

Přijímací zkoušky nanečisto

Přihláška ke stažení


Vážení rodiče budoucích studentů, milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

s blížícím se termínem podávání přihlášek na střední školy se zcela jistě opět rozproudí ve veřejnosti i v médiích tradiční diskuze o systému přijímacích zkoušek.

Tím spíše, že Pardubický kraj letos zavádí na svých (krajských) středních školách od roku 2011 již čtvrtý (!) model přijímacích zkoušek - tedy co rok, to změna.

Objektivně však nutno dodat, že k letošní změně byl Pardubický kraj donucen poněkud chaotickou aktivitou Ministerstva školství...

Letohradské gymnázium kráčí v tomto ohledu již léta, řečeno s Franzem Kafkou, vyrovnaným krokem. Nikdy jsme o zrušení přijímacích zkoušek neuvažovali. Jsou pro nás nejen prostředkem k seřazení uchazečů do jakéhosi žebříčku, ale především nám skvěle slouží ke zjištění, v jakých tématech mají budoucí studenti mezery – a tedy na jaká témata mají naši kantoři v prvních měsících studia zaměřit svoji pozornost.

Nadále ovšem také považujeme za rozumné umožnit žákům, kteří na své základní škole dosahují vynikajících výsledků, vstup na gymnázium bez nutnosti absolvovat testy. Jedná se o výraz naší důvěry v práci kolegů na základních školách, ale také o naše přesvědčení, že trvale dobře pracující žák má být při vstupu na zvolenou střední školu odměněn alespoň malým benefitem. Navíc se domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 klasifikační období lze o schopnostech uchazeče vyčíst více než ze dvou či tří zhruba hodinových přijímacích testů...

LSG tedy stejně jako v letech předchozích nabízí přehledný a jednoduchý systém přijímacího řízení, který lze shrnout do dvou bodů:

buď dobře pracujete na své základní škole – pak na Vás čeká bonus v podobě přijetí bez nutnosti konat přijímací testy

nebo přijdete, vykonáte zkoušky z Vám známého učiva ZŠ a do 24 hodin víte, zda a kde budete od září studovat.

V každém modelu přijímacího řízení by přeci mělo jít o jediné – pokusit se učinit krok ke světu, v němž výuční list bude zase průkazem šikovného řemeslníka, maturita na odborné škole zárukou solidních profesních znalostí daného oboru a vysvědčení z gymnázia pak nejlepší vstupenkou ke studiu skutečně kvalitní univerzity. A právě o to usilujeme.

Na internetové stránce www.lsg.cz naleznete veškeré informace o přijímacím řízení na LSG, o důležitých termínech, které byste neměli promeškat, a naleznete zde také formulář přihlášky spolu s informacemi ohledně vyplnění zápisového lístku.

Budeme velmi rádi, když Váš zápisový lístek bude ve finále směřovat na Letohradské gymnázium. Jsme připraveni pomoci Vám nejen kvalitně zvládnout středoškolské učivo, ale také získat sebevědomí, rozhled a dovednosti nezbytné pro následné studium na univerzitě.

Přeji Vám šťastnou volbu své střední školy.

Vratislav Šembera, ředitel školy


16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu

Přijímací řízení v 7 krocích aneb Malý průvodce přijímacím řízením

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2015/2016 - 1. kolo

Přijímací zkoušky nanečisto

Přihláška ke stažení

28.01.2015:

Velká věda malému městu

Unikátní seriál přednášek špičkových osobností české vědy zahájil v roce 2015 vědecký pracovník Katedry meteorologie Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a populární televizní „rosničkář“ Mgr. Michal Žák, Ph.D.

Jeho přednáška na téma Jak dobré jsou současné předpovědi počasí? proběhla opět za hojné účasti veřejnosti a, jak vidno z fotografie, k radosti studentů LSG.

Pro následující přednášky očekávejte další překvapení…

Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!!

Milada Marková, Vratislav Šembera, Václav Kotyza, LSG

▲  S panem "rosničkou" Michalem Žákem z ČHMÚ a ČT

26.01.2015:

Vědomostní soutěže zahajují

Jako každoročně i letos se s blížícím 2.pololetím školního roku přibližují 444555_1.jpgi okresní kola vědomostních olympiád.

Jedna z prvních letošních zpráv přišla od pořadatelů okresního kola olympiády dějepisné. LSG se zaměřuje především na soutěže přírodovědně - technické a jazykové, ale o to jsem raději, že letos mohu poděkovat za úspěšnou účast také našemu dějepisci, Honzovi Stránskému z kvarty. A pogratulovat k postupu do krajského kola soutěže.

Výsledková listina je ke stažení dostupná zde

Vratislav Šembera

21.01.2015:

Visegrádský výměnný pobyt studentů LSG – přišly první zprávy z Polska

Zdravíme z Kalisze (20.1.2015).

Cesta vlakem trvala 8 hodin, ale uběhla poměrně příjemně. Delší čekání nastalo jen ve Wroclawi, to jsme ale využili rychlým výletem do centra. Do cíle cesty jsme dorazili o páté hodině večerní, přesun studentů do rodin a náš kantorský se odehrál velmi rychle.
Ráno proběhla tradiční prohlídka školy, již odpoledne jsme vyrazili na první výlet, a to do průmyslového muzea na někdejší rusko – pruské hranici. Odpoledne následovala procházka městem s velmi vtipným výkladem z úst otce jedné z polských kolegyň. Aby té kultury nebylo hodně, večer jsme strávili výbornou sérií na bowlingu.

Dnes ráno nás v historických prostorách oficiálně uvítal místostarosta Kalisze, následoval výjezd do rodiště a muzea významné místní spisovatelky. Odpoledne jsme zavítali do zámku Goluchow, který je obklopen anglickým parkem z 19. století. Na okraji parku jsme navštívili oboru s daňky, polodivokými koňmi a především zubry. Polští bizoni se nám dosti líbili, ale nakonec jsme před jejich kouřícími nozdrami utekli do školy, kde nás čekalo kuchařské odpoledne.

