Rychlé odkazy  

ST 6. 11. 2019 ZŠ VÝPRACHTICE – kvinta

Dne 6. 11. 2019 se naše třída kvinta vydala do Výprachtic, kde jsme navštívili ZŠ Jindřicha Pravečka v rámci výměnného programu mezi našimi školami.

První část tohoto programu proběhla už v říjnu, kdy studenti 9. třídy navštívili naše gymnázium, prohlédli si městskou knihovnu a v přírodovědné laboratoři provedli laboratorní práce. Ta druhá část čekala nás. Ve Výprachticích pro nás byly připraveny práce v keramické a školní dílně. Keramickou dílnu vedla sama paní ředitelka a pod jejím dohledem jsme si vymodelovali ptáčky z keramiky zdobené sklem.

Ve školní dílně jsme si naopak vyrobili stojánek na mobil a dřevěné srdíčko. Tyto práce patří do jejich běžného vyučovacího programu. Bylo to zcela něco jiného, než známe. Místo sezení v lavicích jsme si zkusili i práci rukama a také na chvíli „vypnout“ a odpočinout si.

Na tvářích nejen našich učitelů jsme viděli nadšení z celého programu a nebylo to jinak ani u studentů. Podobné akce s touto základní školou se budou určitě ještě opakovat a věřím, že i dalším ročníkům se bude tento nápad líbit.

Tímto bych chtěla poděkovat ZŠ Jindřicha Pravečka za nápaditý program, nové zkušenosti a ukázky i jiných možností výuky.

Další fotografie z výměnného pobytu „za bukem“ najdete zde:

Za třídu kvinta Adéla Hovádková