Rychlé odkazy  

Sázava 2024 – kurz, který vám vleze pod kůži…Nová fota!

Klasika mezi našimi kurzy. Vše, co se dá na vodě zažít, jsme zažili. Nekonečná romantika Sázavy, písničky u táboráků a houkání posázavského pacifiku. Vláček, vláček – to já poznám…
Děkujeme lektorům kurzu – kantoři LSG: Iva, Pavel, Bergi, Vráťa!!!
A také vodáckému pánubohu za báječné počasí!

A jak to viděli studenti?

V úterý (11. 6.) začalo naše Sázavské dobrodružství.
První překážkou bylo zdolání jízdních řádů – ty jsme s dvouhodinovým zpožděním nakonec zdolali. Další úkol byl založení tábora a rozdělání ohně, důležité pro přežití a tepelné zpracování špekáčků. Následovalo zahnání divé zvěře řevem, se kterým nám pomohla kytara a ukulele, opět úspěšně. Zbývalo přežít první noc a to se také povedlo všem.
Druhý den už jsme se pustili na vodu. Pod vedením našich kantorů jsme se poprali se základy vodáctví a utopili první brýle.
V dalším kempu se k nám přidal i náš ředitel.
Naše druhá základna byla s civilizací spojena pouze jednou „toi-toikou“ a bojovým úkolem večera byla příprava první večeře v kotlících nad ohněm. I tento úkol (až na dvě spálené smaženky) také skončil úspěchem.
Ráno se holky rychle pustily do mazání chlebů a kluci připravili lodě. Než byste mrkli už jsme seděli na lodích a vydávali se vstříc novým dobrodružstvím.
Obědy se řešily obvykle souloděním, kdy se lodě spojí a chleby s pomazánkou, jablka, jogurty, sušenky, perníčky, okurky, papriky a další se podávají na pádlech či létají vzduchem.
Také jsme zdolali první jezy. A pro intenzivnější atmosféru došlo i na pořádný déšť. Brzy však vyšlo slunce a zbytek dne byl doprovázen rytmem kytar.
Na třetí den se k nám přidala i naše paní třídní Jitka a po tréninku a několikanásobném sjíždění „šlajsny“ jsme vyrazili dál. Nový tábor jsme založili na romantickém soutoku Sázavy a Želivky. Zde kluci uskutečnili výpravu za prozkoumáním místní flóry a večer byl zpestřen pochoutkami jako smaženice, cuketky ala Albert nebo výborné půlnoční rizoto.
Ráno začalo zpěvem k příležitosti narozenin paní učitelky Ivy Šemberové. Na vodě jsme pak jeden druhému pomáhali s chlazením v horkém dni nejedním koupáním.
Dojezd do dalšího tábořiště byl neobvykle brzký a čekalo nás poslední stavění stanů. Odpoledne jsme do sjíždění místní šlajsny zapojili různé akrobatické kousky. Předposlední večer probíhal ve stejném radostném duchu. Ráno jsme nebalili, a po dni stráveném na vodě s několika parádními jezy jsme i s loděmi na zádech nasedli na vlak a přejeli zpět do našeho kempu. Poslední noc pár nejodvážnějších strávilo pod širákem. Následující den už jsme se jen zabalili a vydali se na cestu domů.
Děkujeme všem zúčastněným za krásně prožitý kurz a mnoho nabytých zkušeností.

Vaše kvinta