Přes počáteční nesmělost se smíšeným teamům ze všech zemí podařilo ukuchtit solidní salátek, pirožky a slepičí vývar. Úterní podvečer jsme zakončili návštěvou aquaparku.

Další stránka s informacemi a foto je zde: Visegrádský výměnný pobyt studentů LSG - Polsko

Marek Machačný, Ondra Padalík a študáci

   
15.01.2015:

Zveme Vás na přednášku: Mgr. Michal Žák, Ph.D.

Velká věda malému městu

LSG: unikátní seriál přednášek špičkových osobností české vědy pokračuje i v roce 2015!

V novém roce zahájíme přednáškou, kterou povede vědecký pracovník Katedry meteorologie a ochrany prostředí Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vám jistě dobře známý z České televize…

Mgr. Michal Žák, Ph.D.

Jak dobré jsou současné předpovědi počasí?

Čtvrtek 22. ledna 2015 v 16 hodin

Autor představuje téma své přednášky v následující anotaci:

„Předpovědi počasí patří k nejsledovanějším informacím v médiích. Objektivně došlo v posledních 30 letech k výraznému zkvalitnění předpovědí stejně jako k prodloužení délky předpovědního období. Někdy to ale širokou veřejností takto vnímáno není - kromě jistého subjektivního faktoru hraje roli i fakt, že ne vždy jsou předpovědi patřičně interpretovány a pochopeny.

V rámci přednášky vysvětlíme pojmy, které se často objevují v předpovědích počasí. Hlavní pozornost ale bude věnována současným předpovědním metodám, jejich možnostem a tomu, jak dobré jsou dnes používané předpovědní modely.“

                              I vědu lze podat vtipně a populárně. Přijďte se přesvědčit.

                                 Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!!   

Milada Marková, Vratislav Šembera, LSG

13.01.2015:

Školu nedělá počítač, tablet či interaktivní tabule… Školu dělají lidé!

Nové milénium sotva „dostalo občanku", a tak se nabízí otázka, jaké je podle Vás v tom novém tisíciletí české školství a jaké by mělo nebo mohlo být?

pan_reditel_sembera.jpg.jpgNo to je ovšem kardinální otázka! Na odpovědi se obvykle neshodnou ani renomované instituce, které se ke zkoumání českého vzdělávacího systému občas odhodlají. Obávám se tedy, že učitel matematiky z malého podhorského gymnázia na tom s odpovědí nebude o mnoho lépe…

Tedy alespoň několik postřehů. Především – velmi záleží na tom čím, jakými kritérii české školství měříte. Jedním z nich může být např. posun, který naše školství učinilo od roku 1989. Z tohoto pohledu to není špatné. Za posledních 25 let (či za 15 let od začátku milénia) se mnohé nepochybně povedlo – rozšířila se nabídka škol, vykvetly školy s alternativní výukou, rodič (žák) se naučil školu vybírat mimo jiné i podle kvality. Student již dávno není pouhým objektem vzdělávání. Rodiče mohou v celkem rozumné míře zasahovat do chodu škol a do jejich směřování. To vše nebývalo zvykem… a to vše je dnes v českém školství samozřejmé. Navíc ve školách jsou stále ještě nadšenci, kteří, i přes častou systémovou „nepodporu", chtějí děti opravdu něco naučit. Ubývají sic, ale ještě jsou!

Pokračování rozsáhlého rozhovoru s ředitelem naši školy pro Deník najdete zde...

13.01.2015:

Přijímačky nanečisto v roce 2015

Tak jako v minulosti (tradice od roku 2002), i letos umožníme zájemcům o studium na LSG vyzkoušet si nanečisto naše přijímací testy (z matematky, českého jazyka a všeobecn ého přehledu). 

Termín: středa 4. března od 15:00 do 18:00

Přihlásit se můžeš: poslat e-mail na adresu lsg@lsg.cz nebo

zavolat na telefony 777 022 810 či 465 622 249

Podrobné informace najdete již brzy zde

Přihlašovací formulář ke zkouškám nanečisto

Podrobné informace ke zkouškám nanečisto 

13.01.2015:

Významná ocenění pro studenta LSG

Václav Kotyza, letošní maturant LSG, měl i závěr roku ve znamení dalších ocenění. Nejprve začátkem prosince převzal z rukou Petra Fialy, starosty Letohradu, ocenění "za reprezentaci města Letohrad i nad rámec České republiky". Více informací z tohoto příjemného ceremoniálu, který se odehrál v obřadní síni zámku, si můžete přečíst zde:

No a v samotném závěru roku se zmínka o Vaškových nevšedních úspěších objevila také v oficiální Ročence 2014 deníku MF DNES (viz fotografie).

   
07.01.2015:

Další visegrádský výjezd

Ještě neopadly dojmy z cesty do Budapešti a Bratislavy a už chystáme další cestu do zahraničí. Se studenty našeho gymnázia tentokrát zamíříme na výměnný pobyt do Polska, našim cílem bude stotisícové město Kalisz ve středním Polsku. Již teď víme, že se můžeme těšit na historické centrum, přírodní rezervaci se zubry a především na setkání s dětmi a kantory ze země, která pro nás i přes svoji blízkost zůstává neznámá.

„J teraz cieszymy się na spotkanie w Polsce“. Usmívající

Marek Machačný, Eva Kmoníčková

05.01.2015:

Rafťáci oslavili Štědrý den na vodě.

Ani na Vánoce si neodpustili vodáci z RK Gymnázium Letohrad vyjížďku na řece. Hned ráno se sešli u loděnice v Žamberku a pohodovým tréningem letošní Štědrý den zahájili. Prima atmosféru jistě vytušíte z fotografií.

19.12.2014:

Předvánoční Vídeň

„A ještě malý pozdrav z Vídně. Poslední listopadový pátek jsme s našimi studenty opět navštívili rakouskou metropoli. I přes sychravé a upršené počasí jsme si užili příjemnou procházku v zámeckých parcích v Schönbrunnu a na Belvederu.

