Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Rozhlasové studio - Archiv


Uplynul opět další půlrok a naše redakce stále pilně pracuje. Získali jsme další moderátorskou dvojici – Katku a Filipa, neboli Korodu a Jedlouna se sexty. Díky nim máme také konečně jméno – Rádio kolísající kvality (RKK).

Dali jsme se do opětovného vydávání školního časopisu Ostudent. Jeho první číslo, které vyšlo v prosinci 2007, můžete prolistovat níže. Slibujeme, že budou čísla další a možná, že už brzy! Někteří členové o rok zestárli, ale mají také už téměř rok drobných novinářských zkušeností, a jiní, čerství se mohou v budoucnu něco nového z tohoto řemesla naučit.

Konkurz na moderátorskou dvojici

Redakce školního rozhlasu naší školy - Rádio Kolísající Kvality - vyhlásila na pátek 3. října od 14.00 hodin Konkurz na pozici moderátorů nebo moderátorek. Podrobné informace jsou ke stažení zde.

ŽIVOT NAŠEHO ŠKOLNÍHO ROZHLASU

Úplně na začátku toho všeho byl nápad. Konkurzem vybraní hlasatelé se spojili s dobrovolníky - redaktory a paní učitelkou Šepsovou a vytvořili tým. Zajímavá myšlenka se změnila ve skutečnost. První, ještě neotrkané vysílání se uskutečnilo v pondělí 5. března 2007, vzpomínáte?

Od té doby naše moderátorky musely do rozhlasu promluvit 14krát. Postupnou prací jsme se vypilovali až k těmto textům, nakoupili diktafon a pokoušíme se zařídit si své útulné studio.

Do budoucna plánujeme také zveřejnění našich textů na internetu, v Letohradském zpravodaji a možná se pustíme do vydání nového Ostudenta. Příští rok rádi přivítáme do svých řad všechny ty, kterým nevadí vzít do ruky papír a tužku a napsat krátkou zprávičku, postřeh či zamyšlení. Chtěli bychom také vyhlásit další konkurz na moderátory našeho vysílání. A pokud se vše podaří, bude pro nás, redakční radu, přichystáno malé překvapení. Takže přes prázdniny přemýšlejte, zda se k nám připojíte.

Soňa Švestková

Malování redakce našeho studia

Fotografie a informace naleznete zde

Exkurze do Pardubického rozhlasu

My, jakožto zkušení členové školního rozhlasu, jsme se vydali i s našimi novými přírůstky minulou středu (11. října 2007) na exkurzi do opravdu zkušenějšího Českého rozhlasu Pardubice.

Sešli jsme se na nádraží v Letohradě, kde náš příběh začíná. V 7:40 dorazil náš poslední účastník, tudíž jsme mohli nastoupit do vlaku. Motoráček nás odvezl do Ústí nad Orlicí, kde jsme čekali na přestup. Jakmile rychlík přifrčel, nahrnuli jsme se do něj jako lavina, stejně pro nás ale nezbylo volné místo. Prošli jsme celý vlak, než jsme našli kupé, do kterého bychom si mohli sednout.

Poté naše šestnáctičlenná posádka vystoupila v Pardubicích na vlakovém nádraží, kde jsme se dobrý kilometr trmáceli, než jsme vstoupili do budovy pardubického rozhlasu. Když o tom teď tak přemýšlím, je to gigantická budova oproti naší studovně. Hned na začátku se nás ujala paní, nebo slečna Eva Kratošková.

Povídala nám o historii rozhlasu a o jeho založení. Poté přišlo na řadu příslušenství a technika od nejzastaralejší po nejmodernější. Provedla nás, ukázala nám nahrávací místnosti. Slyšeli jsme rozhovor mezi moderátorkou a hostem. Viděli jsme různou techniku a způsob vysílání. S hrůzou jsme se dověděli, že moderátoři musí být v práci už v pět hodin ráno.

Český rozhlas Pardubice si všichni můžeme naladit na frekvenci 104,7 FM.

Fotky odtamtud si jistě v nejbližší době moci prohlédnout na webových stránkách naší školy. Nakonec jsme se rozloučili a vyrazili směrem k vlakovému nádraží, mezitím jsme ale měli rozchod. Navštívili jsme spoustu obchodů a nechyběl ani Mc Donald´s.

A úplně nakonec jsme nastoupili na vlak a odfrčeli do Letohradu. Odtud už si každý našel svou cestu domů. Exkurze byla velmi zajímavá ale i zábavná. Myslím, že jsme získali skvělou motivaci.

Barbora Vítková a Lucka Řeháková

Pro budoucí i stávající „rozhlasáky“ 

logo

Ve středu 10. října 2007 pořádáme exkurzi do Českého rozhlasu Pardubice.

Výlet je určen pro stávající redaktorky a moderátorky školního rozhlasu, ale také – a především – pro ty, kteří chtějí tento i další roky s námi spolupracovat na vysílání.

Plánujeme užší spolupráci s pardubickým rozhlasem v rámci společného projektu.

Odjezd: středa 10. 10. 7:46 ČD Letohrad (sraz v 7:30) Příjezd: mezi 13:30 – 15:00 Cena cca 120,-

Případní zájemci o exkurzi a následnou spolupráci se do pondělí 9.10. (včetně) přihlásí u p. uč. Kestřánkové nebo Šepsové ústně nebo mailem.

On - line vysílání našeho "spřáteleného" rádia si můžete poslechnout tady.... (pokud z toho nechcete mít pouť, tak si nejprve stopněte dole hudbu, která hraje jako doprovod této stránky)

KONKURZ NA MODERÁTORY se uskutečnil v pátek 23. února 2007 v 13:30 hodin

Video z konkurzu

KONKURZ NA POZICI MODERÁTORA (-KY) ŠKOLNÍHO ROZHLASU

se uskutečnil v pátek 23. února 2007 v 13:30 hodin

Výsledky konkurzu

V pátek 23. 2. proběhl odpoledne konkurz na moderátory vysílání školního rozhlasu. Vítězkami se staly primánky Kristýna Kopecká a Katka Tomková. Blahopřejeme!.

I ostatní účastnice konkurzu se držely výborně, porotě se hlavně líbily připravené texty na téma Letošní nepovedená zima. To ale nebylo všechno.

Děvčata se musela vypořádat i se zákeřnými jazykolamy a zvládnout nelehké interview s ministryní školství, kterou představovala paní profesorka D. Šťastná.

Kromě ní v komisi zasedla ještě p. prof. L. Kestřánková a p. prof. V. Šembera. Porotě i odvážným adeptkám nelehkého moderátorského řemesla děkujeme.


Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 09.07. 2007 (1983 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO