Rychlé odkazy  

Golfový kurz – Oktáva

Poslední kurz oktavánů – A je u toho písnička!
Od pondělí 1. listopadu do středy 3. listopadu 2021 se oktáva účastnila golfového kurzu v Golf Resortu Konopiště. Jak to probíhalo a co všechno zažila?
V pondělí v 6:35 nastoupili natěšení oktaváni do téměř plného vlaku směr Praha hlavní nádraží. Jen pár šťastlivců našlo místo k sezení, ostatní stáli až do Pardubic, kde se počet cestujících zredukoval. Z Prahy pokračovali do Benešova. Odtud je pak čekala cesta soukromým autobusem, který je vysadil přímo před Golf Resortem Konopiště.
Po příjezdu si pochutnali na vývaru a guláši s knedlíkem a připravili se na první hodinu a půl dlouhou lekci golfu. Při ní se naučili spoustu nových výrazů a dávku golfové teorie.
Následoval odpolední relax a v šest studenty čekala večeře – vepřový plátek na přírodno s hranolky a jako dezert jahodový moučník. Večerka pak začínala v deset hodin.
Další den po snídani měli oktaváni opět golfovou lekci. Při ní měli možnost zdokonalit své odpaly a zpřesnit putování. Následoval odpočinek, pak oběd – vývar nebo zelňačka a kuřecí prsa s kuskusem – a po poledním klidu přišel čas na další golfovou lekci, při které oktaváni dále pilovali své golfové dovednosti. Je ale nutno uznat, že už je začínaly bolet ruce a záda, a tak mnozí využili k odpočinku tamní welness s bazénem, vířivkou a saunou.
K večeři byl vepřový řízek s bramborem a navrch lívanec s jablečným rozvarem a šlehačkou. Po ní byl volný program, který si oktaváni vychutnali naplno a udělali si menší párty.
Středeční snídaně byla zase v osm hodin a po ní studenti absolvovali svou poslední golfovou lekci v rámci tohoto kurzu. Při ní si vyzkoušeli hrát golf na skutečném veřejném golfovém hřišti. Pak už je čekal pouze oběd – vývar nebo houbový krém a svíčková s knedlíkem – a návrat domů.
Cesta zpátky do Letohradu probíhala podobně jako cesta tam, jen s tím rozdílem, že vlak do Ústí nabral docela velké zpoždění, a tak do Letohradu přijeli později, než bylo v plánu.

Tak tohle byl náš úplně poslední kurz na LSG… Moc jsme si ho užili. A děkujeme Ivě Šemberové Vávrové za jeho organizaci a paní hospodářce Dádě Řehákové a za to, že na něj s námi jela! Děkujeme i Golf Resortu Konopiště za poskytnutí příjemného ubytování a za skvělé golfové lekce!

Fotografie se zřejmě někde zatoulaly……

Jakub Nápravník, oktáva