Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Fotbalový turnaj v Itálíí


Zpráva z aktuálního ročníku

Naši studenti na italském turnaji „Rovereto - Città della Pace“ (Rovereto – město míru)

Čtyři studenti našeho gymnázia se zúčastnili prestižního mezinárodního fotbalového turnaje. Tomáš Matějíček, Jonáš Berger, Vojtěch Maixner a Ivo Matějíček se jako členové fotbalového oddílu Sokola Dolní Dobrouč podíleli na úspěchu tohoto týmu.

Ve skupině, kde hráli mimo našich borců dvě mužstva Itálie, po jednou ze Švýcarska a Německa vybojovali první místo a postoupili do finálové skupiny, když   dokázali být zdatnými soupeři i takovým týmům jako je německý druholigový Kassel.

Ve finále se jim možná trochu osudným stal právě německý Kassel, který ve druhém vzájemném utkání ukázal svoji sílu. Nakonec se stal celkovým vítězem turnaje v této kategorii. Všichni naši fotbalisté (a tím myslíme celý dobroučký tým) statečně bojovali, podali skvělé výkony a 4. místo je podtrženo tím, že v základní skupině dokázali jako jediní Kassel porazit, poté, co ostatním soupeřům Němci nadělovali po šesti a více brankách.

Naši se celkově umístili na úžasném 4. místě za mužstvy Německa, Belgie a Francie.

Tento výsledek nás těší o to více, že vedení mužstva ocenilo hráče i za sportovní chování na hřišti a vzornou prezentaci i mimo fotbalová hřiště.

Děkujeme a přejeme mnoho dalších, nejen fotbalových, úspěchů.

FOTOGRAFIE SE PŘIPRAVUJÍ !!!

 

Kousek dějin – proč se vlastně turnaj hraje:

Rakousko po atentátu na Ferdinanda D’este vyhlašuje válku Srbsku a 6.srpna 1914 také Rusku. Z iniciativy T. G. M. působí ještě před vypuknutím konfliktu v Itálii, Francii, ale také Rusku Československé cizinecké legie. Rakousko Uhersko však nehodlá dát Dolomity zdarma a v nadmořské výšce v rozmezí 1000-3000m se otevře jedna z nejkrvavějších a nejhorších front 1 sv. války. Konflikt byl o to horší, že do takovéto oblasti byli posíláni vojáci z nížin Itálie a odkud jinud, než z Čech. Na frontě v Dolomitech bojovalo více jak 20 000 Čechoslováků. A to ne vždy kulkou, ale mnohdy zápasili s hladem a zimou.

Rakouským záměrem bylo dosáhnout pádské nížiny a tím volnou cestu do střední Itálie. Posledním masivem před pádskou nížinou je Monte Pasubio s vrcholem Monte Palon 2098m. Na tomto vrcholu padlo na 20 000 vojáků. Zásobování probíhalo cestou stoupající z 1080 m, která vedla skrz 52 tunelů a název dostala podle velícího generála Papa. Ovšem kruté boje neprobíhaly jen tam, dalším centrem byla oblast Drei Zinnen a masiv Pantenkofel.

Čeští legionáři byli velice uznávanými bojovníky a o jejich profesionalitě nemohlo být pochyb.Proto máme v Itálii i vlastní vrchol a v mnoha Italských městech se můžete setkat s názvem ulice - Via legionara Cecoslovakia. V tomto konfliktu jsme sehráli velice důležitou roli a nikdy bychom na to neměli zapomenout, stejně jako nikdy na své hrdiny nezapomenou Italové.

V severní Itálii jsou určeny dny, kdy jim vzdávají hold. Na místech nejtěžších bojů stojí pomníky a kaple, v údolí oraria. Po skončení války bylo rozhodnuto, že bude ulit zvon, aby již nikdy nemohlo k podobnému konfliktu dojít. Každá země, která se účastnila tohoto konfliktu, dodala jedno dělo své výroby.Tyto děla pak byla roztavena a byl z nich ulit zvon. Jako nejvhodnější místo pro jeho umístění bylo zvoleno Rovereto. Zvon má přes 3 m v průměru a jsou na něm zachyceny výjevy z bojů. Kolem zvonu byly rozmístěny vlajky všech zúčastněných států.

Zvon bije pravidelně každý den v 21:00. (podle knihy "Na východ od říše" italského autora Aldo Gionga) U tohoto zvonu vždy začíná turnaj „Rovereto - Città della Pace“ (Rovereto – město míru) slavnostním slibem všech účastníků. V letošním fotbalovém týmu jsou 4 naši studenti. Turnaje se vždy účastní tisíce sportovců doslova z celého světa. Letos se hraje 20. ročník a mužstvo Sokola Dolní Dobrouč, jehož členy jsou naši studenti, jede na tento turnaj po desáté.

Držme jim palce, ať si zahrají na hlavním městském stadionu finále.

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 16.03. 2008 (1360 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO