Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Spolupracujeme
Naše město
Kurzy - dospělí
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png
Aktuality

Co kdy a kde ?


26.05.2016:

Prázdninová nabídka Lesního klubu

Lesní klub Strom života při letohradském soukromém gymnáziu pro Vás připravil dvě "sady" letních příměstských táborů.

                 

Jedny jsou pro děti 3-8 let- inspirovaný týden pedagogikou lesních mateřských škol, celkem 5 týdnu, první týden je už plně obsazen, tábory jsou pod vedením pedagogů z Lesního klubu Letohrad. Přihlašování je možné na email: lesniklub@lsg.cz, více informací na tel.: 721 166 190 (Veronika Peteráčová)

            

Nabízíme taktéž 2 týdny pro děti 7-14 let: Letní muzikál 11.-16.7 a Prázdninová angličtina 25.- 29.7. pod vedením Michaely Foglové. Přihlašování a více informací: foglovami@seznam.cz, více informací na tel.: 776 561 155 (Michaela Foglová)

23.05.2016:

Prázdninová družina - Postaráme se Vám o Vaše děti - Ještě máme volná místa

 Podrobnosti a přihlášky zde!!! Prázdninová družina

23.05.2016:

Jak to vlastně vypadá v takové čističce?

Ve čtvrtek 12. 5. 2016 se naše třída s paní profesorkou Krejčovou vydala na exkurzi do nově zrekonstruované čističky odpadních vod v Letohradě.

Byla nám vysvětlena podstata fungování tohoto zařízení a prošli jsme si i celý proces čištění, od mechanického až po biologický.

A protože jsme třída odvážná, vylezli jsme i na 8metrovou nádrž s kaly. V závěru exkurze nám bylo ukázáno, jak je celý proces řízen automaticky přes centrální počítač. Nebyla to exkurze voňavá, ale stála za to. Každému ji doporučujeme! Fotografie naleznete zde: Tercie na návštěvě v čističce

Maruška Karešová, tercie.

22.05.2016:

Maturity 2016

A nyní máte vzácnou příležitost, podívat se na následujících obrázcích, jak to asi vypadalo u letošních maturit. Vše najdete na těmto stránkách... Maturita 2016

  
17.05.2016:

Zpráva ze Slovinska:

16. 5. Proběhlo slavnostní zahájení IRF Euro Rafting Championships a 17. 5. nastoupí naše posádka v 11:00 hod. do prvních bojů o medaile ve sprintu Odpoledne 12:30 hod. následuje závod H2H.

Účast na tomto ME byla umožněna našim sportovcům také díky dotaci Pardubického kraje z Programu B4: Podpora sportovní reprezentace kraje.

Držíme pěsti pro štěstí!    Výsledková listina R4 MEN
Odkaz na facebook:
https://www.facebook.com/IRFEuroRaftingChamps/

Odkaz na živé vysílání:

http://erc2016.si/
 

16.05.2016:

Selájam 2016

Spolu s námi se můžete nyní vrátit k pátku třináctého května léta páně dvatisíce šestnáct, kdy se pod zataženou letohradskou oblohou opět po roce setkali naši studentíci se svými obdivovateli z řad rodičů, obyvatel a všech ostatních skalních fandů. Ti již každoročně pod svými deštníky a pláštěnkami pozorně sledují jejich velké snažení.

Fotografie najdete zde: Selájam 2016           Nové - Video - Selájam 2016 - Video Nové

A že to nebylo jen snažení, ale opravdu se bylo na co dívat, se můžete přesvědčit sami. Jako hosté se představila skupina Barbušáci z Domova pod hradem Žampach, zpěvačka Lucka Sopčáková - naše bývalá studentka, a také mažoretky z tanečního studia "Káčko". Do pozdních večerních hodin potom hrály další hudební skupiny z Letohradu a okolí.

Děkujeme pořadatelům a všem účinkujícím, kteří vše sami sobě nachystali a uvedli. Jen tak dál.... Již se těšíme na ročník 2017....

Zdeněk Nutz  

Selájam 2016

Rok se s rokem sešel a máme za sebou již tradiční akci našeho gymnázia Selájam. Konal se 13. 5. 2016 za neobvykle teplého počasí a překvapivě pouze jednou vydatnější dešťovou přeháňkou. Vydařilo se nejen počasí, ale ke zhlédnutí byla i nádherná a propracovaná vystoupení, ať už studentů LSG, školní kapely, mažoretek, karatistů, tak i hudebních skupin On the Roof a Bratrstvo kočičí pracky.

Celým programem prováděli dva studenti septimy LSG, která akci pořádala. Zajištěno bylo i vynikající občerstvení restaurací Hotel Na Zámku a studenty kvarty z LSG. Nedalo se odolat ani vůni nesoucí se z čajovny P. W. Bendla. Děti si vyhrály ve stánku připraveném speciálně pro ně, kde vedle různorodých aktivit byla i možnost malování na obličej.

Chtěli bychom tímto moc poděkovat těm, kteří přispěli do našich pokladniček, jelikož se jednalo o benefiční akci, jejíž výdělek poputuje do Domova pod hradem Žampach. Dále naše velké díky patří všem, kteří se přišli alespoň podívat, a tím akci podpořit, všem vystupujícím, skvělému zvukaři, lidem, kteří zajišťovali pití a občerstvení, vedení školy a městu Letohrad zejména za poskytnutí financí a nakonec obci Bystřec a firmě VVS Verměřovice za půjčení stanů.

Studenti septimy LSG

   
   
16.05.2016:

Neděle 15. května: naši vodáci právě odjíždí na ME ve Slovinsku.

Skvělá zpráva od vody!!!

Vodáci z RAFT KLUBU GYMNÁZIUM LETOHRAD se i letos nominovali do juniorské reprezentace a budou zastupovat raftaře České republiky na květnovém Mistrovství Evropy (IRF EUROPEAN RAFTING CHAMPIONSHIP) pořádaném ve Slovinsku.

Perspektivní posádka ve složení Aleš Kylar, Michael Šlesinger, Jan Marek, Jan Pipek a Jakub Moravec bude ve slovinském Tacenu soutěžit v základní juniorské kategorii U19. Na závody ME se připravují také tři letohradské juniorky: Kamila Břízová, Adéla Koclířová a Nika Zemanová. Dvě z nich budou nominovány do posádky CZE 1 - juniorky podle aktuální výkonnosti.

A konečně: do bojů o evropské medaile zasáhnou také další dva letohradští odchovanci. Filip Pecháček a Martin Krejčí se nominovali do posádky CZE 2 ve vyšší juniorské kategorii U23.

Týdenní soutěž prověří nejlepší juniory Evropy ve čtyřech disciplínách: sprint, paralelní sprint, slalom a sjezd. Věříme, že se letohradským borcům podaří navázat na úspěchy svých předchůdců: ti z loňského ME v Bosně přivezli bronzovou medaili za sjezd.

Sledujte naše stránky, budete o ME vědět více

Jan Řehák, Vratislav Šembera, Raft klub Gymnázium Letohrad

10.05.2016:

Máme plno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

vratislav.jpgVážení uchazeči o studium,

také letos, hned v prvním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy stanovenou úřadem Pardubického kraje.

Další kola přijímacího řízení tedy vypisovat nebudeme (v případě nepředpokládaného uvolnění některého místa Vás zde budeme informovat).

Primu LSG bude od září 2016 navštěvovat optimálních 24 studentů, budoucí kvinta pak je doplněna  na 22 studentů. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi...

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG se omlouváme a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Ty z Vás, kteří máte u nás podané odvolání, prosíme o trpělivost - zašleme Vám vyjádření bezprostředně. Museli jsme dodržet zákonnou dobu pro zaslání zápisových lístků (ta skončila včera - v pondělí, 9. května).

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete na odkazu Přijímací řízení.

Vratislav Šembera, ředitel školy

09.05.2016:

Dnes končí lhůta pro zápisové lístky

vratislav.jpgNa časté dotazy odpovídáme:

Dnes (v pondělí, 9. května) končí 10denní lhůta, kdy mohou uchazeči odevzdávat své zápisové lístky ke studiu LSG. Teprve poté můžeme řešit všechna došlá odvolání proti nepřijetí.

Lhůty jsou zákonné, nemůžeme je zkracovat, ačkoliv pro situaci zatím nepřijatých máme pochopení. Plačící nebo velmi smutný Děkujeme za pochopení a za trpělivost.

Vratislav Šembera, ředitel školy

08.05.2016:

Volkswagen Maraton Praha 2016: K neuvěření!

Fakta Juniorského maratonu:

Z 289 škol z celé České republiky se z krajských soutěží na elitní závod v Praze probojovalo 29 škol!

NOVÉ - Fotografie najdete zde - Volkswagen Maraton Praha 2016 NOVÉ  (včetně několika fotografií z krajské nominace v Pardubicích)

Nádherná zpráva z Prahy:

Štafeta borců z Letohradského gymnázia si na Staroměstském náměstí před chvílí doběhla pro neuvěřitelné 3. místo !

Zdá se Vám to nemožné? Podívejte se sem:

http://www.runczech.com/cs/vysledky/volkswagen-maraton-praha-2016/index.shtml                                           (v nabídce vyberte Junior marathon)

Vojta Mlynář, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska,  Dorka Novotná, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Ondra Papáček, Matyáš Urban, Natka Smrčková a Matěj Hermann - to jsou ONI !!!. A k tomu I.Š.V.M.K.

Těšíme se na podrobnosti! Díky!   V.Š.

                                                                               Velmi šťastný Velmi šťastný Velmi šťastný

06.05.2016:

Sledujte tuto neděli na ČT Sport

Živě: ČT sport - neděle 8. 5. – 08:50    Opakování: kdykoliv na webu ČT sport

Letohraďáci již podruhé v historii na Mezinárodním pražském maratonu!! 

Po vítězství na Juniorském maratonu v Pardubicích postoupilo i letos družstvo běžců z Letohradského soukromého gymnázia do národního finále této soutěže. Finále se uskuteční v rámci světoznámého Volkswagen Prague Marathon 2016. A USKUTEČNÍ SE JIŽ TUTO NEDĚLI!

Podle pravidel absolvuje 10 závodníků trať 42km štafetovým během. Tým LSG se postaví na start ve složení:

Vojta Mlynář, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska,  Dorka Novotná, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Ondra Papáček, Matyáš Urban, Natka Smrčková a Matěj Hermann.

Závodníkům národního kola juniorských maratonských štafet je na startu Mezinárodního pražského maratonu tradičně vymezeno čestné startovní místo na čele startovního pole. Letohradské borce tedy budete moci zahlédnout také ve vysílání ČT v neděli 8. května – až za nimi pak vyběhne na trať světová vytrvalostní elita z Etiopie či Keni.

Držíme palce! Loni náš tým získal neuvěřitelné 4. místo v republice! Že by letos...?! Moc držíme palce!!!  Velmi šťastný

Vratislav Šembera, Ivana Šemberová Vávrová, Jan Bergi Řehák

05.05.2016:

 Nenechte si ujít: Rafteři se vrací na Orlici!!!

Sobota, 7. května: Orlický raftový sjezd - Český pohár v raftingu

Extrémní délka, 5 jezů, netradiční způsob startu!!

Elitní české posádky se utkají na vodě pro ně nebývalé klidné, zato však dlouhP1110203.JPGé, dlouhé, dlouhé… Pořádá RK Gymnázium Letohrad a Klub vodáků Žamberk v rámci akce „15 km po Divoké Orlici“.

Divácky zajímavý bude nepochybně hromadný start raftů v Nekoři u továrny. V sobotu, 7. května ve 12:50 zazní první ze sedmi startovních výstřelů.

Přijďte se podívat!!! Propozice a další informace naleznete zde.

Mrkněte se také na Facebook.

27.04.2016:

Nové počítačové nepovinné předměty na rok 2016/2017

Podle Vašich zájmů a přání připravujeme na příští rok tyto tři nové nepovinné předměty nebo kroužky. Umístění v rozvrhu bude podle počtu a tříd přihlášených zájemců. Přihlásit se můžete během května a června na formulářích, které dostanete od svých třídních.

Programování

Dvouhodinový předmět bude založen na programovacím jazyku Scratch. Věnovat se budeme také aktivitě Code.org neboli Hodina kódu. Při tom se naučíte také základy nejrozšířenějšího jazyka Java. Naučíte se programovat hry po Windows, ale také pro Android. Jazyk Scratch můžete začít prozkoumávat už nyní. Vše běží online na webu https://scratch.mit.edu/.

Videotechnika

Naučíte se skutečně fotografovat a ne jenom "cvakat". Dozvíte se na co je clona a expozice, co znamená u skutečné fotografie hloubka ostrosti, kompozice, zlatý řez a podobně. Výsledky budeme odesílat do různých soutěží. Dále se naučíte vše, co potřebujete vědět o natáčení videokamerou a také se naučíte své filmy stříhat. Vhodné například pro současné nebo budoucí Youtubery. Členové kroužku budou dokumentovat i dění ve škole. Výsledky budeme umisťovat na server Youtube. http://www.fotostart.cz/

Rozhlasáci

Naučíme se rozhlasové novinařině. Budeme získávat informace, natáčet různé ankety na diktafon a to se studenty, učiteli nebo na veřejnosti. Budete připravovat rozhlasové vysílání do školního rozhlasu, které se bude vysílat v pondělí ráno v 8:00 a ve středu o hlavní přestávce. Hledáme reportéry, režiséry, moderátory. Prostě "rozhlasáky".

27.04.2016:

Východní medicína

Dovolujeme si, pozvat Vás na zajímavou akci

VÝCHODNÍ MEDICÍNA

Seminář povede paní Mariana Roškaninová

v pondělí 2. května 2016, 17:00 -19:00 hodin

Setkání se uskuteční v zázemí Lesního klubu - zahradní domek v parku

25.04.2016:

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

S malým zpožděním, za které se omlouváme, zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení. Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít Mrkající, neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv. Výsledky přijímacích zkoušek najdete zde.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 3/4 úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 22 – 23 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „kousek pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Nějaké místo se zcela jistě uvolní.

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

24.04.2016:

Prázdninová družina - celodenní provoz - náplní budou počítačové programy a hry

Príma nabídka pro všechny děti z našeho okolí

 Navazujeme na dobré zkušenosti z předchozích leminecratft.pngt a připravili jsme pro Vaše děti volnočasovou akci.

Družina bude otevřena každý pracovní den

od 7:00 do 16:00 (příchod a odchod je ale libovolný)

Pondělí 11. července až pátek 15. července
Pondělí 18. července až pátek 22. července

Pití pro všechny a oběd pro zájemce bude zajištěn

Od 8 do 12 hodin bude každý den připravena pracovní dílna, kde se děti mohou naučit pracovat se zajímavými programy, fotoaparátem, videokamerou a podobně.

Od 13 do 16 hodin připravujeme různé soutěže ve hrách Minecraft, SimCity, Transport Tycoon a další.

Přihlašovací formulář na Počítačovou družinu 2016

Přihlásit  je možné i na jednotlivé dny. Cena je 240 Kč na den, cena oběda v zámecké restauraci je 70 Kč..

Kapacita je omezena, zajistěte si prosím místo včas!!!     Vedoucí družiny:  Zdeněk Nutz

22.04.2016:

Půl milonu návštěvníků našich stránek

maxresdefault.jpg

Středa 20. dubna 2016

v 07:55:13

Děkujeme Vám!!!

21.04.2016:

Čerstvá zpráva z Pardubic

BLESKOVKA !!!!!  Ale krásná... Smějící                                                                                

Letohraďáci opět postoupili na Mezinárodní pražský maraton 2016

Před chvílí (čtvrtek, 21.4.2016, 14.55) dorazila z Pardubic  skvělá zpráva: 

Družstvo běžců z Letohradského soukromého gymnázia zvítězilo v semifinále Juniorského maratonu v Pardubicích a stejně jako vloni postupuje do národního finále této soutěže.fm15.jpg Vskutku nebývalý úspěch!!!

Finále se uskuteční v rámci světoznámého Volkswagen .

Na podrobnosti (a fotky) čekáme a určitě je zveřejníme!!

Tým LSG vybojoval finále ve složení: Vojta Mlynář, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska,  Dorka Novotná, Eliška Kalousová, Milan Žemlička, Ondra Papáček, Matyáš Urban, Natka Smrčková a Matěj Hermann. Jako rádce (a jistě i coby talisman...Velmi šťastný ) působila momentálně zraněná loňská opora týmu LSG Natka Jurčová. A samozřejmě Iva Šemberová Vávrová a Honza Bergi Řehák.

Gratulujeme, gratulujeme, gratulujeme!               V.Š.

