Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Úspěchy studentů - Pokračování 1
Nová stránka 473

Vědomostní soutěže se rozjíždějí - LSG je tradičně u toho!!!

AMAVET - Festival vědy a techniky 2014: Studenti LSG opět úspěšní

První polovina února nám přinesla skvělé zprávy ze světa právě se rozjíždějících středoškolských soutěží. A to soutěží vědomostních, ba přímo vědeckých! Velmi šťastný V soutěži AMAVET okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy jsme měli tři želízka v ohni. Krom Aleše Stejskala a Vaška Kotyzy, kteří už vědí, co to je absolvovat s vědeckou prací dokonce světové finále v USA, reprezentoval letos letohradské gymnázium další mladý vědec – Ondra Hubálek ze septimy. Všichni tři borci postoupili do krajského kola.

Ondra Hubálek navíc získal jednu ze zvláštních cen - cenu firmy LUX - IDent s.r.o. Ondrův projekt nese název Biosorpce iontů mědi submerzním myceliem klanolístky obecné (Schizophyllum commune). Na projektu Ondra spolupracuje s firmou ContiproGroup Dolní Dobrouč.

Pro Vaška Kotyzu bylo oblastní kolo jen rozehřátím před vědou nabitým jarem – v březnu čeká Vaška klání v čínském Pekingu a hned v květnu bude reprezentovat Českou republiku na nejprestižnější světové soutěži středoškoláků INTEL – ISEF 2014 v USA.

Gratulujeme. No a budeme držet palce!!   Další fotografie naleznete zde...

Oblastní kolo festivalu poezie Wolkrův Prostějov 2014

Dne 19. 2. 2014 se v Ústí nad Orlicí konalo Oblastní kolo festivalu poezie Wolkrův Prostějov 2014. Za naši školu se soutěže účastnili v

I. kategorii Barbora Kostkanová (kvinta) 

II. kategorii Petr Opletal (sexta) a Martin Krejčí (septima).

V konkurenci ostatních soutěžících se rozhodně neztratili. Barča i Martin získali za svůj výkon čestné uznání, Petr vybojoval 2. místo. Všichni tři také postoupili do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích 6. března.

Dana Formánková, LSG

                  

      Student septimy gymnázia v Letohradě vyrazí do Číny.

abb_peking_01.jpgKoncem listopadu přišla skvělá zpráva z Českého svazu vědecko-technických společností: Vašek Kotyza, další úspěšný mladý vědec LSG, je jedním ze studentů České republiky, kteří byli pozváni do nevšedního výběrového řízení. Bojovalo se v něm o účast v mezinárodním finále soutěže mladých vědců "The Beijing Youth Creation Competition".

Vašek se tohoto řízení v Praze zúčastnil (mimochodem, probíhalo v angličtině) a byl vybrán za jednoho ze tří reprezentantů České republiky v této soutěži. Celá akce proběhne poslední týden v březnu v čínské metropoli Pekingu. Soutěže se zúčastní přes 500 studentů z celého světa.

Vašek tak bude mít v druhém pololetí hodně napilno. Po návratu z Číny ho v květnu čeká druhý konec světa - Los Angeles v USA. Tady bude reprezentovat Českou republiku (a také svoje gymnázium) na nejprestižnější světové vědecké soutěži středoškoláků s názvem INTEL ISEF 2014.

Vratislav Šembera, LSG  

Ocenění Nejlepší student 2013 převzal Aleš Stejskal z LSG

Ve čtvrtek 13.6.2013 převzal Aleš Stejskal, žák septimy Letohradského soukromého gymnázia, ocenění Nejlepší student 2013. Spolu s dalšími dvěma studenty se tak stal vítězem soutěže, kterou vyhlásila společnost MICRORISC s.r.o. se sídlem v Jičíně. Tato soutěž byla letos poprvé otevřena pro více než třináct set středních škol z celé republiky a celkem bylo nominováno 168 studentů.

Soutěžními kritérii byly studijní výsledky, mimoškolní aktivity, výjimečnost studenta a vlastní text studenta na téma "Proč stojí za to být dobrým studentem". Slavnostního vyhlášení výsledků se kromě jednatele firmy, Ing. Vladimíra Šulce, zúčastnil také zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Michal Urban, a starosta města Jičína, MVDr. Jiří Liška. Atmosféra celého setkání byla především díky panu Šulcovi velmi otevřená a neformální.

Lenka Kestřánková                  Fotografie z akce Soutěž o nejlepšího studenta 

          

Vašek Kotyza veze z USA 4. místo

!!!!!! Skvělá zpráva z amerického Houstonu !!!!!!

V noci z neděle na pondělí jsme v přímém přenosu sledovali závěrečnvasek.jpgý ceremoniál Světové soutěže středoškolských vědeckých prací I-SWEEEP v USA. Václav Kotyza z Letohradského soukromého gymnázia získal za svojí práci 4. místo. Letos na I-SWEEEP soutěžilo více než 400 soutěžních projektů od středoškoláků z celého světa.

Vašku děkujeme a těšíme se na podrobnosti.

Vratislav Šembera    , ředitel školy

 Zde si můžete přečíst Vaškův rozhovor před odletem pro MF DNES

      

Skvělá umístění studentů LSG v okresních kolech matematické olympiády

Mladým matematikům LSG se (již tradičně) daří

S malým zpožděním zveřejňujeme příjemnou zprávu o vskutku drtivé převaze studentů LSG v okresních kolech matematické olympiády kategorií Z6 – Z9 (primy až kvarty osmiletých gymnázií, 6. – 9. třídy ZŠ).

Posuďte sami:

Kategoriei Z9 (kvarty osmiletých gymnázií a 9. třídy ZŠ:

Lukáš Pavela, 1. místo a postup do krajského kola

Lucka Marešová, 2. místo a postup do krajského kola

Také další tři naši borci se umístili v první polovině žebříčku (Jenda Šrámek 5. místo, Anička Siatková a Dominik Bednář se dělí o 10. a 11. místo)

 

Kategorie Z6 (primy osmiletých gymnázií a 6. třídy ZŠ):

Josef Walek, 1. místo

Anička Římánková, 3. místo

Za reprezentaci děkujeme také Míše Pavelové a Petře Dvořákové

 

Kategorie Z7 (sekundy osmiletých gymnázií a 7. třídy ZŠ):

Jakub Moravec obsadil dělené 4. místo.

Za reprezentaci děkujeme dále Míle Rýznerové, Michaelu Šlesingrovi a Mojmíru Hicklovi

A konečně děkujeme také Jiřímu Hubálkovi, který hájil barvy LSG v kategorii terciánů.

Do výsledkových listin můžete nahlédnout ZDE

Když se daří, tak se daří… Smějící

Děkujeme ještě jednou všem účastníkům a těšíme se na příští rok.

Vratislav Šembera, Monika Krejčová, Hana Kroumanová

 

!!!! Skvělá zpráva z Akademie věd ČR Velmi šťastný !!!!

Přímo z Akademie věd ČR přišla v pátek odpoledne další zpráva, která opět krásně koresponduje s úspěchy studentů LSG z posledních let: Vašek Kotyza ze sexty se v Národním finále soutěže vědeckých projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET umístil na 3. místě. Ve Vaškově kategorii soutěžilo 40 (!) vědeckých projektů z celé republiky.

Je tedy jisté, že Vašek bude reprezentovat Českou republiku i v roce 2014, tentokrát v Los Angeles na nejprestižnější vědecké soutěži středoškoláků s názvem INTEL ISEF 2014. Tam ho čeká, považte, konkurence více než 1200 prací z celého světa!!! Pro Vaška to příští rok bude již druhá návštěva Spojených států.

Na své první zaoceánské vědecké klání (do texaského Houstonu) totiž odlétá již za několik dní na základě svého nedávného vítězství v krajském kole vědecké soutěže. Vašek opravdu dokonale navazuje na podobný předloňský úspěch Aleše Stejskala, dnes septimána LSG.

Blahopřejeme, Vašku. A díky!! A přejeme šťastnou cestu za velkou louži, no a tam... ?

Vratislav Šembera   

      

Další úspěch našich matematiků - tentokrát v krajském kole

matol_1.jpgDo krajského kola matematické olympiády kategorie Z9 postoupili po skvělém úspěchu LSG v okresním kole hned 3 naši borci: Lukáš Pavela (v okrese zvítězil) Lucka Marešová (v okresním kole obsadila 2. místo) a Jenda Šrámek (v okrese pátý).

V Pardubicích se naši matematici z kvarty opět neztratili. Lucka Marešová obsadila v kraji krásné 5. místo, Lukáš Pavela skončil sedmý a rovněž Jenda Šrámek se dostal do první desítky úspěšných řešitelů. Blahopřejeme a především děkujeme.

Vratislav Šembera    , Monika Krejčová

Do výsledkové listiny můžete nahlédnout zde. A tady opět naleznete malý matematický vtípek... a nebo snad tento?

    

Postup do krajského kola v INFORMATICE

pc.gifMezi stovkami soutěžících v počítačové soutěži Office Aréna 2013 http://www.soutez-arena.cz , pořádané českou pobočkou firmy Microsoft, se ve velké konkurenci na krásném 46. místě umístil student naší sekundy Tomáš Kos.

Tím si zajistil postup do krajského kola, kde se sejde špička Informatiků z Pardubického kraje.

      

MF DNES o úspěchu studenta LSG

O skvělém úspěchu Vaška Kotyzy (viz níže) informoval obsáhlým článkem také deník MF Dnes. Nabízíme Vám ho k přečtení.

Kopie článku z deníku MF DNES - středa 3. dubna 2013

vasek_min.jpg

  

Další student LSG pojede na světovou soutěž mladých vědců do Ameriky

Opravdu skvělá zpráva přišla před víkendem z Pardubic: Vašek Kotyza, student sexty LSG, vyhrál krajské kolo soutěže Festival vědy a techniky a bude v květnu reprezentovat Českou republiku na světové soutěži středoškolských vědeckých projektů I-SWEEEP v americkém Houstonu. Současně Vašek postoupil do národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET. To se odehraje v dubnu v Praze v budově Akademie věd ČR.

Celé soutěže se zúčastnilo přes 200 studentů a odborná porota vybírala ze šedesáti středoškolských projektů. Vaškova práce, na níž spolupracuje s firmou ContiproGroup Dolní Dobrouč, má název: Vliv kyseliny hyaluronové a různých koncentrací glukózy na hyaluronidázovou aktivitu patogenů ran Staphylococcus aureus a Streptococcus agalactiae. amavet_kotyza_min.jpg

Vašek skvěle navázal na předloňský fenomenální úspěch Aleše Stejskala ze septimy, který dokonce z USA přivezl Hlavní cenu. Potvrzuje se tak, že úspěchy nastupující generace studentů LSG v krajských a okresních kolech různých vědomostních soutěžích nepřicházely v posledních letech náhodou…

Máme radost a gratulujeme, Vašku. Vratislav Šembera

                                 

Krajské kolo Olympiády v angličtině

Ve středu 20. března přidal Jenda Šrámek z kvarty ke svému vítězství v okresním kole anglické olympiády také 4. místo v krajském kole. Gratulujeme a díky za odvedenou práci!

   

Postup do krajského kola - další úspěch na recitační soutěži Dětská scéna 2013

Ve středu 13. 3. 2013 se uskutečnilo v Ústí nad Orlicí oblastní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2013. Naši školu reprezentovali Petra Dvořáková (prima), Martin Bednář (sekunda), Barbora Kostkanová (kvarta) a Julie Kristlová (kvarta).

Na postup do krajského kola, které se koná počátkem dubna v Pardubicích, byli nominováni Martin Bednář a Barbora Kostkanová.

Přejeme mnoho úspěchů.

   

Pardubice - březen 2013 - Velký úspěch na přehlídce recitátorů

MÁME NOMINACI NA PRESTIŽNÍ FESTIVAL - WOLKRŮV PROSTĚJOV!

Dne 6. 3. 2013 se v Divadle 29 v Pardubicích konala krajská přehlídka recitátorů Wolkrův Prostějov. Naši školu reprezentovali Petr Opletal (kvinta) a Martin Krejčí (sexta). Ve velké konkurenci se rozhodně neztratili.

Po vynikajícím výkonu ve II. kategorii byl Martin Krejčí nominován na celostátní festival poezie Wolkrův Prostějov 2013.

Přejeme mu mnoho úspěchů.

   

Nejlepší angličtina v okrese??? LSG !!

A je to tady - vlídné prostředí, skvělí pedagogové, 2 britští rodilí mluvčí... Standard LSG, který nese ovoce:

Čerstvá zpráva z Ústí nad Orlicí: další 1. místo v okresním kole olympiády z angličtiny

Jenda Šrámek z kvarty LSG (počtvrté v řadě za sebou!!!) vyhrál okresní kolo olympiády v anglickém jazyce ve své kategorii. Po včerejším úspěchu Matyáše Urbana z primy tak Jenda potvrzuje, že ani angličtináři LSG nechtějí zůstat pozadu za matematiky a přírodovědci, kteří již letos svá okresní kola vyhráli (viz prosím články dole). Ještě netrpělivě čekáme na výsledek Terezy Taraškové ze sexty, která je ještě ve víru soutěže.

Gratulujeme a držíme palce do kraje.

  

Skvělá zpráva:

Vašek Kotyza ze sexty LSG se zúčastní Mezinárodního kongresu mikrobiologů v Lipsku

Vašek do Německa pojede se svojí ceněnou odbornou prací Effect of hyaluronic acid and glucose concentration on hyaluronidase activity of Staphylococcus aureus and Streptococcus agalactiae isolated from chronic wounds. Na ní pracuje v laboratořích firmy Contipro Group v Dolní Dobrouči. Kongres se koná v Lipsku 21. - 25. července 2013.

Celý název akce zní: FEMS 2013, 5th Congress of European Microbiologists. (FEMS:Federation Of European Microbiological Societies). Na kongresu se těší především na přednášky, workshopy, symposia a také na prezentaci svého projektu. Na webové stránky kongresu můžete nahlédnout zde.

Velké poděkovámí patří firmě Contipro Group, která Vaškovu účast iniciovala a také ji sponzoruje.

     

Olympiáda v angličtině - 2. místo v okrese pro LSG !!

 

Stává se již příjemným pravidlem (Velmi šťastný), že studenti LSG v se posledních letech umísťují na předních místech ve vědomostních soutěžích a olympiádách. Po letošním úspěchu našich matematiků, přírodovědců a recitátorů dovezli skvělou zprávu také naši angličtináři. Matyáš Urban z primy (!) obsadil 2. místo v okresním kolo Olympiády v anglickém jazyce v kategorii B-I. Matyášův úspěch je o to cennější, že ho vybojoval v konkurenci o rok starších borců.

Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Když se daří, tak se daří... Mrkající.

Gratulujeme a děkujeme. No a těšíme se na výsledky našich studentů i v dalších předmětech (olympiády se teprve rozjíždí...).

Vratislav Šembera 

 

 

Okresní kolo Pythagoriády – opět úspěch našich matematiků

math.jpgPříjemná zpráva přišla z Ústí nad Orlicí: Matyáš Urban z primy LSG obsadil 2. místo v okresním kole Pythagoriády v kategorii 6 (6. ročníky a primy osmiletých gymnázií).

Blahopřejeme a děkujeme. Poděkování patří také dalším účastníkům z LSG: Jakub Moravec ze sekundy obsadil 9. místo, Jirka Hubálek pak 11. místo ve své kategorii.

Výsledková listina

Hana Kroumanová, Monika Krejčová, Vratislav Šembera                   

 

AMAVET - Festival vědy a techniky 2013

Další skvělý úspěch našeho studenta !!!

 

Na počátku tohoto víkendu máme další skvělou zprávu ze světa středoškolských vědomostních (a tentokrát vskutku i vědeckých) soutěží. V soutěži AMAVET okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy získal student sexty LSG Václav Kotyza hlavní cenu (cenu starostky města Lanškroun) a postupuje se svým projektem do krajského kola. 66120_472396986142802_1788096493_n.jpg

Vaškova práce má poněkud složitější název, posuďte sami: Vliv kyseliny hyaluronové a různých koncentrací glukózy na hyaluronidázovou aktivitu patogenů ran Staphylococcus aureus a Streptococcus agalactiae. Na projektu Vašek spolupracuje s firmou ContiproGroup Dolní Dobrouč.

 

Gratulujeme a děkujeme. No a budeme držet palce do kraje, Vašku!!

Vratislav Šembera , ředitel školy

   

Úspěch našich studentů na matematické olympiádě

Máme zlato!!! ...a stříbro také...

Po roce se opět konalo okresní kolo matematické olympiády. Při pohledu na výsledkovou listinu zjistíte, že jsme jim tam ty medaile pěkně vybrali.

Na 1. místě se umístil Lukáš Pavela a na 2. místě Lucie Marešová. Oba z třídy kvarta. Pozadu na dalších pěkných místech nezůstali ani další naši matematičtí géniové, jako Jan Šrámek, Dominik Bednář a Anna Siatková

Všem gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naši školy.

Vratislav Šembera , ředitel

A tady naleznete malý matematický video vtípek... a nebo snad tento?

Výsledková listina matematické olympiády

Několik dalších matematických vtipů najdete tady.....

   

 

Úspěchy studentů školy v rodném jazyce

V letošním roce se naši studenti opět účastnili soutěží z českého jazyka. Obálka titulu Čeština 3. třídaVe dnech 11. a 12. 2. 2013 se konaly hned dvě, okresní kolo Olympiády v českém jazyce a oblastní kolo recitační soutěže Wolkrův Prostějov.

V I. kategorii okresního kola Olympiády v českém jazyce nás reprezentovaly Lucie Marešová (kvarta), která skončila na 5. místě, a Klára Odehnalová (sekunda), která obsadila místo 11. V II. kategorii této soutěže jsme měli také dvě zástupkyně. Tereza Tarašková byla v celkovém hodnocení pátá a Jitka Sýkorová (obě ze sexty) šestá.

Ani naši zástupci v oblastním kole Wolkrova Prostějova se neztratili. Reprezentovali nás Petr Opletal (kvinta) a Martin Krejčí (sexta). Martin si vybojoval postup do krajského kola soutěže, které se koná 6. března v Pardubicích. 

SKIŘÍČKY 2013

Ve čtvrtek 10. ledna 2012 se v Říčkách v Orlických horách konal okresní přebor v alpském lyžování. Závodilo se ve sjezdové disciplíně obří slalom a trať byla postavena na černé sjezdovce. Závodníci absolvovali dvě soutěžní kola.

Výsledkové listiny jsou ke stažení zde v přílohách a pro jasnější představu pro ty z Vás, kteří jste v Říčkách chyběli, následuje drobná fotoreportáž…tu si prohlédnete zde.

PWB   

Milan Žemlička zářil na MS 2013 v Obertilliachu

 Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 15.10. 2014 (1093 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO