Vizitka EN

Letohradské soukromé gymnázium - Gymnázium Letohrad

Proč k nám I Jedinečný program I Kontakty I Přijímací řízení I Prospěch I G Mail I Jídelna

 

 

Škola
Studenti
Uchazeči
Pro maturanty
Nadační fond
Volný čas
Výuka
Kurzy - dospělí
Spolupracujeme
Naše město
Zahraniční akce
Navštívili nás
QR
grletohrad.png

Zahraniční výměnný pobyt ve Španělsku

V srpnu tohoto roku se tři studenti současné oktávy zúčastnili mezinárodního výměnného projektu nazvaného „We are walking together to change the World from Europe-Camino de Santiago“. Projekt organizovaný PTPI Chapter Šternberk finančně podpořila Česká národní agentura Mládež (www.youth.cz). Za možná trošku krkolomným názvem projektu se skrývalo 16 dní putování španělskými vesnicemi (vzácně i městy) ve skupině 15 českých a 10 španělských mladých lidí, jejichž cílem bylo projít nejstarší trasu Svatojakubské cesty.

Tzv. Camino primitivo začíná v Oviedu a vede přes dvě severošpanělské provincie, Asturii a Galicii, do Santiaga de Compostela. Poutníci cestou sbírají razítka do „průkazky“ (credencial), která jim umožňuje přespávat v poutnických ubytovnách (albergue) a v cíli cesty slouží jako potvrzení o vykonání pouti (minimálně je třeba ujít 100 km)

Naše skupina ušla celkem 333 kilometrů, každý se zhruba desetikilovým batohem na zádech, den co den, sluncem i deštěm, po polních cestách, horských stezkách i asfaltových silnicích. Mnohé o svatojakubském putování napoví fotografie a ještě více vám řeknou přímo účastníci projektu: Marek Bot, Franta Čanda, Honza Kožnar, Lada Dušková a Lenka Kestřánková.

 

Na začátkuMušle
Na cestěÚkryt v dešti

Na hranici

Královská etapa 
V horáchV dešti
Počasí pod psaKrávy
Španělská vesniceŠpanělská vesnice 2
AktivityOběd
Pes se vezePolide Portivo
Poutnická dálniceV cíli

Katedrála při úplňku

Katedrála 

Konec světa

Závěrečné kreslení 


Autentické zprávy, podávané během pobytu do školy (v původním znění ...)

Krasny den vsem,

Mimoradne, po tydnu putovani jsme dorazili do mestecka s Internetem, a tak honem vyuzivam prilezitost poslat par radku.Fotky asi poslu Zdenkovi az z Luga (za tri dny, neb adeptu na internet je v mistni knihovne mnoho).

Mame v nohach 142 kilometru.Nejdrsnejsi zatim byla hned prvni etapa z Ovieda az za Grado, kdy jsme usli asi 33 km. Jinak chodime do dvaceti, coz je pohodicka. Na zadech si neseme vse, co k zivotu potrebujeme, 8 - 15 kg, jak kdo. Nejvyse jsme zatim byli v 1146m. Zitra prekrocime hranici Asturie a budeme v Galicii. Atmosfera v tymu je paradni. Celkem je nas 15 Cechu (16-26 let plus dve nad tricet) a 10 Spanelu v podobnem vekovem rozpeti. Komunikujeme cesko-spanelsko-anglicky (i rukama nohama) a kazdy den se ucime nova slovicka. Pocasi nas trosku zkousi - uz jsme zazili dva poradne mokre a zamracene dny, zrovna dnes rano jsme lezli do uplne mokrych bot. Ale jinak uzivame i slunicka. Jdeme hodne v horach, vsude vres a kapradi. spanelske vesnice uz zname jak sve boty. Vsude spousta krav (a kravincu), psi, dumyslne susarny na kukurici... Spime prevazne ve sportovnich halach, v poutnickych ubytovnach nas nemaji radi, protoze nas je tak moc. Vcera jsme spali ve starem kamennem vesnickem kostele v malicke horske vesnicce (800 m nad morem). Nekteri primo pod oltarem. Nadhera...

Vsem vam preju, at to co z prazdnin zbyva, prozijete tak, jak si prejete, zadne dalsi "jobovky" a tesim se na konci srpna na setkani.

Z Grandas de Salime zdravi

Lenka


Hola z Galicie!

Tak už nám zbývá jen 17,5 km..... Připojili jsme se na "Camino Frances", což je cesta, kterou putuje vetsina poutniku a jsou jich tu opravdu davy. Italove, Nemci, Anglicani, potkali jsme i dva Cechy, proste vsehochut. Vekove taktez velmi rozmanite. Spat v ubytovnach je nemozne, jsou beznadejne plne. Vcera jsme spali v takove multifunkcni hale a dnes v "hangaru" specialne vztycenem prave pro poutniky...

Mame v nohach vic nez 300 km a uz je na nas vsech znat unava. Jak se to tak stradalo den za dnem. A taky, jak se blizi cil, tesime se vic a vic domu. Odmenou nam vcera byl luxusni bazen i se saunou, kde jsme si nase zmozena tela pekne zrelaxovali.

Pocasi stale velmi pohodove, kez by nam to vydrzelo i "na konec sveta" k Atlantiku, kam chceme ze Santiaga dojet autobusem. Pak vlakem do Bilbaa=den cesty a letadlem do Vidne.

Domu bychom meli dorazit v noci ze stredy na ctvrtek.

Krasne srpnove dny a HASTA LUEGO!

Lenka


Copyright © Gymnázium Letohrad - Letohradské soukromé gymnázium o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 25.06. 2007 (3784 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©


BAKALÁŘI    RVP    FRAUS      KLÍČ KE VZDĚLÁNÍ   

Nová stránka 30 Nová stránka 272 Nová stránka 272
 
 
Nová stránka 1
Využíváme bez jediného výpadku u
Využíváme bez jediného výpadku u

  SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Využíváme bez jediného výpadku už 11 let!!!! Doporučujeme!


 

 

Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO