Rychlé odkazy  

Carrom – hra, která na LSG frčí…

Mistrovství České republiky a úspěch našich studentů.

První dubnový víkend patřil v Pelhřimově již tradičně hře carrom. V pátek se uskutečnilo Mistrovství ČR juniorů, v sobotu pak Jarní turnaj – první ze tří turnajů započítávající se do bojů o Mistra ČR 2023.

Mistrem ČR juniorů se stal Ondřej Kubíček (LSG Letohrad), který porazil ve finále Jáchyma Chrpu (SPŠ a SOU Pelhřimov). Ondru vidíte na fotografiích.
Krásným zakončením carromového víkendu pak bylo finále Jarního turnaje, které na vysoké úrovni odehráli Horst Šimunský a Karel Novák. Šťastnějším byl nakonec Horst Šimunský. Oběma vítězům gratulujeme.

Turnaje opět skvěle připravila SPŠ a SOU Pelhřimov ve spolupráci s Českou carromovou asociací. Tato spolupráce trvá již přes deset let a my se moc těšíme na další roky.
První turnaj se odehrál v roce 2013, od roku 2014 se koná pravidelně Mistrovství ČR juniorů, které narušila pouze covidová pandemie. Podporu zajistily také město Pelhřimov a kraj Vysočina, jejichž zástupci turnaje také navštívili. Místostarosta Pelhřimova Karel Kratochvíl i zastupitel Kraje Vysočina Pavel Kněžik přišli podpořit jak juniory, tak i účastníky Jarního turnaje.

Tomáš Chmelař
Česká carromová asociace
carrom.cz