Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Přijímací řízení staré 2016 zaloha


   

                                        Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

Průběh přijímacího řízení v minulém školním roce

Zde naleznete veškeré informace o průběhu minulého přijímacího řízení na LSG (jaro 2016). Články jsou řazeny chronologicky od spodu.

Máme plno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

vratislav.jpgVážení uchazeči o studium,

také letos, hned v prvním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy stanovenou úřadem Pardubického kraje.

Další kola přijímacího řízení tedy vypisovat nebudeme (v případě nepředpokládaného uvolnění některého místa Vás zde budeme informovat).

Primu LSG bude od září 2016 navštěvovat optimálních 24 studentů, budoucí kvinta pak je doplněna na 22 studentů. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi...

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG se omlouváme a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Ty z Vás, kteří máte u nás podané odvolání, prosíme o trpělivost - zašleme Vám vyjádření bezprostředně. Museli jsme dodržet zákonnou dobu pro zaslání zápisových lístků (ta skončila včera - v pondělí, 9. května).

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete níže.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Dnes končí lhůta pro zápisové lístky

Na časté dotazy odpovídáme:

Dnes (v pondělí, 9. května) končí 10denní lhůta, kdy mohou uchazeči odevzdávat své zápisové lístky ke studiu LSG. Teprve poté můžeme řešit všechna došlá odvolání proti nepřijetí.

Lhůty jsou zákonné, nemůžeme je zkracovat, ačkoliv pro situaci zatím nepřijatých máme pochopení. Plačící nebo velmi smutný Děkujeme za pochopení a za trpělivost.

Vratislav Šembera, ředitel školy


Konečné výsledky 1

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

S malým zpožděním, za které se omlouváme, zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení. Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít Popletený, neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv. Výsledky přijímacích zkoušek najdete zde.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 3/4 úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 22 – 23 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „kousek pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Nějaké místo se zcela jistě uvolní.

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Přihlášky jsou ve finále !!!

Často se v těchto dnech ptáte na poslední termín pro doručení přihlášky ke studiu LSG. Pro jistotu tedy odpovídáme:

Přihlášky se podávají nejdéle 15. března. K tomuto datu již musí být přihláška ve vybrané škole - tedy pozor, není to datum odeslání např. poštou.

Přihlášku můžete přinést přímo do školy, poslat poštou či vhodit do schránky gymnázia ve vstupu do zámku z náměstí.

A nebo volejte řediteli na telefon 777 022 810 a domluvíme se.

Máme pochopení: svět je nějak záludně rychlý... Mrkající

Vratislav Šembera, ředitel LSG

Rozhoduje se Vaše dítě se kam z 5. nebo 9. třídy?

Období přihlášek ke studiu je tady!

Vážení rodiče uchazečů o studium,

opět začíná doba podávání přihlášek ke studiu na gymnáziích a středních školách (připomínáme, že termín podání přihlášky je 15. březen 2016).

Na tomto místě naleznete přímé vstupy k nejdůležitějším dokumentům k přijímacímu řízení. Dovoluji si Vám doporučit zejména Malého průvodce přijímacím řízením, kde je v 7 krocích popsán postup od vyplnění přihlášky až po nástup na zvolenou školu. Snažili jsme se ho napsat přehledně a (doufáme) i svižně.

Dost možná Vás bude zajímat i Přehled umístění loňských absolventů na univerzitách.

Důležitým oficiálním dokumentem jsou pak Kritéria přijímacího řízení, kde se dozvíte podrobnosti o tom, jak se tvoří pořadí přijímaných uchazečů a za co lze získat body pro konečné pořadí důležité. O hlavních idejích tohoto systému píši v článku adresovaném samotným budoucím studentům - uchazečům (viz prosím níže).

V případě pochybností neváhejte napsat (lsg@lsg.cz) či zavolat (465 622 249 nebo 777 022 810).

Kdykoliv. Jsme tu pro Vás.

Přeji Vám šťastnou volbu Vašeho gymnázia, pokud to bude to naše, budeme potěšeni.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Přijímací řízení pro školní rok 2016/2017 je zahájeno

Milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

zveřejněním kritérií pro přijetí ke studiu na LSG fakticky zahajujeme letošní proces přijímacího řízení. Když všechno půjde hladce, celý maratón skončí někdy počátkem května.

Pro Vás, uchazeče, máme letos připraveno ve všech ročnících zhruba 28 míst, z toho převážnou část (cca 22) jako každoročně v primě. Do ostatních ročníků pouze doplňujeme na uvolněná místa. Více nabídnout nemůžeme, ač bychom rádi. Narážíme zde na hranici nejvyššího povoleného počtu žáků školy - ta je úřadem Pardubického kraje stanovena na 180 studentů. Víc ani nohu… Plačící nebo velmi smutný

Tak jako v minulých letech, i v tomto roce umožníme žákům se studijním průměrem do 1,5 projít přijímacím řízením bez nutnosti absolvovat testy. Zkrátka se domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 pololetí lze o schopnostech budoucího studenta zjistit více než ze tříhodinového písemného testování.

Pozor však – průměr do 1,5 Vám ještě nezaručuje přijetí! Bude záležet na tom, kolik Vašich „soupeřů“ se v bodovém ohodnocení dostane před Vás. A tady samozřejmě platí: čím lepší průměr, tím více bodů…

Ale body zdaleka nerozdáváme jen za studijní průměr!

Při vstupu na LSG Vám mohou, jako každoročně, velmi výrazně pomoci Vaše úspěchy ve vědomostních soutěžích a olympiádách. To souvisí s naší tradiční snahou vyhledávat výrazné talenty.

V letošních přijímacích kritériích jsme však pro Vás připravili jednu novinku. Body Vám letos přidělíme i za systematickou mimoškolní činnost a za případné úspěchy v ní. Není jich sice tolik, jako je bodů za výsledky a úspěchy studijní, ale pomoci Vám mohou. Navštěvujete-li tedy Základní uměleckou školu a učíte se třeba hře na klavír, nějaký bodík Vám připíšeme. Jste-li aktivními členy organizovaného sportovního oddílu, můžete počítat s tímtéž. Pokud jste navíc v této své činnosti dosáhli ocenění, ještě něco přihodíme.Velmi šťastný

Zdá se Vám to nezvykle štědré? Vycházíme z jednoduchého předpokladu: student, který vedle přípravy na vyučování zvládá ještě výkonnostní sport či náročnou výuku nástroje, má nepochybně vyšší vzdělávací potenciál než ten, který má sice ve škole o jednu dvojku méně, ale nic jiného než přípravu na výuku už nezvládá…

Více naleznete v Kritériích přijímacího řízení. Uvádíme je v dalším článku či přímo na samostatném odkazu. Je to, pravda, strohý a „suchý“ dokument, pročtěte jej však prosím pozorně, vyplatí se to.

Přeji Vám dobrou volbu Vaší školy.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

                             Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

       

Studujte zdarma! Stačí se učit...

Studenti, kteří potvrdí na LSG svůj vynikající prospěch ze základní školy, studují i zdarma!

Chcete se na cokoliv zeptat? Zajímá Vás co se stane, když se nezadaří a vyznamenání nepřijde? Máte nějaké jiné otázky? Zavolejte nebo přijďte osobně. Určitě se domluvíme! Volejte řediteli: 777 022 810

Upozornění pro uchazeče o studium na LSG, jejichž rodným jazykem není čeština

Pokud se ucházíte o studium na LSG a Vaším rodným jazykem není čeština, připravíme pro Vás přijímací testy v anglické verzi. V takovém případě nám svůj požadavek sdělte buď na adresu lsg@lsg.cz, případně na tel. 465 622 249.

Přijímací testy z minulých let - ve formátu PDF

Pro žáky pátých tříd - přijímací zkoušky do primy

Pro žáky devátých tříd - přijímací zkoušky do kvinty

Přijímací řízení z minulých let

Na dolním odkazu naleznete články o průběhu přijímacího řízení v minulých letech (2015, 2014, 2013, 2012).

Uvádíme je zde pro Vaši informaci a pro možnost porovnání. Články jsou v jednotlivých rocích řazeny od spodu tak, jak byly postupně zveřejňovány.

Zde si můžete prohlédnou informace a výsledky přijímacích řízení z let minulých....

Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 14.11. 2016 (1249 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO