Rychlé odkazy  

SEPTIMA nejen po stopách Franze Kafky…

Ve čtvrtek 13. června 2024 jsme si užili exkurzi do Prahy. Tento den byl plný inspirativních a nezapomenutelných zážitků, kdy nás celý den tak trochu pronásledoval duch Franze Kafky, abychom si připomněli výročí 100 let od jeho smrti v roce 1924, a mohli si připomenout a pokusit se čekat na „Ortel Procesu Proměny Nezvěstného Zámku…“

Do Prahy jsme vlakem přicestovali včas, proto jsme se vydali pěšky před Židovské město k Míčovně do Královské zahrady. První zastávkou byla Královská zahrada, kde jsme měli možnost zúčastnit se živého natáčení pořadu Michaelův Mashup, který moderoval Michael Rozsypal z Českého rozhlasu. Byl to skvělý zážitek vidět a slyšet naživo herečku Evu Holubovou a youtubera Tonyho Havlíka, kteří se nenechali odradit ani pořádnou dešťovou sprchou, a pokračovali dál v živé debatě s přítomnými. Po této inspirativní části jsme se přesunuli do centra DOX v Holešovicích, kde jsme si prohlédli výstavu KAFKAesque. Expozice nabídla unikátní pohled na dílo Franze Kafky a jeho odraz v současném umění. Byli jsme i trochu překvapeni tím, jak současní umělci interpretují Kafkovu tvorbu a jak její složitost a nejasnosti rezonují s dnešní dobou.

Po návštěvě výstav jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde jsme měli volný čas na občerstvení a nákupy. To nám umožnilo zažít Prahu i z jiného úhlu a vychutnat si její atmosféru. Exkurze do Prahy byla skvělou příležitostí jak před koncem roku nesedět ve školních lavicích ale i poznat nova místa a užít si společné zážitky mimo školu. Děkujeme paní profesorce Mlynářové a Kmoníčkové za skvělou organizaci a těšíme se na další exkurzi v příštím školním roce – pro nás už posledním.

septimánky & septimáni