Rychlé odkazy  

Branně sportovní kurz

„Neexistuje špatné počasí, existuje pouze špatné oblečení!“ Toto heslo už znají od našich tělocvikářů všichni studenti gymnázia. Nám septimánům se to letos opět potvrdilo na tradičním Branně sportovním kurzu. Vrtkavost počasí jsme totiž okusili hned při počáteční cestě na kole z letohradského náměstí do tábora Radost v Klášterci nad Orlicí.

Právě kolo jsme pak v průběhu týdne využili ještě třeba pro cestu k Pastvinské přehradě, kde nás čekala lekce kanoistiky a jízdy na kajaku. Nás pár šťastlivců se do těchto sportů natolik ponořilo, že jsme se do vody nedopatřením ponořili celí:)

Zašlapali jsme si i na celodenním výletě do Neratova, kam nás poháněla vidina výborného boršče v místní chráněné hospodě.

Téměř každodenní aktivitou byly orientační běhy všeho druhu – samostatný liniový běh, čistý azimuťák, dlouhý běh s mapou i noční orienťák. Nutno podotknout, že všechny běhy jsme díky své odhodlanosti a vzájemné podpoře zvládli bez větší újmy na zdraví.

Dalším prvkem kurzu se stalo lezectví. Naučili jsme se bezpečně uvázat na lano, po kterém jsme několikrát vylezli lezeckou stěnu a následně i slanili zpět dolů. Právě slaňování jsme si zkusili i na opravdové skále přímo pod táborem. Vzhledem k počasí jsme se bohužel nedostali na skály v Mladkově, kde jsme měli mít možnost zažít opravdové skálolezení se vším všudy.

Strach z výšek nás nepokořil ani na večerní lanové cestě mezi stromy, natožpak při finské stezce, která prověřila všechny naše dovednosti získané v průběhu celého týdne. I když adrenalinu se nám vyplavila spousta především na strmém sjezdu po kladce přes řeku Orlici…

Odměnou za každodenní překonávání sebe sama nám každý večer byl plápolající oheň, kde se vesele hrálo a zpívalo pod hvězdnou oblohou. Čas samozřejmě zbyl i na deskovky a karetní hry, které pro nás byly odpočinkem po náročných aktivitách.

I přes nepřízeň počasí jsme celým kurzem propluli na vlně radosti a euforie ze společně stráveného týdne a také zbouraných hranic našich fyzických a pro někoho i psychických schopností. Jako zatím každý kurz nás i tento posunul o několik kroků dál jako kolektiv lidí, co se nebojí výzev…

    P.S. vzkaz pro nižší ročníky: těšte se na znovuzrození!

    Za SEPTIMU Amálie Mikmeková