Rychlé odkazy  

Emailové adresy a Google Workspace pro nové a přestupující žáky

Jak už bývá pravidlem, chceme novým žákům umožnit, aby spolu mohli komunikovat ještě před nástupem do školy. Vše je jen na Vás, pokud se s tím chcete seznámit už o prázdninách.

Pro komunikaci mezi žáky a kantory využíváme systém Google Workspace. Kromě mailové komunikace v aplikaci Googl mail, mají již zpřístupněn celý systém, který využíváme pro nepřítomné žáky a k distanční výuce. Ani náhodou nechceme nic přivolávat, ale už jsme si v poslední době zvykli, že být připraveni na všechno, se vyplatí 🙂

Do systému se z počítače přihlásíte tak, že na adrese https://mail.google.com stisknete Tlačítko Přihlásit, vyplníte svojí E-mailovou adresu a vyplníte heslo.
Emailová adresa je vždy tvořena jmeno.prijmeni@lsg.cz. Vše je bez čárek a bez háčků a jméno je tak, jak se skutečně jmenujete. Takže Ondra je ve skutečnosti ondrej, nebo Tonda je antonin. Moje adresa a adresy ostatních kantorů jsou tvořeny tvořena stejně: zdenek.nutz@lsg.cz nebo pan ředitel vratislav.sembera@lsg.cz

V mobilech si nainstalujete aplikaci Google mail a pokud chcete vyzkoušet i ostatní funkce, tak i další aplikace, jako je Google učebna.

Heslo zde nebudu prozrazovat, ale poslal jsem jej na adresu vašich rodičů dnes ve 14:00 (čtvrtek 12. 8. 2021)
V případě libovolných dotazů a přání pište prosím na adresu zdeněk.nutz@lsg.cz

Zdeněk Nutz, správce sítě Letohradského soukromého gymnázia