20.04.2016:

Cestou nekonečného kruhu, neboli "Plačtivka" 2016

Koncem června se naši primáni vydají tábořit do nádherného údolí řeky Zdobnice, poblíž jejího soutoku s Říčkou. Na tomto překrásném místě se nachází skála, po které celý rok stékají pramínky vody a zdá se, že skála pláče. Odtud i její název - Plačtivá skála, prostě Plačtivka.

Když se před mnoha lety naplánovalo její zaplavení výstavbou vodní nádrže a přírodu začaly nemilosrdně ničit průzkumné vrtné soupravy, zdálo se, že skála pláče víc a víc.

Na tyto plány se po velké sametové poněkud pozapomnělo. Ovšem ne na dlouho. Nové řešení mnohem menší přehrady by snad mělo toto kouzelné místo našich hor zachovat.

A díky našim fotografiím se můžete nyní na minulé ročníky "Plačtivky" podívat. Krom našich dětí, uvidíte i dno a okolí současně plánované přehrady.  Zdeněk Nutz

Cestou nekonečného kruhu - Plačtivka 2015

Prima na Plačtivé skále 2014

Cestou nekonečného kruhu - Plačtivka 2013

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2008

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2007

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2006

Cesta nekonečného kruhu - ročník 2005

18.04.2016:

Studentská akce SELÁJAM je opět po roce tady!

Článek v Orlických novinách zde......

Vážené dámy a vážení pánové,

jménem studentů a kantorů Letohradského soukromého gymnázia bychom vás rádi pozvali na již tradiční květnovou slavnost SELÁJAM 2016. Akce se bude konat

v pátek 13. května od 16 hodin

na Václavském náměstí v Letohradě. Slavnost je benefiční akcí, jejíž výdělek poputuje do Domova pod hradem Žampach.

Program zajistí nejen studenti jednotlivých tříd gymnázia, ale také talentovaná mladá zpěvačka Lucie Sopčáková, malé mažoretky, letohradští karatisté, školní kapela a další účinkující. Večer se můžete těšit na zajímavé hudební skupiny.

Občerstvení zajištěno, program je nabitý. Doporučujeme deštníky s sebou vzhledem ke zkušenostem z posledních let.

V 16 hodin 13. května na náměstí vás velice rádi uvidíme. Za podporu děkujeme městu Letohrad.

Septima (7. ročník, LSG) slunicko.jpg

Fotografie z loňského ročníku najdete zde                                         Předpověď počasí:

Tradiční studentská vystoupení a kulturní program na Václavském náměstí

15.04.2016:

Matematická olympiáda  - a je to doma!

MatematikaKS_1_.gifDne 5.4.2016 proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6, Z7, Z8. Studenti LSG opět nezklamali! Nejlépe se umístil Jan Moravec ze sekundy (Z7), který skončil na nádherném 3. místě! V kategorii Z6 školu reprezentovali Lukáš Krkavec (4. místo) a Marek Hortlík.

Poděkování patří i studentkám tercie (Z8) Amálii Šafářové, Lucii Vychytilové a Marušce Karešové. Všem studentům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme nejen matematické úspěchy.

Monika Krejčová

13.04.2016:

Třídní schůzky  -  jaro 2016

Vážení rodiče, dovolte, abych Vás pozval na třídní schůzky, kde se můžete informovat o studiu svých dětí, případně konzultovat jiné záležitostdeti_skolaci.jpgi, které se jich týkají. Uvítáme zde také návrhy z Vaší strany na vylepšení práce školy.

Třídní schůzky se uskuteční v úterý 19. dubna 2016 od 16.00 do 18.00 hodin. Kdykoliv v této době můžete přijít a konzultovat s kantory i s vedením školy. Pochopitelně s sebou můžete vzít i své děti - budou-li mít odvahu, samozřejmě...

Společnou část bude mít tentokrát schůzka rodičů primy. Tato společná část je plánována na 16.00 hodin. Společná část bude v primě zahájena setkáním s Mgr. Simonou Hybšovou, školní psycholožkou. Budete informováni o programu, který ve třídě proběhl v lednu - únoru. Bude samozřejmě prostor i pro Vaše dotazy. 

Těšíme se na setkání s Vámi a přejeme pohodové podzimní... již ne... Popletený, tedy JARNÍ dny. Velmi šťastný

Vratislav Šembera, ředitel školy

11.04.2016:

Zveme Vás na dostřel - zajímavá beseda se zajímavou novinářkou

„Islámskému státu na dostřel“ - Přijměte pozvání na besedu
s novinářkou a humanitární pracovnicí

Markétou KUTILOVOU - nejen o jejích cestách do Sýrie

Čtvrtek 21. dubna 2016 v 16:00 hodin

v prostorách Letohradského soukromého gymnázia 

Vstupné dobrovolné

01.04.2016:

O jedné německé škole

kolo.gifJak to chodí v takové jedné německé škole

Pořádá a srdečně zve: Lesní klub Strom života Letohrad

www.lesniklub.lsg.cz, lesniklub@lsg.cz, tel.:721 166 190

Sobota 2. 4. 2016, 17:00-18:30 HOD. Podrobný letáček zde...

Zázemí lesního klubu - zahradní domek v letohradském parku

30.03.2016:

Peru - Bolívie - 2015 - Pozvánka na povídání

Ve středu 30. března 2016 od 17:00 Vás všechny srdečně zvou účastníci této zajímavé expedice na povídání o měsíční cestě po krajích vskutku velmi exotických.

Během zajímavého povídání, ve kterém se budou střídat všichni "účastníci zájezdu", uvidíte velké množství pohyblivých i nepohyblivých obrázků.

Povídání se uskuteční v učebně geografie na našem gymnáziu. Kdo zaváhá, "nejede"... 

Vstupné je dobrovolné!

Přiložený plakátek je k vidění zde...

30.03.2016:

Základy celostní medicíny

zcm.gifNemoc lze chápat jako příležitost ke změně

Pořádá a srdečně zve: Lesní klub Strom života Letohrad

www.lesniklub.lsg.cz, lesniklub@lsg.cz, tel.:721 166 190

ČTVRTEK 31. 3. 2016, 17:00-19:00 HOD. Podrobný letáček zde...

Zázemí lesního klubu - zahradní domek v letohradském parku

30.03.2016:

Příjem přihlášek do 1. kola přijímaček byl ukončen

Vážení rodiče uchazečů o studium LSG,

v úterý 15. března skončilo období pro podávání přihlášek do IMG_5585.gifprvního kola přijímacího řízení.

Přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG jsme zaregistrovali a zahájili tak stanovený proces správního řízení. Pokud jste tuto informaci během středy  16. března neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat ze své stávající adresy zprávu na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy. Děkujeme za důvěru, vážíme si jí.

Vratislav Šembera, ředitel školy

30.03.2016:

Jak je právě teď v 1300 metrech nad mořem?

brejle.jpg

To vědí sextáni LSG!

Z vrcholku Černé hory v Krkonoších přišly nádherné fotografie od našich sextánů. V neděli odjeli na lyžařský výcvik do naší milované Rachotovy boudy a až do příští neděle budou spát „s hlavou v oblacích“.

Přejeme jim to… ale trošku závidíme… Velmi šťastný

Lyžařský výcvik na Černé hoře - sexta

Další fotografie uvidíte zde...

10.03.2016: S E L Á J A M 2015 - už se nám

VZPOMÍNKA na ročník 2015 - S E L Á J A M 2015 - Inspirace pro přípravu toho letošního!

Fotografie najdete zde......

Dámy a pánové, vážení přátelé studentské recese,

jménem studentů (ale i kantorů) Letohradského soukromého gymnázia Vám chceme hodně poděkovat, že jste i v tom nevlídném počasí přišli v tak hojném počtu podpořit naši akci. Věříme, že jste se dobře bavili. Těžké je vybrat, co bylo nejhezčí. Každý si zřejmě našel to své.

Za sebe bych asi vybral do "líbilo hodně" Televizní noviny (Lucie Borhyová a Rey Koranteng neměli chybu), Popolušku (OK) a vynechat nelze ani to krásně zpívání s úsměvy Lucky Sopčákové. Poděkování patří uvaděčům, stánkařům, ale i Dorce Novotné s Martinou Kalousovou za aktuální reportáž na Facebooku... No a také té, co v pozadí tahala za nitky, paní profesorce Monice Krejčové a všem, opravdu všem dalším účinkujícím, například milým mažoretkám ode Dvora a bezvadnému orchestru ze ZUŠ Letohrad.

Celý organizační tým septimánů skvěle pracoval pod taktovkou studentky Martiny Kalousové - excelentní práce!!!

Zdeněk NUTZ, V.Š.

Bleskovka: Na charitu jsme vybrali neuvěřitelných 7 846 Kč + 50 centů navrch. Díky díky moc všem :)

Podrobnosti zde:Facebook Studentská rada Facebook - Selájam

10.03.2016:

Rafteři se vrací na Orlici

Orlický raftový sjezd - Český pohár v raftingu

Extrémní délka, 5 jezů, netradiční způsob startu!!

Elitní české posádky se utkají na vodě pro ně nebývalé klidné, zato však dlouhé, dlouhé, dlouhé… Pořádá RK Gymnázium Letohrad a Klub vodáků Žamberk v rámci akce „15 km po Divoké Orlici“.

Propozice a další informace naleznete zde. Mrkněte se na Facebook.

10.03.2016:

Přihlášky jsou ve finále !!!

 

Často se v těchto dnech ptáte na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky se podávají nejdéle 15. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to např. datum odeslání  z pošty, nýbrž datum doručení.

 

Přihlášku můžete přinést přímo do školy, poslat poštou či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí.

A nebo volejte řediteli na telefon 777 022 810 a domluvíme se.

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... Popletený

 

Vratislav Šembera, ředitel LSG

 

09.03.2016:

Slovan opět v Budapešti

Minulou neděli přivezl vlak Slovan do hlavního města Maďarska ležícího na Dunaji početnou skupinu studentů z Letohradského soukromého gymnázia. Podle dostupných informací byl zmíněný vlak opožděn o hodinu oproti plánovanému příjezdu, což prý studentům nevadilo.

Studenti byli uvítáni v prostorách železničního nádraží Keleti Pu svými maďarskými protějšky. Poté se rozjeli do svých hostitelských rodin.

Podle agenturních zpráv se studenti již zúčastnili programu konaného v tamní škole, během kterého absolvovali seznamovací aktivity, měli možnost nahlédnout do výuky rozličných předmětů a podle některých zdrojů se dokonce zúčastnili výuky základů maďarštiny. Tuto informaci však ještě ověřujeme vzhledem k obtížnosti výše uvedeného jazyka. Důvěryhodné zdroje uvedly, že studenti dále navštívili pozoruhodnosti města, z nichž namátkou vybíráme komplex královského hradu s prezidentským sídlem, tamní citadelu, několik významných bazilik a kostelů, nespočet stanic metra (po Londýně druhá nejstarší podzemní dráha na světě) a zastávek tramvají.

Velkým zážitkem byla návštěva Domu hrůzy v Andrássyho ulici. Tento dům s opravdu temnou minulostí ukázal studentům skutečné hrůzy napáchané fašistickým a komunistickým režimem. Dnes už naštěstí slouží jen jako muzeum a kavárna.

Abychom neskončili smutnou zprávou, zatím byly zaznamenány velmi pozitivní ohlasy z řad studentů na celý dosavadní pobyt. Situaci budeme i nadále bedlivě sledovat a v případě nenadálého vývoje přineseme další informace.

Zůstaňte s námi. Ondra a Eva

A my dodáváme poznámku z Ondrova mailu: „Naši studenti jsou chváleni za výbornou angličtinu, což se taky neposlouchá špatně, když vezmeme v úvahu, že se jedná o jednu z patnácti nejprestižnějších škol v Maďarsku.“ To se věru neposlouchá špatně… Velmi šťastný

Výjezd studentů do partnerské školy v Budapešti - další foto

08.03.2016:

Informace pro uchazeče

Vážení uchazeči o studium,

množí se nám dotazy, zda jsme snad něco nezměnili na průběhu přijímacího řízení, případně dokonce na kritériích tvorby pořadí uchazečů. Dovolím si Vás uklidnit: nic takového nečiníme, nikdy jsme nečinili a učinit ani nemůžeme... Velmi šťastný

Přijímací řízení se řídí zákonem a příslušnou vyhláškou. Ty stanovují, že závazná kritéria pro přijetí musí školy zveřejnit nejdéle k 31. lednu. U nás kritéria obvykle zveřejňujeme mnohem dříve. A protože o nich vždy dlouho přemýšlíme, fungují a nemáme tedy potřebu je měnit (ani kdybychom je měnit mohli…).

Tedy stručně: buďte klidní, co slíbíme, to dodržíme! Mrkající A v průběhu rozehrané hry pravidla nikdy neměníme.

Těšíme se na Vás… Vratislav Šembera , ředitel školy

04.03.2016:

Fotoreportáž z lyžařského kurzu na Černé hoře 

Přidány nové fotografie  Lyžařský výcvik na Černé hoře - sekunda 

04.03.2016:

Soutěž o půl miliónu

maxresdefault.jpgVyhlašujeme soutěž pro studenty a kantory našeho gymnázia. Napište prosím z Vaší školní mailové schránky do pátku 11. března 2016 do 24:00 na adresu 500000@lsg.cz

 Den, hodinu, minutu a vteřinu, například 5.5.2016 9:05:45 kdy si myslíte, že se na naše webové stránky podívá půlmilióntý návštěvník. Každý může hlasovat jen jednou. K orientaci v časoprostoru Vám pomůže naše Počítadýlko, umístěné vlevo dole. Klepnutím můžete zjistit i podrobnosti, odkud k nám kdo nakukuje.

Ke zprávě dále připojte originální, Vámi vymyšlený reklamní slogan, který by propagoval  naši školu nebo některou z našich akcí. Bez sloganu není Vaše hlasování možné!

První tři, kteří se trefí nejblíže vyfotíme před nastartovaným stříbrným ďáblem a zveřejníme na webu.

03.03.2016:

Přijímací zkoušky nanečisto - výsledky

Zkou__ka_20odvahy.png

Vážení účastníci letošních Přijímaček nanečisto LSG,

Opravené testy jsou pro vás připraveny k vyzvednutí v kanceláři školy.

Děkujeme za účast. A držíme palce do přijímaček ostrých.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Přijímací zkoušky nanečisto 2016 - další fotografie

03.03.2016:

Olympiáda v německém jazyce:

brana.jpgKrajské kolo přineslo úspěch pro LSG

Také počátek března přinesl skvělé úspěchy studentů LSG ve vědomostních olympiádách. Filip Jan Kolowrat Krakowský z tercie a Vít Šrámek z kvarty se zúčastnili krajského kola olympiády v německém jazyce v Pardubicích.

S konkurencí se vypořádali se ctí: Filip obsadil 2. místo v kategorii rodilých mluvčích a Vítek pak 13. místo v kategorii osmiletých gymnázií. Filip ještě čeká na potvrzení případného postupu do národního kola.

Gratulujeme a děkujeme.

A přejeme hodně štěstí v dalších kolech. Olga Valentová

02.03.2016:

Nejen vědou živ je student…

Na halovém juniorském Mistrovství ČR v atletice: Eliška Kalousová stříbrná medaile v běhu na 1500m a Vojta Mlynář 3. místo na osmistovce. Paráda! Gratulujeme.

19.02.2016:

Prázdniny - provoz školy lehce omezen... Mrkající

P1010023.JPGVážení rodiče, studenti a návštěvníci školy,

v průběhu jarních prázdnin budeme ve škole o něco méně než obvykle. Budete-li chtít v této době školu navštívit (lhostejno, zda v úřední záležitosti či jen se zastavit na kávu...Velmi šťastný), přesvědčte se prosím pro jistotu nejdříve o naší přítomnosti či nepřítomnosti telefonicky na čísle 777 022 810. Na stejné číslo volejte bez obav (kdykoliv) i v jiných záležitostech.IMG_7663.jpg

Již dnes je zřejmé, že v pondělí a v úterý (22. a 23. února) nebude ve škole ekonomka Dáda Řeháková - bude čerpat zaslouženou dovolenou. Děkujeme za pochopení.

Vratislav Šembera, ředitel školy stránka 13

     
19.02.2016:

Skvělá zpráva z okresního kola jazykové soutěže v angličtině!!!

Ve čtvrtek 18. února proběhla okresní kola olympiády v angličtině v Ústí nad Orlicí. 

Studenti LSG Mabel Zondervan ze sekundy, Dominik Bednář ze septimty a Vítek Šrámek z kvarty  byli u toho a důstojně reprezentovali svoje gymnázium. Díky!

Skvělého umístění dosáhla Mabel Zondervan, která obsadila 2. místo ve své kategorii!  

Gratulujeme. Ondřej Padalík, Eva Kmoníčková

18.02.2016:

Klasiků se nebáli - Wolkrův Prostějov

Dne 11. 2. 2016 proběhlo v Ústí nad Orlicí oblastní kolo recitační přehlídkwolker.jpgy Wolkrův Prostějov 2016. Z naší školy se v I. kategorii zúčastnily studentky kvinty, Klára Macháčková a Veronika Stejskalová. V II. kategorii nás reprezentovali studenti septimy, Dominik Bednář, Lucie Marešová a Damiána Jansová.

Naši zástupci ve velké konkurenci obstáli a na základě rozhodnutí odborné poroty do krajského kola Wolkrova Prostějova, které se koná 9. 3. v Pardubicích, postoupili Klára Macháčková, Veronika Stejskalová a Dominik Bednář.

Všem recitujícím děkujeme a postupujícím přejeme úspěch v dalším kole přehlídky. Dana Formánková

18.02.2016:

Den otevřených dveří - Jaro 2016

Dovolte nám, poděkovat všem návštěvníkům, kteří se k nám přišli podívat. Věříme, že se Vám u nás líbilo a přijdete znovu. Pokud jste termín nestihli, vůbec to nevadí. Rádi Vás uvítáme kdykoliv jindy. Stačí zavolat, nebo prostě přijít jen tak.

Další fotografie uvidíte zde...

09.02.2016:

Den otevřených dveří - Návštěvní den

door.jpgVážení uchazeči o studium, vážení rodiče, přátelé školy, milí absolventi z let minulých,

zveme Vás srdečně na Návštěvní den, chcete-li na Den otevřených dveří.

Koná se v úterý 16.února 2016 od 16 do 18 hodin.

Budeme velmi potěšeni, přijdete-li se podívat na moderní gymnázium v příjemném prostředí letohradského zámku.

Provázet Vás budou naši současní studenti a budete mít tedy příležitost z nich o škole "vytáhnout" vskutku vše, co budete chtít vědět. K dispozici Vám samozřejmě bude vedení školy a všichni naši kantoři.

Přijďte si prohlédnout útulný interiér školy, odborné učebny či zcela novou špičkově vybavenou laboratoř.

Samozřejmostí je malé občerstvení. Můžete posedět a popovídat si s námi o naší nabídce - je opravdu široká.

Vratislav Šembera, ředitel školy.

09.02.2016:

Karlův most na chodbě LSG!

Národní památkový ústav a Magistrát hlavního města Prahy nám zcela výjimečně na jednu z přestávek zapůjčil několik sousoší z Karlova mostu.

Studenti procházející chodbou gymnázia tak mohli obdivovat takové skvosty, jako např. Brokoffova Jana z Mathy, Felixe z Valois a Ivana (včetně slavné sochy Turka střežícího křesťanské duše), sv. Cyrila a Metoděje od Karla Dvořáka, Pietu či sv. Františka Serafinského s anděly z dílny Emanuela Maxe nebo sousoší sv. Norberta, Václava a Zikmunda sochaře Josefa Maxe.

Výtvarná akce zaujala nejen kolemjdoucí „turisty“, ale i některé „sochy“. Posuďte:

Byla to zábava. Nemůžeme říci, že by nám pohledy ostatních byly nepříjemné, pouze poloha, ve které jsme musely vydržet, nám nevyhovovala. (N., M., V., A.)

Byla to legrace, ale zpotil jsem se jako...prase (A. V.)

Byla to švanda a byli jsme slavní! (J. M.)

Bolí mě ruce a noha, ale bylo to zábavné. (M. R.)

Bolí mě záda, klidně bych to zopakoval. (N. H.)

Strašně mě bolí ruka, chtěl bych to zopakovat! (J. M.)

Byli jsme velice krásní! (V.)

Bylo to krásné, byli jste krásní, nic mě nebolí – díky všem za nasazení a statečnost! (M. J.)

M.J.

  
  
05.02.2016:

Zaujalo nás: Beseda na téma migrační vlny v Evropě

Uprchlíci, islám a Česko

Beseda se uskuteční v Evangelickém kostele

v úterý 9. února od 17:00

Besedovat s Vámi přijde europoslanec pan Tomáš Zdechovský

05.02.2016:

Olympiáda dětí a mládeže

V termínu od 17.1 do 22.1 2016 jsem se zúčastnil ZODM spolu s Natkou Smrčkovou a Míšou Šilarovou. Měli jsme možnost zažít podobnou atmosféru jako při opravdové olympiádě, poznat sportovce z jiných krajů a pořádně si zasoutěžit. Celý pobyt jsme si moc užili.

Biatlonová klání se konala na Cínovci za velmi mrazivého počasí. Čekaly na nás celkem 3 závody a to rychlostní, vytrvalostní a štafetový.

V konkurenci nejlepších závodníků z jednotlivých krajů jsme se neztratili.

Výsledky:

Rychlostní závod klasickou technikou:                

Natka Smrčková: 8. místo                                       

Míša Šilarová: 5. místo

Jan Semirád: 2. místo

Vytrvalostní závod volnou technikou:

Natka Smrčková: 9. místo

Míša Šilarová: 5. místo

Jan Semirád: 2. místo

Štafetový závod volnou technikou:

Míša Šilarová, Svatava Mikysková, Kamila Orálková: 3. místo

Jan Semirád, Tadeáš Remeš, Luděk Abrahám: 2. místo

Jan Semirád

03.02.2016:

Natka Jurčová získala na MS stříbrnou medaili. Co na to Milan Žemlička?

naty.pngNa juniorském Mistrovství světa v biatlonu v rumunském Cheile Gradistei má své zastoupení i LSG. Septimánka Natka Jurčová a oktaván Milan Žemlička se probojovali do nominací trenérů Jindřicha Šikoly a Vlastimila Vávry.

A právě Natka si přiveze domů z mistrovsví světa stříbrnou medaili za druhé místo ve štafetách na 3×6 km!!! Skvělé! Velmi šťastný

Tady čtěte podrobnosti o Natčině úspěchuzemla.jpg

A ještě čekáme, zda své prozatím nadějné vystupování na MS promění v medaili i Milan Žemlička… Jsme v napětí… a čekáme, Milane!!

Čerstvá zpráva z Rumunska: Milan to dal!! Veze bronz.

Chvilku po té, co jsme na dálku vyzvali Milana k medaili (viz text nahoře) Smějící přišla další skvělá zpráva z mistrovství světa: také Milan Žemlička nepojede domů s prázdnou. S českou juniorskou štafetou získal bronzovou medaili. Gratulujeme.

Podrobnosti čtěte zde

22.01.2016:

Přijímací řízení pro školní rok 2016/2017 je zahájeno

Zveřejňujeme Kritéria přijímacího řízení

Milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

zveřejněním kritérií pro přijetí ke studiu na LSG fakticky zahajujeme letošní proces přijímacího řízení. Když všechno půjde hladce, celý maratón skončí někdy počátkem května.

Pro Vás, uchazeče, máme letos připraveno ve všech ročnících zhruba 28 míst, z toho převážnou část (cca 22) jako každoročně v primě. Do ostatních ročníků pouze doplňujeme na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy - ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu… Plačící nebo velmi smutný

Tak jako v minulých letech, i v tomto roce umožníme žákům se studijním průměrem do 1,5 projít přijímacím řízením bez nutnosti absolvovat testy. Zkrátka se domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování.

Pozor však – průměr do 1,5 Vám ještě nezaručuje přijetí! Bude záležet na tom, kolik Vašich „soupeřů“ se v bodovém ohodnocení dostane před Vás. A tady samozřejmě platí: čím lepší průměr, tím více bodů…

Ale body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci především Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší tradiční snahou vyhledávat výrazné talenty.

V letošních přijímacích kritériích jsme však pro Vás připravili jednu novinku. Body Vám letos přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za výsledky a úspěchy studijní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy Základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme.Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Více naleznete v Kritériích přijímacího řízení. Uvádíme je v dalším článku či přímo na samostatném odkazu. Je to, pravda, strohý a „suchý“ dokument, pročtěte jej však prosím pozorně, vyplatí se to.

Přeji Vám dobrou volbu Vaší školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

22.01.2016:

Rozhoduje se Vaše dítě se kam z 5. nebo 9. třídy?

Období přihlášek ke studiu je tady!

Vážení rodiče uchazečů o studium,

opět začíná doba podávání přihlášek ke studiu na gymnáziích a středních školách (připomínáme, že termín podání přihlášky je 15. březen 2016).

Na tomto místě naleznete přímé vstupy k nejdůležitějším dokumentům k přijímacímu řízení. Dovoluji si Vám doporučit zejména Malého průvodce přijímacím řízením, kde je v 7 krocích popsán postup od vyplnění přihlášky až po nástup na zvolenou školu. Snažili jsme se ho napsat přehledně a (doufáme) i svižně.

Dost možná Vás bude zajímat i Přehled umístění loňských absolventů na univerzitách.

Důležitým oficiálním dokumentem jsou pak Kritéria přijímacího řízení, kde se dozvíte podrobnosti o tom, jak se tvoří pořadí přijímaných uchazečů a za co lze získat body  pro konečné pořadí důležité. O hlavních idejích tohoto systému píši v článku adresovaném samotným budoucím studentům - uchazečům(nahlédněte prosím výše).  

Úplné informace a další materiály naleznete samozřejmě na samostatném  odkazu Přijímací řízení.
V případě pochybností neváhejte napsat (lsg@lsg.cz) či zavolat (465 622 249, 777 022 810).

Kdykoliv. Jsme tu pro Vás.

Přeji Vám šťastnou volbu Vašeho gymnázia, pokud to bude to naše, budeme potěšeni.

Vratislav Šembera, ředitel školy

16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu

Přijímací řízení v 7 krocích aneb Malý průvodce přijímacím řízením

Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017 - 1. kolo

Přijímací zkoušky nanečisto

Přihláška ke stažení

Přehled umístění loňských absolventů na univerzitách

Přijímacích řízení z let minulých....

21.01.2016:

Nestihli jste ONLINE? Zde je záznam......

Ondra Hubálek v televizi - Nenechte si ujít...

152.jpgMladí úspěšní čeští vědci, kteří uspěli v prestižních soutěžích. MARTIN PTÁČEK se zabývá stabilizačním systémem aut, VLASTIMIL RASOCHA si ve svém projektu položil otázku, zda budou diskriminovaní lidé podvádět víc, HYNEK KASL se podílel na vývoji metody, která zjišťuje rakovinotvorné buňky v krvi a ONDŘEJ HUBÁLEK, absolvent Letohradského soukromého gymnázia, využil houbu pro čištění vody od těžkých kovů. Čtyři mladí úspěšní čeští vědci, kteří vyhráli prestižní soutěže.

Hyde Park Civilizace, prestižní pořad České televize. A Ondra v něm!

Sledujte v sobotu 23. ledna v osm večer na ČT24, předtočeno v liberecké iQlandii…


1281 aktualit (26 stránek, 50 aktualit na stránku)
[ 6 | 7 | 8 ]
Přejít na:
Flashnews ©


© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.

BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   
Nová stránka 272 Nová stránka 272


progeCAD logo
 
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO