Rychlé odkazy  

„KLIMA JE PŘÍLEŽITOST“ – Petr Daniš

Hodně se mluví o katastrofálním stavu naší planety a hrozbách spojených se změnou klimatu. Mnohem méně pak o tom, jak to můžeme vyřešit. Ano, změna klimatu je obrovský průšvih. Ale její řešení představuje také velkou příležitost – jak vytvořit čistší, bezpečnější a spravedlivější svět. Pojďme konečně více mluvit o řešeních: jak vyrábět čistou energii, elektrifikovat dopravu, vyřešit jídlo, vrátit půl planety zpátky přírodě nebo investovat do lepší budoucnosti…

V měsíci dubnu, který je věnován naší planetě Zemi a její ochraně, tematicky věnujeme i další setkání s veřejností. Přednášejícím bude ekopedagog pan Petr DANIŠ. Beseda s následnou diskusí se uskuteční ve čtvrtek 18. DUBNA 2024 od 16.30 u nás na Letohradském soukromém gymnáziu na zámku.

Petr Daniš nedávno získal Čestnou cenu za komunikaci změny klimatu 2023 za napsání publikace Klima je příležitost: Opravdová řešení pro naši budoucnost na Zemi. V současné době působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda české sítě středisek ekologické výchovy Pavučina. Má čtyři děti a diskutuje s nimi o ochraně klimatu.

Již nyní Vás předběžně zveme na červnovou přednášku, která se uskuteční ve středu 19. června. To nás navštíví odborník a stále ještě národní protidrogový koordinátor pan Mgr. JINDŘICH VOBOŘIL, Pg.Dip., který patří mezi přední tuzemské kapacity na drogovou problematiku, což dokládá jeho více než dvacetiletá zkušenost s vedením a rozvojem zdravotnických a sociálních služeb a programů souvisejících s danou tematikou.