Rychlé odkazy  

Carrom v roce 2023

Indická hra CARROM (čti: keram) je už tradiční kratochvílí studentů LSG. Mrkněte na malé shrnutí letošního roku.

V říjnu proběhly na LSG dva turnaje indického kulečníku = carromu. Juniorský turnaj jsme naprosto ovládli, patřilo nám 1. až 5. místo. Finále si zahrál Ondřej KubíčekMagdalenou Novotnou, kteří zúročili své zkušenosti z mistrovství Evropy v Anglii. Zvítězil Ondra a ovládl tak oba juniorské turnaje, které se letos v ČR odehrály.

Druhý Letohradský turnaj (pro všechny věkové kategorie) skončil strhujícím soubojem dvou bývalých mistrů ČR. Skvěle se však na 5. a 6. místě umístili oktaváni Matěj Bednář a Jakub Müller, před kterými skončili jen bývalí (a současný) mistři ČR v carromu a hráč z Indie.  Magdalena Novotná pak skončila na krásném 14. místě.

Ještě lepší výsledky jsme pak zaznamenali na otevřeném turnaji v Praze, kdy za účasti hráčů z Velké Británie, Švýcarska, Polska, Německa, Indie,  Itálie a České republiky skončil Matěj jako třetí nejlepší Čech na 16. místě, Magdalena na 33 a Ondra na 36 místě z 50 hráčů.

Závěrem můžu říci, že díky mládí našich hráčů a jejich dobré hře, budíme na turnajích značný rozruch. Protože carrom je také hra o zkušenostech, které naši gymnazisté získávají velmi brzy.

Držte nám palce na turnaji v Polsku!

Jiří Pavela, trenér