Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Přijímací řízení 2017 - archiv

Přijímací řízení 2017

Máme plno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

Vážení uchazeči o studium,

již v prvním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy stanovenou úřadem Pardubického kraje.

Další kola přijímacího řízení tedy ani letos vypisovat nebudeme. (V případě, že by došlo k nepředpokládanému uvolnění některého místa, budeme Vás zde  informovat).

Primu LSG bude tedy od září 2017 navštěvovat optimálních 23 studentů, budoucí kvinta pak je doplněna na 27 studentů. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi...

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme Mrkající.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG se omlouváme a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Ty z Vás, kteří máte u nás podané odvolání proti nepřijetí, prosíme o trpělivost - zašleme Vám vyjádření bezprostředně. Musíme dodržet zákonnou dobu pro zaslání zápisových lístků (ta skončí v úterý, 16. května).

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete níže.

Vratislav Šembera, ředitel školy

    

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

Zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení ke studiu LSG.

Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít, Mrkající neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv.

Výsledky páťáků (do primy) najdete zde.

Výsledky deváťáků (doplňující řízení do kvinty) najdete zde.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně doručili zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 85 % úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 22 – 23 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Někteří uchazeči před Vámi dozajista směřují na jiná gymnázia, nějaké místo se pro vás zcela jistě najde.

Text odvolání ve formátu Word

Text odvolání ve formátu Pdf (možné vyplnit na PC, vytisknout, podepsat a poslat)

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

         

Několik slov k uchazečům...

Vážení rodiče budoucích studentů, milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

přiblížila se doba, kdy se páťáci základních škol musí rozhodnout, zda budou v dalším studiu pokračovat na osmiletém gymnáziu. Troufám si říci, že deváťáky téma volby budoucí školy dost možná už i straší ve snech…

LSG má pro Vás na příští školní rok připraveno ve všech ročnících zhruba 30 míst, z toho převážnou část v primě (cca 24). Do ostatních ročníků budeme opět pouze doplňovat na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy a ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu…Plačící nebo velmi smutný

Přijímací řízení je letos trochu odlišné pro páťáky a pro deváťáky: všichni páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny (jednotný test společnosti CERMAT). Deváťákům tradičně připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu. Výsledky testů se podstatnou měrou promítnou do konečného pořadí zájemců.

I letos však při přijímacím řízení na LSG bude nemalou roli hrát Váš studijní průměr ze základní školy. A tady samozřejmě platí: čím lepší průměr, tím více bodů do celkového pořadí. Zkrátka se i nadále domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování…

Ale pozor! Body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší letitou snahou vyhledávat výrazné talenty.

V letošních přijímacích kritériích jsme zachovali také loňskou novinku. Body Vám přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za úspěchy vědomostní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy Základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme. Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Budeme velmi rádi, když Váš zápisový lístek bude ve finále směřovat na letohradské gymnázium. Jsme připraveni pomoci Vám nejen kvalitně zvládnout středoškolské učivo, ale také získat sebevědomí, rozhled a dovednosti nezbytné pro následné studium na dobré univerzitě.

Přeji Vám šťastnou volbu své střední školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

   

       

Přijímačky nanečisto 2017 jsou za námi

Zkou__ka_20odvahy.pngVážení rodiče, zájemci o studium a všichni další, kteří jste si k nám přišli přijímačky nanečisto jen vyzkoušet. 

Ve středu 25. ledna 2017 jste měli příležitost vyzkoušet si, jak takové přijímačky na gymnázium vypadají. Věříme, že Vám to pomohlo překonat strach (či snad dokonce paniku??) z toho, co se po Vás bude chtít. Snažili jsme se o to, aby vše vypadalo jako u zkoušek skutečných. Popletený

Výsledky těchto zkoušek si prosím stáhněte zde. Jsou anonymní, takže se poznáte podle přiděleného kódového čísla. Pokud ho snad nevíte, zavolejte, poradíme Vám.

       

A pokud se Vám náhodou něco nepovedlo...

Pro studenty

Neděste se, máte-li pocit, že byl některý test nad Vaše síly. Vaši kamarádi na tom budou dost možná stejně. Přihlaste se na Přípravný kurz, nějak to dáme dohromady…Popletený

Pro rodiče (páťáků)

My na LSG samozřejmě víme, že 70 minutový test z matematiky a navazující 60 minutový test z češtiny je pro 12leté dítě z psychologického, hygienického ale i didaktického hlediska nevhodný.  V tomto se však musíme podvolit...
    Má-li ale Vaše dítě chuť a předpoklady studovat, nedovolte prosím, aby o tyto cenné vlastnosti přišlo jedinou nedobrou zkušeností s CERMATem…
Mrkající

Přípravné kurzy      

Přípravné kurzy pro páťáky 

Pro páťáky jsme přichystali Přípravné kurzy k příjímacím zkouškám. Naši kantoři Vám při nich poradí, jak na úlohy z CERMAT testů vyzrát.

Kurzy proběhnou ve dvou odpoledních (1. a 8. února 2017). Podrobnosti naleznete v samostatném článku.

Přípravné kurzy pro deváťáky - chcete je? 

Včera po přijímačkách nanečisto se objevily dotazy, zda i pro deváťáky nechystáme kurz, v němž bychom společně rozebrali úlohy z našich testů.

Původně jsme to neměli v úmyslu, ale rádi to uděláme. Pokud tedy bude z Vaší strany zájem, vyjádřete ho prosím mailem na adresu lsg@lsg.cz . Domluvíme se.  Mrkající      

Přípravné kurzy k přijímačkám aneb: Kde jsme chybovali?

nane.JPGHlásíte se osmileté gymnázium? A po Přijímačkách nanečisto máte neodbytný pocit, že by bylo dobré se k některým úlohám z testů vrátit?

Přihlásit se můžete bez ohledu na to, zde absolvujete přijímačky nanečisto.

Pro páťáky:

Nabízíme Vám příležitost zamyslet se nad CERMAT testy spolu s našimi kantory.

Termín: středa 1. února a 8. února 2017

Čas: od 15:00 do 17:15 hodin (včetně 15 minutové přestávky na vzpamatování)

Forma: vždy 1 hodina matematiky a 1 hodina češtiny

Náplň: strategie řešení testových úloh

Přihlášky: mailem na adresu lsg@lsg.cz, či osobně.

Cena: za obě odpoledne 100,- Kč, za jedno odpoledne 60,- Kč

 

        

     

Malý průvodce přijímacím řízením aneb Přijímací řízení v 7 krocích

Krok první:  Přihláška ke studiu

Nejprve vyplníte přihlášku ke studiu, nejlépe s rodiči či jiným zákonným zástupcem. Vyplněnou přihlášku nám můžete zaslat poštou nebo doručit osobně. Termín podání přihlášky do 1. kola přijímacího řízení je

                                                   do 1. března 2017.

Tiskopis přihlášky obdržíte na své základní škole, lze jej také stáhnout ze stránek LSG.

Pokud budete mít s přihláškou jakýkoliv problém, přijďte si pro ni přímo k nám, POMŮŽEME Vám i s jejím vyplněním.

Uchazeč může do 1. kola přijímacího řízení podat přihlášku nejvýše na 2 školy.

Do přihlášky vyplníte obě školy, na kterých se ucházíte o studium. A to v pořadí dle svého zájmu. Uvedete-li nás na 1. místě, budeme velmi potěšeni . Ovšem férově dodáváme, že toto pořadí Vás vůbec nezavazuje k pozdější volbě školy, na kterou nastoupíte.

Nezapomeňte, prosím, do přihlášky vyplnit jeden z termínů, v němž se chcete zúčastnit případné přijímací zkoušky v 1. kole (1. termín je 18. 4. 2017, 2. termín pak 20. 4. 2017)

Přijímací zkoušky se týkají všech uchazečů. 

       

Krok druhý:  Potvrzení přihlášky

Přihlášku Vám obvykle potvrdí Vaše základní škola. Toto potvrzení můžete nahradit předložením ověřené kopie vysvědčení za 4. ročník a 1. pololetí 5. ročníku ZŠ (respektive 8. ročník a 1. pololetí 9. ročníku).

Vysvědčení si můžete nechat ověřit na matrice obecního úřadu, případně i u notáře. Anebo jednoduše přineste originály těchto vysvědčení společně s přihláškou přímo k nám do kanceláře gymnázia. My si je ověříme na místě a zadarmo.

Raději znovu připomínáme: vyplněná přihláška do 1. kola přijímacího řízení se k nám musí dostat (poštou nebo osobně)     do 1. 3. 2017.

Nezapomeňte k přihlášce přiložit (viz „Krok třetí“) potvrzení o Vašich úspěších v různých vědomostních olympiádách. Ty nás obzvláště zajímají... A přidejte i doklad o Vašich aktivitách mimoškolních (ZUŠ, výkonnostní sportovní oddíl).  Jaké doklady budeme uznávat se dozvíte v Kritériích přijímacího řízení (připravujeme na první polovinu prosince 2016)

Pokud je u uchazeče diagnostikována specifická porucha učení (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, dysortografie apod.) nebo lehká mozková dysfunkce (LMD), přiložte k přihlášce kopii zjištění pedagogicko-psychologické poradny, které to dokládá.

