Rychlé odkazy  

Sázava 2021 – vodácký kurz

Úterý 8. června byl ten den, kdy nás čekal odjezd na vodácký kurz na řeku Sázavu. Dopoledne jsme ve škole připravili všechno potřebné a naložili bagáž do doprovodného auta. Po obědě už jsme se všichni sešli na nádraží a nedočkavě vyhlíželi náš vlak. Cesta do Stvořidel, místa našeho prvního nocování, měla být sice krkolomná, ale nadšení z nastávajícího týdne překonalo frustraci ze tří přestupů mezi přeplněnými vlaky. Asi po čtyřech hodinách jsme se dočkali Stvořidel. Připravili jsme tábořiště a mohli se zchladit v řece Sázavě… po horkém dni to bylo opravdu příjemné osvěžení.

Jako pak každý den jsme si na ohni připravili večeři, a ještě stihli procházku podél „nejkrásnějšího úseku Sázavy“, abychom zkontrolovali její sjízdnost. Všichni jsme pak rádi ulehli do stanů i pod širé nebe.

Další den někteří začali během a procházkami. Holky se pustily do přípravy snídaně a pomazánky k obědu, kluci nafoukli lodě. Když jsme sbalili celé tábořiště, mohli jsme vyrazit na vodu. Čekala nás krátká instruktáž pohybu na vodě i vodáckého slangu. Někdo se stal vodákem hned, někomu se loď chvíli jen točila a neposlouchala posádku podle představ, ale nakonec všichni mohli vyrazit na první úsek Sázavy. Bylo krásné počasí, a tak se den neobešel bez koupání a menších vodních bitev. Plni endorfinu i adrenalinu jsme se vylodili na vodáckém tábořišti U Vlka. Ve volných chvílích jsme hráli spikeball, frisbee, karetní hry nebo jsme si jen tak povídali. Večer jsme pak strávili u ohně s kytarou.

Podobně pohodově se odehrávaly i další dny kurzu. Někdy nás zastihla bouřka a pršení, většinou však bylo počasí jako stvořené pro vodáky. Sjeli jsme si několik jezů (některé i opakovaně), vykoupali se i zažili vodní bitvy. Poznali jsme spoustu nových, krásných míst – v popředí s kouzelnou vyhlídkou na soutoku Želivky a Sázavy.

A hlavně jsme se jako třída ještě více sblížili a poznali. Všichni jsme si odvezli z vodáku mnoho zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Myslím, že i za spolužáky můžu poděkovat našim učitelům i instruktorům, kteří se postarali o pohodový průběh celého kurzu.

za kvintu, Amálie Mikmeková