Rychlé odkazy  

Medaile z Eurocupu v carromu putuje do Letohradu

O historicky první medaili z Eurocupu v carromu pro Českou republiku se postaral tercián LSG Ondřej Kubíček

Mistrovství Evropy se konalo od 3. do 7. srpna v Londýně. Obrovského úspěchu dosáhl Ondra, když v juniorské kategorii skončil na nádherném druhém místě. Jedná se o první historicky medaili, kterou na Eurocupu získal některý z českých hráčů

Formu hráčů z Letohradu potvrdil i Matěj Bednář, který ve dvouhře skončil nejlépe ze všech českých hráčů a obsadil 58 místo z 92 hráčů. Ve čtyřhře pak Matěj (s přiděleným hráčem ze Srbska) skončil 16 z 32 startujících. Svými výkony si tak otevřel cestu do reprezentačního týmu družstev v roce 2024.

Za 10 let se nám povedlo v Letohradu vytvořit líheň mladých perspektivních hráčů a hráček carromu, kteří nám ve světě dělají skvělou reklamu. 

Děkuji za dlouhodobou podporu našeho klubu carromu městu Letohrad, Petrovi Šilarovi i gymnáziu za vytvořené zázemí.

Jiří Pavela, trenér letohradských juniorů LSG

A zde je příjemná informace, kterou jsme na LSG obdrželi od prezidenta CCA:

Vážený pane senátore, vážený pane řediteli,

mám velikou radost, že Vás mohu informovat o úspěšné reprezentaci vašich studentů na 25. Mistrovství Evropy v carromu, které se konalo v Londýně.

Magdalena Novotná, Ondřej Kubíček a Matěj Bednář přijeli do Londýna jako součást týmu České carromové asociace. Přes jejich mládí, bez zkušeností s velkými mezinárodními turnaji předvedli výborný výkon.

Matěj společně se srbským hráčem Aleksandarem Tanaskovicem nejprve obsadil skvělé 16. místo v turnaji čtyřher. Následně v dvoudenním turnaji jednotlivců obsadil 58. místo. Tedy nejlepší umístění z českých hráčů.

Ondřej získal historicky první medaili svým druhým místem mezi evropskými juniory.

Všichni tři předváděli skvělou hru a fair play, čímž si získali velké sympatie většiny zúčastněných. Věřím, že jejich úspěch je velkou nadějí pro český carrom do budoucna.

https://www.facebook.com/carromcz/

https://carrom.cz/novinky/

Srdečně vám děkuji za dlouholetou podporu. Skutečně si ji velice vážíme.

Na viděnou v říjnu na turnaji

Tomáš Chmelař

prezident CCA