Rychlé odkazy  

Rakety na LSG?? K nevíře…!!!

Velký úspěch v Medlánkách, aneb finální report o letohradském vesmírném programu.

Ahoj! Zdraví vás tým LN Aerospace. Možná jste nás zaregistrovali již během školního roku, ale i tak se vám představíme. Jsme tři kluci (Sam, Filip a Matěj) z budoucí septimy, kteří se jednou rozhodli postavit funkční rakety (já jsem se ve skutečnosti přidal až pro tento ročník). Stavění raket nás začalo bavit, a proto jsme se rozhodli zúčastnit již podruhé celostátní soutěže Czech Rocket Challenge. 

Rakety byly vyráběny i ve školní tiskové farmě 3D tiskáren,, kterou také pomáháme budovat na LSG.

Naši celoroční práci zakončilo v pátek 14.7. velké finále, konající se na letišti v Brně-Medlánkách. Raketa Achtung!, kterou jsme navrhli i vyrobili, měla velmi úspěšný let a vynesla nám umístění na bedně. Celkově jsme obsadili 3. místo v kategorii středoškoláci-pokročilí a získali Cenu poroty za nejlepší design rakety! Ceny poroty byly uděleny 3 a to bez ohledu na to, zda jste ze střední nebo vysoké školy.

Za LN Aerospace moc děkujeme všem naším příznivcům, kteří dorazili na finálový den, paní Markové a Krejčové za možnost využívat laboratoř a naše největší díky patří panu řediteli Šemberovi a vedení školy za financování celého projektu.

Naším plánem je zúčastnit se i příští rok, takže pokud chcete psát historii a pracovat na raketách, můžete nás kontaktovat na instagramu @ln_aerospace. Rádi budeme i za follow, nebo jakoukoli jinou podporu.

Matěj Kaplan – LN Aerospace