Zima a mrholení nás ale zaháněly do interiérů místních pamětihodností. Mohli jsme si tak déle než jindy vychutnat dávnověkou nádheru gotických lodí svatoštěpánského chrámu nebo voňavou útulnost vídeňských kaváren. Když se nám opět zachtělo do ulic, šli jsme se okouzlit sváteční atmosférou vánočních trhů před vídeňskou radnicí.

Příjemně prochladlí ale plni dojmů jsme se s příchodem večera vydali na cestu domů.“

   
19.12.2014:

Vážení rodiče, milí studenti, absolventi a přátelé školy,

dovolte, abychom Vám popřáli klidné a pohodové Vánoce. Do nového roku pak hodně zdraví, štěstí a víry v to, co konáme. Děkujeme Vám za přízeň i za důvěru a těšíme se na další spolupráci v roce 2015.

Za všechny zaměstnance a správní radu LSG

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Petr Šrámek, předseda správní rady LSG

17.12.2014:

                                                                                    Václav Havel

   
   
 5. října 1936 - 18. prosince 2011
17.12.2014:

Mikulášská nadílka 2014…

…tak se nám školou opět po roce prohnali pekelníci i andělé s Mikulášem a pokusili se nastolit řád a pořádek. Několik „známých firem“ skončilo doslova v pytli…

Tentokrát však Mikulášova družina LSG zavítala také do Domu s pečovatelskou službou v Letohradě, kde potěšila naše starší spoluobčany. Mrkněte se na fotografie.

Nová stránka 488

  
15.12.2014:

Utajený úspěch v literární soutěži

pulcova.jpgVýznamného úspěchu dosáhla Aneta Pulcová (sekunda) v soutěži Pardubické střípky 2014, kterou pořádá Krajská knihovna v Pardubicích.

Ve své kategorii získala pěkné 3. místo v literární části soutěže, letos na téma Tajemství hudby. A proč utajený úspěch? Aneta se do soutěže přihlásila sama!!! a její skromnost byla oceněna.

Přejeme mnoho dalších tvůrčích úspěchů.

05.12.2014:

Přehlídka vítězů - Galavečer - Nebojte se klasiků

Ve čtvrtek 4. 12. 2014 v 17:00 hodin se evangelickém kostele v Letohradě uskutečnil galavečer, na kterém vystoupili vítězové jednotlivých kategorií.

V letošním roce to byl již 16. ročník, této stále populárnější soutěže, do které se hlásí stále více dětí ze všech škol v okrese i mimo něj. Jak řekl v úvodní řeči ředitel Letohradského soukromého gymnázia pan Vratislav Šembera, je neuvěřitelné, kolik dětí se v dnešní uspěchané době věnuje klasické poezii a próze. Jen tak dál...

Fotografie jsou k vidění zde...: Nebojte se klasiků 2014

04.12.2014:

Otevřené mistrovství Prahy v Carromu

Dne 15.11. 2014 se skupinka gymnazistů (či hráčů hrajících pod hlavičkou LSG) (Laura Volejníková, Jakub Moravec, Adam Šimák, Lukáš Pavela) vyrazila zabojovat s předními evropskými hráči na otevřeném mistrovství Prahy ve staré indické hře carrom.
Jednalo se také současně o třetí turnaj o mistra ČR v carromu.

Pražský turnaj je specifický v tom, že se jej zúčastňují špičkový hráči z Polska, Německa, GB či Švédska (původem i Indové) a pro všechny české hráče se jedná o jedinečnou možnost poměřit s nimi své schopnosti. Mohu konstatovat, že od loňské účasti jsme zase udělali krok vpřed. Podařilo se nám urvat několik výher (s českými hráči) a atakovali jsme tak umístění v pětatřicítce nejlepších. Za námi tak zůstali hráči z Čech a dokonce jeden z německých hráčů. (Vše je na stránce www.carrom.cz).

Dosažené výsledky z Pražského turnaje nám pak pomohli v bodování o mistra ČR, kde máme dva zástupce v elitní dvacítce nejlepších. (konkrétně tedy Laura Volejníková 17. místo, Lukáš Pavela 20. místo, Kuba Moravec 21. místo, Míša Šilarová 28. místo).

Pro porovnání s ostatními si musíme uvědomit, že hrajeme carrom cca rok a půl a proti nám stojí hráči, kteří hrají i 5 a více let.
Jméno LSG Letohrad pak budeme dále šířit při únorovém mistrovství Polska v městečku Brzeg. Držte nám palce.

Jiří Pavela                 Více foto zde: Carrom Praha 2014

04.12.2014:

Zprávy z pobytu našich studentů v Bratislavě

Dle popisu Jitky Macháčkové a Hanky Kroumanové je akce velmi zdařilá. Hned ze začátku museli naši studenti a jejich pedagogický dozor překonat drobné překážky při cestě vlakem, ale vše zvládli a šťastně doputovali do Bratislavy.

V pondělí ráno se sešli ve škole plní dojmů z hostitelských rodin, prohlédli si školu, pracovali na workshopech s cílem bořit národní stereotypy a podívali se na známou slovenskou pohádku Perinbaba.

V úterý dopoledne byly na programu pracovní dílny – studenti se po skupinách střídali na laboratorních pracích z chemie, praktiku z fyziky, v hodině ICT se učili programovat a při hodině geografie soutěžily národní dvoučlenné týmy ve znalostech o jednotlivých zúčastněných zemích. Po obědě ve školní jídelně čekalo děti sportovní klání v tělocvičně (naše družstvo bylo třetí) a na závěr dne se společně učili slovenské národní tance.

Zprávy o počasí: prší, fouká a nad městem je „deka“. Nic moc, ale doufejme, že se počasí umoudří a Bratislava ukáže svou přívětivou tvář.

Eva Kmoníčková

První foto z Bratislavy.... Nová stránka 483

  
02.12.2014:

LONDÝN + Cambridge/Oxford/ + Paříž

7 denní poznávací zájezd s CK SPORT (RNDr. Martin Václavík)

Termín: neděle 19. - sobota 25. dubna 2015

Cena: 6 180,- Kč za osobu včetně 4x české polopenze a porce párků cestou zpět
 

Program:

1.den-odjezd ráno kolem 5 hodin z Moravy, přejezd Brno,Praha,Plzeň, SRN.

2.den- tunelem pod kanálem La Manche přejezd do Británie, dojezd do Londýna, prohlídka Londýna-Tower /korunovační klenoty/, katedrála Sv.Pavla, Trafalgarské náměstí, Piccadily, Buckinghamský palác, Westminster, Parlament, Big Ben, Downing Street, Národní galerie, Soho,návrat na ubytování, nocleh.

3.den-prohlídka města-muzeum voskových figurin /případně jiný program dle dohody, dům Sherlocka Holmese, Greenwich /nultý poledník, Královská observatoř, tunel pod Temží/, návrat do místa ubytování, nocleh.

4.den-celodenní výlet do Cambridge, návrat do místa ubytování,nocleh.

5.den-snídaně,celodenní výlet Oxford,večeře,nocleh.

6.den- odjezd na Eurotunel, přejezd do Paříže, prohlídka města /cca 9 hod/, noční přejezd.

7.den-dojezd do ČR v podvečerních hodinách.

Ubytování: 4 noci v karavanech pro 6-8 osob v Allhalows, /cca 60 km z Londýna, na pobřeží moře/, 3x2 lůžkové ložnice a obývací pokoj pro 7.a 8.osobu. Karavany mají WC a sprchový kout, obývací pokoj s kuchyňskou linkou s kompletním vybavením pro vlastní vaření.

Stravování: 4x česká samoobslužná polopenze.Vaří se ve služebním mobilonu.V autobusu možnost zakoupení občerstvení za Kč /nápoje, polévky/. Cestou zpět porce párků v ceně.

Doprava: Zájezdovým autobusem s lednicí, videem, možností zakoupení občerstvení.

Cena zahrnuje: Dopravu, 4x ubytování, průvodce, tunel, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje: Pojištění pro cesty a pobyt.

UPOZORNĚNÍ: do 9. prosince se musí nahlásit počet zájemců, do 19. prosince zaplatit zálohu 2 000,- Kč

Tato informace ke stažení nebo tisku pro kamarády v PDFku

Na zájezd se prosím přihlašujte: Eva Kmoníčková, eva.kmonickova@lsg.cz a telefon 737 939 664

28.11.2014:

Další ze série výměnných pobytů studentů LSG

Let’s break our national stereotypes - tentokrát na Slovensku

V neděli 30. 11. vyráží další skupina studentů LSG na (v tomto roce poslední) týdenní výměnný pobyt. Tentokrát do Bratislavy, kde navštíví své kolegy a přátele z Gymnázia pre mimoriadne nadané deti. Stejně jako před nedávnem v Letohradu a poté v Budapešti se i tentokrát společných aktivit projektu zúčastní skupiny studentů z partnerských gymnázií z Maďarska a Polska.

Výměnný pobyt na Slovensku je již třetí akcí společného projektu s názvem Let’s break our national stereotypes, který je částečně financován z fondů V4 (Visegrad).

Těšíme se na další setkání se studenty i vyučujícími.

Eva Kmoníčková, Jitka Macháčková, Hana Kroumanová

28.11.2014:

Přespolní běh - Video

Zajímavé video z přespolního běhu je umístěno na Internetu. Můžete se podívat i na naše studenty....

28.11.2014:

Mgr. Jan Veselý - Život ve vesmíru

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 od 17:00 jsme pro Vás uskutečnili další přednášku v cyklu Vědecký svět v učebnách LSG – Mgr. Jan Veselý, odborný vědecký pracovním hvězdárny v Hradci Králové.

Letos jsme zahájili tématem nadmíru lákavým: Život ve vesmíru – Historie pátrání a nové perspektivy.

   Několik záběrů z přednášky můžete vidět zde!

19.11.2014:

Pár střípků z výměnného pobytu v Maďarsku.

Studenti LSG absolvovali počátkem listopadu první část ze série výměnných pobytů v rámci projektu V4 s názvem Let’s break our national stereotypes. Vyrazili na týden do Budapešti navštívit své kolegy a přátele z Cisterciáckého gymnázia.

Na následujících odkazech si můžete o pobytu přečíst několik postřehů Kláry Odehnalové z kvarty, dále prohlédnout fotografie a konečně shlédnout povedený videosestřih 

Eva Kmoníčková, Ondřej Padalík                     

Fotoreportáž    Videofilm    Studentská výměna očima Kláry

Příjemné pokoukání…

   
19.11.2014:

Prima na seznamovacím kurzu

Ještě na začátku září se primáni se svým třídním, paní Macháčkovou a obětavými studenty septimy vydali na seznamovací kurz na mysliveckou chatu do Dolní Čermné.

I přes občas výhrůžné počasí se na nás většinu výletu smálo slunce, a tak jsme mohli poznávat sami sebe i nové kamarády v příjemném podzimním počasí. Kromě poznávacích a pohybových her jsme si našli čas i na trochu sportu. Korunou posledního večera pak byla zkouška odvahy, kterou i přes počáteční protesty všichni se ctí zvládli.

Chválu si také zaslouží i primánský přístup k jídlu – snad poprvé se vše a bez reptání snědlo. Za zmínku stojí i putování na chatu i odjezd. Nejprve jsme si užili parádní procházku, kdy se nám jen na minuty vyhnulo úplné zmoknutí. Na konci naopak proběhlo bleskurychlé sbalení a odchod, což se podařilo zvládnout za pouhou hodinku a půl.

Primáni, byli jste fajn. Díky.                       Další fotografie se nechají vidět zde....

Marek Machačný

   
14.11.2014:

Mgr. Jan Veselý - Život ve vesmíru

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 od 17:00 jsme pro Vás připravili další přednášku v cyklu Vědecký svět v učebnách LSG – Mgr. Jan Veselý, odborný vědecký pracovním hvězdárny v Hradci Králové.

Letos zahajujeme tématem nadmíru lákavým: Život ve vesmíru – Historie pátrání a nové perspektivy.

Autor představuje téma své přednášky v následující anotaci:

„Když v 17. století zjistili astronomové, že planety jsou tělesa podobná naší zemi, praktiTapeta_Vesm__r___Plan__ty_183_jpg_large.jpgcky automaticky se předpokládalo, že jsou venušané, marťané i měsíčňané. Pokračující poznávání sluneční soustavy nás donutilo optimismus podstatně zmírnit, ale ještě v polovině 20. století se předpokládalo, že na Marsu je rostlinstvo. Údaje z prvních kosmických sond naděje dále zredukovaly na pokusy o nalezení aspoň bakterií. Dnes už nehledáme ani bakterie, snažíme se najít místa, kde by život vůbec mohl existovat. Ve sluneční soustavě už jich mnoho nezbylo. Ale díky objevům nových světů je nadějných míst celá řada. Která to jsou?“

I vědu lze podat vtipně a populárně.

Přijďte se přesvědčit. Vstup zdarma. Vědecký svět v učebnách LSG. Nááádherná věda…!!!

Milada Marková, Vratislav Šembera, LSG

Nová stránka 479

   

14.11.2014:

Den otevřených dveří. Nestihli jste ho? Nevadí, stavte se kdykoliv...


     Děkujeme všem zájemcům, kteří navštívili naši školu. Moc si toho vážíme a věříme, že se Vám u nás líbilo. Již brzy se někteří z Vás budou moci najít na fotografiích. Sledujte pravidelně naše stránky. Stále se  něco děje.

Pokud jste dnešní Den otevřených dveří nestihli, nevadí, navštívit naši školu můžete kdykoliv. Rádi Vás uvidíme. A nebo se můžete těšit na jarní opakování.

Vratislav Šembera, ředitel školy

A na prohlídku naší školy se také můžete vydat ve fotografické reportáži zde...

Nebo si prohlédnut jednotlivé učebny v panoramatických pohledech

   
10.11.2014:

Nenechte si ujít výjimečnou příležitost - Dětská imunita s Mgr. Olgou Bečvářovou

06.11.2014:

Třídní schůzky (a PORODIČÁK !!!) 

Vážení rodiče, dovolte, abych Vás pozval na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých dětí, případně konzultovat jiné záležitosti, které se jich týkají. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2014 od 16 hodin do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část budou mít schůzky rodičů primy (třídní profesor Marek Machačný), kvarty (Hana Kroumanová) a kvinty (Ivana Šemberová Vávrová). Tato společná část začne také na 16.00 hodin a nebude delší než 30minut.

Již tradiční součástí třídních schůzek je "Porodičák" - přátelské setkání rodičů, pedagogů, studentů a přátel LSG. Tentokrát (nejen) na téma Jak kouzlit a okouzlit…

Pozvánku s podrobnostmi přímo od organizátora této akce, pana doktora Šrámka, si prosím přečtěte níže.

Těšíme se a přejeme pohodové podzimní dny.

Vratislav Šembera

PORODIČÁK

Vážení rodiče, milí studenti, přátelé LSG!

Srdečně Vás zvu na další Porodičák – pohodové setkání po skončení rodičovských schůzek. Sejdeme se ve čtvrtek 13.11. v 18 hodin v učebně geografie.

Budeme mít vzácnou příležitost jako první vidět fotografie a poslechnout si vyprávění profesorů a studentů LSG, kteří se o víkendu vrátí z výměnného pobytu v Budapešti.

Od 18.30 bude naším hostem mistr magie pan Miloš Bednář, který nám ukáže Jak kouzlit a okouzlit. Dozvíte se, jak vykouzlit úspěch v životě. Poradí, jak získat srdce milované osoby.

Prozradí, jak okouzlit maturitní komisi. Ukáže, jak lze rychle zbohatnout. A pro nás starší: jak si zapamatovat až 100 pojmů rychle a snadno. A předvede magii, při které se tají dech….

Petr Šrámek

06.11.2014:
06.11.2014:

První zprávy z výměnného pobytu studentů LSG v Maďarsku

Posuďte sami, jak si naši studenti užívají výměnného pobytu v prosluněné Budapešti. Prozatím jsme zhlédli budapešťský hrad a chrám sv. Matyáše. Cisterciácké gymnázium na nás velmi mile zapůsobilo.

Zúčastnili jsme se úvodního programu, který zahrnoval seznamovací hry, hodinu maďarštiny a lekci čardáše. Zítra nás čeká slavnostní den patrona školy, což v rámci zdejšího gymnázia představuje jeden z nejvýznamnějších dní ve školním roce. Workshopů se účastní všech 900 studentů školy.

Z večerní Budapešti Vás zdraví Eva a Ondra

Fotografie jsou ve vývojce a v ustalovači.....

  
03.11.2014:

Den otevřených dveří

Vážení uchazeči o studium, vážení rodiče, přátelé školy, milí absolventi z let minulých, dovolte mi Vás srdečně pozvat na tradičně pořádaný Den otevřených dveří, který se v LSG uskuteční

ve středu 12. listopadu 2014 od 16 hodin

Budu upřímně potěšen, pokud se rozhodnete nás navštívit. Přijďte se podívat na gymnázium s nejširší vzdělávací nabídkou v regionu. Připraveni coby provaděči jsou pro Vás jako vždy naši studenti.

Pokud však budete mít zájem slyšet některé informace i přímo od ředitele či předsedy správní rady, budeme Vám k dispozici k popovídání a představení naší školy. Ptejte se nás na cokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Jsme tu pro Vás.

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme příjemné podzimní dny.

Zájemci o program našeho Lesního klubu Strom života, který nabízí lesní školku, družinu, kroužky a spoustu dalších hodně zajímavých věcí, budou mít možnost navštívit také jeho prezentaci... Stránky lesního klubu

Vratislav Šembera, ředitel školy

30.10.2014:

Nebojte se klasiků - Populární a tradiční recitační a dramatická soutěž...

Soutěž je určena žákům a studentům všech stupňů a typů škol a je vyhlášena v těchto oborech a kategoriích:

A – sólový přednes
B – recitace s hudebním doprovodem
C – recitační skupiny

Kategorie:

1 – MŠ
2 – 1. Stupeň ZŠ
3 – 2. Stupeň ZŠ (6. A 7. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)
4 – 2. Stupeň ZŠ (8. A 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)
5 - SŠ, SOU, OU

Délka vystoupení u jednotlivců maximálně 5 minut, u recitačních skupin 10 minut.

Termíny:

V úterý 25. 11. 2014 ve 13:00 hodin v budově lsg proběhne soutěž kategorie 1 (MŠ) a kategorie 2 (1. Stupeň ZŠ).

Ve čtvrtek 27. 11. 2014 ve 13:00 hodin v budově lsg proběhne soutěž kategorie 3 a 4 (2. Stupeň ZŠ), kategorie 5 (SŠ, SOU, OU).

Ve čtvrtek 4. 12. 2014 v 17:00 hodin se evangelickém kostele v Letohradě uskuteční galavečer, na kterém vystoupí vítězové jednotlivých kategorií.

Uzávěrka přihlášek: 21. 11. 2014

Pozvánka je ke stažení zde....

30.10.2014:

Zkuste u nás: Kroužek fotografie a hudební výuka - vše v angličtině

LSG nabízí i veřejnosti (žákovské i dospělé…) možnost připojit se ke kroužku Fotografie s britským rodilým mluvčím Ianem Wiebkinem.

Dle jeho vlastních slov: „You do not need an expensive camera to take good photographs - a mobile phone can take great pictures. You will learn about exposure, composition and how to break the rules to get great pictures. You will critique your own and others images as well as having fun with practical exercises.“

Fotografická setkání jsou vždy ve čtvrtek od 17.00 v učebně IVT na LSG.

Dále LSG nabízí možnost připojit se k hudební výuce s Marcosem Frangosem. Vyučuje zpěv, hru na bicí, djembe, kytaru a basovou kytaru; to vše v angličtině.

Podrobnější informace poskytuje Eva Kmoníčková.

30.10.2014:

Let’s break our national stereotypes - vyjíždíme na cesty

V pondělí 3. 11. vyráží studenti LSG v rámci projektu V4 s názvem Let’s break our national stereotypes do Budapešti navštívit své kolegy a přátele z Cisterciáckého gymnázia. V Maďarsku stráví týden.

Čeká nás prohlídka školy, účast na hodinách angličtiny a maďarštiny, budapešťské památky, workshop se členem parlamentu, vaření guláše, lukostřelba, exhibice talentovaných studentů, návštěva Visegradu atd.

Vrcholem pobytu bude Emericus Ball – tradiční školní ples s mezinárodní účastí. Těšíme se, až se znovu setkáme s maďarskými studenty a vyučujícími, kteří před pár týdny přijeli do Letohradu.

Eva Kmoníčková, Ondřej Padalík

27.10.2014:

Ještě několik dojmů z republikového finále v přespolním běhu

22. 10. 2014 jsme po úspěšném krajském kole vyrazili do Hradce Králové na kolo republikové. Zastupovali jsme náš Pardubický kraj ve třech kategoriích – starší žákyně (Natka Smrčková, Klára Macháčková, Žaneta Kroulíková, Míša Šilarová), starší žáci (Martin Bednář, Tomáš Mikyska, Vojtěch Macháček, Matyáš Urban, Kuba Moravec) a dorostenky (Dorotka Novotná, Natka Jurčová, Eliška Kalousová, Káťa Faltusová, Nika Zemanová, Anička Siatková)

Dorostenky: Po příjezdu se nám začala trochu klepat kolena, když jsme potkávaly spoustu namakaných závodníků ze sportovních škol. Díky silné podpoře p.prof. Šemberové Vávrové, Bergiho a ostatních z naší výpravy jsme byly ale nakonec schopné bez problémů zahájit náš závod. Po velmi krušném startu (v každé kategorii bylo 14 družstev a na hromadném startu tedy pokaždé okolo 80 závodníků!) jsme stejně měli opět nakonec většinu týmu na předních pozicích.

Po napínavém sčítání míst (soutěžila šestičlenná družstva a sčítalo se pořadí prvních čtyř členů z družstva), vešla do naší chatičky ( zázemí na převlečení) p. Šemberová Vávrová a s kamenným výrazem nám oznámila, že………………….jsme PRVNÍ!!! O dvanáct míst! Celou chatou se ozývalo pištění a jásot. Nemohly jsme tomu uvěřit ještě ani na stupních vítězů. Pocity byly nepopsatelné.

Nesmíme zapomenout na naše starší žákyně a starší žáky, kteří se ve velmi silné konkurenci umístili na krásném 9. a 8. místě.

Eliška a Anička

P.S.: Jako „trenéři“ výpravy dodejme, že družstvo dorostenek LSG neoslnilo jen svými výkony, ale i svým vystupováním, zapletenými copy a lýtky v duhových podkolenkách! Zkrátka zlatý DUHOVÝ TÝM! (Na fotografii vidíte naše děvčata s členkou Olympijského výboru paní Květou Jeriovou Peckovou.)

Bergi a Iva

27.10.2014:

Proběhly další studentské výměnné pobyty na LSG

První mezinárodní setkání projektu „Pojďme bořit národní stereotypy“ („Let’s break our national stereotypes”) pod záštitou Visegradského fondu proběhlo úspěšně. Naši školu navštívilo 24 studentů a 6 učitelů z Polska, Maďarska a Slovenska.

Uplynulý týden očima Kláry Odehnalové z kvarty:

Byla to pro nás dobrá zkušenost a doufáme, že se hostům u nás v Letohradě líbilo. Celých pět dní jsme navštěvovali významná místa v Letohradu, navzájem diskutovali a učili se o „našich“ zemích, zvycích a kultuře.

Já jsem se například od mé maďarské slečny dozvěděla, že citron v čaji netopí, nýbrž jen vymačkává. Pro mnohé je to možná normální, ale já jsem se ještě s tímto nesetkala. Věřím, že se návštěvníkům v našem málem městečku líbilo; má svěřenkyně pěla jen chválu.

Po pěti dnech jsme se byli nuceni rozloučit, projekt však dále pokračuje. V průběhu dalších tří měsíců se uskuteční výjezdy studentů LSG za „našimi“ cizinci do jejich zemí, kde strávíme dalších pět takových dní.

Jsem velice ráda, že jsem se do projektu zapojila, je to skvělá zkušenost.

Už jen těch pět dní mě velice posunulo v anglickém jazyce, našla jsem si nové přátele a naučila se spoustu nových věcí. V listopadu vyrážíme do Budapešti, tak šťastnou cestu!

Petra Matoulková a Anička Římánková z tercie:

V neděli 5. 10. 2014 přijeli do Letohradu hosté z Polska (gymnázium v městě Kalisz), Slovenska (Bratislava) a Maďarska (z gymnázia v Budapešti). Vybraní studenti ze sekundy, tercie a kvarty LSG je na pět dní ubytovali.

Během týdne brali studenti své hosty do školy, kde měli připravený společný program. V pondělí navštívili jednotlivé třídy, poté byli oficiálně přivítáni panem starostou a odpoledne proběhl workshop. Následující den jsme si prohlédli Orlickou tvrz a kostel, po obědě jsme smažili bramboráky, zdobili perníčky a v podvečer pak zhlédli film Kolja.

Středa byla zasvěcena pohybu: dopoledne jsme navštívili biatlonové středisko, kde jsme si za pomoci členů biatlonového oddílu z naší školy mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchovek a jízdu na kolečkových bruslích. Odpoledne došlo i na tanec (tančili jsme polku) a několik pohybových her.

Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Neratova, Králík a na Hedeč. V pátek před odjezdem se byli naši hosté podívat v Muzeu řemesel.

Amy Šafářová ze sekundy:   

Když jsem se dozvěděla, že budu mít na starost Polku, jásala jsem. Říkala jsem si, že se spolu dobře domluvíme, když ne anglicky, tak česko-polsky. První den pobytu jsme byly dost nesmělé. Pak jsme se lépe seznámily, zahrály pár her a bylo to hned lepší.

Následující dny byly velmi vysilující, program byl nahuštěný. Pokud vůbec zbyl v podvečer čas, obvykle jsme ho opět trávili v celé mezinárodní skupině studentů pohromadě.

Den odjezdu byl smutný. Bavilo mě mluvit s někým, kdo nerozumí a nemluví česky.

Všechny fotografie najdete zde....

26.10.2014: Lesní klub Strom života

NOVÉ - Provoz o prázdninách nepřerušen. Otevřeno máme v pondělí 27.10 i ve středu 29.10

A další NOVÉ - Na podzim se připravuje mnoho různých akcí pro veřejnost

logo.jpg

Například:ŠICÍ DÍLNA pondělí 27.10. 2014 od 9 hod

Sledujte pravidelně webové stránky: lesniklub.lsg.cz

 A přijďte se podívat.

Náš lesní klub splňuje všechny požadavky zákona o dětských skupinách, ať už jej poslanci schválí či nikoliv. Zřizovatelem klubu je obecně prospěšná společnost Letohradské soukromé gymnázium.                  

Lesní Klub Strom života zahajil svoji činnost v pondělí ráno - 7. července 2014

24.10.2014:

Václav Klaus mladší  na LSG!!! 

Ve čtvrtek 23. října 2014 navštívil LSG dlouholetý ředitel elitního českého gymnázia a ZŠ a především nadšený kantor Václav Klaus mladší.

Ještě před podvečerní besedou pro veřejnost si hosta užili naši sextáni: coby středoškolský učitel matematiky a geografie souhlasil s naším návrhem a připravil si (a odučil) právě v sextě hodinu matematiky (Teorie funkcí).

V__clav_Klaus_ml._foto.jpgHlavním důvodem jeho návštěvy  však byla beseda, kterou jsme připravili pro veřejnost - tentokrát o žhavých tématech českého školství. Příjemných překvapení bylo na besedě více, jedno z nich však je obzvláště potěšující (a nadějné) - problematika školství není veřejnosti (přinejmenším v okolí Letohradu Mrkající) vůbec lhostejná. Sál byl plný.

Po ukončení besedy proběhla autogramiáda. Během ní Václav Klaus podepisoval zájemcům svoji netradiční učebnici Matematika pro trojkaře.

24.10.2014:

Možná přijede i Grygar......

Odkaz na článek v Orlických novinách...

Čtěte s námi a očekávejte podrobnosti!!!

23.10.2014:

Právě dnes: Václav Klaus mladší: České školství..? Vyznáte se v něm?

V__clav_Klaus_ml._foto.jpg

Čtvrtek, 23. října 2014 v 16 hodin

(Koncertní sálek ZUŠ v levém křídle zámku)

LSG vás zve na besedu s dlouholetým ředitelem elitního českého gymnázia a základní školy a nositelem celé řady zajímavých a neotřelých myšlenek.

Václav Klaus mladší se většinu svého profesního života zabývá žhavými tématy, která se týkají aktuálních problémů českého školství. 

Po ukončení besedy bude následovat autogramiáda (netradiční učebnici          V. Klause „Matematika pro trojkaře“ si můžete k podpisu přinést s sebou, v malém množství bude k prodeji na místě za 220,- Kč).

Vstup zdarma.

Petr Šrámek, Vratislav Šembera, LSG

22.10.2014:

Máme mistryně republiky!!! Zlato putuje na LSG. Velmi šťastný

DSC01049.JPG

22. října, 14.00 - Čerstvá zpráva z Hradce Králové

Výprava LSG  na republikovém finále v přespolním běhu je nadmíru úspěšná: družstvo starších dívek ve složení Dorka Novotná, Natka Jurčová, Anička Siatková, Eliška Kalousová, Katka Faltusová a Nika Zemanová obsadilo 1. místo a veze domů titul mistryň.

V nepřívětivém počasí se jejich pestrobarevné podkolenky  zjevně míhaly nejrychleji Smějící. Gratulujeme, holky!!!

Poděkování za reprezentaci LSG patří také oběma mladším družstvům: chlapci skončili na 8. místě, děvčata pak obsadila ve své kategorii 9. místo.

Díky, Vratislav Šembera 

22.10.2014:

Jedeme na republiku!!

Tři družstva LSG po drtivém vítězství v krajském kole dnes odjela na republikové finále v přespolním běhu. Několik rychlých vět od nejlepších školních běžců v kraji (sesmolených těsně před odjezdem Popletený ) Vám zde přinášíme:

Ve čtvrtek (9. října) jsme vyrazili na Krajské kolo v přespolním běhu středních škol do Pardubic. Z okresu postoupila z LSG celkem tři družstva: družstvo chlapů a dívek z nižšího stupně gymnázia, z vyššího stupně pak družstvo starších dívek.

Od počátku jsem se všichni těšili a věřili si na nejlepší výkony a postup na republiku. A k tomu také došlo!!! Všechna naše družstva postoupila s přehledem z prvních míst na republikové finále. To proběhne 22. října (právě dnes Velmi šťastný ) v Hradci Králové.

Držte nám palce - uděláme všechno, aby pro nás republika dopadla stejně dobře jako kraj.

Dorka, Natka, LSG

13.10.2014:

Václav Klaus mladší: České školství..? Vyznáte se v něm?

Čtvrtek, 23. října 2014 v 16 hodin

LSG vás zve na besedu s dlouholetým ředitelem elitního českého gymnázia a základní školy a nositelem  nositelem celé řady zajímavých a neotřelých myšlenek.

Václav Klaus mladší se většinu svého profesního života zabývá žhavými tématy, která se týkají aktuálních problémů českého školství.

 

Po ukončení besedy bude následovat autogramiáda (netradiční učebnici V. Klause „Matematika pro trojkaře“ si můžete k podpisu přinést s sebou, v malém množství bude k prodeji v kanceláři školy).

Vstup zdarma.

Petr Šrámek, Vratislav Šembera, LSG

09.10.2014:

Vodáci RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD ukončili závodní sezónu

Raftová závodní sezóna 2014 skončila! Neznamená to, že bychom odložili lodě, pádla, vesty a složili ruce do klína, ale máme příležitost zrekapitulovat, jak se nám vedlo.

Dvě juniorské posádky, posílené o jednu posádku dívčí, se zúčastnily celkem šesti závodních akcí, kde absolvovaly celkem třicet (!) závodů ve sjezdu, slalomu a sprintu. V Českém poháru 2014 se posádky juniorů do 19 let umístili na druhém a třetím místě, posádka juniorek do 19 let obsadila druhé místo. Obdobně se posádky umístily v kombinaci MČR 2014, kde si junioři vyjeli stříbrnou a bronzovou medaili a juniorky bronzovou. Mimo tyto posádky se soutěže účastnili i dva starší zástupci Raft klubu Letohrad ve smíšené posádce s RK Hodonín. Ti v kategorii juniorů do 23 let obsadili v Českém poháru třetí místo, stejně tak i v kombinaci MČR.

Asi nejvýznamnější akcí uplynulé sezóny byla pro naše hochy účast na Mistrovství Evropy v raftingu 2014 ve slovenském Čunovu. Zkušenější posádka našich juniorů si v kategorii U19 vybojovala nominaci a kluci tak absolvovali své první mezinárodní velké závody. Umělý slalomový kanál, na němž mistrovství proběhlo, se nachází poblíž Bratislavy a je to krásný a vodácky poměrně náročný areál. I přes dosavadní nezkušenost na mezinárodním poli se posádka z Letohradu na ME rozhodně neztratila. Nejlepším umístěním bylo sice nemedailové čtvrté místo ve sjezdu, spokojenost s celkovou reprezentací však byla veliká. Jak ze strany trenéra, tak samotných kluků.

V roce 2014 jsme posílili také materiálově. S rostoucím počtem závodníků bylo zapotřebí pořídit další dva čtyřmístné rafty. Také jsme započali se sjednocováním závodního oblečení a nechali jsme ušít nové jednotné bundy na vodu. Nyní se těšíme na klubové oblečení, jehož návrhy jsou již hotovy a my nenecháme nikoho na pochybách, odkud jsme a koho reprezentujeme.

Co nás čeká? Tvrdá podzimní tréninková příprava na vodě, zimní posilování v tělocvičně i na běžkách a pak opět jarní voda, protože koncem března už budeme zase závodit.

Dáda Řeháková, RK Letohrad

09.10.2014:

Výlukový jízdní řád - další změna od pátku 10.10.2014

3841_icom5[1]_2.jpgChceme jenom upozornit, že od pátku 10.10. 2014 zřejmě do 24.10.2014 bude platit na vyhlídkové trase z Letohradu do Ústí nad Orlicí přes Hnátnici opět další změna řádů.

Prakticky žádný autobus nejede stejně. Například natřískaný ranní svoz z Písečné pojede už v 6.53. Zastavovat bude zřejmě u hospody Růženka a nikoliv u vleku, jak je zde mylně uvedeno. Linka je provozována jako Letohrad-Ústí, se zajížděním z obou stran do Hnátnice. 

Odkaz na jízdní řády zde


1106 aktualit (23 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 6 | 7 | 8 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


DOPORUČUJEME POUZE TO, S ČÍM MÁME DOBRÉ ZKUŠENOSTI!!
 
 

Aktuálně nový a cenově velmi zajímavý Mobilní operátor!
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO