Rychlé odkazy  

„Mojí milenkou je vesmír.“

Už to bude téměř padesát let, co se autor zamiloval do krás hvězdného nebe. Jen o něco později propadl i kouzlu astrofotografie. Shodou okolností se podílel na modernizaci mnoha profesionálních astronomických observatoří po celém světě. Na co se můžete těšit? Přednáška je pohledem do hlubin vesmíru, cestovatelských zážitků po světových observatořích a zároveň i příběhem obyčejného nadšence. Autor je držitelem prestižních ocenění – Čestný člen Mezinárodní astronomické unie (IAU) a Foto-ambasadorem Evropské jižní observatoře (ESO). Také je členem několika astronomických organizací (ČAS, SZA, EAS) a zakladatelem fotografické soutěže (ČAM). Planetka 6248 byla pojmenována jeho jménem a je autorem tří knih o astronomii.

I v novém kalendářním roce pokračujeme v přednáškovém cyklu. Dovolte nám pozvat vás pozvat na únorové téma věnované vesmíru. Tentokrát se můžete těšit na vyprávění amatérského astronoma a cestovatele, kterým je pan Zdeněk BARDON. Přednáška se koná ve středu 21. ÚNORA 2024 od 16.30 u nás na Letohradském soukromém gymnáziu na zámku.

Reference na vystoupení v Červeném Kostelci: https://www.ckzije.cz/cs/astronomicka-prednaska-zdenka-bardona-v-podkrovnim-sale-knihovny

V příspěvku pořadu České televize Hyde Park Civilizace – nutné POSUNOUT na 35min: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/222411058091029/

Následně se můžete těšit ve středu 20. března na ředitele Fyzikálního ústavu RNDr. Michaela PROUZU, Ph.D. a ve čtvrtek 18. dubna na autora publikace „Klima je příležitost“ pana Petra DANIŠE.