Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Exkurze do Českého rozhlasu v Pardubicích


Exkurze do Pardubic

My, jakožto zkušení členové školního rozhlasu, jsme se vydali i s našimi novými přírůstky minulou středu (11. října 2007) na exkurzi do opravdu zkušenějšího Českého rozhlasu Pardubice.

Sešli jsme se na nádraží v Letohradě, kde náš příběh začíná. V 7:40 dorazil náš poslední účastník, tudíž jsme mohli nastoupit do vlaku. Motoráček nás odvezl do Ústí nad Orlicí, kde jsme čekali na přestup. Jakmile rychlík přifrčel, nahrnuli jsme se do něj jako lavina, stejně pro nás ale nezbylo volné místo. Prošli jsme celý vlak, než jsme našli kupé, do kterého bychom si mohli sednout.

Poté naše šestnáctičlenná posádka vystoupila v Pardubicích na vlakovém nádraží, kde jsme se dobrý kilometr trmáceli, než jsme vstoupili do budovy pardubického rozhlasu. Když o tom teď tak přemýšlím, je to gigantická budova oproti naší studovně. Hned na začátku se nás ujala paní, nebo slečna Eva Kratošková.

Povídala nám o historii rozhlasu a o jeho založení. Poté přišlo na řadu příslušenství a technika od nejzastaralejší po nejmodernější. Provedla nás, ukázala nám nahrávací místnosti. Slyšeli jsme rozhovor mezi moderátorkou a hostem. Viděli jsme různou techniku a způsob vysílání. S hrůzou jsme se dověděli, že moderátoři musí být v práci už v pět hodin ráno.

Český rozhlas Pardubice si všichni můžeme naladit na frekvenci 104,7 FM.

Fotky odtamtud si jistě v nejbližší době moci prohlédnout na webových stránkách naší školy. Nakonec jsme se rozloučili a vyrazili směrem k vlakovému nádraží, mezitím jsme ale měli rozchod. Navštívili jsme spoustu obchodů a nechyběl ani Mc Donald´s.

A úplně nakonec jsme nastoupili na vlak a odfrčeli do Letohradu. Odtud už si každý našel svou cestu domů. Exkurze byla velmi zajímavá ale i zábavná. Myslím, že jsme získali skvělou motivaci.

Barbora Vítková a Lucka Řeháková

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 16.10. 2007 (2018 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO