Rychlé odkazy  

Zahájení školního roku na zámeckém nádvoří

Tentokrát jsme opět změnili místo setkání po prázdninách, abychom společně zahájili školní rok 2020/2021. Sešli jsme se na nově upraveném zámeckém nádvoří (dvoreček se neříká) a vyzkoušeli jsme tak, zda se tam vůbec vejdeme. Počasí sice pošmourné a trochu umorousané nás zase až tak moc nepromáchalo, takže jsme byli celkem v pohodě.
Jak už tradice velí, nejprve jsme přivítali naše nové žáky, a to celou novou třídu primu a některé přírůstky v sekundě, tercii a kvintě. Hostem zahájení byl například náš velmi úspěšný student, nyní už tedy pan doktor MUDr. Václav Kotyza.
Po velmi přívětivém a vstřícném proslovu pana ředitele Vratislava Šembery (jak jinak), byli představení jednotliví vyučující. I když náš sbor je poměrně stálý, přesto naše řady rozšířili Pavla Palánová, Tereza Hillebrantová a Vít Červinka. Všem „nováčkům“ našeho sboru na tomto místě přejeme jen samé vynikající zážitky.
A potom nám bylo skromně oznámeno, že několik kantorů jen a pouze pro tuto příležitost založilo školní kapelu. Název jsme se nedozvěděli, ale známá Svěráko – Uhlířina zněla v jejich podání docela skvěle.
A tak ať nám v tom novém roce hlavně není smutno, natož, aby se brečelo a to s těmi kamarády, to ať taky vyjde.

Zdeněk Nutz