Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Přijímací řízení z minulých letNa dalších řádcích naleznete články o průběhu přijímacího řízení v minulých letech (2015, 2014, 2013, 2012).

Uvádíme je zde pro Vaši informaci a pro možnost porovnání. Články jsou v jednotlivých rocích řazeny od spodu tak, jak byly postupně  zveřejňovány.Přijímací řízení v roce 2015

Máme plno – další kola přijímaček LSG nevyhlásí

Vážení uchazeči o studium,

také letos, hned v prvním kole přijímacího řízení, dosáhlo LSG hranice nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy.

Nedojde-li tedy k nějaké mimořádnosti, další kola přijímacího řízení vypisovat nebudeme (v případě nepředpokládaného uvolnění některého místa Vás zde budeme informovat).

Primu LSG bude od září 2015 navštěvovat optimálních 22 žáků, na obdobný počet je pak doplněna budoucí kvinta .

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme. Omlouváme se uchazečům, které jsme nemohli uspokojit, a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete níže.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

S malým zpožděním, za které se omlouváme, zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení. Své umístění vyhledáte podle registračního čísla, které jste obdrželi spolu s dopisem o zahájení řízení. Pokud byste ho nemohli najít Mrkající, neváhejte zavolat na číslo 777 022 810. Kdykoliv.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 2/3 úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 22 – 23 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „kousek pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Nějaké místo se zcela jistě uvolní.

Neúspěšným uchazečům připomínáme také možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Přijímací řízení 2015/16 - aktuálně

Dne 22.4.2015: Vážení uchazeči o studium,

1. kolo přijímacího řízení na LSG končí zítra, tj. ve čtvrtek 23. dubna 2015. Teprve zítra tedy můžeme dle zákona zveřejnit jeho oficiální výsledky. Očekáváme, že je na tomto místě vyvěsíme ve čtvrtek v odpoledních hodinách.

Děkujeme za trpělivost.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Dne 18.3.2015: Vážení rodiče uchazečů o studium LSG

S končící lhůtou pro odevzdávání přihlášek na střední školy jsme zaregistrovali přihlášku Vašeho dítěte ke studiu na LSG.

Děkujeme Vám za takto projevenou důvěru. Pokud jste tuto informaci dnes (středa 18.3.) neobdrželi také prostřednictvím e-mailu, pak Vaši aktuální e-mailovou adresu nemáme k dispozici.

Usoudíte-li v takovém případě, že mailová komunikace by pro Vás byla přínosná, stačí napsat ze své stávající adresy zprávu na lsg@lsg.cz

Na uvedené adrese či na telefonu 777 022 810 jsme kdykoliv k dispozici pro Vaše dotazy.

Vratislav Šembera ředitel školy


Vážení rodiče budoucích studentů, milí uchazeči o studium na gymnáziu v Letohradě,

s blížícím se termínem podávání přihlášek na střední školy se zcela jistě opět rozproudí ve veřejnosti i v médiích tradiční diskuze o systému přijímacích zkoušek.

Tím spíše, že Pardubický kraj letos zavádí na svých (krajských) středních školách od roku 2011 již čtvrtý (!) model přijímacích zkoušek - tedy co rok, to změna.

Objektivně však nutno dodat, že k letošní změně byl Pardubický kraj donucen poněkud chaotickou aktivitou Ministerstva školství...

Letohradské gymnázium kráčí v tomto ohledu již léta, řečeno s Franzem Kafkou, vyrovnaným krokem. Nikdy jsme o zrušení přijímacích zkoušek neuvažovali. Jsou pro nás nejen prostředkem k seřazení uchazečů do jakéhosi žebříčku, ale především nám skvěle slouží ke zjištění, v jakých tématech mají budoucí studenti mezery – a tedy na jaká témata mají naši kantoři v prvních měsících studia zaměřit svoji pozornost.

Nadále ovšem také považujeme za rozumné umožnit žákům, kteří na své základní škole dosahují vynikajících výsledků, vstup na gymnázium bez nutnosti absolvovat testy. Jedná se o výraz naší důvěry v práci kolegů na základních školách, ale také o naše přesvědčení, že trvale dobře pracující žák má být při vstupu na zvolenou střední školu odměněn alespoň malým benefitem. Navíc se domníváme, že z vysvědčení za poslední 3 klasifikační období lze o schopnostech uchazeče vyčíst více než ze dvou či tří zhruba hodinových přijímacích testů...

LSG tedy stejně jako v letech předchozích nabízí přehledný a jednoduchý systém přijímacího řízení, který lze shrnout do dvou bodů:

buď dobře pracujete na své základní škole – pak na Vás čeká bonus v podobě přijetí bez nutnosti konat přijímací testy

nebo přijdete, vykonáte zkoušky z Vám známého učiva ZŠ a do 24 hodin víte, zda a kde budete od září studovat.

V každém modelu přijímacího řízení by přeci mělo jít o jediné – pokusit se učinit krok ke světu, v němž výuční list bude zase průkazem šikovného řemeslníka, maturita na odborné škole zárukou solidních profesních znalostí daného oboru a vysvědčení z gymnázia pak nejlepší vstupenkou ke studiu skutečně kvalitní univerzity. A právě o to usilujeme.

Na internetové stránce www.lsg.cz naleznete veškeré informace o přijímacím řízení na LSG, o důležitých termínech, které byste neměli promeškat, a naleznete zde také formulář přihlášky spolu s informacemi ohledně vyplnění zápisového lístku.

Budeme velmi rádi, když Váš zápisový lístek bude ve finále směřovat na Letohradské gymnázium. Jsme připraveni pomoci Vám nejen kvalitně zvládnout středoškolské učivo, ale také získat sebevědomí, rozhled a dovednosti nezbytné pro následné studium na univerzitě.

Přeji Vám šťastnou volbu své střední školy.

Vratislav Šembera, ředitel školy

        

Přijímací řízení 2014

Máme plno – další kola přijímaček LSG nevyhlásí

http://www.lsg.cz/images/2011_2012/doplnky/maturity_2011_003_small.jpgVážení uchazeči, již na samém počátku letošního kolotoče přijímacího řízení jsme dosáhli hranici nejvyššího povoleného počtu studentů, který je dán maximální (nepřekročitelnou) kapacitou školy.

Další kola přijímacího řízení tedy vypisovat nebudeme. Primu LSG bude od září 2014 navštěvovat optimálních 24 žáků, budoucí kvinta pak je doplněna také na 24 studentů.

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme. Omlouváme se uchazečům, které jsme nemohli uspokojit, a přejeme jim hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy.

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete na odkazu Přijímací řízení.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek 2014/2015

S malým zpožděním, za které se omlouváme, zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek. Podle zkušenosti z posledních let nám zašle lístek cca 2/3 úspěšných uchazečů. Očekáváme tedy naplnění primy na předpokládaných cca 23 – 25 studentů.

Těm z Vás, kteří jste skončili „kousek pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Nějaké místo se zcela jistě uvolní.

Neúspěšným uchazečům připomínáme možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. Pokud ho LSG vyhlásí, o termínu Vás budeme včas informovat.

Vratislav Šembera, ředitel školy

Výsledky uchazečů z 5. a 9. tříd (do PRIMY a KVINTY) ve formátu excel [xls] ke stažení

Výsledky uchazečů z 5. a 9. tříd (do PRIMY a KVINTY) ve formátu adobe [pdf] ke stažení      

                 

   


                             

Přijímací řízení v roce 2013       

                            

 Máme naplněno – druhé kolo přijímaček LSG nevyhlásí

Vážení uchazeči,

protože se nám již na počátku letošního kolotoče přijímacího řízení podařilo naplnit naše představy o počtu nových studentů, 2. kolo přijímacího řízení vypisovat nebudeme.

Děkujeme za důvěru, velmi si jí vážíme.

Neúspěšným uchazečům o studium na LSG přeji hodně štěstí při přijímacím řízení na jiné školy. Ty z Vás, kteří máte u nás podané odvolání, prosíme o trpělivost - zašleme Vám vyjádření co nejdříve, nicméně musíme dodržet zákonnou dobu pro zaslání zápisových lístků.

Konečné výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete na odkazu Přijímací řízení.

Vratislav Šembera, ředitel školy

     

Konečné výsledky 1. kola přijímacích zkoušek

Zveřejňujeme výsledky 1. kola přijímacího řízení.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek.

Těm z Vás, kteří jste skončili „kousek pod čarou“, si dovolím vzkázat: nevěšte hlavu, pokud máte opravdu zájem o studium u nás, napište ihned odvolání. Nějaké místo se zcela jistě uvolní.

Neúspěšným uchazečům připomínáme možnost podat přihlášku do případného 2. kola přijímacího řízení. O termínu budeme včas informovat..

Vratislav Šembera, ředitel školy

          

                                  Mrkající DNES SI VYBERETE NÁS, ZÍTRA DOBROU UNIVERZITU Mrkající

   

   Přijímací řízení v roce 2012       

      

UsmívajícíUmístění maturantů na univerzity 2011

          

Velmi šťastný Další kola přijímaček již jen "na Vaše přání"...

Protože se nám již na samotném počátku letošního kolotoče přijímacího řízení podařilo naplnit naše představy o počtu nových studentů, rozhodli jsme se případná další kola přijímaček vyhlásit vysloveně "jen na Vaše přání".

Budete-li mít tedy pocit, že máte chuť studovat na LSG, stačí nám zavolat či napsat. Pro Vaši informaci – pro letošní páťáky jsme schopni v budoucí primě vytvořit ještě 1 místo, pro deváťáky ještě 1 až 2 místa. Volněji máme v dalších ročnících (viz prosím Kritéria přijímacího řízení).

Výsledky letošních přijímaček a další informace naleznete dále na této stránce.

Děkujeme za důvěru a těšíme se na Vás.

Vratislav Šembera, ředitel LSG

    

Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek

Zveřejňujeme průběžné výsledky 2. kola přijímacího řízení.

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek.

Vratislav Šembera, ředitel školy

      

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení

Úspěšným uchazečům z 1. kola blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek.

Pro ostatní zde máme druhé kolo...Popletený:

Pro páťáky a deváťáky základních škol (případně pro zájemce z dalších ročníků).

2. kolo přijímacího řízení proběhne 14. 5. 2012. Termín odevzdání přihlášek je 7. 5. 2012.

Přihlášku mohou podat i zájemci, kteří se nezúčastnili 1. kola.

Podrobná kritéria přijímacího řízení naleznete dále, zde jen uvedeme to nejdůležitější:

  • máte-li dobrý prospěch ve své ZŠ (viz Kritéria), budete přijati bez konání přijímacích zkoušek
  • pokud jste na jiné škole uspěli v testech v 1. kole přijímacího řízení, nemusíte již konat další. Uznáme vám je.

Podrobnosti ke 2. kolu naleznete zde. Všechny další materiály včetně tiskopisu přihlášky naleznete v rubrice Přijímací řízení.

Vratislav Šembera, ředitel školy

  

Výsledky přijímacích zkoušek - 1. kolo

Zveřejňujeme průběžné výsledky 1. kola přijímacího řízení (ke dni 23. dubna 2012).

Úspěšným uchazečům blahopřejeme a prosíme je, pokud se rozhodnou pro studium na naší škole, aby nám neprodleně zaslali zápisový lístek.

Neúspěšným uchazečům a dalším zájemcům o studium LSG připomínáme možnost podat přihlášku do 2. kola přijímacího řízení. O termínu 2. kola budeme včas informovat, jeho konání předpokládáme nejdéle do 14 dnů.

Vratislav Šembera, ředitel školyCopyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 11.01. 2015 (2040 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO