Rychlé odkazy  

ECDL – ICDL – certifikát o počítačové gramotnosti

Blesková zpráva!

I naše škola se rozhodla zařadit k moderním institucím, které nabízejí svým studentům možnost získat certifikát ECDL – ICDL.
Certifikát je uznáván ve 140 zemích světa a má neomezenou platnost. K získání základního certifikátu ECDL Core je třeba složit 7 zkoušek z vybraných modulů.
Nejedné se o žádné „testy“, ale teoretické a praktické úkoly přímo v předem zvolených počítačových platformách. Předem víte do nejmenších podrobností, co musíte ke zkoušce umět z veřejně přístupných materiálů, takzvaných Sylabů. Ve zkoušce nebude nikdy nic, co by v těchto materiálech nebylo uvedeno. Zkouška pokrývá značnou část z požadovaných znalostí. Jednoduché a jasné, bez nějakých kliček a katalogů.

Hlavním cílem není získat certifikát, ale posunout znalosti o digitálních technologiích a získání uživatelských přenositelných znalostí na mnohem vyšší úroveň. Jedná se zejména o velkou motivaci.

Abychom našim kantorům a studentům co nejvíce usnadnili možnost se aktivně zapojit, požádali jsme o akreditaci naší školy jako testovacího střediska ECDL – ICDL. Nebude to krátké, ani snadné. Ale jak známo, cesta bez překážek obvykle nikam nevede. Našim studentům tak budeme moci nabídnout velmi výhodné finanční podmínky.

Možnosti přípravných kurzů, testování a vydávání certifikátů nabídneme i zájemcům z ostatních škol, ale také veřejnosti.

Kromě toho se zapojíme také do projektu, ve kterém mohou studenti naší školy, při splnění podmínek o vlastnictví certifikátu, nahradit část maturity z Informatiky.

Předběžné informace k získání certifikátu ECDL Core najdete zde

Zajímá Vás více informací o celém projektu? Nuže www.ecdl.cz

Zdeněk NUTZ – Informatika