Rychlé odkazy  

Horké zprávy v MS v raftingu

Přinášíme zprávy z právě probíhajícího mistrovství světa v raftingu v Bosně a Hercegovině.

Českou republiku zde mj. reprezentuje posádka juniorů do 19 let z RK GYMNÁZIUM LETOHRAD ve složení: Tomáš Fajt, Kuba Jakeš, Šimon Škarupa, Anička Cundrlová (posila z Raft Team Jeseník) a náhradník Dan Hrabáček. Je to jejich první mezinárodní mistrovství a zatím si vedou skvěle.

Sprint a H2H se jel na úseku řeky Vrbas zvaném Bijeli buk. Ve sprintu se našim nepodařilo porazit své chorvatské rivaly a brali stříbrnou medaili. H2H (přímý souboj 2 posádek na téže trati) v dalším dni byla napínavá disciplína: Chorvati pro porušení pravidel dostali penalizaci a našim cinklo první zlato.

Slalom: V neděli dokázali letohradští junioři zajet opravdu náročnou slalomovou trať s pouze 2 neprojetými a 3 šťouchnutými brankami z celkových 14 už v první jízdě. A ačkoliv se ve druhé jízdě zhoršili, výsledek z té předchozí jim zajistil další vítězství.

Dnes nakoukali stopu pro středeční sjezd, který se pojede na řece Taře na hranicích s Černou Horou. Do poslední disciplíny nastoupí místo Aničky Dan a doplní posádku o nové síly. Pokud se opět nezpozdí organizace, pak odstartují ve 12:30. Úsek, který pojedou bude mít přibližně 35 minut, tak jim držte palce.

Michael Šlesing, Vlastimil Jakeš

Veškeré informace najdete zde: http://worldraftingchamps.com/live/