Rychlé odkazy  

Přijímačky nanečisto – musíme to udělat jinak…


Přihlašovací formulář zde

Upozornění: Jste-li přihlášení na naše přijímačky nanečisto a dnes (v pátek 29. ledna) jste  od nás neobdrželi mail, prosíme ozvěte se (vratislav.sembera@lsg.cz, 777022810).

Vážení rodiče, 

s rozhodnutím o konání Přijímaček nanečisto jsme čekali na čtvrteční zasedání vlády, zda nezmění podmínky ve školách. Nezměnila. Je tedy zřejmé, že je nebudeme moci uspořádat tak, jak jsme zvyklí…. 

Dovolujeme se vám proto nabídnout náhradní řešení:

Přijímačky nanečisto

1. Počátkem příštího týdne vám pošleme mailem jednu ze sad přijímačkových testů.  

2. Pro páťáky to budou testy z matematiky a češtiny (JPZ CERMAT). Pro uchazeče z vyšších ročníků pak zkouškové testy LSG z matematiky, češtiny a všeobecného přehledu. Včetně potřebných pokynů a záznamových archů.

3. Poprosíme vás, abyste (ideálně ve středu) dětem testy zadali v domácích podmínkách, ale v regulérních časech – ty vám sdělíme. Když dětem okolo testů vytvoříte MÍRNÝ stresík, bude to jen pro jejich budoucí dobro… 🙂  

4. Po té nám práce svých dětí naskenujete či ofotíte a pošlete mailem.

5. My je opravíme a budeme vás zpětně informovat, jak si vaše dítě vedlo v porovnání s ostatními.Je nám jasné, že toto řešení nenahradí dítěti to zásadní: kontakt s prostředím potenciální budoucí školy – nadto v mírně  stresujících podmínkách „nanečistového testování“. Nicméně v tuto chvíli jinou možnost nemáme.

Minikurzy k přijímačkám

Dovolí-li to situace v dalších týdnech, pokusíme se uspořádat avizované minikurzy k přijímačkám.
Na nich kantoři s dětmi rozeberou správná řešení onoho doma absolvovaného testu. Upozorní je také na nejčastější chyby v jednotlivých úlohách. Právě pro tyto minikurzy je velmi dobré, když dítě absolvuje testy v přijímačkách nanečisto (byť letos v domácích podmínkách).

O konání či případném posunutí termínů těchto kurzů vás budeme informovat.

 Vratislav Šembera, ředitel LSG

Upozornění: Jste-li přihlášení na naše přijímačky nanečisto a dnes (v pátek 29. ledna) jste  od nás neobdrželi mail, prosíme ozvěte se (vratislav.sembera@lsg.cz, 777022810)