Potvrzení lékaře nevyžadujeme.

           

Krok třetí:  Co Vám přinese body

 Celkové pořadí uchazečů budeme sestavovat na základě bodového zisku. Body Vám přidělíme:

  za výsledky přijímacích testů (ty do celkového pořadí započteme 60 procenty)

  za prospěch na Vaší základní škole

  za úspěchy v různých vědomostních olympiádách

  a pozor: za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní

Body tedy zdaleka nerozdáváme jen za výsledky testů či studijní průměr! Mrkněte se do Kritérií přijímacího řízení. Tam se dozvíte, za co všechno můžete dostat bodíky, které Vás na žebříčku uchazečů posunou výše. A také jakým způsobem to potřebujeme doložit. To víte, úřad je úřad...

          

Krok čtvrtý:  Přijímací zkouška

Zhruba v polovině března (dříve to určitě nestihneme) Vám přijde  domů dopis J. Bude v něm pozvánka k přijímací zkoušce L. Ta se v 1. kole koná buď 18. 4. nebo 20. 4. 2017. Váš termín záleží na tom, co jste napsali do přihlášky!

A tady pozor: přijímací zkouška je u nás jiná pro páťáky a jiná pro deváťáky. Tedy popořadě:

  Páťáci budou psát celostátní test z matematiky a češtiny.

  Deváťákům pak připravíme naše vlastní testy z matematiky, českého jazyka a všeobecného přehledu.

Oboje si u nás můžete vyzkoušet v rámci tzv. Přijímačekynanečisto (středa 25. 1. 2017). Deváťáci si navíc naše testy z minulých let mohou  stáhnout z našich stránek a v klidu domova nad nimi popřemýšlet.

Od této chvíle nezbývá než čekat...  Výsledky Vám totiž ze zákona nesmíme sdělit dříve, než 22. dubna.  

Ale hned ten den odpoledne zjistíte z našich webových stránek, zda jste přijati. Rozhodnutí o přijetí ke studiu Vám odešleme neprodleně. Můžete se těšit – co slíbíme, to dodržíme.

        

Krok pátý:  Zápisový lístek

Svůj úmysl nastoupit ke studiu Letohradského gymnázia musíte ještě potvrdit doručením tzv. zápisového lístku. Učiňte tak, prosím, co nejdříve, nejlépe hned poté, co se dozvíte o přijetí na naši školu. Zákon hovoří o 10 pracovních dnech ode dne, kdy bylo uchazečům oznámeno rozhodnutí o přijetí ke vzdělávání. Pozor - za oznámení se považuje zveřejnění výsledků na internetu. Tak to nepropásněte...

Zápisový lístek obdržíte na své ZŠ, případně na krajském úřadu v Pardubicích.

Po odevzdání zápisového lístku se již můžete těšit na studium na LSG.  Věřte, že nebudete zklamáni J (viz 16 dobrých důvodů, proč si vybrat právě naši školu).

Považujeme za  férové Vám sdělit, že svůj zápisový lístek můžete (po písemném požádání) vzít zpět a odevzdat ho na jinou školu, na kterou budete přijati později v rámci odvolacího řízení. Bude nás to sice mrzet, ale rozhodně Vám nebudeme dělat žádné problémy.

         

 Krok šestý:  Další kola přijímacího řízení

Je téměř jisté, že další kola přijímacího řízení budou vyhlašovat všechna gymnázia či jiné střední školy. LSG bylo v minulých letech jedinou výjimkou v regionu - naplnili jsme kapacitu hned z 1. kola. Letos tomu pochopitelně tak být nemusí, ale raději neváhejte a zkuste hned 1. kolo…

Pro Vás je důležité vědět, že do dalších kol se můžete hlásit bez ohledu na to, zda jste se hlásili do kola prvního. A to platí jak pro uchazeče z 9. tříd ZŠ, tak pro páťáky, kteří chtějí vstoupit na osmileté gymnázium.

Informace o dalších kolech přijímacího řízení je nejlépe sledovat ihned po 22. dubnu na webových stránkách školy. Přijímací řízení může probíhat na jednotlivých školách až do konce srpna. Ale kdo by chtěl žít v nejistotě tak dlouho, že?

          

Krok sedmý:  Nebojte se zeptat

Budete-li mít jakékoliv nejasnosti či pochybnosti, neváhejte telefonovat (465 622 249, 777 022 810), mailovat ( lsg@lsg.cz ), případně nás navštivte přímo ve škole. Kávu či čaj připravujeme také prvotřídní…
Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 08.12. 2017 (1158 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO